I rmmmm L'ARMISTICE ARMISTICE DAY De Eeuwfeesten in West-Vlaanderen Cercle Yprois de Sruxelles K E M M E L i°) Het God save the King 2°) La Mort d'Ase EGrieg). De klaroenen der brandweer blazen The Last Post Vervolgens gaat de stoet naar het Gedenk- teeken der Ypersche Gesneuvelden waar de Harmonie Ypriana volgende stukken uit voert i°) De Brabanfonne 2°) La Mort d'Ase EGrieg). De klaroenen der brandweer blazen de Taptoe Daarna Optocht door de stad lang-; de Van den Peereboomplaats, Boesinghe-, Surmont- en Dixmudestraten, Groote Markt, Hond Bukkers Pateel Rijsel- en Cassel- straten, Kiekenmarkt, Seminarie-, Mond- en Boterstraten, Groote Markt, waar tot slot door de Harmonie Ypriana zullen uitge voerd worden het God save the King de Marseillaiseen de Brabanfonne als blijk van erkentelijkheid tegenover de Engelschen, Franschen en Belgen die als Helden zijn gesneuveld voor de verdediging van onzen geboortegrond. Het Bestuur der Harmonie Ypriana rekent op de medewerking van gansch de bevolking. Beiaefd verzoek de huizen te bevlaggen Voor het Bestuur Do Schrijver, De Voorzitter, De Eere-Voorzitter, De Onder-Voorzitter, Raym. CarJinasl. A'rtii Gruwaz. A. Oonck-Varmsulen. Arthur VVeckesssr. Het Nationaal verhond der oorlogsinva liden afdeeling Yper, heeft de eer de bevol king kenbaar te maken dat op li November a. s., verjaardag van den wapenstilstand, om ro ure, in St Pieterskerk, eene solemneele mis zal gezongen worden ter nagedachtenis der makkers sedert den oorlog overleden. De maatschappijen van oudstrijders ziin in 't bijzonder uitgenoodigd met hun vaandel. Namens het N. V. I. Afdeeling Yper De Schrijver De Voorzitter, Oscar MOLEiN. Isai GRUWEZ. De Britsche kolonie van Yper vergadert om xo u. i5 in haar lokaal, Surmontstraat, om vandaar stoetsgewijze te vertrekken naar het Gedenkteeken der Ypersche Gesneuvelden waar bloemen zullen neeigtlegd en de Last Post geblazen worden. Daarna vertrekt de stoet naar het Gedenk teeken der Meenenpoort waar om 1011.45, onder leiding van Rev. G. R. Milner, engelsch aalmoezenier te Yper, een godsdienstige plech tigheid zal plaats hebben. 1fe Annivefsaipe d e Le' Comité de 1'Harmonie Ypriana a décidé de fêter solennellement cette journée mémorable. II invite toutes les sociétés a participer a cette manifestation avec drapeaux, étendards et cartels. Lundi 11 Novembre 1929 A 18 hcures, réunion a la Grand'Place, face a l'Hötel de Vide. Les Sociétés occupent la place qui leur convient derrière 1'Harmonie Ypriana Le cortège se rend d'abord au Memorial Britannique de la Porte de Menin oü l'Har- monie Ypriana exécute les morceaux suivants i°) Le God save the King 2°) La Mort d'Ase (E. Grieg). Les clairons des pompiers sonnent The Last Post Le cortège se rend ensuite au Monument aux Enfants d'Ypres morts pour la Patrie, oü l'Harmonie u Ypriana exécute 1°) La Brabanfonne 2°) La Mort d'A v (E. Grieg). Les clairons des pompiers sonnent La Retraite Pour terminer Défilé en ville par la Place Van den Peereboom, rues de Boesinghe, Surmont et de Dixmude, Grand'Place, rues des Chiens, des Boudeurs, des Plats, de Lille et de Cassel, Marché aux Poulets, iues du Séminaire, de la Bouche et au Beurre, Grand' Place oü 1'Harmonie Ypriana exécutera le God save the King la Marseillaise et la Brabanfonne en hommage de reconnais sance enveis les Anglais, Franpais et Beiges tombés en Héros pour la défense du sol natal. Le Comité de l'Harmonie Ypriana compte sur la participation de toute la popu lation. Pfière d'arborer les drapeaux Pour le Comité Le Secrétaire, Le Président, Le Président d'Honneur, Le Vice-Président, Raym. Cardinaei. Aims Gruwez. A. Donck-Vermeulen. Arthur Wecktsser. Tit® ünniveraary of The Committee of the Ypriana Band have decided to form a Pilgrimage for the purpose of Honouring this Memorial day and have the Honour of inviting all Societies with their Flags and Banners, On Monday the 11th of November 1929 at 6 p. m. the Societies will meet at the Grand Place, rear the Town Hall for the purpose of forming a Pilgrimage and will march behind the Ypriana Band. 7 he first visit will be to the British Memo rial at the Menin Gate, where the Pilgrimage will pay hommage to the Dead. The Ypriana Band will first play iu) God save the King». 