6 Uitslag der matchen van 311 29 Algemeen klassement na 3-1129 Zondag 10 November 1929, om 20 uur Inhuldiging van het Vaandel der Vrije Bolders van Falies Rede van den Beer Eere - Voorzitter VERMEULEN Antwoord van den Beer Vierstraete Jeroom, Voorzitter Matchen voor den Beker Woensdag 13 Nov., in de Statie, match Statie tegen Coöperatieve. Veel nieuwsgie Caisse Commerciale de Roulers Voorh. G DE LAERE C°, N. V. VRIJ VAN BELASTING juniors, Stade Moescroen geen kans geven hoor en zegevierend moet gij uit het speel veld treden, want wie weet of Waereghem en Kortrijk Sport A geen buiske oploopen. Moest dat gebeuren, het ware hoogtij te Yper Juniors Klassement Juniors G. G. V. D. V. T. p. Waereghem 8 6 2 O 29 9 12 Kortrijk Sport A 8 5 2 I 42 14 11 C. S. YPER 8 5 2 I 35 i5 11 Meenen 8 5 3 O 27 29 10 Bisseghem 8 4 2 2 20 24 10 Stade Moescroen 8 4 4 O 18 12 8 Iseghem 8 3 4 I 18 29 7 Stade Kortrijk 8 3 5 O 16 i5 6 S. K. Sweveghem 8 2 5 I i3 46 5 Kortrijk Sport B 8 O 8 O 9 44 0 NEMO. PRONOSTIEKWEDSTRIJO II Hfdeeling H. Seizoen 1929-1930 275 DEELNEMERS C. S. Yper i Daring Blank. 2 F. C. Rousselare i S. K. Sweveghem 2 F. C. Thielt S. C. Meenen (geschorst) V. G. Oostende I A. A. Moescroen 2 F. C. Thourout 3 Waereghem Sp. 3 F. C. Heyst 3 Stade Kortrijk 3 Uitslag van 3-11-29 6 punten De Groote A. 5 Vilain G., Baratto G., Inder- vuyst G., Willaert J., Deleu A., De Groote O., Persyn M., Boudry R. 48 pronostiekers van 3 punten 12 2 3o 1 175 o 41 punten: Van Oudendycke R., PersynM. 40 Burgho F., De Haene M., Forster Em. 3g punten Willaert J., Mme Baete, Shoot. 38 Knockaert A., Barnes, Yperling, Vander Marliere G., Gillioen A., Noël L. 37 punten Tahon H., Vilain J., Verhaeghe J -B., Veys J., SmaggheCam., Ramona. 36 punten Nuyttens J.Deroo J., Delod- der Ch., Mme Victoor, Vermeulen G., Morel H. ter herberg De Académie bij Gustaaf Deman, O. L. Vrouwstraat Groote J^rijsspeling op den Teerlingbak, voor de mannen en den Trou - Madame, voor de vrouwen tenvoordeele der Supportersclub van C.S.Y. De inleg is bepaald op o fr. 5o voor ieder spel. Zondag 3n November 1. 1. was 't bolders hoogdag. De Vrije Bolders van Falies huldigden hun nieuw vaandel in. Met een tal rijke groep trokken ze met muziek aan 't hoofd naar hun eere voorzitter Heer Vermeulen. Deze overhandigde de vlag aan voorzitter Jeroom Vierstraete en in korte woorden wak kerde hij de leden aan sterk te staan rondom het zinnebeeld van verbroedering. Heer Vier straete wist daarop den Eere-Voorzitter te verzekeren goed zorg te zullen dragen voor de prachtige lag en deze te leiden tot menige zegepraal. De vlag is een prachtstuk in ziin soort. Op witten grond omzoomd met gouden franje, het wapen van Yper met weerszijden bollen en kompas, zinnebeel len van 't bollespel te Yper. Als opschriften De Vrije Bolders 1926, jaartal der stichting van de maatschap pij, en 1929 jaartal van 't vieren der vlag ter gelegenheid van de inschrijving van 't iooe lid. 't Bollespel is nu eens een gezond sport met harden, eerlijken strijd en bovenal groote broederlijkheid en onpartijdigheid. De ver tegenwoordigers van alle standen uit de maat schappij vinden er leute, in onderlinge vriend schap, onder luimige schimp en bij lekker pintje. Is 't dan te verwonderen dat t bolle spel wordtin eere gehouden t'Yper Dat be- wiist genoegzaam de talrijke opkomst der leden van de Vrije Bolders met minstens 80 mannen, ook der vele maatjes van d'ander boldersmaatschappijen die eraan gehouden hadden eere te doen aan de feestvierders en hun nieuwe vlag. Achter 't muziek stapten de vertegenwoordigers van de Coo met vlag, Postje Bascule en Cercle bolders. Volgden dan de Vrije Bolders met den vaandrig Jerome Vandamme voorop, die flink en fier, zooals 't een vaandrig past, stapte tusschen zijn twee dekens Henri Depoorter en Léo Delecluze. Deze schaar bolders, op zeker oogenblik minstens 160 man sterk, bezocht opvolgen- lijk De Bascule, Julietjes, 't Postje, 't Zilve ren Hoofd, den Cercle, de Coo, om aan te landen in hun lokaal te Falies. Bij 't voorbij stappen der woning van den zeer sympathie ken vriend Jeroom Vierstraete, in de Rijsel- straat, werd een spontane hulde gebracht aan hem, zijn achtbare echtgenoote en familie, door alle in den stoet meestappende bolders. In 't lokaal werd nog een woord van dank gesproken door Heeren Vermeulen en Vier straete gericht tot al de maatjes. De Heer Noyez bedankte in aller naam Eere-Voor zitter en bestuur der feestvierende maat schappij voor de vriendelijke uitnoodiging en het