une Tungsram TUNGSRAM. Vriendenschieting op de liggende Pers xjr. C. B. Openbare Aanbesteding op Donderdag 13 Februari 1930 op Vrijdag 14 Februari 1930 op Vrijdag i4 Februari 1930 BimOHT A vendre Auto Citroen Te koop Auto Fiat A vendre Auto Ford 1927 Schoone Ford auto te koop TE KOOP T WEE A UTOS TE KOOP Auto olie PUROIL Pour éclairage T. S. F. Arner et ie Bitter Zigomar 8 Veroordeeling van den Burgemeester van Belle De gewezen burgemeester van Belle, Na- thalis Dumez.wier aanhouding wij vroeger ge meld hebben, was beschuldigd van ontvreem dingen, aftruggelarijen en uitgifte van valsche wissels, gepleegd ten nadeele der stadskas en der Coöperatief voor oorlogsschade. Uit dien hoofde werd hij Zaterdag 11, door het Beroeps hof van Dowaai, veroordeeld tot 5 jaar ge vang onvoorwaardelijk, 5ooo fr. boete aan den Staat, ioo.ooo fr. schadevergoeding als provisie aan de stad en 20.000 fr. schadever goeding aan de Coöperatief der geteisterden. Allerhande Nieuws Autobusdienst Yper Meenen. Sedert Zondag heeft de Heer Galloo, van Gheluwe, een nieuwe autobus in dienst gesteld. Er zijn 3g zittende plaatsen en ieder reiziger heeft een zetel waarin hij uiterst gemakkelijk gezeten is. Al de personen, die deze week de reis Yper-Meenen gedaan hebben, zijn den Heer Galloo erkentelijk om zulke schoone rijtuigen ter beschikking der reizigers te stellen. Het schijnt dat de Heer Galloo binst den Zomer de reis Yper-Antwerpen en Yper Luik met zulke autobussen zal doen, om de bevol king toe te laten naar de tentoonstellingen te gaan. Becelaere. Nog een slachtoffer der obussen. Een jongeling van 20 jaar oud, op zoek naar oorlogsbuit, beging de groote onvoorzichtigheid aan een nog niet gesprongen obus te werken om er het koper van los te krijgen, toen het moorddadig tuig opeens ont plofte en den roekeloozen jongeling op den slag doodde. Men vond nog slechts een afgrij selijk verminkt lichaam terug. West-Nieuwkerke. Erge val. Bru no Malbrancke, 60 jaar oud en geboortig van Voormezeele, kwam Donderdag namiddag met een wagen strooi langs de groote baan van Yper gereden, tóen hij door een onvoor- zienen schok zoo ongelukkig van zijn wagen viel dat hij daar geruimen tijd buiten kennis ter plaats bleef liggen. Voorbijgangers droe gen hem een woning binnen van waar hij dadelijk naar het hospitaal te Yper werd ver voerd. Daar bestatigde men dat de rechter heup van het slachtoffer gebroken was. Wijtschaete. Werkongeval De ge naamde Oscar Trachez, 41 jaar oud, landbou wersknecht, werd Zaterdag morgen, rond 6 uur, met den linkerhand door de messen van een raapmolen gevat en deerlijk gekwetst. Het slachtoffer werd ter verpleging naar het hospitaal van Yper overgebracht. Poperinghe. Nog een werkongeval. Bij het lossen aan de statie werd de genaamde Verhaeghe Henri, wonende Meessenstraat, met de hand tusschen een portier gevat en ernstig aan de vingeren gewond. HANDBOOGSCHIETING OP MAANDAG 3° FEBRUARI 1930 om 5 1/2 uur in de verwarmde zaal der Café Au Saumon bij Cyrille Vandermeersch, te Yper voor alle liefhebbers van Yper en omliggende. Vlaamsche Ster Onze wakkere tooneelkring biedt den be schermende-, eere en werkende leden en het publiek eene puike vertooning, op Zondag 16 Februari, om i5 uur, en op Maandag 17 Februari, om 20 uur, in de feestzaal Concordia zal opgevoerd worden DE NOBELE HENDRIK blijspel in drij bedrijven, door O. Schwartz ^en G, Lengback, een stuk, dat, hartelijk zal doen lachen, hoori Séance du Vendredi 7 Février PROGRAMME Géographie Promenades en Allemagne La vallée de la Neckar. Industries Chl- miques Le radium aux Etats-Unis (fin). Géologie Forteresses naturelles. Pause 5 minutes. Agriculture La culture des figues de Smyrne. Histoire Naturelle Comment les animaux se protègent. Pitto- resque Par les cols, vers les sommets (fin). Délassement Le hibou et la cigale (dessin animé).Actualité Métro Goldwin Journal. Burgerlijke Stand van Yper Omschrijving Yper der Onderhoudswerken aan de buurtwegen van groot gemeenschap I. Yper Komen op grondgebied der gemeenten Zillebeke, Hollebeke en Houthem om 3 uur nanoen. Bestek 31.748,30 fr. Aanbiedingen aangeteekend per post naar den heer Burgemeester te Zillebeke, ten laatste den Dinsdag 11 Februari 1930. II. •- St-Jan