LA. RÉOÏON D'YPRE -HHT YPBRSCHB- Zondagrast - Repos dominical 10'Jaargang, 3' 37 2-1 December 1929 10e ^nnée, M° 37 2-1 Décembre 1929 Supplément Ho@fsnn@cl@rii Groote Schïetïng f HELMISSEN Mr VAN WALLEGHEM Emballagepapier in rollen f^srèsaRSSRSCö <v3SSSCfrS seasawrisafc Bijvoegde! 1 ;^Tekelij ksch Overzick t In de goed ingelichte kringen van Londen verklaart men dat de toestand in Chioa grootelijks verbeterde sedert de nederlaag geleden door de onregelmatige troepen van Tchang-Fat-Kuei. Deze laatste werd zelf lichtjes gekwetst en heeft den aftocht bevolen op Tsing-Yoen. Maar de nationalistische legers achtervolgen hem met vliegtuigen en ruiterij. Verders bevestigt men uit Nanking de tijding dat Tchang-Fat-Kuei zich om 't leven zou gebracht hebben, na de nederlaag die hij leed vóór Canton. Indien dit werkelijk zoo is dan zullen de opstandelingen wellicht den moed laten vallen. De toestand tusschen Rusland en China is ook nog niet geregeld, want men meldt nog altijd dat de Sovietlegers nog steeds in bewe ging zijn langs de westergrens en dat de vlieg tuigen hunne beschietingen voortzetten. Eene andere tijding die uit Rusland komt laat weten dat er daar nog Hongaarsche krijgsgevan genen verblijven en het Rood-Kruis heeft eene aanvraag gedaan om eene Commissie te sturen, die den terugkeer dezer oudstrijders zou bespoedigen maar Rusland heeft gewei gerd. Het Kabinet Mac Donald in Engeland is erg in 't nauw gebracht deze week en 't zou niet moeten verwonderen moest er eene ministerieelecrisis ontstaan. In eene openbare rede te Londen uitgesproken heeft M. Win ston Churchill de Travaillistregeering gevoelig aangevallen Sedert de Labour Partij aan 't bewind is, zegt hij, is Engeland een armer land geworden en het aantal der werkeloozen is vermeerderd. Tot heden heeft de Regeering slechts twee zak.m tot stand gebracht verhooging van toelagen aan werkeloozen en verhooging van den prijs der kolen. De minister der Reichswehr van Duitsch- land, generaal Groener, heeft weer eenige duitsche oogverblindingen wdlen vooruitzetten, waarop de Temps doet bemerken dat hij beter gezwegen had. Immers voegt hij erbij, al wat hij zegt kan niet opwe gen tegen de werkelijkheid. Er zijn 100.000 soldaten ingeschreven in de Reichswehr, maar deze vormen een kader dat zou dienen om een aanzienlijk leger te omlijsten van 400.000 geoefende soldaten, die hunne drilling gekregen hebben in zoogezegde uitspannings- maatschappijen. De Ontwapening van Duitsch land is nooit voltrokken geweest en de Reichswehr ïs als een zelfstandig korps waarop de Regeering geen ingreep heeft. En ware 'tnog, zegt hij, dat de stoffelijke ontwa pening inderdaad ware voltrokken geweest, dan blijft het duitsche volk geestelijk gewa pend, want het hunkert om weerwraak te nemen. Men kan daarneven aanhalen wat Rusland al heelt aan vlkgtuigen de Sovietuitrusting bezit po ploegen van 12 vliegtuigen 5o herkenningsgroepen, 25 strijdploegen en i5 bombardeerplioegen. Daarbij zijn er 14 scholen voor vliegeniers. De duitsche Regeering mag er wel op wijzen datzij geen strijdvliegerskorps bezit, maar het zou maar enkele uren duren om de lovengenoemde strijdmacht te zijner beschikking te stellen. Dit alles ïs misschien wel een van de redenen waarom men thans in Frankrijk bijzondere kredieten voorziet ter grensbe scherming. Kr werd deze week namelijk een wetsvoorstel neergelegd waarvan de besluit- selen luiden ten einde den nationalen grond te beschermte tegen een mogelijken inval, is het onontbeerlijk versterkingswerken aan te leggen voorzien van wapens en schietvoor raad die toelaten met eene kleine bezetting den opruk van vijandelijke legers tegen te houden. Daarom wordt er voorgesteld 2.900 millioen te besteden aan grensverdediging en 400 millioen voor vliegtuigen daarenboven vraagt het de vc-rdeehng der vrije sommen voorzien voer 1929 op artillerie 25o mil lioen en op de genie 75o millioen. Die voorzorgen zijn wellicht riog zoo slecht niet, ook voor ons. RIK. MoSatriinait Bij Koninklijke besluiten van 16 December 1929, is aan den heer Masureel (A.-H. L.- A.-B.), op zijn verzoek, ontslag verleend uit zijn ambt van notaris ter standplaats Staden. Hij is gemachtigd tot het voeren van den eeretitel van zijn ambt. Is tot notaris ter standplaats Staden benoemd, de heer Rey naert (E.-T.-G.-J.