BT YPERSCHB Bijvoegsel LA RÉGION D'YPRES Wekalijksch Overzicht; -CONCERT- Zondagrcst - Repos dominical 10e Jaargang, H' A 3 - 6 Juli 1929 1QC Année, N° -13 6 Juillet 1929 Supplément Ter Lli:id ten si-Fitters Ke mis La grande pitié de notre Caserne Stad Yper Bericht bedanking f ZIELMISSEN' Holland. Deze week hebben in Holland de algemeene verkiezingen plaats gehad voor de 2e Kamer. Deze verkiezingen worden alle vier jaar ge houden De verkiezingen van 1925 hadden de meerderheid gegeven aan de christene rechterzijde. Maar reeds in November 1925 werd deze regee ring omvergeworpen door het feit dat de toelagen tot het behouden van een afgezant bij den Heiligen Stoel niet aangenomen werden. De ministerieele crisis die daarop volgde, en waarover wij toen verslag gaven, heeft zeer lang geduurd tot Maart 1926. Op dat oogenblik moest men nog eene oplossing vinden door een extra-parle entaire Regeering. Alhoewel men denkt dat de partijen ongeveer dezelfde sterkte zullen behouden is het zeer moei lijk eene bepaalde gedachte van den uitslag te geven Men mo t immers weten dat er 36 ver- schillige partijen opkomen met het gewichtig getal van 644 kandidaten en daarvoor zijn er ongeveer 4 millioen kiezers. Duitse land. Men heeft reeds zooveel geschreven en geredetwist over de kwestie te weten of Duifschland wel de schuld droeg van den wereldoorlog. Duitschland ontkent heden nog altijd dat het daaraan plichtig is. Nu komt een duitsche instelling De Vredeskring zelf te be wijzen dat het Keizerlijke Duitschland volledig en alleen de schuld draagt van dien afgrijselijken oorlog. Ziehier eenige der gegeven bewijzen 1) In 1912 schreef gen raai von Bernardi in zijn boek wij moeten ruzie zoeken met Engeland of met Frank rijk in koloniale politiek opdat de onafweerbare oorlog u tbarste... 2) Toen de oorlog uitgebroken was schreven Altdeutchen Bloetter 't Zal een strijd zijn om leven en dood wat is het leven pleizierig. Nu is 't uur geslagen dat wij zoolang hebben verwacht het heilig uur en 't duitsche volk is in vervoering 1 3) In 1915 bekent Baron von Gebsattel dat hij tot driemaal toe den oorlog aarig raden heeft: in 1905 tegen Frankrijk, in 1911 tegen Frankrijken Engeland en in 1912 tegen de drie bondgenooten. 4) Baron von Freytag riep in den Reichstag uit wij hebben ditmaal ons doel niet bereikt, daarom moeten wij ons des te sterker v ".penen om toekomenden keer te winnen Afgha su Niettegenstaande het ver dwijnen va koning Ammanoelah uit het strijd perk is de burgerkrijg in dat land niet ten einde. Verschillige partijen gaan voort met zich de boven hand in dezen twist te ontrukken Thans is het Nadir Khan die oprukt naar Kaboel om de stad in te nemen. Amüril a, I) Niettegenstaande al de midde len die door de Vereenigde Staten gebruikt worden om het invoeren van sterke dranken te beletten, blijven al hunne pogingen vruchteloos. Het moet voornam, lijk angs de Canadeesche grens z ,n dat smokkelaars hunnen voorraad in brengen, want er is een oogenblik spraak geweest van aldaar een haag in pindraad op le richten die zeven voet hoogte zou bereiken. 11) Een Amerikaan, M. Walter Christie, be weert - en stormwagen (tank) uitgevonden te heb ben die 42 55 mijlen per uur zou kunnen afleggen in geakkerd land, en 62 mijlen op gebaanden weg. De gemiddelde snelheid der Amerikaansche storm- wagens is thans slechts 18 mijlen. RIK. MAANDAG Sn .JULI om 8 1/4 uur 's avonds 'oor de Harmonie Ypriana PROGRAMMA 1) Quinto Toro, marche Colin 2) Cavalerie Legére, ouverture Suppé 3) Dans lex Ombres, danse Finck 4) Mil er ka. fantaisieBlockx 5) A la Russe, intermède Prévost BERICHT De Burgemeester der stad Yper heeft de eer de inwoners uit te noodigen hunne huizen te bevlaggen op Donderdag 11 Juli, verjaar dag van den Guldensporenslag, en Zondag 21 Juli, verjaardag der Inhuldiging van den Doorluchtigen Stichter van ons Vorstenhuis. Programma der Feesten Donderdag 11 Juli Om 8 uur, in St Maartenskerk, Gezongene Mis voor de Zielerust der Helden van i3o2 (Fondatie) Om 20 1/2 uur, Concert door de Vlaam- sche Harmonie Om 22 uur, Vuurwerk. Zondag 21 Juli Om 11 1/2 uur, in St Pieterskerk, Te Deum Om 20 1/2 uur, Concert door de Harmonie Ypriana Om 22 uur, Vuurwerk. Feestelijkheden Zomerseizoen 1929 Zondag 14 Juli Bezoek van den West- Vlaamschen Wielrijdersbond van Kortrijk (5oo deelnemers) om 10 uur, Intrede met muziek om 11 1/2 uur, Concert en uitvoering van gezamenlijke oefeningen per rijwiel. Zondag 21 Juli Bezoek der Stadsfan- fare van Erquinghem-Lys, van de fanfare der Jachthoorns van