Zillebeke op grondgebied der gemeenten St Jan, Yper en Zillebeke om 10 uur voormiddag. Bestek 14.112,10 fr. Aanbiedingen aangeteekend per post naar den heer Burgemeester te Yper, ten laatste den Woensdag 12 Februari ig3ó. III. Yper - Pile kern op grondgebied der gemeenten Yper, St Jan en Boesinghe om 10 uur voormiddag Bestek 16.8 >2 80 fr. Aanbiedingen aangeteekend per pest naar den heer Burgemeester te Yper, ten laatste den Woensdag 12 Februari 1930. Bijzonder lastenkohieren en bestekken ter inzage op de Secretariaten der gemeenten Zillebeke en Yper en ten bureele van den Arrondissements ingenieur, P. Degraer, 52, üixmudestraat, Yper. Bij algemeene vergadering van Patroons Schilders, Glasvverkers en Behangers van Yper, werd er besloten den loonopslag door de werklieden gevraagd gedeeltelijk toe te staan, bijgevolg zullen de prijzen van af iD Maart gerekend worden op factuur aan 6 fr. per uur voor geschoolde stielmannen. De Vereenigde Patroons SchildersGlasbewerkers en Papierbehangers van Yper. 5 H.P., en parfait état. S'adresser au cha teau de Boesinghe. faux cabr., 3 4 plaatsen, in zeer goeden staat. i3, Elverdinghestraat, Yper. cond. int., excellent état,entièrement revisée, prix trés intéressant. Pr. adr. bur. journal. laatste nieuw model, in zeer goeden staat. Zichtbaar en gebruikbaar alle dagen bij Julien ARNOUT te LOCRE. Ford Torp&do, 4 5 pl., 11 PK. Renault, 7 PK., binnenstuur, 4 pl. Oldsmobile, 6 cyl., i5 PK., binnenstuur, zeer geschikt voor taxi. N. A. G., binnenstuur, 5-7 pl., zeer ge schikt voor taxi. Sunbeam Torpédo, kan goed dienen voor camionnette, 700-800 k. Ford Camionnette, 1200 i5oo k. Bij ontbinding va Fcccoticba te verkocpen in zeer goeden staat, binnenstuur, 4 plaatsen, merk FIAT tjfpe 5oi en PEUGEOT 5 HP, Adres bureel van 't blad. 1 Moto F. N., 35o cm.model 1929 2 Moto Indian - Scout, met electriscb équipement, beste staat, bijzonder occasie. Zich wenden G. BEIRNAERT, rue Courte et Belle, MEESSEN. is gewaarborgd ten minste evengoed als gelijk welk merk die tweemaal duurder kost- Depot 36, Dixmudesteenweg, Water molen YPER. telefoon 446. Bestuurder Th. Thierens, Rijselstraat, Yper. Ook Minerale Oliën en Vetten voor alle machienen of welkdanig gebruik. Naphte «DECO», Gasoil Petrol, Benzol, Alcool, Créoline cn Carbolineum. aussi bien que pour rien qu'une o rit toujours et nestent les mellieur» des APÉmTlFs Verklaringen van den 23 tot den 29 Jan. iq3o. Geboorten De Vïsscher Beatrijs, Kondstraat, 21. Durieu Denise, Rijselstraat, 116. Platteau Louis, Veur- nesteenweg, 11. Vanthuyne Maria-Theresia, Hond straat, 21. Dewilde Joseph, Dickebuschsteenweg. Huwelijken Popelier Marcel, schoenmaker, te Thielt en Verbeke Victorine, diamantbewerkster, te Yper. Vaneudendycke Camillus, ijzergieter en Decommere Antoi nette, huishoudster, beiden te Yper. Balduyck Camille, koopman, te Zillebeke en Lemiègre Augusta, fabriek werkster te Yper. Lemahieu Maurice, mekaniekwerker, te Gheluvelt en Lemiègre Marguerite, bediende te Yper. Mombert Eugenius, meester-behanger, te Oostende en Vansevenant Simone, z. b. te Yper. OvbrlijdenS Van Eeckhout Melanie, 82 j., z. b., echt- genoote Coutrez Auguste, Boesinghestraat, 5. Vandyck Cornelia, 47 j., z b., echtgenoote Haaze Albert, Poperin- ghesteenweg, 26. Waerlop Pharaïlde, 77 j., z. b., onge huwd, Poperinghesteenweg, 26. Lammers Hector, 54 j., bierhandelaar, echtgenoot D'Hulst Leonia. Bruggesteen- weg. Huwelijksaankondigingen Gaston Obyn, werkman, te Brielen en Maria Dewachter, werkvrouw, te Yper. Fiorens De Gandt, fabriekwerker, te Yper en Maria Cou- pillie, z. b te Leysele. AlpTionse Mestdagh, brouwers gast, te Mouscroen, voorheen te Yper en Helena Vande- putte, dienstmeid, te Mouscroen. Marcel Becarren, klerk bij de Nationale Maatschappij van Belgische Spoor wegen en Irène Vande Voorde, z. b beiden te Yper. Raymondus Moniez, ijzergieter en Honorina Sinnaeve, strijkster, beiden te Yper. Albertus Wyckaert, handelaar, te Yper en Maria Lamiroy, huishoudster, te Watou. Urbain Norro, bediende, te Brugge en Alice George, z. b., te Yper. Provincie West Vlaanderen Allen in zeer goeden staat. Voordeelige prijzen- Garage Devos Dewanckel, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8