Overgroote Heklaamverkoop en SOLDEN van Einde Seizoen In het Waar Saijette Wijveken Groote Markt YPER Bijzondere schoons occasies in Mantels Kleeren - Pelzen Mantels - enz., enz. Van heden tot -31 December met vermindering van 25 tot 30 °/0 IN HET OUD GEKEND HUIS B Het huis betaalt alle spoorweg-, tram- en ander tickets terug, binnen een omtrek van 30 km., mits een aankoop van minstens 150 fr. B Open op Zon- en Feestdagen Elk zegge het voorts, a. u. b. Zitting van Maandag 30 December 1929 om 17 uur Voor ons aanstaande Oorlogsmuseum GIFTEN Hoefsmederij Met Nieuwjaar r Woensdag 1 Januari GROOT BAL in a-aplaara's Zaai te J§ Yper. MSobry. Hiervoor zijn er ook nog aan vragen toegekomen. Dit punt zou dus ook naar de geheime zitting moeten verschoven worden. 41) Bijdrage der stad in het ouderdoms pensioen van stadswerklieden (2000 fr.). 42) Bijdrage der stad in het bijzonder fonds ten bate der gebrekkelijken en verminkten (1400 fr.). Gevolg aan de bemerking van den heer Se cretaris wordt nog een artikel 36bis ingeschre ven met eene som van 649 fr. 20 als bijdrage der stad aan de gewezen provinciale pensioen kas der gemeentesecretarissen. ('t Vervolg te naaste week) DAGORDE X. Proces verbaal der zitting van 23 De cember IQ2Q. 2. StadskerkhofGr ondv ergunningen. 3. - Stadsbegrooting rg3o. Verleden maand, ontvingen wij verschil lende portretten met opschriften en eigenhan dige handteekeningen, voor ons aanstaande oorlogsmuseum. Dienen bijzonderlijk vermeld te worden de portretten van Maarschalk Joffre, de over winnaar der Marne van Maarschalk Lyautey, en van Maarschalk Franchet d'Esperey. Op persoonlijke aanvraag gedaan door heer Daniel Tack, Bewaarder van ons Mu seum, heeft heer Georges Clemenceau, Voorzitter van den Ministerraad van Frank rijk, iqty-igig, eenige dagen vóór zijn afsterven zijn portret laten geworden met de volgende eigenhandige handteekening Sou venir respectueux a la ville dWpres Get. G. Clemenceau, en als datum den i5 Novem ,ber ig2g Wij hebben er aan gehouden deze daad van den beroemden Fransehen Staatsman kenbaar te maken, daar hij steeds voor allen De Vader der Zegepraal zal blijven. 1) Teljoor van de Mij St-Sebastiaan I Mod. Mw We E. Butaye. 2) Teljoor van de Mij der Kleine Kruisboog Au Salon d'Appolon van Yper gift van M. Henri Delhim. Medailles geschonken door heer Ac.hiel en Mejuffers Alixe en Eveline Louwyck, voort komende van de nalatenschap van heer Charles Dewulf, beroemde klavierspeler, afkomstig van Yper. 1) Bronzen med. Recto Portret van Z. M. Leopold I en opschrift Leopold I, Koning der Belgen bezoekt Yper, 16 Septem ber i860. Keerzijde de wapens der stad Yper. 2) Zilveren med., met de wapens der stad Yper en het opschrift aan den heer Dewulf, 27 Januari 1861, de armen van Yper. 3) Med. in verguld zilver, met de wapens van Yper en opschriftpenning der officieele scholen van Yper aan M. Charles Dewulf. Aandenken van het Concert van 11 Nov. 1877. 4) Bronzen med. Recto de beeltenissen van H, M. Leopold I en Leopold II i83o- 1880 Keerzijde vijftigjarig bestaan der onafhankelijkheid van België. Interna tionale muziekwedstrijd te Brussel. 5) Med. in verguld zilver. Recto: wapens van Armentiers, met opschrift Stad Armen- tiers (Noord) Keerzijde Militair feest, Muziek- en Fanfarenfeest. Zangwedstrijd 20-21 Juni 1881 Jury. 5) Groot med. in zilver. Recto beelte nis van H. M. de Koningin Victoria van Engeland met opschrift Melbourne inter national exhibition 1880. Keerzijde vitam excolvere per artet op den rand Carl Dewulf, Brussels Method of teaching mmmmm Piano. 7) Bronzen med. Voorzijde portret van A. Vandenpeereboom met opschriftA. Van denpeereboom, Staatsminister, lid der Ko ninklijke Akademie van Belgie. Keerzijde Een pereboom met opschrift Als riet buygt niet maer blijft vroom peereboom. Aan den schrijver van Ypriana, zijne erkentelijke medeburgers en vrienden i883. 8) de zelfde med. in zilver. 9) Bronzen med. Voorzijde het portret van A. Vandenpeereboom, Staatsminister, 1878. Keerzijde Aan den schrijver der Ypersche penningkunde, blijk van erkentelijk heid voor bewezen diensten aan de oudheid kunde en aan de Geschiedenis van het Land. Verder nog eene verzameling van oude muntstukken door heer Maurice Bagein ge schonken. Er zullen in Januari ig3o, leergangen van hoefsmederij geopend worden te Yper, in de smis van M. Leon Vandermarliere, Meester- Hoefsmid, Rijselstraat, Nr 170. Worden tot de lessen aangenomen, al de hoefsmeden en personen die ertoe de aan vraag zullen gedaan hebben aan M. Schar laken Louis, Doktor in de veeartsenijkunde te Rousselare. Bij de vraag die moet toegezon den worden voor 3i December 1929, moet een uittreksel uit hun geboorteakt gevoegd worden. Prachtig Orkest Begin om|6 u.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 11