Assemblee Sénérale des Prévoyants Yprois FOOTBALL FOOTBALL MATCH C.3.Y. - Juniors - Stade Moescroen Herdenking Wapenstilstand Ypersche Voetbalkroniek n ,i3 Le Dimanche 3 Novembre Par uil beau temps d'automne nous débar- quons dans la bonne vieille ville d'Ypres dont, en réalité, il n'y a plus que le nom qui est vieux. Bien vite nous y rencontrons la haute stature du Directeur Général, Fondateur de la Belgique Prévoyante, qu'accompagne Ma dame Ramoisy. Des principales artères vien- nent vers la gare, nos vaillants affiliés qui depuis un bon temps déja ont pris sur eux de faire déchncher une bonne propagande a Ypres. Nousvoyons Messieurs Van Dromme, Gaimant, Spotbeen, Van Cappel et d'autres. Les groupes se forment en attendant l'heure de la réunion, une visite a lieu a la superbe Porte de Menin, Hommage de la population Anglaise aux Braves de l'Empire Britannique tombés sur le sol de la Flandre. Le coup d'oeil en est a la fois grandiose et poignant, gran diose par son allure, architecture, poignant par les innombrables nomsde braves,qui avec les franpais et les beiges, ont versé ici leur sang pour le Droit. An heures, a lieu la réunion des Pré- voyants d'Ypres, en leur local Hotel des Trois Suisses Grand'Place. Bon nombre d'affiliés.et d'amis ont répondu a l'invitation du Comité. Ont pris place au bureau, Mons. Ed. Ramoisy, M. Ach. Van Dromme, M. Van den Broucke, Messieurs Gaimant, Spot- been, Van Cappel et De Coster. Monsieur Ach. Van Dromme, président, en un discours bien senti qui exalte toute la bonne volonté de nos dévoués d'Ypres, sou- haite la bienvenue au fondateur de la Belgique Prévoyante et dit tout le plaisir que ses membres et lui éprouvent de recevoir Mon sieur Ramoisy parmi eux II fait part du désir que les Yprois ont d'intensifier la propa gande afin que la section d'Ypres arrive a bref délai a occuper, dans le cadre de la Bel gique Prévoyante, la place qui revient. a une localité de cette importance. II termine en faisant appel aux affiliés pour se joindre a la section et collaborer a la propagande géné rale. Son discours est trés applaudi. Le président donne ensuite la parole a Monsieur Ed. Ramoisy, Directeur Général, Fondateur de la Belgique Prévoyante, qui commence par s'excuser de ne pas prendre la parole en flamand. II dit combien il est heu- reux d'avoir pu venir a Ypres, d'avoir l'occa- sion de dire a M. Van Dromme en particulier et aux dévoués qui 1'entourent, toute la sym pathie et la reconnaissance qu'il éprouve pour le dévouement qu'ils ont témoigné. Ensuite, l'orateur donne un aperqu général de l'histoire ■et de la marche Je la Belgique Prévoyante. II proclame que les grands principes que défend l'oeuvre ont pu braver toutes les diffi cultés et qu'actuellement la Belgique Pré voyante a acquis une telle force, que l'on peut dire, qu'avec les vrais principes de mutualité qu'elle défend elle fait partie de la richesse nationale. Le Directeur Général croit le moment bien choisi de prouver que notre institution n'a nullement un caractère spéculatif et que, bien au contraire, pour des économies c'est un placement idéal et sur par excellence. Monsieur Ramoisy termine en formant des voeux pour la section Yproise et en faisant un vibrant appel a la propagande. Ensuite, MVan den Broucke, Directeur Provincial, prend la parole en flamand, il s'associe d'abord aux paroles de Monsieur Ramoisy et remercie Messieurs Van Dromme, Gaimant, Spotbeen