M. Vandemilière-Depuydt Vios Liqueurs de 1choix bj^jl ijsttime m. r. tr. KANARIEVOGELS I Koop geen Juweelen Gezellig BAL Zeer goede occasie piano Carnets de salaires Loonboekjes Distillerie du Royal Amer Dumortier Slomme Radio Demi-Saison Réclame Allerhande Nieuws Yper. Erge val. Zaterdag avond bij het aankomen van de autobus van Roubaix, hier te Yper, wilde de genaamde Henri Van- lerberghe, 43 jaar oud, van Langemarck, uit stappen en viel zoo ongelukkig dat men hem met gebroken schedel en sleutelbeen opnam. Het slachtoffer werd in allerhaast naar het gasthuis overgebracht, waar men hoop heeft het te kunnen redden. St-Maartenskerk. Daar de werken snel vorderen heeft men thans de zekerheid dat onze Kathedraal op Palmzondag, i3 April, tot den eeredienst zal heropend worden. Dickebuscb. - Stier op hol. Maan dag laaist is er alhier,bij den slachter Godderis Héctor, een gevaarlijke stier op hol geweest. Ware het niet geweest dat er daar eenige moedige mannen tegenwoordig waren, die het ■dier konden inhouden en tot bedaren brengen, dan had Jen wij waatschijnlijk groote onge lukken te betreuren gehad. Daak aan de ru4 ets root hunne m.edign Uabehenkomst I Wytschaete. Moorddadige Ontplof fing. Zondag 11., rond 1 u. 3o namiddag, ging de genaamde Richard Bartier achter zij ne woning, toen zich korts nadien een gewel dige ontploffing deed hooren. Men snelde onmiddellijk ter hulp doch men vond nog slechts een lijk dat afgrijselijk aan hoofd, han den en voeten was gekwetst. Daar het slacht offer niet het minste stuk alaam bij zich had om aan obussen of ander gevaarlijk goed te werken, weet men niet wat de oorzaak van dit doodelijk ongeval zou geweest zijn. Het parket is 's anderdaags ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. STAD YPER Gioote Sriiieting op de liggende Pers Vertooning van Vrijdag 17 Januari De Vlaamsche Ster Yper vooraleer de uilstalling bezichtigd te hebben bij Burgerlijke Stand van Yper te koop bij Cam. Quaghebeur, 27, Yper- straat, Poperinghe. 482 484, Bd E. Boskstael - BRUXELLES (II* Bistr.J GRANDLS SPÉCIALITÉS MONOPOLES H. Schmidt-Baudrez 33, rue de la Gare Statiestraat, 33. YPDES - L'Union Radio Club de Belgique fait un appel aux amateurs de T. S. F. d'Ypres et des environs afin de pouvoir constituer a Ypresune section affiliée comme il en existe dans d'autres localités du pays, notamment a Courtrai. Chaque adhérent re^oit mensuellement un exemplaire de l'organe officiel Union Radio Revue moyennant une cotisation annuelle de 9 fr. Inutile de dire que d'autres avantages sont attachés a la qualité de membre. Les adhesions peuvent être envoyées par écrit a M. Leclercq, 10, Vieux marché au bois a Ypres, qui a accepté la charge de centra- liser les inscriptions. De Vereenigde Radio Club van België doet een warmen oproep aan alle liethebbers van T. S. F. uit Yper en omstreken, om hier ter stede een afdeeling te stichten zooals er reeds bestaan in andere plaatsen van het land, namelijk te Kortrijk. Iedereen die zich aansluit, ontvangt maan delijks het officieel orgaan: Union Radio Revue mits een jaarlijksche bijdrage van 9 fr. Onnoodig er bij te voegen dat andere voordeelen aan deleden ten goede komen. De toetredingen mogen schriftelijk gezonden worden aan den H. Leclercq, 10, Oude Hout marktstraat, die zich gelast de inschrijvingen te verzamelen. Monsieur Costume Veston, laine peignée bleue ou fantaisie, 575 fr. au lieu de 65o. Madame Costume ou Manteau Tailleur, nouveauté, 675 fr. au lieu de 790. Compagnie Anglaise, Place de Brouc- kère, BRUXELLES. Na de Palm wijding zal men processie wijze van de voorloopige kerk naar de nieuwe her bouwde Kathedraal gaan waar de Hoogmis zal opgedragen worden. De bisschoppelijke wijding zal daarna, heel waarschijnlijk in den loop der maand Mei, plaats hebben. Een Schoone daad Zondag avond werd de genaamde V.... H...., 19 jaar oud, wonende te Yper, Bruggesteen- weg, nr 44, door de politie op heeterdaad betrapt terwijl hij bezig was, inde Stoffelstraat en op den Bruggesteenweg, verschillige jonge boompjes, die daar onlangs geplant werden, te breken. De kerel was dronken en werd dan ook, tot belooning van zijn schoon werk, in den amigo opgesloten Zulke daden verdienen eet» goede straf. De gebroken boompjes werden deze week ddor nieuwe vervangen. Het slachtoffer, slechts 