Huidebetooging Hector Vermeulen Cbaoilire de Gommerce el d'todustfis ra dsn fier CyriMe M iieiwlipe Oierlijifan m Mevrouw Aïidb GRUWEZ et Ic iliffer Zigomar Uitslag der Aanbestedingen van 13 December 1929 BEGRAFEflIS et en particulier tous les Yprois savent que c'est grace au dévouement inlassable de Mon sieur Hector Vermeulen qu'aura lieu ce jour la l'adjudication des travaux d'achèvement de notre canal d'Ypres a l'Yser. La Federation des Sinistrés de l'Arrondis- sement d'Ypres s'associe a eet hommage de reconnaissance envers l'un de nos concitoyens les plus méritants. La population est invitée a arborer Mardi prochain, 3i Décembre. Het Bestuur der Harmonie Ypriana heeft besloten, op Dinsdag 3i December a.s., om 7 uur 's avonds, een serenade te geven ter eere van Mijnheer Hector Vermeulen, Voor zitter der Handels- en Nijverheidskamer van Yper. Al de inwoners van ons arrondissementen in 't bijzonder al de Yperlingen weten dat het dank is aan de onverpoosde werking en ijver volle toewijding van Mijnheer Hector Ver meulen dat dien dag de aanbesteding der voltooiïngswerken onzer vaart van Yper naar den Yzer zal plaats hebben. De Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper voegt zich bij deze hulde van erkentelijkheid jegens een onzer meest verdienstelijke medeburgers. De bevolking is vriendelijk verzocht Dins dag aanstaande, 3i December, hare huizen te bevlaggen. YPEES Lettre envoyée a Monsieur Jaspar Premier Mioistre, Bruxelles. Ypres, le 23 Décembre 1929. Monsieur Ie Ministre, Nous vous remercions pour la suite que vous avez bien voulu donner a notre lettre du 9 courant. Les adjudications pour le pont route de Boesinghe et pour le bief supérieur jusqu'a Ypres auront lieu le 3i courant. Notre comité se fait l'interprête de tout le commerce et de toute l'industrie d'Ypres et de sa region, en vous remerciant pour l'inesti- mable service que vous leur avez rendu par votre énergique et effective intervention dans la question des crédits et dans celle de l'accé- lération des adjudications. Tout en vcus rendant eet hommage si mérité, nous nous permettons de continuer a compter sur votre influence pour que plus aucune entrave ne soit mise a la restauration compléte de notre canal. Le 3i Décembre 1929 sera pour nous une date historique Ce jour la, la nation signera son engagement a nous rendre la voie d'eau que nous avions perdue pour son indépen- dance. Ce sera une journée de fête pour tous ceux qui ont collaboré au relèvement de notre chère ville. Veuillez agréer, Monsieur le Premier Ministre, l'assurance de notre haute considé- ration. Le Secrétaire, Le Président, Ed. TOUSSAERT. H. VERMEULEN. I- Maken der ijzeren deuren, schuiven en bewegingstoestellen voor de sluizen te Boe singhe Sas en Boesinghe-Dorp. Borg 18.000 frank. A. Van Troyen, te Ste-Kruis, 359.844 fr. 07. J. Mylle te Oostende, 391.181 fr. 79. G. De Bontridder, te Hoedeng-Goegnies, 462.145 fr. J. Thonet, te Vottem en D. De Graeve, te Brugge, 480.928 fr. 5o. II. Bouwen van de sluis, gezegd Boe singhe-Dorp. Borg 100.000 fr. C. Monbaliu, te Brugge, 2.499.I79fr- ^4- J. Mylle, te Oostende, 2.546.749 fr. 33. Byttebier gebr., te Yper, 2.635.286 fr. 74. H. Verbeure, te St-Andries bij-Brugge, 2.686.898 fr. 3g. S. Maddelein, te Boesinghe, 2.970.435 fr. 14. H. Deweerdt en A. Naeyaert, te Oost- camp, 3.104.418 fr. 48. G. Van Troyen, te Ste-Kruis-bij-Brugge, 3.i54.5i3 fr. 12. O. Naessens, te Kortrijk, 3.264.075 fr. 83. P. Hendryckx, te Veurne, 3.282.918 fr. 98. H. Vander Ghote te Yper, 3.326-7o5 fr. 34. III. Aanleggen en bestrijken van een bekleeding met koolwaterstofbindmiddel op het steenlaagwerk der baan Yper-Waasten, tusschen 1 k. 710 fYper) en 8 k. 200 (Wyt- schaete). J. en L. De Vriese, Coolscamp, 1.270.617 fr. 85. L. Sabbe, te Staden, 1.459.779 fr. 3o. P. Hendryckx, te Veurne, 1.469.121 fr. D. Beun te Yper, 1.477.006 fr. 65. Cir Gén. des Asphaltes, porphyres et gou- drons, Brussel, 1.493.392 fr. 12. M. Constandt, Yper 1.604.526 fr. 60. V. Titeca, 1.689.134 fr. 5o. H. Mahieu, 1.768.325 fr. 5o. C. Vandelannoote, Yper, 1.839.969 fr. Maandag 16 dezer had, onder een grooten toeloop van volk, de plechtige begrafenis plaats van den heer C3-Tille Van Nieuwen- huvse, Voorzitter der Handboogmaatschappij Willem-Teil. Op het kerkhof werd volgende lijkrede uit gesproken door den heer Paul Vandoolaeghe, Eere-Voorzitter der' Handboogmaatschappij Willem-Teil Mijnheer en, Beste Vrienden, De Handboogmaatschappij Willem Teil aanziet het als een plicht, in naam van al hare leden, een laatste hulde te brengen aan haren diepbetreurden Voorzitter Cyriel Van Nieu- wenhuyse, die na