Uitslag van den wadstiljd van den Gainavalsteet van 2 Maart II. HARMONIE YPRIANA Concerten m 't GonservatoHum van Brugge E2 3 Eerste Reeks Vreemde Groepen 1. Poperinghe Fleuri, 2. Les jardiniers en fête Steenvoorde. 3. De vroolijke Zomer met reuzin Staden. 5. Les Bigophones de Roubaix. 6. Rookersgilde Poelcapelle. Ypersche Groepen 1. De Ypersche Vliegers met gelukwen- schen van de Jury. 2. De Ypersche Schotten. 3. De Ypersche Reus. Tweede Reeks X. Le char du phare d'Hazebrouck. 2. Beenhouwers van ig3o. 3. Beenhouwers van i83o. Derde Reeks Afzonderlijken 1. L'éclaire Moderne Hazehrouck. 2. Rigolo op reis met zijne familie. 3. Baron Vadrouille 5. De lustige dansers. 6. Een doop over ouds. Vierde Reeks Wagens X. De Handboogmaatsch. Yper-Hoekje. 3. Vliegtuig Stad Yper. Buiten wedstrijd La Soc. Philantropique dé Courtrai La Fête des Fleurs et des Papillons d'Ath Harmonie Ypriana De Vlaamsche Harmo nie Muziekmaatschappij Dickebusch. De Ypersche Vliegers I. Dinsdag 11 Maart, om 8 uur stipt, in de zaal Oud Yper Groot CONCERT gegeven door de Harmonie Ypriana, onder leiding van M. Lionel BLOMME, Bestuurder der stedelijke muziekschool en met de welwillende medehulp van Madame Lisette Denié, kunstzangeres aan den Koninklijken Muntschouwburg te Brussel van Mijnheer Jules Salès, baryton aan den Koninklijken Muntschouwburg te Brussel en van Mijnheer Guillaume Mom» baerts, klavierspeler, diploma van virtuositeit aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel. Mardi 11 Mars, a 8 heures précises, en la salie du Vieil Ypres Grand CONCERT donné par 1'Harmonie Ypriana, sous la direction de M. Lionel BLOMME, directeur de l'Ecole de Musique d'Ypres, et avec le bienveillant concours de Madame Lisatte Denié, cantatrice au Théatre Royal de la Monnaie a Bruxelles, de Monsieur Jules Salès, baryton, au Théatre Royal de la Monnaie et de Monsieur Guil laume Mombaerts, pianiste, diplome de vir- tuosité au Conservatoire Royal de Bruxelles. Het 3d' Abonnements-Concert, dat op Zon dag 16 Maart a. s. plaats heeft in den Schouwburg, zal een echt buitenkansje zijn voor de muziekliefhebbers.Inderdaad, het pro gramma behelst drie koor werken 1° De Ge nius des Vaderlandsvoor koren en groot or kest van den Vlaamschen meester P. Benoit werk dat ten jare 1880, ter gelegenheid van de 5ost' verjaring van onze onafhankelijkheid, voor de iemaal, te Brussel werd uitgevoerd.— 2° Psalmus Hungaricus voor Tenorsolo, ge mengd koor en orkest, van den Hongaarschen componist Z. Kodaly een koorwerk dat reeds meer dan veertig uitvoeringen in de voor. naamste steden van Europa beleefde. Ook to Brussel werd het met grooten bijval vertolkt. De muziek-criticus van het dagblad Wiener Allgemeine Zeitung in zijn beoordeeling over Kodaly's werk schrijft als volgt Een diep, ernstig, grootsch, feestelijk en stemmen- effectvol koorwerk., een MEESTERSTUK». 