et .Decoster, pour i'aide qu'ils ont fourni et espère pouvoir compter sur eux dans L'avenir. II passe rapi- dement en revue les principales institutions dans lesquelles la Belgique Prévoyante est intéressée et il s'arrête plus spécialement aux sources de Chevron qui sont déja représen- tées a Ypres. A son tour il fait appel a la propagande et par des figures démontre que le devoir d'un bon prévoyant est de faire sans cesse de la propagande. A la demande de l'assistance il expose succinctement encore une fois en quoi con sistent nos trois caisses. C'est sous une bonne impression que Mon sieur Van Dromme, remercie Mess. Ramoisy et Van den Broucke, et que la séance est levée. Un petit groupe se forme devant le local, le comité de la section avec Monsieur le Directeur Général Ramoisy et M. Van den Broucke se rendent au monument érigé a la mémoire des enfants d'Ypres, morts pour la patrie, ou le Fondateur de la Belgique Pré voyante dépose une superbe gerbe de fleurs. op het Stadium, Augustinestraat Zondas lO November 1Q29 om 2 uur 's namiddags Inkomprijs 1,25 fr. Alle leden van de C. S. Y. en van de Sup portersclub zijn dringend verzocht, Maandag a. s 11D dezer, te vergaderen in het lokaal Hotel Continental Statieplaats, rond 17 u. 30, om vandaar den stoet te gaan vervoegen die om 18 uur stipt van de Groote Markt vertrekt. Alwie Zondag laatst de match Yper-Daring Blankenberghe bijgewoond heeft, zal moeten bekennen dat de roód-witten ruimschoots het gelijk spel verdienden."' Juist zooals Stade Kortrijk in dei laatste «ogenblikken aantee- kende, zien wij de bezoekers kansrijk de beide punten bt halen tengevolge van het doelen in de laatste minuten van den s-peeltijd. Spelers, geen moed verloren, de.talrijke toeschouwers (en hunne schaar groeit maar altijd aan) heb ben bestatigd dac gij uw best doet om uwe kleuren te verdedigen. Vooruit dus op den ingeslagen weg Scheidsrechter Ostyn roept beide elftallen ten opgooi welke kapitein Marqonneau nog maals verliest. Alhoewel tegen wind optre dend, zijn de Yperlingen de eerste ten aanval. Deplancke lanceert Versailles die gepast aan Vansevenant, gansch alleen voor het doel, overgeeft, doch Lucien zendt boven. Ver sailles zi ndt rechtstreeks naar 't doel maar de zwart witte keeper is op zijn plaats. Daring komt Marqonneau bezoeken maar wordt terug gedreven. Een mooi samenspel van Molein, Versailles en Vansevenant brengt deze laatste nogmaals alleen voor 't doel en., 't is wederom wolkenhoog'. De eerste hoekschop is voor Daring maar hij wordt dadelijk ontzet en op dezen aanval valt ons een penalty te beurt voor hands Molein zendt het leder vlak op den keeper die ontzet. Daring komt nu onder doom en Vannieuwenhuyze redt een bijna zeker doel. Corner voor Yper, Molein zendt boven. Stillekens aan beginnen de bezoekers hun spel op te dringen en Dechievre moet hoekschop toestaan. Onze verdediging heeft de gelegenheid zich te onderscheiden. De half backlinie wedijvert om de vijandelijke aanvallen te verijdelen. Bourdeaux is overal, terwijl Veys en Hollebeke hun best doen om de vleugelspelers in te tot men: De rust nadert met rasse schreden, iedereen denkt aan o O toen de Daringmannen het leder, dat men out dacht, weten te bemachtigen om het eerste doel der partij aan te reekenen. Nauwe lijks hernomen of Blankenberghe bekomt corner die afgeweerd wordt. Beide ploegen doen rappe overzetten met hun hoekspelers. Op