%tr x' - HEF YPERSCHE LA RÉGION D'YPRES iondagrust - Repos dominical 10e Jaargang, Nr 27 -i 2 October 1929 Bijvoegsel 10C An née, N° 27 - A 2 Octobre 1929 Supplément Yper, Een. nieuwe Te!efooocenir?iIe. Gouden Bruiloft. Maandag was het Rijke Klaren Weduwenhof en gansch de buurt in volle feest. Men vierde er immers de gouden bruiloft der echtgenooten Louis Schoonheere, geboren te Yper den 17 Juni i852, en Clementia Basyn, issgelijks te Yper geboren den 10 Januari 1852, die hier den 6 November 1876 in het huwelijksbootje stapten. Van Bruiloft gesproken, sommen wij hier eens, voor de eigenaardigheid, op hoeveel soorten bruiloften er zijn de groene bruiloft, op den trouwdag de blikken bruiloft, na 6 1/4 jaar de koperen bruiloft, na 12 1/2 jaar de zilveren bruiloft, na 25 jaar de gouden bruiloft, na 5o jaar de diamanten bruiloft, na 60 jaar en de brillanten bruiloft, na j5 jaar. Zooals men ziet bestaat er meer dan een gelegenheid om eens ferm kermis te houden. Melkboertjes, opgepast Dinsdag morgen waren alle melkverkoopers niet weinig verwonderd aan de stadspoorten door de politie opgewacht te zijn en met hun karreke naar het politiebureel te moeten komen om er de melk te laten onderzoeken. Van de talrijk genomen stalen-werden er slechts twee niet al te zuiver bevonden. Hollebeke. Versperde Weg. Ten einde de noodige herstellingswerken aan de spoorbrug te kunnen doen, is sedert Maandag 7 October 11. en tot Vrijdag 1 November a. s. den doorgang met paarden, rijtuigen, motor rijwielen en autos verboden op den buurtweg van Hollebeke (Entrepots) naar Zillebeke (Voddehoek). YPER - HOEKJE MAANDAG 14D OCTOBER 1929 In Sint - SVlaartenskring SINT JOZEFSKERK DE JAARLIJESCHE OCTAAF ter eere van de H Moeder Theresia van Je&us, Dame Veuve Nicolas Van Winsen Heer Arthur - Charles DEWITTE Vrouw Urbanie - Marie BRUNEEL Bedanking Heer Alfons DESRAMAULT. Zondag 13 October, om 8 1/2 u,, in St- Pieterske'k, Gezongene Mis, van wegens den Katholieken Krir.g Maandag 14 October, om 7 1/2 u., inde Kerk der EE. PP. Karmelieten, Gelezene Mis, van wegens de Broederschap der H. Theresia. f HELMISSE N Monsieur Ivon- Eniile MOZNTJENS décédé a Orléars, le- 12 10 27. - o to t - Onze nieuwe DeKen Deze week is hier te Yper het verheugend nieuws toegekomen van de benoeming van onzen nieuwen deken. De opvolger van Mgr Lamiroy, hulpbisschop van Brugge, als deken van Yper is Z. E. H. Julien Vermaut, doctor in de Godsgeleerdheid, en sedert Juni 1925 pastor van St-Jacobs te Brugge waar hij, om zijne groote verdiensten, van iedereen geacht en bemind is. Onze nieuwe Deken is geboren te Kortrijk, den 8 September 1879. Na schitterende stu diën gedaan te hebben, waardoor hij den titel van doctor in de Godsgeleerdheid verwierf, werd hij tot leeraar van Rhetorica benoemd aan St-Lodewijks College te Brugge, en ook tot leeraar van Godsdienst aan 't Koninklijk Atheneum in dezelfde stad. Hij doceerde er tot op het oogenblik zijner benoeming als pastor van St-Jacobs te Brugge, in Juni ig25. Tijdens den oorlog werd hij door de Duit- schers, om zijn kranige houding en groote vaderlandsliefde, gevangen genomen en naar Duitschland verbannen. Donderdag laatst is Z. E. H. Vermaut eens zijne nieuwe dekenij komen bezoeken en heeft bij allen, die de eer hadden met Hem te mo gen spreken, den besten indruk nagelaten. Hij is uiterst tevreden van hier vertrokken met de vaste hoop er binnen kort en voor goed terug te keefen. Wij bieden onzen nieuwen Deken onze eerbiedige en welgemeende gelukwenschen en verhopen Hem lange jaren in ons midden te mogen bewaren tot meerder welzijn der stad en hare bevolking. ASierfiancSfe- üieuws Naar we vernemen heeft de Staat besloten den nog overblijvenden grond van het gewezen krijgshospitaal, in de Statiestraat, voor te behouden voor het oprichten van een nieuwe telefooncentrale, die op gansch moderne wijze met automatische toestellen zal ingericht worden. Omringd van hunne 35 kinders en kiein- kinders trokken de jubilarissen, per rijtuig, naar Sint Pieterskerk waar, om g uur, een plechtige Mis van dankzegging werd opge dragen. Daarna werden zij om 10 uur in de benedenzaal van het Stadhuis officieel ont vangen en gelukgewenscht. Een lekker glas wijn werd aan allen aangeboden en het gebrui kelijk geschenk aan de gelukkige oudjes door het Stadsbestuur geschonken. Andere geschen ken vanwege de Commissie v. Openbaren On derstand en van de buurt werden hen ook nog aangeboden en het rijtuig verdween weldra onder de bloemen. Na een lekker noenmaal werd er in familie