-M.), kandidaat-notaris te Brugge, ter vervanging van den heer Masu reel. Matchen voor den Beker De laatste match der T ronde werd Woens dag 18 11. gespeeld tusschen de bolders van Katholieken. Kring en Coöperatieve, in de tra van eerstgenoemden. Beide maatschappijen kwamen op met hun gewoon peloton en zelfde spelleiders. Als scheidsrechters Heeren R. Salomé en Vier- straete Jeroom. Nogal wel kijkers, doch dat verminderde sterk met den laten avond. Was 't omdat 't spel met vlot- ging De le partij werd behaald op het nippertje door de Cerclemannen met 10 tegen 9. Ze hadden ze evengoed kunnen verliezen. De 2c partij behaalden ze gemakkelijker met 10 tegen 7 doordat de Coomannen in pl ats van zelf bollen te behalen bij 't aanzetten der 2e partij, er 5 lieten. Dat was hun krak. Maar ze hebben zich goed verdedigd. Jammer dat ze geen eenheid hebben ia 't spel,ze zouden meer par tijen behalen maar de commande doet veel, en de bolders moeten ook van goeden wil zijn We hadden beter spel verwacht van de Cerclemannen, bijzonderlijk, gedurende de ie pa; tij waren-ze niet op dreef, dat beterde later met de 2'. 't Puntje is voor den Katholieken Kring en dat maakt de volgende rangschikking na 4 matchen elk Bascule 4 Katholieke Kring 3, Postje t Statie 1 Coöperatieve 1 De matchen liggen stil tot 5 Fe: ruari om de returnmatchen dan te beginnen. Welke verrassingen brengen deze ons mede Krabber Er zullen in Januari 1930, leergangen van hoefsmederij geopend worden te Yper, in de smis van M. Leon Vandermarliere, Meester- Hoefsmid, Rijselstraat, Nr 170. Worden tot de lessen aangenomen, al de hoefsmeden en personen die ertoe de aan vraag zullen gedaan hebben aan M. Schar laken Louis, Doktor in de veeartsenijkunde te Rousselare. Bij de vraag die moet toegezon den worden voor 3i December 1929, moet een uittreksel uit hun geboorteakt gevoegd worden. STAB Y S» B Zfc Op de Liggende Pers Op Kerstdag 25 December 1929 bij Cyrille ROOSE, Au Nouveau Vicinal Bascule). Oppervogel 6o fr. Ieder Zijdvogel 3o fr. Ieder Kalle i5 fr. 40 Kleine Vogels aan 10 fr. Inleg i3.5o fr. Terug 10 fr. Boven de 5o schutters, alle 5 tal een gepri meerde vogel van 10 fr. Inschrijving van 1 tot 2 uren. Vrouw Polydore Verfaillie, geboren ZêYie Ceeuaeme Heer en Vrouw Gilbert Vermeulen-Verfaillie Jufvrouwen Agnès en Clara Verfaillie Heer Rogér Verfaillie Heer en Vrouw Charles. Verfaillie-Notebaert Heer Léon Verfaillie Vrouw We Achille Durnez-Hemeryck en familie; Heer en Vrouw Cyrille Durne'z-Gödderis ën familie Heer en Vrouw Güstave Durhez-Wullepit en familie Heer en Vrouw Bruno Deltour-Durnez De familiën Verfaillie, Sinnave, Ceenaeme en Bouteca danken, langs dezen weg, al de vriendenen kennissen voer hunne blijken van genegenheid en deelneming, aan de begrafenis van hunnen teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader, zoon, broeder en schoonbroeder Heer Poludore VERFAILLIE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 December, om 8 u., in het Belle Godshuis, tot zielelafenis van Meer Pierre VAN WICHELEN en zoon Joseph. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 December,om8 V» u., in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw We Henri VANDERMARLIERE geboren Rosalie HEUGHEBAERT. Vrienden en kerinissén worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 December, om 9 u., in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Vrouw Maris VERLEURE i Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Woensdag 25 December,Kerst dag), om8 y» u., in Sr. .Jaco.bskerk, tot ziele lafenis van Heer en Vrouw Joseph DE PL^NCKE Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister a la Messe ie Requiem qui sera chantée le Merer edi 25 Décembre, (Noël), a 9 heures, en l'Église des RR. Pères Carmes, pour le repos de l'ame de Monsieur Georges COP.NETTE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Woensdag 25 December (Kerst dag), om g u in dé kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Georges COR NETTE Les amis et connaissances sont priés de vouloir bien assister a la Messe de Requiem qui sera célébrée le Dimanche 29 Déctm bre, a 9 heures, en l'Église des RR. Pères Carmes, pour le repos de l'ame de Monsieur Emile BUTAYE Ancien Notaire a Ypres De la part de la familie BUTAYE. De Apotheek van La Pharmacie de Statiestraat o Rue de la Station is ALLtrEN OPEN reste seule ouverte le op Zondag 22 Dec. Dimanche 22 Déc. en deze van et cede de Mr BOUTEKSËR Meenenstraat -o— Rue de Menio den Woensdag 25 December (Kerst d-.g) le Mercredi 25 Décembre (Noël) te koop ten bureele dezer i5, Boterstraat i5.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9