41 jaaroud, laat een weduwe en vier minderjarige kinderen waar van de oudste maar 16 jaren telt. Op hetoogen- blik der ontploffing was het jongste kindje gelukkiglijk niet in zijn wiegje, anders had het kunnen erg gekwetst zijn daar een groot aan tal glasscherven der gebroken ruiten in het wiegje werden gevonden. De slag was zoo danig geweldig dat in verscheidene aanpalen de huizen de ruiten eveneens werden stuk geslagen. Dit pijnlijk ongeluk heeft heel wat ontroering in het anders zoo rustige dorp gebracht. in de verwarmde zaal der Café A u Saumon bij Cyrille VANDERMEERSCH OP ZONDAG 19" JANUARI 1930 1 Oppervogel 80 fr. 2 Zijdvogels, ieder 40 fr. 2 Kallen, ieder 25 fr. 8 Hoek- vogels, ieder 20 fr. 74 Kleine vogels van l5 fr. Laatste afgeschotene 20 frank. Inleg 16.5o frank Boven de 100 schutters een vogel van i5 fr. per schutter meer onder de xoo schutters een vogel van l5 fr. per schutter min. Een tweede oppervogel zal den eersten vervangen. Inschrijving in bovengemeld lokaal van 1 tot 2 uur. Einde rond 5 1/2 uur. PROGRAMMA: Landbouw De Electriciteit op de hoeve (2 d.) ie deel.-— Aardrijkskunde Rome, de oude stad en het Museum van het Vati- kaan. Dierkunde i* studie Bij de her kauwers Poos 5 min. Nijverheid De terpentijn (2 ie deel. Insektenleer: De Atticus Crcropia. Volkenkunde Het leven op de Fidii-eilanden (6 d.) ie deel. Ontspanning Alice ontvangt gekookte aardappelen, (Gemengde bew. teek.). ActualiteitMetro Goldwyn Journal. Door sterfgeval zijn de vertooningen van De Nobele Hendrik uitgesteld tot den Zondag 16 en Maandag 17 Febiuari aan staande. Men zegge het voort Vw wed. Jules VAN HECKE laat weten aan hare talrijke klienten dat zijv gelijk ge woonte, geringde vogels heeft (goede straffe zangers). Ook nog een schoon klein da meshondje te koop. 1, Blauwe Lelie straat, Yper (Oude Beurzestraat). 24, Meenenstraat, 24 - YPER Verklaringen van den 2 tot den 8 fan. iq3o Geboorten Desmetz Marie-Thérèse, Cartonstraat, 32. Paruys Helena, Bruggesteenweg, 70. Verkouter Raoul, Rijselstraat, 166. Lippinois Astrid, Rijselsteen- weg, Claeys Germaine, Mondstiaat, 43 Arfeuille Maurice, Zonnebekesteenweg. Grijson Maurice, Zonne- bekesteenweg. Forret Yvette, Paddepoelstraat, 27. Bories Denise, Patteelstraat, 13.Bijttebier Luc, Carton straat. Huwelijkbn Desimpel Henri, handelsreiziger, te Yper en Vanderbrugge Alphonsiua, winkeldochter, te Meenen. Demeere Roger, handelaar en Camerlynck Victorina, z. b., beiden te Yper. Packet Arthur, nickeleerder en Buseyne Margareta, z. b., beiden te Yper. Dehaene Joseph, meubelmaker en Maton Julia. z. b., beiden te Yper. Coussement Jules, electriekwerker, te Meenen en Van- develde Rachel, diamantbewerkster, te Yper. Overlïjdbns Meul Pieter, 56 j., ijzergieter, wed. De- cock Rosalie, Slachthuisstraat. Godeliere Leonia, 63 j., z. b., wed. Pottel Isidoor, Paddepoelstraat. Delcroix Marie-Louise, 70 j z. b., ongeh., Poperinghesteenweg, 26. Claeys Germaine, 1 d., Hondstraat, 21. Huwelijksaankondigingen Ferdinandus Monnet, met ser, te Yper en Anna Everaet, landbouwersdochter, te Langemarck. Maurice Wydhooge, mekaniekwerker, en Martha Depuydt, z b beiden te Yper. Arthur Caste- leyn, handelaar, te Rousselare en Julia Baelen, z. b te Yper. lederen Zondag avond, van 8 tot u uur per uitnoodiging en speciaal voor de clienten van 't HOTEL CONTINENTAL. Orkest NOVAK Tous les Dimanches, de 8 a n h. du soir par invitation et spécialement pour la clientèle de l'HOTEL CONTINENTAL. Orchestre NOVAK en vente au bureau de ce journal i5, rue au Beurre, i5, Ypres. te verkrijgen ten bureele dezer i5, Boter- straat, i5, Yper. maison fondée en 1840 Téléphone 610.84 cQF2b C. Chèq. Post. 3899Ï GROS ET DEMI-GROS AGENT POUR LES FLANDRES SKm: V' Maurice DUMORTIER Chaussée de Fin nes, Ypres (Hoekje) Véritable Cassis de Dijon (Liqueur) Crème de Cassis de Dijon (Non Liqueur')^ Amer Lion -:- Royal Amer Oxygénée (Dumortier Blomme) Oude Beste Klare et Fine Champagne Maisou. Sirops pur Fruits et pur Sucre Schiedam Henkes, Rotterdam Cognac Faure Garnier, Jarnac Demandez Prix - Courant Détaillé Tous ces apéritifs, sirops pur fruits et pur sucre, ainsi que ces liqueurs sont en vente chez Al deze aperitieven, siropen puur vruch ten en suiker, alsook deze dranken zijn te koop bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8