Fabrique de Desserts Botermand vergeten W oonstverandering Gem. kamer te huren Den Gouden Knoop Huis hinders Logghe Uit ter hand te koopen Heropgning der Reouverture du «DE MEENENPOORT» «Jolly-Boys Jazz», Pops. Beste füustralische Boter WARWICK Flor. Delannoy - Versavel Openbare Ranbesteding A vendre a Lille Gezellig BA.B BA.E IN TIME Ev. Baete=Tonnon Rijsselstraat, 43. Yper. MuzieKconcert Soirée Musicale Eiverdiiïghestraat, 22, Yper Gemeente iWeessen Zaterdag 4 Januari 1930 Bergerlijlfe Oorlogsinvaliden Verslag der algemeene vergadering van Zondag I Dec. 1929 Het Bal der Ypersche Schotten MQILO-ILZM HANDBOOGSCHIETING lederen Zondag avondvan 8Jtot n uur per uitnoodiging en speciaal voor de clienten van 't HOTEL CONTINENTAL. Orkest NOVAK Tous les Dimanches, de 8 a n h. du soir par invitation et spécialement pour la clientèle de l'HOTEL CONTINENTAL. Orchestre NOVAK Hotel Continental Y press Betreffende zekere geruchten aangaande rechtsvervolging tegen zekeren persoon te Yper, wordt bekend gemaakt, dat M. D.-J. SCHUTTE,handelsreiziger,wonende Groote arkt, i3, I/S met deze zaak geen betrek king heeft en zelf nooit veroordeeld is geweest. op Zaterdag 21 December 1 1. in onzen win kel i5, Boterstraat, i5. Het oud gekend huis J. VYNCKIER- PARRETis overgebracht van de]. Capron- straat, naar de Casselstraat, 5, Yper. Verkoop van brillen, neusnijpers, barome ters, thermometers, enz. Spoedige uitvoering van alle herstellingen. Huis van vertrouwen. Adres ten bureele dezer. Met Nieuwjaar OPENING van Merceriën,hemden, cols, plastrons, corsets. Artikelen voor kleermakers en kleermaak sters. Groote keus van alle soorten zijde. Laagste prijzen. 1000 vkm. GROND, gelegen Dickebusch- steenweg, langs de vaart, bij 't Hommelhof. Zich wenden bij René Berghman, Dicke- buschsteenweg, Nr 20. Zondag 29 Dec. Dimanche 29 Déc. CAFÉ Mk Frenchlaan, Yper door PortedeMenin,Ypres par GEORGES VANRAES-BRABANDTS. Van af 5 uur A partir de 5 h. SCHOON BELLE door de par le lai iigt -iBi van de Vereeniging gekend voor de beste melkerijboter, te koop bij JjC Tel. Nr 10. liHl Provincie West-Vlaanderen o om 3 uur namiddag der herstelling aan kasseiwerken en voetpaden in de kom der gemeente. Beloop der bestekken Lot I 443.319,75 fr. Lot II i3i.384,25 fr. Borgsom per loti/io van het goedgekeurd aanbod. De biedingen met prijslijsten op zegel, af zonderlijk per lot opgesteld, zullen den heer Burgemeester van Meessen, aangeteekend per post, gestuurd worden uiterlijk den 2 Januari ig3o. Lastenboek, bestekken en plan liggen ter inzage op het gemeentesecretariaat te Meessen en ten bureele van den arrondissements-inge nieur P. De Graer, Dixmudestraat, 52, Yper. Étude de Me A. BOUQUET,Notaire a Caestre pour cause surmenage (trois spécialités bien connues). Bénéfices prouvés 90.000 fr. Pour trai- ter il faut 160.000 fr. comptant. Grandes facilités pour le surplus. L'immeuble ait partie de la vente. Mise au courant garan tie. Affaire d'avenir. Conviendrait par- faitement a ménage de quatre ou cinq person- nes. S'adresser en l'étude. Sectie Yper en Omliggende a 1 Bijna al de leden waren opgekomen en lieten zich opnieuw voor het jaar ig3o in schrijven. Om drie uur opent de heer Voorzitter de vergadering en heette iedereen welkom. De Secretaris bracht het zedelijk verslag uit van het loopende jaar. Hij zegde dat de Bond i85 leden telde en dat, niettegenstaande al de pogingen die tot nu toe werden aangewend, het zeer jammer was dat er nog zooveel Bur gerlijke Invaliden van Yper en Omliggende, zoo onverschillig bleven aan den oproep zoo menigen keer gedaan, ten einde zich als lid te laten inschrijven. De Schatbewaarder gaf lezing der inkom sten en uitgaven, legde zijn boek en rekenin gen ter inzage van het publiek. De rekeningen werden vervolgens eenparig aangenomen en goedgekeurd. Mijnheer Oscar Declercq, van Thielt, nam alsdan het woord, hij zette klaar en duidelijk uiteen hoe noodig het is vereenigd te zijn en te blijven, hoeveel het huidig bestuur voor zijne leden gedaan heeft en nog doet, niette genstaande al de