Inhuldiging van Z. L H. VERMAUT Croix Rouge de Belgique Rood Kruis van België Ypersche Voetbalkroniek Emfeallagepapier in rollen 'J"-. ïir& - r.r Zondag laatst, 27 October, werd Z. E. H. Vermaut plechtig aangesteld als pastor-deken van St-Maartens parochie. Begunstigd door een heerlijk weder, had de plechtigheid tame lijk veel volk aangelokt. Overal waar de stoet moest voorbijtrekken was de beviagging der huizen om zeggens algemeen, en talrijke toe schouwers stonden van weerskanten de straten om den nieuwen Deken, wiens faam als ijverige en bekwame opleider der jeugd, als vurige en heldhaftige vaderlander, als vrome ■en edelmoedige priester hem hier reeds was voorafgegaan, te groeten. Om 3 uur 's namiddags werd de Z. E. H. Vermaut door de leden der Kerkfabriek van St-Maartens in de zaal der Mariaschool van de Zusters Lamotten ontvangen. Vandaar vertrok, nadat de klaroenen der Turners hem den eeregroet gebracht hadden, een keurig -samengestelde stoet om, langs de Rijselstr., Neermarkt, Vandenpeereboompl. en Elver- dinghestraat, den nieuwen Deken naar de parochiale kerk te leiden. Voorop stapte de flinke groep der Sint- Michielsturners, gevolgd door afvaardigingen der St-Michiels- en St-Aloysiusscholen, der Weezenschool, Stadsjongensschool, Stads meisjesscholen, Mariaschclen, Heilige Fami lie, Rousbrugge Damen en St-Jozefs scholen, en van verscheidene schoone groepen der vier parochies, namelijk het Processiekruis met misdieners, groep Kruistochters, O. L. Vrouw van de nieuwe Plante, Herderinnekens, negen Engelenkoren, de Heilige Familie en O. L. Vrouw van Thuyne. De Z. E. H. Deken was opgeleid door Z. E. H. Vanden Berghe, vies.-is-generaal van Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge, en •vergezeld van zijne twee getuigen, E. H. Kanunnik Van der Heeren, Deken van Sint- Gillis te Brugge en E. H Kanunnik Logghe, Bestuurder der sociale werken van.het bisdom. Hij was gevi -lgd door de Heeren Kerkmees ters, door burgerlijke en geestelijke overheden en door een groot aantal geloovrgen. In de vooiloopige St-Maarterskerk, voor de omstandigheid mooi versierden opgepropt van volk, deed Z. E. H. Vanden Berghe de liturgische aanstelling van den nieuwen Deken en stelde hem aan de parochianen voor. In zijne aanspraak herinnerde de Vicaris-gene raal de geloovigen aan hunne plichten jegens hunnen herder en drong bijzonder aan op de gehoorzaamheid die we de wettelijke overheid verschuldigd zijn. Na de kerkelijke plechtigheid werd een lunch opgediend in St Maartenskring, al waar een vijftigtal uitgenoodigden aangezeten waren. De nieuwe Deken werd beurtelings gelukgewenscht door den Z. E. H- Vicaris- generaal, door den Z. H. Pastor-deken van St Gillis, door den Heer burgemeester Sobry, door den heer Julien Antony, in naam der Kerkfabriek van St Maartens en door den Heer Notaris Van Caillie van Brugge die, in naam der Brugsche afvaardiging, de tolk was zijner medeburgers om aller spijt over het heengaan van hunnen geliefden pastor uit te drukken. Twee nichtjes van den gevierden wisten hem behaaglijk, in de vlaamsche en fransche talen, de heilwenschen van zijne familie aan te bieden. De Z. E. H. Vermaut, met zijne bekende welsprekendheid, dankte hartelijk om al die huldeblijken en gaf zijne nieuwe parochianen van Yper de verzekering van gansch zijne toewijding. Het Ypersche biedt den nieuwen Deken zijne welgemeendste gelukwenschen bij deze hem verleden Zondag reeds aangeboden en wenscht hem hier midden ons een gulhartig welkom. De Heer gunne hem een lange en vrncht- bare loopbaan en zegene de verhevene zending die Z. E. H. Vermaut hier voor ons aller heil komt vervullen 1 Le Comité local d'Ypres, a l'honneur de porter a la connaissance du public Yprois et des régions avoisinantes que des cours, pour ambulanciers et assistants de l'hygiène pu- blique, seront donnés gratuitement, pour toute personne ayant atteint l'age de 18 ans. Les inscriptions sont reques chez la secré taire, M'Ile Bossaert, 3o, rue de la Bouche a Ypres, jusqu'a la date du 10 Novembre. Het plaatselijk Comiteit van Yper heeft de eer de inwoners van Yper en van 't omlig gende te berichten dat leergangen, voor zieken verplegers en helpers van de openbare ge zondheid, kosteloos zullen gegeven worden voor alle personen die den ouderdom van 18 jaar bereikt hebben. De inschrijvingen worden bij Jufvrouw Bossaert, 3o, Mondstraat, te Yper, tot den 10 November aanstaande ontvangen. Vandaag beginnen wij met de thuisspelers en namelijk met onze specialers die er toe ge raken de leider hunner reeks in het zand te doen bijten. Vooraleer