de Club van afgerichte hon den uit Armentiers en der Maatschappijen van Oud-Soldaten van Armentiers en Hou- plines. Breedvoeriger programma in ons aanstaande nummer). La semaine dernière les braves Cadets Anglais tenaient garnison dans la Caserne délabrée de notre ville, a l'occasion de leur visite au saillant d'Ypres avec ses monuments et ses nombreux Cimetières Britanniques. Ce séjour rappelait a la population Yproise les temps d'avant guerre quand plusieurs bataillons de l'Armée Beige occupaient notre belle Caserne d'Infanterie, aujourd'hui laissée a l'abandon. En attendant la juste réparation d'un retour de garnison, le Gouvernement ne pourrait-il faire mettre d'urgence en bon état ce monu ment historique, aujourd'hui lamentable et toujours sans toiture, afin d'y pouvoir abriter décemment a cóté des services publics qui y sont a demeure depuis 1921, les nombreuses députations Britanniques qui viennent pério diquement faire leur pélerinage au glorieux Verdun Beige. Cette dépense serait pleinement justifiée a la veille du Centenaire de notre Indépendance Nationale, pour laquelle Ypres la-Martyre subit le suprème sacrifice. Allons, Messieurs les Députés et Sénateurs d'Ypres, un bon mouvement Ypris. Door overlijden is de plaats open van Bestuurder en leeraar van viool, alto, cello en notenleer aan de stedelijke Muziekschool te Yper. Aanvangswedde als Bestuurder 6.000 frank, waarbij te voegen huisvesting, verlich ting en verwarming. Verplichtend verblijf te Yper. Wedde als leeraar ongeveer 9.400 fr. De mededingers, dragers van diplomas, worden beleefd verzocht hunne vraag vóór 25 Juli aanstaande over te maken aan den heer Aimé Van Nieuwen hove, Voorzitter van den Beheerraad, 47, Rijselstraat, te Yper. De Apotheek van I La Pharmacie de Mr SNO£@K Groote Markt o— Grand'Place is ALLEEN OPEN reste seule ouverte le op Zondag 7 Juli j Dimanche 7 Juillet Vrouw Weduwe Crevits Wit'tevrongel en kinders bedanken vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hun betuigd bij het afsterven van hunnen teerbeminden echtgenoot, vader en schoonvader Héér Petrus CPEVITS Madame Nestor Angloo m<iles Geneviève et Elisabeth Angloo remercient bien sincèrement les personnes qui leur ont témoigné leur sympathie a l'occasion du décès de leur époux et père Mostsieur Nestor ANGLOO Madame Veuve C. Harteel-Delbaere Les families Dehollander et Harteel, ont la douleur de faire part du décès de leur belle-sceur et tante MADEMOISELLE Louise - Marie - Caroline - Julie HARTEEL née a Ypres, le 12 Mars 1859, et y décédée le 29 Juin 1929. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire-part,sont priées de considérer le présent avis corame en tenant lieu. Madame Marceline Vandepitte Mademoiselle Gabrielle Vandepitte Les families Vandepitte, Josien, Staelen et D'Hondt, ont l'honneur de faire part du décès de MONSIEUR Marcel - Désiré VANDEPITTE Inspecteur a l'Administration des Chemins de Fer Beiges leur père et parent bien-aimé,né a Poperinghe, le TSeptembre 1868, et pieusement décédé Ypres, le 29 Juin 1929. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire-part, sont priées de considérer le présent avis comme en tenant lieu. Mgnheer Hector Lebbe Mijnheer en Mevrouw Albert Denys-Lebbe De familiën Du Faux en Lebbe, verzoeken ons het afsterven mede te deelen van Mevrouw Hector L E B 15 E geboren Maria DU FAUX geboren te Waereghem, den 12 Juni 1866, en godvruchtig overleden te Poperinghe, den 1 Juli 1929. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Monsieur Hector Lebbe Monsieur et Madame Albert Denys-Lebbe Les families Du Faux et Lebbe, nous deinandent de faire part du décès de Madame Hector LEBBE née Marie DU FAUX née a Waereghem, le 12 Juin 1866, et pieusement décédée a Poperinghe, le V Juillet 1929. Les amis et connaissances, n'ayant pas regu de lettre de faire part, sont priés de considérer eet avis comme en tenant lieu. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 Juli, om 8 y, uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Joseph MOUCHAMPS geboren Euphrasie WATERBLEY Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 Juli, om 8 1/2 u., in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Keer Charles MAHIEU Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd ce ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezonger. worden op Zondagen 14 en 21 Juli, telkens om 7 uur, in de Parochiale Kerk van BRIELEN, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMQRTIER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9