POUR tous conseils et opérations finan- cières, adressez vous a 6 H-ooger Onderwijs - Middenjury Inschrijvingan voor dan 2n Zi tijd 1929 Ypersche VoetbaIkronieh WIBLRIJSSV STAD YPER Groote KERMIS Stad ïper - MUZIfcKSC 100L St-Jozefs Beroepsschool Noordwatering van Veurne persiste a dire qu'il faut attendre. Et nous aurons passé les valeurs du Terme en revue en ajoutant que le mouvement en Helio ne semble pas trés convaincu et que les Pétroles sont dans le marasme. Marché du Comptant Si la rubrique Coloniale n'était pas la pour donner un peu de vie a la maison, comme au retour de l'enfant prodigue, je marquerai rien a signaler. Le comptant reflète exactement ce que je signale depuis plusieurs semaines. Après le réajustement de la cote durant les longues mauvaises bourses, soyez done prudents dans le choix que vous avez a faire. Ne raisonnez pas comme suit j'achète la Katanga et la Commerce Congo parce que l'Union Minière monte dites plutöt jen'achète pas la Katanga et la Commerce Congo parce qu'elles ont trop monté tandis que l'Union Minière ne montait pas, et j'achète cette dernière. A l'occasion du regain d'activité desgrandes coloniales, achetez vous quelques Métallur- gique d'Hoboken sur lesquels on se ruera plus tard. Si vous avez confiance dans le Congo, intéressez vous y, car ce titre représente l'achèvement de ce que le Katanga produit raffinage du cuivre, de l'étain et production de cobalt et de radium. II convient aux porte feuilles patients, car c'est un titre de grand avenir. Tout le monde parle actuellement du paie- ment des coupons arriérés en Chemin de Fer Congo il y a8 mois que je signalais la chose comme devant arriver. Intéressez vous sans tarder a A. B. C. Coloniale d'Electricité Céace Haul Congo capital Simkat. Malgré la baisse, il est préma turé de s'aventurer dansles valeurs filiales de la Crégéco. Comme ils sont a plaindre les porteurs de Cominex, Sécia, Socouélé etc.qui ne m'ont pas écouté il y a un an. La Citas, après de gros amortissements, donnera au moins le même coupon que l'an dernier les Brasseries du Katanga détachent leur coupon et ont franchi le cap de 2.000. Un peu de patience et votre tour viendra. On sait que Kilo Moto sera introduite au terme. II y a encore une chance de tirer un coup de fusil et mes clients auxquels j'ai fait acheter ce titre récemment depuis le prix de 420 n'ont pas a s'en plaindre. C'est videmment la part qu'il faut acquérir. En conclusion, notons que si j'ai fait ache ter un peu trop tót, on arrive aux valeurs que je conseille. D'ailleurs c'est mon röle de signaler a l'avance, dans les marchés somno- lents, les occasions. Et ceux qui imaginent qu'un conseiller en matière de valeurs, indi- que le titre qui partira demain, doivent de- mander a une tireuse de cartes quel numéro il faut jouer a la roulette. La Zambezia détache son coupon le 15, en liquidation de Londres pour les titres au por- teur. II est payable par trois shillings brut, moins les impóts beiges et britanmques. Loois Osstyn agent de change agréé 68, Avenue Louis Lepoutre, BRUXELLES, Téléph. 