een langdurige ziekte over leden is op i3 December 1929. Ten jare 1919, in de maand November waren wij samen reeds vereenigd in de ge liefde. stad Yper. De eerste gesprekken waren over pers cn schieting, ons aangenaam sport van vóór den ooi log. Dat moest kost wat kost terug ingericht worden. Wij hadden waarlijk al onze droevige dagen en verdriet van de vijf vervlogen oorlogsjaren vergeten. Met eenige makkers stelden wij voor ons met het zoeken van den grond en het plaatsen der pers bezig te houden, maar op eene voorwaarde dat Gij, beste vriend, het voorzitterschap zoudt aanvaarden. Hierop antwoordet Gij beslist neen, doch hiermede waren wij niet tevreden. Nogmaals hebben wij ons voorstel hernieuwd, en dezen keer klonk het woord ja wij waren gered. Onmiddellijk trokken wij met onzen vriend Nestor naar de eigenaars der weide langs den Veurnesteenweg. Wij verkregen de toelating en dan met eenige vrienden, waarvan Martin een grooten medewerker is geweest, plaatsten wij de pers. Er werd eene maatschappij gesticht onder naam De Vereenigde Liefhebbers Dit was duidelijk haren naam er bestond maar eene vereeniging en ieder schutter die in Yper aanlandde, gelijk van welke maatschappij, en die begeerde zijn geliefd sport uit te oefenen werd er als vriend aangenomen. Ons geluk heeft echter niet lang geduurd, men kwam op dien grond een houtmagazijn bouwen, wij moesten onze pers opruimen en ons schoon lokaal verlaten. Wij waren bijna allen ontmoedigd, toen Gij, waarde Voorzit ter, op de bres gesprongen zijt en een nieuwen grond gezocht hebt. De pers hebben wij verp^atst, dat bracht ons wat moeilijkheden mede maar nooit hebt gij achteruit gedeinsd. Uw woord was vooruit, en wij wilden vooruit. Nu dat wij een lokaal bezitten gelijk het behoort, zijt Gij er helaas niet meer. God heeft het zoo gewild. Uwe lieve echtgenoote, kinderen, bloed verwanten en vrienden, die U allen eerden en beminden, roepen U toe Vaarwel, maar vergeten, dat kunnen wij niet. Dikwijls zal Uw naam nog van onze lippen rollen. Nog maals zeggen wij Vaarwel, beste vriend, tot wederziens. Maandag morgen, 23 dezer, is alhier, na een langdurige en pijnlijke ziekte, in den ouderdom van jaar, zachtjes in den Heer ontslapen Mevrouw Irma Salomé, echtge noote van onzen verdienstelijken en sym pathieken stadgenoot, Heer Aimé Gruwez. De plechtige lijkdienst greep Donderdag 11., om 10 1/2 uur, plaats in de voorloopige St-Maartenskerk, rijkelijk met rouwfloers be hangen. Nog nooit had men er zoo een grooten toeloop van volk gezien en de noodkerk was veel te klein om al die vrienden en kennissen te bevatten, die van verre en na gekomen waren om den alom beminden Heer Aimé Gruwez en zijne achtbare familie hunne diepe deelneming in die droevige omstandigheid te betuigen en hen van hunne gr.oote genegen heid te verzekeren. Aan de Offerande scheen haast geen einde te willen komen en het H. Misoffer was reeds ver gevorderd toen de laatste personen hunne beurt zagen aankomen. Voorop in den lijkstoet werden de over- prachtige en talrijke lijkkransen door een afvaardiging muzikanten van Ypriana gedra gen. De Heer Aimé (ïruwez was opgeleid door E. H. Nuytten, bestuurder der Rous- brugge Damen te Y'per, de zoon van de dier bare afgestorvene, Heer Edouard Gruwez, door E. H. Verrue, principaal van het Bisschoppelijk Colhge te Yper, en haar broe der, Heer Arthur Salomé, door E. H. Socquet, onderpastor van St-Pieters te Yper. Dan volgden de talrijke familieleden, het per soneel van het huis Aimé Gruwez, de Har monie Ypriana, volledig in getal met haar Eere-Voorzitter, Bestuurder en al de Bestuur leden, talrijke overheden en vooraanstaande personen van stad en 't omliggende, een afvaardiging der rijkswacht en een ontelbare, ingetogen menigte. Indrukwekkender plechtigheid, eenpariger deelneming heeft men nog maar zelden gezien. Daar hebben wij eens te meer het bewijs gekregen van de groote genegenheid die gapsch het dankbate Yper den Heer Aimé Gruwez toedraagt. Het pijnlijk verlies dat den Heer Aimé Gruwez zoo smartvol komt te treffen, heeft ook het hart van alle gevoelige Yperlingen getroffen. Mochte deze algemeene, treffende deelneming voor hem en zijne acht bare familie een troost en een opbeuring wezen. Het Ypersche voegt zich bij ai de Yper lingen om den Heer Aimé Gruwez en zijne geachte familieleden opnieuw te verzekeren van zijne gevoelens van diepe en kristelijke deelneming in den rouw die hen zoo pijnlijk komt te treffen. De ziel der duurbare overledene ruste in vrede L'3 ^m@r ont toujours éfé et restant les mellieurs des APÉRITSFS

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 2