algemeene vergadering 10e Jaar, N° 13-6 Juli 1929 Hondels- en Nijverheldskamer van Yper VO O Ft DFtA. CHT CtiamSre da Commerce it ü'lndusfrit CONFÉFtENCE Onze Ypersche Vaart 1 Oe Année, N° 13-6 Juillet 1929 - Weekblad - j wor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Federatie der Geteisterden van h t Arrondissement Yper Federation des Sinistrés de I'Arrondissement d'Ypres Ozon en zijne Aanwendingen I' Ozone et ses Applications MET PERSCHE éax Veroeniging der Geteisterdeiv émv Tperashe Club», esaz. LA REGION r 8s. D'YPRES Orgasie de Association des Sinistrés, des Clubs Yprots, etc. Beheer, OpsUI en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Abonnement 16 Ir. 00 per jaar Buitenland 32 it. Men kan intthrijttn in alle Belgische postkantoren 30 ct. het nummer Naamlooxe artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publlcitè 15, rue au Beurre, Ypre Abonnement 16 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 30 ct. Ie numéro Lis articles non signès sont refusés De aanstaande maandelijksche verga dering van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden sal plaats hebben op Zondag 14 Juli 1929, te 14 3/4 uur zeer stipt, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Overzicht van den toestand. 2) Registratierechten op scheidsmuren. 3) De Onderstanden staat der werken. 4) De voltoóiingswerken der vaart van Yper naar den Yzer. 5) De toestand der gemeente wegen. 6) Mededeelingen. 7) Wenschen voor de dagorde der aanstaan de vergadering. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente - overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. La prochaiflse réunion metxsuelle des Délégues des clubs de sinistrés aura lieu le Dimanche 14 Juillet 1929, a 14 heures trés précises, a 1' Hotel Continental Place de la Gare, YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation. 2) Droits d'enregistrement srlesmurs mitoyens. 3) Les abris avancement des travaux. 4) Les travaux d'achèvement du canal d' Ypres a i'Yser. 5) La question des routes communales. 6) Communications. .7) Vceux a mettre d l'ordre du jour de la prochaine séance. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. De Voorzitter, - Le Président, Arth. BUT AYE, av., Ypres. ZVTERDAG 6n JULI 1929 om 8 uur stipt 's avonds DAGORDE Verslagen en briefwisselingen. Onderzoek van den tegenwoordigen toestand en beslissingen te nemen. Mededeelingen. Het Bestuur der Handels- en Nijverheids kamer van Yper, heeft de eer zijne leden en hunne familie uit te noodigen tot de voor dracht welke de Heer Raphael CA PART, Ingenieur, zal geven op Dinsdag 9 Juli a.s., te 8 ure 's avonds, in de Zaal OUD YPER, over Wat is ozon Ozon is de zuurstof der lucht verdicht door middel van electriciteit. Wij^ennen de belangrijke rol gespeeld door de zuurstof der lucht en het zal hoogst leer zaam zijn te vernemen wat zuurstof, onder den vorm van ozon, bij machte is te doen. Op het oogpunt der gezondheid, bij het zui veren van lucht, water, in tal van nijverheden begint het ozon eene belangrijke rol te spelen. De Heer Ingénieur CAPART zal bij mid del van toestellen, door cinematographische en photo zichten de werking van ozon aan- toonen. Het Bestuur wakkert zijne leden en hunne familie aan deze leerzame voordracht bij te wonen. Alle personen die belang stellen in den voor uitgang der wetenschap worden ook uitge- noodigd. cl' PRES Le Comité de la Charnbre de Commerce et d'Industrie d'Ypres, a l'honneur d'inviter ses .membres ainsi que leur familie, a la confé rence avec projections que donnera Mon