468.68 M. Louis Osstyn est de passage a Ypres, tous les samedis, et est a la disposition du public de 10 a i3 heures, 9, Boulevard Malou. De afgevaardigde van de regeering zal, van 2 tot en met 10 September IQ2Q, den Zondag uitgezonderd, van 9 tot 12 uur, in bureel 12 van het provinciaal Bestuur te Brugge, de candidaten inschrijven die, voor de door de Regeering ingestelde middenjury, gedurende den tweeden zittijd 1929 examen wenschen af te leggen tot het bekomen van een wette- lijken academischen graad. Na to September iQ2g zijn de lijsten bepaal i gesloten. Schriftelijke aanvragen om inschrijving, zei s van het verechuldigde recht vergezeld, worden afgewezen. Inlichtingen omtrent de voorwaarden, de inschrijvingsrechteh, enz. worden door den afgevaardigde verstrekt aan de candidaten die bij hun verzoek een postzegel voor het ant- woord hebben gevoegd. Belanghebbenden kunnen ook daaromtrent het Staatsblad van 4 Augustus 1929 raadplegen. In de kroniek der voorgaande weken heb ben wij daaromtrent al het meldenswaardige voor het verloopen seizoen opgesomd. Nu dat het voetbaljaar 1929 3o aanstaande is, za het niet overbodig zijn eenige nuttige raad gevingen voor oogen te leggen, die aan onze spelers, nu meer dan ooit, (gezien de harde partijen van reeks A) zullen te goede komen. Tot inleiding dient gezegd dat de kleinste verstrooiing of onachtzaamheid vanwege de spelers dikwijls de grootste gevolgen kan hebben. Meermalen reeds is het voorgevallen dat de twee punten verloren gingen, omdat de eene of andere speler slecht een «throw-in» gegeven had en derwijze aan de tegenpartij de gelegenheid bood het spel te verplaatsen om tot slot van rekening de winning-goal aan te teekenen. Andere kleine oorzaken kunnen evenwel nog. zulke jammerlijke gevolgen heb ben en daarom zullen wij eens nagaan waar uit die kunnen voortspruiten. Ten eerste, de spelers moeten allen en altijd met het gezicht naar den bal gekeerd zijn. De voorwaartsen zijn daar bijzonderlijk voor opmerkzaam gemaakt, meestendeels wanneer backs en keeper der tegenstrevers ontzetten. Menige keeren gebeurt het dat een doelbe- waarder flauw ontzet of, glijdend, zijn shot mist en zoo het leder met onbeduide kracht in het spel zendt. Wanneer op dit oogenblik de voorwaartsen met den rug naar het vijan delijke doel gekeerd zijn, kunnen zij niet be seffen wat er omgaat, en laten wellicht een gelegenheid voorbijgaan om den bal te be machtigen en op het doel af te gaan. Daarom moet de voorlijn bij out of inzenden van den bal altijd de tegenovergestelde kant van het terrein in 't oog hebben en zich veeleer achterwaarts terugtrekken om gebeurlijk uit de minste kans profijt te trekken. Ten tweede, mogen de spelers nooit verge ten dat er geen spraak kan zijn van buiten spel (off side) wanneer het leder van een tegenstrever komt. Ten derde, nooit het spel ophouden of zich de bal laten ontglippen omdat men denkt dat er fout is en door den scheidsrechter geens zins gefloten. Hoe dikwijls hebben wij niet gezien dat een backpaar zich in een oogwenk stilhoudt omdat die spelers dachten een oftside gezien te hebben, 't Is alsdan dat de vlugge voorwaarts van het oogenblik gebruik maakt om vooruit te trekken of het leder te snappen, en er toe komt zonder moeite te doelen. Besluit de scheidsrechter alleen ziet na en beslist. {Te vervolgen). NEMO. Voorbereidende matchen tot het officieel seizoen 25 Oogst Te YPER III spec. Yper Meenen om 3 u. Te PoperinghaPoperinghe— II Yper om 3 u. Te Meenen Meenen Juniors Yper om 2 u. 1 September Te YPER II Yper Halluin om 3 u. Juniors Yper Meenen om xo 1/2 u. Te Meer.en Meenen III spec. Yper id 8 September Te YPER II Yper Poperinghe om 4 1/2 u. Ill spec. Yper Wervicq om 2 1/2m. De lidkaarten zullen voor al die ontmoetin gen niet geldig zijn. De liefhebbers zullen niettemin talrijk willen tegenwoordig zijn en het hunne bijdragen om de kastoestand van C. S. Y. eenigszins te verbeteren. De kwijtschriften voor het seizoen 1929-30 zullen in den loop der toekomende week aan geboden