de match aan te van gen, wordt er een minuut stilzwijgendheid bewaard ter gedachtenis van Quevrin F., kapitein van den eersten ploeg van Stade Moescroen. Deze minzame speler overleed op 21 jarigen ouderdom en werd daags voordien ondereen grooten volkstoeloop te Moescroen plechtig begraven. Moescroen treedt op met den rouwfloers op den arm. Yper, bévoor- deeligd door den wind,leidt de meeste aanval len, doch kan er niet toe geraken de ver dediging der zuiderlingen te verschalken. De bezoekers doen intusschêntijd gevaarlijke verplaatsingen, maar Dumortier klaart alle toestanden op. Op freekick voor hands, levert Deplancke G. rechtstreeks naar 't doel. Een geharrewar ontstaat waaraan Coene een einde stelt met het leder voor goed in het net van Stade te zenden. Men speelt reeds 34 minuten. Weinig nadien geeft Debuyser ge past aan Cocquyt over die, zonder dralen,met een grondscheerend shot de stand op 2-0 brengt. Na de herneming vlot de voorlijn beter dan te voren en drie corners moeten ons worden toegestaanToch zal Moescroen op mooi samenspel zijn achterstel verminderen 10 minuten na de rust. De groen-zwarten zijn nu tijdelijk de baas. Dehem, Dumortier en Coulembier moeten tusschenkomen om hunne aanvallen te stremmen. Een shot van De plancke G. komt op de lat terecht. Corner voor Moescroen welke door Coulembier op gevangen wordt. Rood wit bekomt nog twee corners die echter niets meer opleveren. Het einde komt met een plaatselijke overwinning. Morgen trekken de moedige specialers naar S. K. Sweveghem. Gezien de rood-witte hunne huidige klasseering nog willen verbe teren, lijdt het geen twijfel dat kapitein Georges zijn mannen tot een nieuwe zege zal willen voeren- Klassement IIP Afdeeling G. G. v. D. v. T. P. Stade Moescroen 7 5 2 o 25 3 xo Meenen 641 1 25 7 9 F, C. Rousselare 64 1 1 12 6 9 C. S. YPER 6 3 1 2 i5 IS 8 A. A. Moescroen 7 3 2 2 12 i3 8 Wevelghem 6 2 3 1 12 i3 5 Kortrijk Sport 6 2 3 j? i§ 5 S. K. Sweveghem 6 1 5 o 4 24 2 Poperinghe 6 0 6 o 7 24 o De Juniors, alhoewel verflauwd door het optreden van Deplancke A. en Verleure Ev. in tweede afdeeling, hadden nog de misplaat ste onthouding te boeken van twee hunner maatjes. Luistert wel, Cherchye en Sampers, uwe daad is gansch onsportief en de reden die gij beiden inbracht om uw ploeg NIET te vergezellen, zou eigenlijk dezelfde moeten geweest zijn die u meer dan ooit moest aan zetten om uwe medespelers niet in den steek te laten. Niettegenstaande dat alles verliest onze jeugd enkel met 4 - 1 te Kortrijk Sport A die alzoo de leiding der klasseering neemt met enkel één punt voorop. Vanlimburg redde de eer voor de rood-witten. Een vijfde verplaat sing valt u nogmaals te beurt op zeven te leveren matchen. Dienvolgens moet gij, juniors, alles in het werk stellen om Bisseghem zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. Als gij wilt Kan het gaan en Zondag avond telt gij twee punten meer. Klassement Juniors G. G. V. D. V. T. P„ Kortrijk Sport A 7 5 1 1 42 11 II C. S. YPER 7 5 2 o 34 14 10 Waereghem 7 5 2 021 9 10 Meenen 7 5 2 o 26 23 10 Bisseghem 7 4 2 1 19 23 9 Stade Moescroen 7 3 4 01211 6 Iseghem 7 3 4 o 17 28 6 Stade Kortrijk 7 2 5 0i3i5 4 S. K. Sweveghem 7 2 5 o 12 45 4 Kortrijk Sport B70709360 Eindelijk komen wij aan den prachtigen uit slag van onze tweede afdeeling. Alle clubs zal het niet gegeven zijn een drawn op het plein van Thielt af te dwingen en uw optreden is des te schooner omdat gij u langzaam maar zeker van het staartje van de klasseering ver wijdert. De rood-witte ploeg stak goed ineen en de verdediging heeft zich zelf overtroffen. De voorlijn wist zich goed aan te passen en met een tikje geluk kon zij wellicht de Thielt- sche keeper doen visschen. Harop, mannen, met denzelfden moed aan 't werk gegaan tegen Daring Blankenberghe. Zeker staat deze ploeg wat beter geklasseerd, doch herinnert u de match van verleden seizoen en de twee punten kunnen u niet ontglippen. Supporters, allen naar 't plein om uwe lievelingen sportief aan te wakkeren, 't Weze voor hen een spoorslag om de rood-witte kleuren zegevierend uit het strijdperk te doen treden. Klassement IIe Afdeeling G. g. v. d. v. t. p. V. G. Oostende 7 6 o 1 20 9 i3 A.A. Moescroen 7 5 2 o 16 9 10 Stade Kortrijk 7 3 o 3 11 6 9 Waereghem 7 4 2 1 17 12 9 Thourout 7 4 2 1 14 10 9 Daring BI. 7 4 3 o 24 16 8 Heyst 7 3 3 1 14 11 7 Thielt 7 2 3 2 12 12 6 Meenen 7 1 4 2 6 11 4 C. S. YPER 7 1 4 2 5 14 4 S. K. Sweveghem 7 1 5 1 7 24 3 F. C. Rousselare 7 1 6 o 8 24 2 NEMO. te koop ten bureele dezer i5, Boterstraat i5«

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 5