sieur Raphael CA PART, Ingénieur, le Mardi 9 Juiilet, a 8 heures du soir, en la Salie du VIEIL YPRES sur Qu'est-ce que l'ozone L'ozone est de l'oxygène condensé au moyen de l'électricité. Nous connaissons tous le röle important joué par l'oxygène de l'air et il sera excessivement intéressant d'apprendre ce qu'il est a même de faire sous la forme condensée de l'ozone. Dans l'hygiène, dans la purification de l'air, de l'eau, dans nombre d'industries, l'ozone trouve chaque jour de nouvelles applications. Le conférencier, Monsieur l'Ingénieur CAPART, montrera par des demonstrations d'appareils, par des projections cinémato- graphiques et photographiques le röle utile de l'ozone. Le Comité engage vivement ses membres et leurs families a assister a cette soiree instructive. Les personnes qui s'intéressent aux progrès de la science sont également invitées Van onzen medewerker uit Boesinghe Nopens den tragen vooruitgang der herstel lingswerken van de vaart van Yper werd her haaldelijk in dit blad er op gewezen. Meer maals dachten wij dat in 1930 de eerste schepen Yper zouden binnenvaren. Helaas, 't jaar ig3o staat aan de deur, en onze hoop is totaal dienaangaande verzwonden. Mij dunkt dat de vaart tot Yper zal bevaarbaar worden tegen 't jaar 1937. Immers, thans is men bezig met het deel der vaart, gelegen tusschen 't Sas en de brug te Boesinghe, uit te delven. Het. werk door de gebroeders Byttebier, gaat goed vooruit, ofschoon ze thans volop in kleigrond delven lastig en traagvorderend werk Naar 't schijnt, zou dit werk afgedaan zijn in ig31 voor 't geval geen bijzondere tegenslagen opdagen. De heropbouwingswerken, gedaan door den heer Mylle, vorderen snel. Thans is men volog aan 't sloopen van het oude Sas. In één jaar zal het Sas een kunstwerk niet opgebouwd worden. Slechts in 1931 zal het, naar mijn meening, gansch hersteld worden. Wat moet er nog gedaan worden Eerst en vooral een 5o tal meters uitbaggeringswerken bij de brug te Steenstraete. Verders het herstel der Boesinghebrug, de spoorwegbrug, een nieuw Sas aan de Buize en ten slotte, de delvingswerken vanaf de Boesinghebrug tot de Kaai te Yper en de verhooging dier kaai. Thans worden nog altijd metingen en peilin gen gedaan rond de Boesinghebrug en het nieuwe Sas. De plans zijn dus nog niet opge maakt. Voor wanneer Voor welk jaar zien wij de goedkeuring ervan en de aanbesteding Gerust mag men verklaren dat, gezien de nog uit te voeren werken, Yper zijn vaart zal be vaarbaar hebben tegen 1937. Immers, volgens mijn oordeel, mag men 2 jaar rekenen om de delvingswerken tusschen Boesinghebrug en het nieuwe Sas uit te voeren. En van de nieuwe sluis tot de Ypersche Kaai, hoeveel jaren Minstens 2 1/2 jaar. Rekenen wij eens uit. Veronderstellen wij dat het ie deel der werken goedgekeurd wordt in ig3o. Dus de voltooiing zou plaats hebben in ig33, zoo men in ig3i begint aan de uitvoering ervan. Het 2e deel, zou dus in 1934 kunnen begonnen wor den en voltooid in iq36. Slechts in 1937 zal Yper de eerste schepen zien aan de Kaai. Immers hoeveel jaren zijn niet verloopen sedert de eerste werken der vaart begonnen werden Zou ik geen gelijk hebben Mocht mijn veronderstelling niet bewaarheid worden, doch ik twijfel er stellig aan. Veel beloften werden ons reeds opgeaischt. We leven ten volle in het land van Beloften en ver van de Brusselsche bureelen. Een krachtinspanning zal gevergd worden van onze Volksvertegen woordigers om onze vaart terug te bekomen zooals vroeger. Dries van 't Westland.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 1