tegenkantingen die het te gemoet komt, en hoeveel er nog te doen valt. Na nog een woord van dank aan allen sloot de heer Voorzitter de vergadering en werd er over gegaan tot het uitloten der Tombola die, gezien de schoone prijzen die te winnen waren, dan ook veel bijval genoot. Ieder lid bekwam een prijs en allen verlieten uiterst voldaan en vol geestdrift de zaal. Het volgend telegram werd aan de Konink lijke Familie gezonden Aan Hunne Majesteiten Koning, Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Marie-José. Het N. V. der B. O. I., afdeeling Yper en Omliggende, in zijne algemeene vergadering van i December 1929. bidt Hunne Majes- teiten de eerbiedvolle gelukwenschen te willen aanvaarden, ter gelegenheid der ver- loving van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Marie José met zijne Koninlijke Hoogheid Prins Umberto van Italië en ver- zoekt hen beleefd de wettige eischen dezer slachtoffers te willen ondersteunen. Namens Bestuur en Leden De VoorzitterDe Secretaris Si. CousafcmenL J. Coraelissen. Antwoord van 4 December 1929 Den Heeren Coussement en Cornelissen Voorzitter en Secretaris van het N. V. der B. O. I;, Afdeeling Yper en Omliggende. Het vaderlandslievend adres dat gij hun ter gelegenheid van de verloving van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Marie José hebt toegezonden, heeft den Koning en de Koningin zeer diep getroffen. Hunne Majesteiten gelasten mij aan u alsmede aan al de leden van uwen Bond, tot wier tolk gij u gemaakt hebt, hunne oprechte dankbe tuigingen over te maken. (get.) 's Konings Kabinet Overste, Zondag laatst heeft de liefdadigheidsmaat schappij De Ypersche Schotten een uiterst wel gelukt bal gegeven. Nog maar zelden heeft men zoo een talrijk publiek in Lapiere's zaal bijeen gezien. Aan plezier en vermaak ontbrak het er niet, want met een jass zooals die der Viaene's en met de geestdrift der Ypersche Schotten kon niemand, noch oud noch jong, aan den lust weerstaan een dansje mee te doen. Het Bestuur der maatschappij De Yper sche Schotten dankt de milde gevers voor de schoone prijzen die zij voor de tombola geschonken hebben, alsmede het talrijk opge komen publiek en de ijverige medewerkers voor het welgelukken van dit prachtig en gezellig feest. Konijnen- en Hoenderliefhebbersbor.d, Yper Hotel du Miroir Groote Markt. Algemeene Vergadering op Zondag 29 December 1929, om 3 ure namiddag, in het lokaal. DAGORDE 1. Uitbetaling der geslachte konijnen en- vellen. 2. Betaling van het jaargeld. 3. Meeting Tentoonstelling van Casto- rex-Konijnen 4. Tombola van raskonijnen, waaronder een half bloedige Castorex. 5. Inschrijving der nieuwe leden. Komt zien en overtuigt u over onze wer king en ondersteunt ons werk met uw welwil lend lidmaatschap. Op Maaedag 6 Januari 1930, slachting van Konijnen. Op 30 December 1929, inlevering der vellen van af 8 ure 's morgens. HET BESTUUR. In 't Hotel des Brasseurs werd verleden week een solo slim gespeeld door M. Camille Tahon met een derden van pikken aas en 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 van pikken, en aas en heer van koekens. De spelers waren M. Cam. Tahon, M. Arthur Verbeke, M. Remi De- poorter en Mms Depoorter. Onze beste gelukwenschen aan den geluk kigen speler S I li J De Biljartprijskamp welke plaats had ter herberg Den Slachter bij Lucien Ver Eecke, werd door niet min dan 68 spelers betwist. Na een harden strijd werden de prijzen ge wonnen door de heeien ic Grouset-Boudry 2e Derycke Panne- koucke 3e Gadeyne Vandevyver 4e Hoflack- Mus 5e Coppens- Momeresie. De grootste serie werd gemaakt in de iE ronde door Vandevyver Richard (24) en in de 2e ronde door Grouset (16). V. ur. 3ÖL Les séances seront suspendues pendant les semaines de Noël et de nouvel an. Prochaines séances 10 17-24-31 Janvier. Op Maartdag 6 Jar uari 1930, om 5 1/2 uur, in de verwarmde zaal der Café Au Saumon bij Cyrille Vandermeersch te Yper Vriendensckieting op de Eggen de pers voor alle liefhebbers van Yper en omliggende.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 8