een dezer, ontvlucht Versailles en levert rechtstreeks naar 't doel. De back rechts der bezoekers wilt ingrijpen doch jaagt het leder in zijn eigen net aan de l3e minuut. Door dit onverwacht doel opgewekt, zijn de onzen niet meer te herkennen. Daring's achterhoede moet gedurig ingrijpen. Een corner voor Yper wordt door tusschenkomst van den linesman afgekeurd. Hoekschop moet aan Blanken berghe worden toegestaan die op zijne beurt ons nog 2 corners afstaat. Verleure schiet vlak op den keeper. De buitenlinks der bezoekers alleen voor het doel zendt nevens. Versailles levert nogmaals op den doelbewaarder. Het spel is immer rap en gedurig wordt het ver plaatst. Vansevenant, alhoewel geraakt, be proeft ook nog eens terwijl Bourdeaux een gevaarlijken aanval der wit-zwarten in corner kan redden, 't Is op dezen hoekschop, aan dé 42° minuut toegekend, dat Daring de winning goal kan aan teekenen met een flauwe kopstoot die 't leder langs de paal binnen zendt. De match loopt weldra ten einde en Blanken berghe trekt met twee kansrijke punten naar 't Noordzeestrand. Zondag trekken d'onzen naar S. K. Sweve- ghem die F. C. Rousselare ten huize komt te verslaan, op die wijze gaat die club ons met één punt in de klasseering voorop. Doch ik reken dat C. S. Y. Zondag hetzelfde zal willen doen en zijne vorige plaats zal willen innemen. Aan u, spelers, van dat te verwezenlijken. Klassement IIe Afdeeling G. G. V. Dt. V. T. p. V. G. Oostende 8 6 i I 21 II i3 A .A. Moescroen 8 6 2 18 IO 12 Stade Kortrijk 8 3 o 4 14 9 10 Waereghem 8 4 2 2 20 i5 10 Daring BI. 8 5 3 O 26 17 10 Thourout 8 4 '2 2 17 i3 10 Heyst 8 3 3 2 17 14 8 Thielt 7 2 3 2 12 12 6 S. K. Sweveghem 8 2 5 I 9 25 5 Meenen 7 I 4 2 6 11 4 C. S. YPER 8 I 5 2 6 16 4 F. C. Rousselare 8 i 7 9 26 2 Niettegenstaande de specialers met een prachtoverwinning huiswaarts keeren, toch is die zege door een jammerlijk ongeval gestoord geweest. Onze sympathieke speler Georges Heughebaert werd innerlijk geraakt en moest ter verpleging naar het hospitaal overgebracht worden. Het is o :s aller vurigsten wensch hem weldra in ons midden gaaf en gezond terug te zien. Op het oogenblik dat vriend Georges het speelveld moest verlaten, verloor Yper met 2-1. Alhoewel maar met tien man, wisten onze specialers zich vervolgens te onderscheiden en Sweveghem moest eindelijk het onderspit delven met eene scoor van 5 2. Maton bezorgde ons twee en Cocquyt drje doelen. Daarmede geraakt Speciaal aan de spits van 't klassement en F. C. Rousselare zal ondervinden dat Yper kost wat kost de eerste plaats wilt bemachtigen. Klassement 11 Ie Afdeeling G. G. V. D. V. T. p. Meenen 7 5 I I 29 8 11 F. C. Rousselare 7 4 I 2 12! 6 10 C. S. YPER 7 4 I 2 20 20 10 Stade Moescroen 8 5 3 Q 25 4 10 A. A Moescroen 7 3 2 2 12 ï3 8 Wevelghem 7 3 3 I i3 i3 7 Kortrijk Sport 7 2 3 2 12 16 6 S. K. Sweveghem 7 1 6 O 6 29 2 Poperinghe 7 0 7' 0 8 28 0 Met een gelijk spel (i-i) keeren de juniors van Bisseghem terug, uitslag die als zeer be vredigend mag aanzien worden. Gezien de huidige samenstelling van hun ploeg, zal de Ypersche jeugd alles in 't werk s ell n om zoo weinig punten te verhezen als het maar zijn kan. Meyer wist met een prachtdoel den drawn af te dwingen, daar Bisseghem een goal van onze verdediging cadeau kreeg, anders konden de twee punten wel de onze geweest zijn. Maar 't zal morgen wel zoo zijn, eh.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 5