Herstel lingsvraagstuk Harmonie Ypriana Belgische Film Universiteit Z> ^sssmSÊSS—fSSÊÊÊSBÊÊÊÊ—S^ la kermesse d'un quartier, et n'avoir pas une minute de temps pour penser aux intéréts primordiaux de la ville elle-même, et pour réclamer, avec la ferme intention de 1 ohtenir, et le rétablissement du canal et le retour de la garnison Si nos autorités communales com- prenaient leur devoir et faisaient les instances qu'on leur demande constamment de faire, nous aurions notre garnison. Pourquoi alors cette apathie Sauront-elles faire, maintenant du moins, tout leur devoir II n'est pas encore trop tard, certes, mais il leur faudrait la ferme resolution de travailler énergiquement et de réussir coüte que coüte Zij wilden wat was recht En wonnen wat zij wilden, of Waar er is een wil Er bestaat een weg. Espérons encore I Ter laatste Algemeene Vergadering van de Handels- en Nijverheidskamer werd er besloten een afveerdiging te zenden naar het Stadsbestuur om degelijke maatregelen te nemen voor de nog op te lossen grieven welke zoozeer Handel en Nijverheid aanbelangen. De Afvaardiging, samengesteld uit de heeren Vermeulen H., Glissoux E., Vandevyvere A. en Tahon J., is op 10 Juli 11 door het schepe nencollege der stad ontvangen geworden, maar tot nu toe is er van het Stadsbestuur niet het minste woord over de voorgestelde handelingen ontvangen. Daarom is er in de laatste Bestuursvergadering besloten gevvor den een brief aan al de gemeenteraadsleden en aan het Stadsbestuur te laten geworden. Aan de Heeren Burgemeester, Schepenen en Gemeenteraadsleden der Stad Yper. Yper, den 27 September 1929 Mijnheeren, Het bestuur der Handels- en Nijverheids kamer van Yper heeft de eer de aandacht van Ued. te trekken op den toestand der Stad Yper tegenover de kwestie van herstel, nu dat deze kwestie bij de Conferenvie van den Haag een volledige oplossing bekomen heeft. Het bestuur doet eveneens opmerken dat wij snel naderen van de heropening van het parlement, waar de regeering zal moeten een verklaring doen nopens dit vraagstuk en waar de partijen zullen moeten stand nemen. Het hangt van de besturen en de inwoners dei- verwoeste streek af, dat het vraagstuk van herstel een volledige oplossing bekome. Het bestuur heiinnert de voetstappen ge daan bij het schepenencollege op 10 Juli 11. voetstappen die schijnen zonder gevolg geble ven te zijn, gezien in de vergadering van den gemeenteraad daarover geen woord gesproken werd. Het bestuur der Handelskamer dringt aan opdat, alvorens het te laat weze, het bestuur der Stad Yper aan den heer Jaspar en de be voegde Ministers een onderhoud vrage om de gewenschte oplossingen te bekomen en te maken dat wij met ig3o de honderdjarige onafhankelijkhri zouden mogen vieren, met het gevoel wtldia ons Yper terug te zien zooals het was. Gelieft te aar.vrerden, Mijnheeren, de ver zekering onzer goede gevoelens. De Voorzitter H. VERMEULEN. P. S. Hierbijgevoegd, lijst der bijzon derste vraagstukken die dienen opgelost te worden. 1) Aanbesteding der voltooiïngswerken der vaart Yper-Yzer voor het einde van 1929. (Wij spreken nog niet van de vaart Yper- Komen). 2) Terugkeer naar Yper van een Garnizoen. 3) Volledig herstel der Hallen van Yper. 4) Heropbouw der Spoorwegstatie. 5) Voltooiing van de Waterspijzing der Stad, door het reinigen van Dickebuschvijver. 6) Bekoming van oplossing in de zaak der verbeteringsschool en het Ypersch gevang. 7) Volledige heropbouw van het Museum Merghelynck en herstel der Meubelen. 8) Herstel der Staatsbanen en Gemeente wegen. 9) Heropbouw van een Gendarmerie. De aanstelling van haar nieuwen Bestuurder Dinsdag laatst had, in de herhalingszaal de« Harmonie Ypriana, de plechtigheid plaats der intrede van den heer L. Blomme als be stuurder der maatschappij De Voorzitter, omringd van gansch het bestuur en van al de werkende leden alsook van talrijke vrienden der Harmonie, wenschte den nieuwen be stuurder welkom en drukte de hoop uit hem lange jaren aan 't hoofd van die schoone maatschappij te zien staan. De Voorzitter maakte van deze gelegenheid gebruik om de talrijke vrienden der Harmonie voor hunne tegenwoordigheid op die plechtigheid te be danken en richtte een welgemeend woord van dank tot den heer bevelhebber Vergracht, die altijd bereidwillig de klaroenen ten dienste stelt om de uitstapjes der Harmonie op te luisteren. De Voorzitter bedankte ook, voor hunne verkleefdheid aan de maatschappij, de bestuur- en werkende leien der Harmonie en wisteen bijzonder woordje toe te passen aan den Eere-Voorzitter, M. A. Donck-Vermeu- len, en een bloempje te plaatsen op de borst van den verdienstelijken Onder-Voorzitter, M. A. Weckesser. De rede van den Voor zitter, die eindigde met bedankingen aan den onder bestuurder M. G. Van Egroo, werd luidruchtig toegejuicht. Een dreunende Brabanqonne begroette die blijde intrede van den nieuwen bestuurder en de heer L. Blomme antwoordde met de volgende prachtige rede M