Ghronique Financière 5 nencollege stelt nu voor tien vleeschkramen, langs den Westkant der vleeschhalle gelegen, opnieuw openbaar te verpachten voor een termijn van 3 jaren. M. Vandamme. Het vleeschhuis zal als dan in twee deelen verdeeld zijn M. Sobry. Dit is hetgeen door de Com missie van het Museum voorgesteld werd. M. Vandamme. Werden de pachters, die hun kramtn langs den Oostkant hebben reeds verwittigd dat zij die zullen moeten verlaten M. Lemahieu. Zij zullen het weten door de nieuwe openbare verpachting. Tijdens de laatste verpachting was het ook slechts den Westkant die verpacht werd, doch gezien de Commissie van het Museum daar nog niets ingericht had en daar er slechts een enkel kraam langs den Oostkant bezet was, hebben wij dit voorloopig alzoo gelaten.Thans zal het vleeschhuis gescheiden worden van Noord tot .Zuid en het Oostdeel zal als oorlogsmuseum ingericht worden. M. Laton. Is die plaats genoeg verlicht om als muséum te dienen M. Lemahieu. Langs weerskanten zijn er vensters en desnoods kan men ook nog de electrische verlichting gebruiken. In den kel der, die door een persoon in gebruik genomen is en waar een dergelijk museum is ingericht, brandt er altijd licht en dit belet niet dat die persoon goede zaken schijnt te doen. M. Bonnet. Het zal moeilijk zijn heel den Westkant te verpachten aan de tegen woordige beenhouwers. Er zullen daar kra men te veel zijn. M. Sobry. Thans zijn er acht kramen verpacht. M. Lemahieu. Nu wordt de verpachting aangegaan voor een langer termijn, zoodat wij misschien meer liefhebbers zullen hebben. De beenhouwers van den buiten zijn niet .geneigd te komen voor een jaar, maar thans zou dit kunnen veranderen. De heer Voorzitter geeft lezing van het lastenkohier dezer verpachting, waaruit blijkt dat de vleeschkramen zullen in huur geboden worden op den instelprijs van 800 fr. per kraam. Dit wordt algemeen goedgekeurd. 13. - Brandweer Rekeningen igzg. Deze sluiten ipet een som van 8Ö35 fr. 75 in ontvangsten en uitgaven. Al de raadsleden brengen een goedkeurende stem uit. 14. Carnaval ig3o Politiebevel. De heer Voorzitter stelt voor hetzelfde politiebevel van vorige jaren goed te keuren. V001 wat de4uren betreft waarop de vermom mingen toegelaten zijn, wordt er een uitzon dering gemaakt voor de ceelnemers aan den Carnavalstoet den dag zelf dat de stoet uit- -gaat. Dit vo dt eenparig gestemd. 15. Openbare Onderstand Openbare verkooping van houtgewassen. De Commissie van Openbaren Onderstand stelt voor het hout, dat in verschillige bos- schen haar toebehoorende moet gekapt wor den, openbaar te verkoopen. De waarde van dit hout wordt op 3ooo fr. geraamd. Al de raadsleden stemmen ja. 16. Openbare Onderstand V er pachting van grondgoederen Proces verbaal. In openbare verpachting van 3i Januari 11. werd een huis met hof, te Locre gelegen en vroeger door het St-Antoniusgesticht van Locre gebruikt, overgeslegen aan den jaar- lijkschen pachtprijs van 600 fr., en een perceel vland ter grootte van 21 a., te Yper gelegen, verpacht voor 510 Jr- Hierop wordt met eenparige stemmen een gunstig advies uitgebracht. 17. Openbare Onderstand Openbare verkooping van bouwgrond. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt de machtiging om 45 m2 bouwgrond, gelegen te Yper langs den Meenensteenweg, openbaar te mogen verkoopen op den instel prijs van 20 fr. den vierkanten meter. Deze vraag wordt eenparig ingewilligd. 18. Mededeelingen. 1) De heer Voorzitter geeft lezing van een scrhijven van den pachter van Zillebekevijver, die zegt dat hij pijnlijk verrast werd door de opzegging van zijn pacht. Na zooveel jaren trouwen dienst voor de stad en na al het werk dat hij zich getroost heeft om den vijver terug in orde te brengen wordt hij, nu hij op een gevorderden leeftijd gekomen en zijne vrouw ziekelijk is,onmeedoogend op straat gezet.Hij doet een beroep op de raadsleden om zijn pacht te mogen voorts behouden en biedt thans de som van 2000 fr. als pachtprijs voor Zillebekevijver. M. Declercq. Ik denk dat het geraadzaam ware op het besluit van den gemeenteraad terug te keeren. In dit schrijven zijn er veel dingen die waar zijn en ik stel voor die kwestie op de dagorde der aanstaande zitting te plaatsen. M. Missiaen. Het is een slechte proce dure die gij voorhoudt. Wanneer het aan ieder raadslid zal toegelaten zijn steeds terug te keeren op de vroeger genomen beslissingen, dan zullen wij nooit gedaan hebben. M. Vandamme. Ik vind dat het niet ge raadzaam is op de genomen beslissing weer te keeren. Misschien zijn het die 2000 fr. die in de oogen van den heer schepen glinsteren, maar als de vijver in openbare verpachting komt dan zal hij wel vier maal zooveel op brengen. En voor wat betreft het regelen der sluizen, de persoon die dit aan den tegen- woordigen pachter heeft aangeleerd, is nog in leven en zou desnoods dit ambt nog kunnen waarnemen. M. Lemahieu. Dit is mis, want die persoon is reeds lang dood. M. Vandamme. Als de vijver aan de stad behoort, dan is hij ook voor alle lasten betalers die allen evenveel rechten hebben. Ten andere die persoon wordt niet op straat gezet, hij kan evengoed opbieden als alle andere liefheb bers. M. Sobry. Dit is maar een eenvoudige mededeeling en wie zulks begeert kan een nieuw voorstel indienen tegen de aanstaande zitting. 