3° Sancta Catarina, koor a capella van Adri- aen Willaert, de stichter der zoogenaamde Venitiaansche school, geboren te Brugge om streeks 1490 De gekende heldentenor De Munnynck, treedt als solist op in Psalmns Hungaricus en bovendien zal hij nog voordragen met orkest begeleiding twee aria's van R. Wagner Lentelied (Walkyrie) en Gr aallied (Lohengrin). Als orkest werken Ouverture tot de opera Eurijanthe van Weber Fantaisie sur des melo dies Canadiennes van den nationalen meester P. Gilson en de Ititerlude uit het oratorio La Rédemption van C. Franck. Zooals men ziet, een hoogst belangwekkend en afwisselend programma. Wij zijn dan ook overtuigd, dat de Schouwburgzaal dit maal zal te klein zijn. Voor plaatsoespreking, wende men zich tot den Heer Alf. Van Houtryve, Peperstraat, 57 te Brugge. N. W. Het concert begint om 3 uur 's namiddags. Landbouwcomice Kemmel - Yper PAARDENPRIJSKAMP van Asschen-Woensdag, 5 Maart 1930 te YPER U X m A I® PRIJSKAMP Hengsteveulens van een jaar 1' Prijs verguld eerem.. en 5o fr., Verstraete Constant, Hollebeke. Camiel, Elverdinghe. 3® Prijs zilveren eerem. en 35 fr., Dochij Jerome, Elverdinghe. Louis, Neer-Waasten. 5Prijs zilveren eerem. en 25 fr., Nuytten Augustin, Vlamertinghe. Remi, Vlamertinghe. 7* Prijs zilveren eerem. en i5 fr., Nuytten Augustin, Vlamertinghe. IP PRIJSKAMP Hengsten van twee jaar le Prijs verguld eerem. en 100 fr., Vande- candelaere Ernest, Wervik. 2® Prijs zilveren eerem. en 80 fr., Verstraete Constant, Hollebeke. 3® Prijs zilveren eerem. en 60 fr., Vande- candelaere Ernest, Wervik. III® PRIJSKAMP Merriën van een jaar 1® Prijs verguld eerem. en 5o fr., Vanwey- haeghe Jules, Vlamertinghe. 3® Prijs zilveren eerem. en 35 fr.Ver- brugghe Heari, St Jan (Yper). 5® Prijs zilveren eerem. en 20 fr., Sobry Cyriel, Yper. 6® Prijs zilveren eerem. en i5 fr. Dejonck- heere Cyriel, Elverdinghe. IV® PRIJSKAMP Merriën van twee jaar I® Prijs verguld eerem. en 60 fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 2® Prijs zilveren eerem. en 55 fr.Baelde Charles, Dranouter. 3® Prijs zilveren eerem. en 5o fr., Depaepe Camiel, Westnieuwkerke. 5® Prijs zilveren eerem. en 40 fr., Parret Charles, Houthem (Yper). 6e Prijs zilveren eerem. en 3o fr., Lampaert Emiel, Yper. V® PRIJSKAMP Merriën van drie jaar 1® Prijs verguld eerem. en 75 fr., Coene Marcel, Dickebusch. 3® Prijs zilveren eerem. en 5o fr., Gheysen Florent, St Jan (Yper). VI® PRIJSKAMP Merriën van vier jaar en daarboven 1® Prijs verguld eerem. en 100 fr., Coene Marcel, Dickebusch. 3® Prijs zilveren eerem. en 60 fr., Neyt Arthur, Neer-Waasten. 5' Prijs zilveren eerem. en 45 fr., Neyt Arthur, Neer-Waasten. HET BESTUUR. Prijskampen voor Hengstenveulens van het Belgisch trekras op hun tweede jaar gaande Deze prijskampen zullen plaats hebben als volgt Voor de tweede omschrijving te Thourout, op Woensdag 26 Maart ig3o, om 10 ure voormiddag, ter Burgplaats. Voor de vierde omschrijving te Dixtnude, op Woensdag 19 Maart ig3o, om 10 ure voormiddag, op de Groote Markt. Voor de vijfde omschrijving te Kortrijk, op Donderdag 27 Maart ig3o, om 11 ure voormiddag, langs de Vandenpeereboomlaan. Voor