nog lang en hartelijk gefeest, en 's avonds, tot opsluit van deze heuglijke gebeurtenis, had door de straten der stad een wandelconcert plaats dat veel bijval genoot en tijdens hetwelk er nog veel plezier gemaakt werd. De Ju^ilarisse- :ie niettegenstaande hunnen ouderdom nog in de beste gezondheid ver- keeren, waren zichtbaar ontroerd door al die blijken van genegenheid en de eer hen aan gedaan, en konden moeilijk hunne innige vreugde verbergen. Wij wensch 1 hen een hartelijk profsc a en Wiidsciiietirsg Oppervogel, een haas en 70 fr. 2 Zijd vogels, elk een haas en 20 fr. 2 Kallen, elk een konijn en i5 fr. Alle acht schutters een primé van 1 konijn en 3 fr. en een ander van 1 konijn. Inleg i3.5o fr. Terug 10 fr. Inschrijving tot 12 3/4 u., einde om 4 1/2 uur. Zooveel vogels als schutters. 't Was Zondag laatst groote feestviering in Sint-Maartenskring ter gelegenheid van het naamfeest van den Bestuurder E. Heer Michel Deconinck, onderpastor der Sint- Maartens Kathedraal. De feestrede van den Heer Prefekt, het antwoord van den Held van het feest, de kundige uitvoering van het puik en kluchtig programma van het gezellig avondfeest door de jongelingen op touw gezet, alles werd be groet met geestdrift en meeste voldoening der talrijke aanwezigen. De ouders en vrienden van deze verdienste lijke Ypersche instelling hebben eens te meer ondervondendat de Jeugd in dezen Vrien denkring, in deugd en vreugd allerbest verzet vindt, en meteens gevrijwaard blijft der straat- gevaren die op onze dagen krioelen en zooveel jonkheden in het verderf medeslepen. Met onzen besten proficiat wenschen wij aan St-Maartenskring groei en bloei tot heil der Ypersche Jeugd. der Paters Ongeschoeide Karmelieten te Yper wordt dit jaar gepredikt door E.P. Roelandts, Redemptorist, van Zondag i3 tot Zondag 20 October. lederen dag 's morgens na de Mis van 6 1/2 ure Onderrichting; 's avonds na het Lof van 6 ure, Sermoen. Beide Zondagen is het Lof 5 ure De Apotheek van I La Pharmacie de Mr WSESICSSiSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN reste seule ouverte le on Z. ndaö 13 Oef. Dimanche 13 Oct. Monsieur et Madame Charles Van Winsen-Hossepied Mademoiselle Elisa Van Winsen Monsieur et Madame Jean Van Winsen-CortierMonsieur et Madame Jean Breugelmans- Van Winsen Monsieur et Madame Joe Hopkins-Van Winsen Madame Alfred Van Winsen-Depotter Monsieur Gustave Van Winsen, ont la douleur de faire part de Ia perte qu'ils viennent d'éprouver en la personne de née Mathilde - Barbe VAN CAILLIE leur mère et belle-mère, née a Hooglede, le 26 Janvier 1852 et décédée a Ypres, le 7 Octobre 1929. Les personnes qui, par oublie, n'auraient pas re^u de lettre de faire part, sont priées de bien vouloir considêrer le présent avis comme en tenant lieu. Mevrouw Arthur Dewitte, geboren Marie-Thérèse Sergysels en familie, melden het afsterven van hunnen teerbeminden echtgenoot, vader en schoonvader geboren te Yper, den 18 Februari 1857 en aldaar overleden, den 8 October 1929. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien Heeren Daniel, Gerard, Onier, Maurice en Antoon Ameel De famlliën Bruneel en Ameel, melden met droefheid het afsterven van hunne teergeliefde moeder, zuster en schoonzuster Weduwe van Heer Charles-Louis AMEEL geboren te Elverdinghe, den 14 Maart 1878, en overleden te Brielen, den 10 October 1929. De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling, zal plaats hebben in de Parochiale Kerk van Brielen, op MAANDAG 14 OCTOBER 1929, om 9 1/2 ure. Vergadering ten sterfhuize om 9 1/4 ure. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Vrouw We A. üesramault Deweerdt en familie bedanken vrienden en kennissen voor hunne deelneming in den rouw die hen getroffen heeft door het afsterven van hunnen echtgenoot, vader en bloedverwant, en laten hun terzelfdeitijde weten dat de vol gende missen tot lafenis zijner ziel zullen opgedragen worden Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 October, om 8 y»u., in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Bertha MOLEIN Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister a la Mcsse Anniversaire qui sera chantée le Dimanche 13 Octobre a 8 1/2 h., en l'Église St-Jacques, pour le repos de l'ame de Viieriden en kennissen worden uitgeno digd de ZIELMIS bij te wonen die zal g-zongen worden op Zondag 13 Ocïobtir, om 9 u., in de kerk der EE. HH. Paters Carmt lieten, Mondstraat, tot zielelafenis van Heer en Vrouw AdoIpheDRDIER LVMAIRE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9