worden. De lidkaarten zullen tus- schen den 8" en i5n September per post ten huize gezonden worden. Zondag laatst veroverde Alfons Ghisquière de 3e plaats in Parijs Douai met de beste fransche liet hebbers en Donderdag i5 Oogst de 6e in Parijs Cambrai. Hij kwam er toe in den hootdgroep bestaande uit negen man, waaronder de beste Belgische en Fransche beroepsrenners en moest slechts in den eind sprint onderdoen. Goed zoo Alfons En veel kans in het Criterium der Arendjes, waar ge nog eens bij de sterke bazen uw man zult staan en met eer uit den strijd komen, hopen wij. Coppens reed Zondag 5e in Lille Calais, na gedurende meer dan 40 km. de overwinning in handen gehad te hebben.Is me dat kunnen 1 Donderdag in den «Grooten I rijs van Yper had hij er met talrijke tegenslagen af te reke- nen en gelukte er niettegenstaande in de i0< plaats te veroveren in een koers waar de strijd laaidde van het begin tot het einde. Notredame plaatste zich Zondag 2e te Wevelghem en Donderdag 1 ie in den «Grooten Prijs van Yper waar hij zich bij de Juniors onderscheidde en een prachtige koers deed/ De Groote Prijs van Yper boekte dees jaar een ongehoorden bijval. Er waren vele renners, waaronder de besten en het schoon weder had machtig veel volk naar Yper gelokt. De koers was een vluchten en een strijd van het begin tot het einde en gaf den volgen den uitslag 1) MORTIER 2) Ouplines 3) Maes 4) Decapelle 5) Knockaert Jules 6) D'Hul- ster 7) Coorevits 8) Knockaert Jozeph 9) Goussaert10) Coppens Albert; 11) Notre dame Cam. 12) VanTomme 13) Dumary. De schaal voor constructeurs werd gewon nen door het merk Van Hauwaert Sint Niklaaswijk G. de Stuersstraat Zondag 25 Oogst 1929 Groot e voor Onderbeg. zonder licence. 60 km. 400 fr. prijzen en premiëa verdeeld als volgt 100 - 75 - 60 5o - 40 - 25 i5 - 10 en 5 frank. Een beker wordt geschonken aan den rijder die het meest de eerste over de lijn komt aan de Café de la Normandie Inschrijving in de herberg «Den Hert»,, om 3 uur. Vertrek aan de Café Prince Albert om 4 uur. Aankomst en prijsdeeling aan de herberg Het Torentje Groots VOURVOGELSCHIETING in de «Café de Roubaix 350 fr. prijzen. Van 17 tot 18 u. Voetloopwedstrijd. 1000 meters. Valiezenkoers. Kin- derenspel. Om 20 u. Groote Einemavertooning in open lucht. Om 22 u. Groot Volksbal. Maandag 26 Oogst 1929 Om 17 u. 3o Ringsteking per rijwiel. Van 18 u. tot 20 u. 3o Volksspelen op den toptafel, vogelpik en teerlingbak in de verscheidene herbergen der de Stuersstraat. Plaats van Schrijver-Schatbewaarder, wedde 1200 fr., vragen laten geworden vóór 1 September aanstaande aan M. Van Nieu- wenhove, Voorzitter van den Beheerraad. TE YPER Kostelooze dagleergangen (alle werke- dagen van 8 tot 18 u.) voor alle ambacht van hout en ijzerbewerkiiig teekenen, meu- belmaken, schrijnwerk, timmeren, model makendraaien, paswerk, mekaniek, elec- tnciteit, enz. (theoretisch en praktisch). Kostelooze Zondag leergangen (van 8 U voor a^'es wat den kleermakers- stsel aangaat maalnemen, patroonteekenen, snijden, confectie en aanpassen. Begin van 't schooljaar Maandag 16 September.- Inschrijvingenen inlichtingen bij den Bestuurder, 5, St Jacobstraat, Yper, es s Zaterdags of 's Zondags, voornoen. De Regie der Noordwatering van Veurne, heeft de eer de eigenaars die 3o Hectaren grond in gezegde Watering bezitten tot eene gewone Algemeene Vergadering bijeen te roepen, welke zal plaats hebben in het Stad huis te VRURNE,opDinsdag 3 September naast, om 10 1/2 uur 's morgens. DE REGIE.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6