ijnheeren, De vereerende woorden, die mij hier door uw Voorzitter worden toegericht, vervullen mij met een dubbel gevoel. Zij stemmen mij met oprechte dankbaarheid voor de betuiging van uw welkom in uw mid den, en zij zijn mij een waarborg van uw ge negen gezindheid. Maar zij doen mij tevens ten volle beseffen het gewichtige van de taak die ge mij op draagt, en waarvoor gij rekent op de beste van mijn krachten. Graag aanvaard ik ze, die taak, omdat ze me toelaat een sedert lang gekoesterd verlan gen te verwezenlijken, namelijk te kunnen bijdragen tot de veredeling van den muzikalen smaak van ons volk. Door mij den leidenden post van dirigent der Harmonie toe te vertrouwen, zal het mij mogelijk zijn in voeling te komen met de Ypersche bevolking en zal ik daardoor de gelegenheid hebben dat te doen wat voor den kunstenaar het hoogste is, namelijk de ge meenschap dienen Voorwaar, Mijnheeren, ik wil er mijn beste krachten aan besteden. Maar zulke taak is niet die van den eenling, 't is te zeggen van mij als dirig-i.t alleen daartoe behoeft hij de medewerking van allen, die dat streven deel n. De vleiende begroeting die me te beurt valt, is mij een waarborg voor uwe medewei king. Ik reken er op, opdat wij gezamenlijk op muzikaal gebied zouden tot stand brengen wat hier als een wonder in de oude, gekende, vlaamsche kunststad, na de zware beproeving, op zooveel ander gebied werd verwezenlijkt. Met u wil ik de toekomst te gemoet die een nieuwen bloti, een nieuw leven brengen zal, dat getuigt van onzen eigen aard en steeds frissche levenskrachten. Vertrouwend op ons aller eensgezinde werking, gaat mijn hoop naar de toekomst van Ypriana. Daarna nam hij werkelijk het bestuur in handen, 't Was een proef, maar laat ons maar recht af zeggen dat M. L. Blomme onder de toehoorders en bij de uitvoerders den besten indruk heeft gelaten. Mocht hij lange jaren den bloei en den groei van onze beminde Harmonie verzekeren. Op Vrijdag 27 October heeft de B. F. U. gesticht onder de bescherming der Handels- en Nijverheidskamer, een kostelooze vertoo ning gegeven waartoe de leden van de Handelskamer alsook verscheidene andere maatschappijen van stad uitgenoodigd wer den. Omtrent 65o personen hadden de uitnoo- diging beantwoord, de zaal was proppensvol. Een uitstekend programma werd er op het doek afgeteekend. Al de filmen der B. F. U. zijn uiterst leerzaam en van goeden smaak. Men heeft er kunnen bezichtigen de uitbrei ding der haven van Manchester, de vleesch- nijverheid van Zuid Amerika, wier produkten de wereld door verzonden worden. Het ver vaardigen van de schrijfmachien, zichten van de Amerikaansche stad Oakland, alsook een mooie film het leven schetsende der zwer vende volkeren uit Midden Azië. Dan volgde de fi'm De Geysers van het park van Yellowstone uit Amerika waar M. Landoy,bestuurder der B.F.U.,in Juni laatst, door het kokende water uit een plotseling in werking komende geyser spruitende, doodelijk verbrand werd. Daarop volgde de film De Vleugels Peze liet ons het leven zien van de Fransche vliegers der bombardement en verkennings regimenten. Welaan een prachtig avondfeest, kosteloos, en waarna iedereen verheugd, na 3 1/2 uur vertooning, huiswaarts trok. De afwezigen hebben ongelijk gehad van de uitnoodiging geen gebruik gemaakt te heb ben om zich eens wel te verzetten. De liefhebbers van Kinema raden wij aan talrijk de vertooningen der B. F. U. bij te wonen. Het bewijs dat deze filmen in den smaak vallen van het publiek blijkt uit het getal geabonneerden dat van jaar tot jaar aangroeit. Er is besloten geweest binst de vertoonin gen van de B. F. U. geen andere filmen ge heel of gedeeltelijk te geven tenzij deze van de B.F.U. en de Metro Goldwyn Journal. Wilt gij dus dezen winter eenige aangename en leerzame avondvertooningen bijwonen maakt U dan lid van de B F.U. en geniet van de bijzondere voorwaarden waarvan de leden van de uitgenoodigde maatschappijen genie ten kunnen. Ziehier de prijzen van het abonnement recht gevende aan 20 naeenvolgende vertooningen waarvan de eerste op Vrijdag 11 October, om 8 uur geheel stipt, in de zaal Oud Yper 5o fr. voor de eerste kaart. 40 fr. voor de volgende kaarten. 3o fr. per kaar: voor scholieren. 10 fr. voor het zenden van het bulletijn, niet verplichtend. Een vermindering van 10 fr. wordt op de eerste kaart toegestaan aan de leden van een der uitgenoodigde maatschappijen. Gelieve dit bulletijn in te vullen en te sturen aan E. Glissoux, Statiestraat, Yper. Gelief mij in te schrijven voor de vertooningen van de B. F. Uaan volgende voorwaarden kaarten aan 5o fr. Totaal fr. kaarten aan 40 fr. fr. kaarten aan 3o fr. fr. 10 fr. bulletijn niet verplichtend T otaal Ik betaal bij storting op postcheckrekening N0 i5O.2Ó. Ik voeg hierbij het beloop van het abonnement. Gelieve de onnoodige aanmerkingen door te schrabben en wel leesbaar te schrijven. Naam Beroep Juist adres

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 2