de zesde omschrijving te Yper, op Donderdag 20 Maart 1930, om 10 3/4 ure voormiddag, op de Vanden- peereboomplaats. In elke dezer omschrijvingshoofdplaatsen heeft tezelfdertijd eene bi gevoegde hengsten- keuring plaats. De inschrijvingsbulletijns der te keuren hengsten en der aan de prijskampen deel nemende hengstenveulens, moeten naar het Provinciebestuur gezonden worden vijf dagen vóór den dag der prijskamp. Exemplaren van dit bulletijn zijn te ver krijgen in het bureel 7 van het Provincie bestuur. De samenstelling der omschrijvingen en de toe te kennen premiën zijn aangeduid in het besluit der Bestendige Deputatie van 3i Januari ig3o hetwelk, benevens de Provinciale verordening van i5 Juli 1924 ter verbetering der paardenrassen, opgenomen is in het be stuurlijk memoriaal der provincie deze beslissingen kunnen dus in de gemeentehuizen geraadpleegd worden. 4. Op Sinjoor Brugge. 4. De laatste mode aan 't strand. 2. De Chineesche Schieting. 4. Een klucht uit Boesinghe. Wij stappen blij Knap en in rij Ket stralend vuur in 't oog Den blik omhoog. Coppens, Guynemer en veel and'ren waren helden Dag en nacht in de lucht, altijd klaar Die vlug en rap, zoo flink en knap velen neervelden Nooit kenden, kommer, rust, noch gevaar Al deze assen hielpen mede aan de zege Voor het recht, de vrijheid, 't volksbestaan De vrede gaf ons allen bet're wegen Het vliegen was een stap vooruitgegaan. refrein Wij vragen om te vliegen In 't luchtruim rond ie wieg en Wij zijn zestig, kennen geen gevaar Handen aan 't stuur, allen zijn klaar Wanneer z'ons vliegplein geven Zullen w'in de lucht zweven Wij allen werken voor Yper's eer Wanneer ons vliegplein komt Wanneer Wanneer II. Wat Lindberg, Le Brix en La Coste durfden wagen Vliègen van 't oude naar 't nieuwe land De gansche wereld stond bij zooveel moed verslagen Wat een roem voor hun lief Vaderland Wij zullen zorgen voor 't vervoer bij nacht en klaren Van ons vracht in 't onmeetlijk heelal Van Noord naar Zuid, Oost, West zult g'ons ontwaren Wanneer ons vliegplein er eens komen zal. 2e Prijs zilveren eerem. en 40 ir., Demuijs 4'Prijs zilveren eerem. en 3o fr., Dekeerle 6® Prijs zilveren eerem. en 20 fr., Vanhecke 2® Prijs zilveren eerem. en 40 fr.Mahieu Louis, Ploegsteert. 4® Prijs zilveren eerem. en 3o fr., Catteau Remi, Comen-ten Brielen. 4e Prijs zilveren eerem. en 45 fr., Depaepe Camiel, Westnieuwkerke. 7® Prijs zilveren eerem. en 20 fr., Leuridan Victor, Ploegsteert. 2e Prijs zilveren eerem. en 60 fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 4e Prijs zilveren eerem. en 3o fr., Quaghe- beur Pierre, Poperinghe. 2® Prijs zilveren eerem. en 80 fr., Coene Marcel, Dickebusch 4® Prijs zilveren eerem. en 5o fr-, Neyt Arthur, Neer Waasten. 6® Prijs zilveren eerem. en 40 fr., Nuytten Augustin, Vlamertinghe. 7® Prijs zilveren eerem. en 3o fr., Mahieu Louis, Ploegsteert. 8® Prijs zilveren eerem. en 20 fr., Vanwey- haeghe Jules, Vlamertinghe.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 3