goed onthaal, en bracht ook hulde aan den Eere-Voorzitter van de boldersfederatie Heer Val. Seys. Met menig deuntje van Reusje en Ypersche volkslied, die nog oude beenen deden opwip pen en een bezoek bij muzikanten herbergiers, werd dien schoonen dag besloten. En lijk in 't bolderslied ze dronken er een pintje en zongen er een liedje en.... kwamen thuis voor 't kraaien van den haan 1 KRABBER. Geachte vrienden Voorzitter en Bestuursleden Geachte viienden leden der Maatschappij De Vrije Bolders Het is voor mij eene eer heden de aange name plicht te vervullen aan uwen Voorzitter de vlag te overhandigen, welke de leden voor hunne maatschappij aangekocht hebben tot viering der inschrijving van het honderdste lid. Honderd leden Welk prachtig bewijs dat uwe maatschappij bloeit, dank aan de goede leiding van uwen beminden Voorzitter, dank aan de verkleefdheid van al de leden van uw bestuur, dank aan de onderlinge broederlijk heid en eensgezindheid onder al uwe leden. Het zijn deze goede gevoelens welke uwe schoone vlag verbeelden moet Mocht zij lange jaren dit zinnebeeld blijven Het doet mij veel genoegen te bestatigen hoe talrijk de Bolders van Falies tegen woordig zijn bij de inhuldiging hunner vlag en ook hoeveel liefhebbers der andere bolders maatschappijen het als een plicht hebben aanzien aan de feestelijkheid deel te nemen. Dit zijn bewijzen van den goeden geest welke in deze liefhebberij heerscht en ik groet en be dank deze vrienden in naam der maatschappij. Vriend Jeroom, in naam der «Vrije Bolders» vertrouw ik u heden deze schoone banier, draag ze hoog op den zoo goed ingeslegen weg, draag ze tot de zegepraal, draag ze met de hoop dat de flinke bolders, afgevaardigd om in de matchen te spelen, zullen zorgen dat zij in ig3o diene om den beker naar het lokaal te leiden. Waarde en Geachte Heer, Ik weet r.iet of de eer mij toekomt uit uwe handen het vaandel van onzen hooggehouden Boldersbond te ontvangen, maar gezien het ■■lil"MMS 5 nu zoo is, kan ik mijne innige vreugde niet weerhouden, die me tot ontroering brengt. l| dank u voor dezen blijk van vertrouwen Vertrouwen ja, want in mijne zorg, ondei mijne bescherming wordt nu het schoone zinnebeeld gesteld van de vriendschap en de broederlijkheid die bestaan onder de leden onzer bloeiende maatschappij. Welnu, gij moogt op me rekenen ik beloof u op mijn woord die vlag hoog te dragen buiten en boven alle oneerlijkheid en tweedracht, me alleenlijk bezielende met de betrachting van den opbloei onzer reeds belangrijke en goed vermaarde maatschappij, en mijn beroep doende op de trouw en de hulp van al de leden, die moeten fier zijn op hunne vlag en nog meer streven om de faam van den Bol dersbond hooger te houden ten aanzien van iedereen. Nogmaals rechtzinnig dank TSABOIslFgla Woensdag 6D Nov. laatst, waren veel bol- spelliefhebbers komen zien naar de match Katholieke Kring-Bascule, gespeeld in den Kring. De ploegen der twee maatschappijen hadden geen wijzigingen ondergaan, dezelfde bolders, reeds vroeger vermeld, traden op. Als scheidsrechters Heeren Noyez en Daniel Derez. Beide ploegen waren elkander weerd, doch deze maal was de Bascule 't sterkst. De opzet was voor den Cercle. ^e Bascule won de ie partij met 10 punten tegen 8 De Cercle de tweede met 10 tegen 6 en de laatste partij was voor de Bascule met 10 tegen 4. Na de eerste partij scheen de fut er uit bij de Cerclemannen, doch ze kwamen er weer boven. Maar de laatste partij was voor hen den nek af» met eerst 5 punten tegen en dan 4 later was 9 voor niets, dat was te veel en daar is moeilijk tegen op te komen. Nu alle spelers hebben hun best gedaan en ge speeld om te winnen en daar ligt het eerlijke van 't spel. Iemand moet winnen. Mogen we vragen aan de kijkers de spelers niet te beïnvloeden door luide opmer kingen, bijzonderlijk binst dat 't spel aan den gang is. Na dat 't einde gekeerd is is 't woord vrij voor iedereen. rigen worden verwacht. Rangschikking Gespeelde matchen Behaalde punten Bascule 2 2 Coöperatieve 1 1 Katholieke Kring 2 1 Statie 1 o Postje 2 o Krabber Maatschappelijke zetel Rousselare. I Agentschappen Ardoye, Cortemarck, Ingelmunster, Iseghem, Komen, Lange maick, Lichtervelde, Poperinghe, Rous- brugge, Staden, Thielt, Yper. Hulpkantoren Aerseele, Houthulst, Mculebeke, Swevezeele, Vlamertinghe, Watou. Spaarkasagenten Bixschote, Caeneghern, 1 Denterghem Dickebusch, Merckem,Noord- u schote, Moorslede, Pitthem, Poelcapelle, Zonnebeke.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6