2°) La Mort.d'Ase (by E. Grieg). The Buglers of the Fire Brigade will blow The Last Post The second visit will be paid to the Ypres Memorial and whiL there the Ypriana Band will first play i°) La Brabanfonne 2°) La Mort d'Ase (E. Grieg). The Buglers of the'Fire Brigade will blow the La Retraite The Pilgrimage will then march through part of the Town, namely along the Place Van den Peereboom, rues de Boesinghe, Surmont et de Dixmude, Grand'Place, rues des Chiens, des Boudeurs, de s Plats, de Lille et de Cassel, Marché aux Poulets, rues du Séminaire, de la Bouche, au Beurre, and return to the Grand'Place, where the Ypriana Band will play God save the King La Marseillaise and La Brabanfonne in Honoür of the British, French and Belgians, who havé fallen in deter.ce" of our Country. The Committee of the Ypriana Band wish that the all of the Population of Ypres will take part in the Pilgrimage, it is also the wish of the Committee, that all Flags shall be hoisted on this occasion The Committee The Secretary, The Chairman, The Honor.-Chairman, The Vice-Chairman, Raym. Qardinael. Aims Gruwez. A. Donck-Vermeuien. Arthur Wecktsser. De dagbladen melden dat de Commissie der Eeuwfeesten van Aarlen de toelagen van 5oo.ooo fr., toegestaan door den Staat, en van 3oo.ooo fr.toegestaan door de Provincie Luxemburg, op volgende wijze verdeeld heeft: Aan de gemeenten, hoofdplaats van 't kan ton, wordt 2 fr. per inwoner toegekend aan de andere 1 fr. per i-nwonér. Deze oplossing, schrijft men, geeft voldoening aan allen, en de medervierinral algemeen zijn. Welke tegenstelHr - /een hier West-Vlaanderen gedaan wordt Voor de stad Brugge een miüioea 50.000 fr. V00r de andere steden en gemeenten geen enkelen duit Wij aanveerden geerne dat een aanzienlij); deel naar de hoofdstad der Provincie gaa^ om iets grootsch op voet te brengen. Maar 't valt op dat deze zoo ten onrechte bevoer, decligde stad met moeite over de ontzaglijk som, die haar toegekend wordt, kan be- schikken. 200 000 fr. voor een tuinbouwtentoonstelling 20.000 fr. voor duivenprijsvluchten. 55.000 fr. voor medalies 25 000 fr. voor diploma's 40.000 fr. daarbij voor drukkosten en 35.000 fr. nog voor mogelijke onvoorziene uitgaven 't Is een kwistig rondzaaien om er een einde aan te vinden. Hier dient niet, zooa's in de Provincie Luxemburg, geschreven te worden dat deze oplossing voldoening geeft aan allen en dat de medeviering zal algemeen zijn. Maar aan wien de schuld dezer verbittering ter gelegenheid der Vaderlandsche Jubel feesten FONDÉ BIN 1886 Le 43e banquet annuel de ce cercle a eu lieu le Ditnanche 20 Octobre dernier les mrm- bres en ont profité pour fêter la dixième année de présidence de. M. Emile Blomme. Jamais le Cercle Yprois n'a vu tant de membres réunis et ce fut une soirée pleine d'entrain oü ne cessa de régner la plus franche cordialité. Au dessert, M. Plyson, vice président et un des membres les plus anciens du Cercle, a fait l'éloge de M. Blomme, comme prési dent, et lui a offert un magnifique cadeau au nom de tous les membres. MM. Camille Lacour et autres ont joint leurs compliments a ceux de Monsieur Plyson. Le président trés ému a remercié de tout cceur le comité ainsi que tous les membres et a proposé un toast a la prospérité du Cercle et de la ville natale, ainsi qu'a la santé de tous les membres. M Benjamin Vercamer cffrit "en-uite au Cercle un magnifique fanion. aux couleurs de la ville d'Ypres et portant les armes de la ville natale. Bref ce fut une soirée incubliable, qui sera inscrite en lettres d'or dans les annalts du Ceicle. Ypriana. Moet es* geen zand zijn, a. u b. Zondag achter de misse waren de boeren in groote bespreking rond de oevers zand langs de zoete Staatsbaan tusschen de Groote Polka en de Linde. Boertje Sackebandt. Is dat nu niet precies een soorte vette Pé Boonstrooi. Ja, van dien vreemden chimiek. Lew iet en Öliebroodt. Zou 't altemets geen boscheerde zijn Boertje Sackebandt. Ze zoen 't kunnen verkoopen in papieren zakjes 't is complet potsuiker 't is juist zoo vet en plakachtig- Güsten Dienders. Zonder julder kwalijk nemen ge zijt er niet. 't Is van dat nieuwmo- den zand om de kalsie te vermaken. Pé Boonstrooi. Nooit van ze leven.Ze gebruiken daarvoren droog en mager zand, anders 't zou niet houden. Gusten Dunders. Voor de Frontstreek is beter dat er een bitje klijte bij is. Ge verstaat de steenen geven daar van up en ze draaien meê als er een groot gewicht over passeert en ze verslijten zoo rap niet. Lowieten öliebroodt. 't En moet ook zoo rap niet wegwaaien, en de steenen robbelen zoo seffens niet uit achter 't herleggen. 1 Gusten Dunders. Dat er moest wat over schieten k zou toch ne keer willen mijn pa^ ten dermeê vetten. Ze zeggen dat er; wel 3o j graden vet in is. v -,rj 't moet bij'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 2