2) Er is ook nog een brief ingekomen van den heer Hoste, vergunninghouder van den reinigheids- en ruimingsdienst. Daar dit een persoonlijke kwesfie is zal dit schrijven in de geheime zitting medegedeeld en besproken worden. M. Missiaen. 'Het is nu ongeveer een jaar dat de Raad algemeen t'akkoord was om het Minneplein als sportplein in te richten. Ik wensch te weten hoe het met die zaak thans staat. Werden de plans daarvan reeds opge maakt M. Declercq. Dié zaak is nog in 't Minis terie, het is enkel maar over een kwestie van coëfficiënt dat wij nog nïèt t'akkoord zijn. M. Missiaen. Menjs thans begonnen met de werken van het Belfort en ik zie dit daar reeds staan als een lichaam zonder ziel. Vóór den oorlog was er daar een carillon, en ik weet niet of het schepenencollege daarvoor reeds voetstappen heeft aangewend. M. Declercq. Wij zijn met die zaak bezig. Toekomende maand zal ik met den heer Jef Denyn een samenkomst hebben om de best geschikte plaats voor het carillon te kiezen. Vóór den oorlog was het oud carillon heel van boven in den toren, terwijl het nieuw carillon op de hoogte der horloge ge plaatst was. M Lemahieu. Volgens mij ware het beter het carillon te plaatsen van boven in de cam panile, al moesten er eenige klokken min zijn, want als het daar geplaatst is kan men het een uur ver hooren, terwijl als het lager geplaatst wordt men het zelfs in sommige stra ten der stad niet hooren kan. En de menschen van den buiten mogen er ook wel van genieten. M. Missiaen. -1 Als men ervoor in onder handeling is, dan is het goed. Het ware dan best het oordeel van den Heer Jef Denijn te volgen. M. Vandamme. In de S'" Godelievestraat ligt er een stuk grond dat aan den Openbaren Onderstand toebehoort en waarop vroeger drie huisjes gebouwd waren die gratis in ge bruik aan behoeftige huisgezinnen gegeven werden. Ik zou wenschen dat de Commissie van Openbaren Onderstand daaraan zou voor uitgang doen. M. Sobry. Deze heropbouw is voorzien in de begrooting voor 1930, het is dus wel een teeken dat men van zin is daaraan vooruit gang te doen. M. Laton. In den loop der maand No vember werd er hier gewezen op het feit dat de stadswerklieden veel leden aan verliesda- gen. De Heer schepen van Openbare werken ging daarover met het werktoezicht van Brug ge onderhandelen en ik wensch te vernemen welken uitslag hij bekomen heeft. M. Declercq. Tot heden heb ik nog geen antwoord ontvangen, maar ik zal de zaak nog eens herinneren. Daar de hoveniers bij de land- bouwwerklieden gerekend worden en onder de wet niet vallen, heb ik mij met hen reeds verstaan. M. Laton.Ik zou willen dat de stadswerk lieden hun 48 uren loon per week verzekerd worden, werken of niet. M. Vandamme. Meest alle werklieden zijn in het werkloozenfonds ingeschreven, dan zouden die menschen langs twee kanten be taald worden. Dit is niet aannemelijk. M. V er gr acht. Is er geen vraag ingeko men om toelage voor feesten M. Sobry. Dit wordt in het Schepenen- college onderzocht. M. Laton. Aan de Meenenpoort zijn er opschriften geplaatst enkel in de engelsche en fransche talen. Waarom ook niet in 't vlaamsch M. Lemahieu. Dit zijn opschriften die de Engelschen daar plaatsen. De openbare zitting wordt hierop te 20 u. 20 opgeheven. Rien ne dure, disais je. récemment La Bourse se charge de vérifier cette affirmation. II faut commencer par quelque chose, et l'on a commencé par le sentiment C'est déja quelque chose Que voulez vous que l'on conseille quand tout le monde voit noir, sinon des titres qui a -tout moment, aux niveaux actuelssont extrêmement bon marché. II n'y a aucun art, qu'on s'en persuade, a conseiller inlassablement les valeurs de pre mier ordre dont le revenu actuel ou de l'année sera de 5 au moins Le tout c'est de les connaicre. II n'est pas plus habile, a une époque comme celle ci, de conseiller de participer a toutes les augmentations de capital des bonnes affai res qui se présentent. Les Brasseries du Ka- tanga en sont un nouvel exemple et c'est le troisième en peu de temps. Oü sont les broyeurs de noir qui prédisaient la chute des cours Quelle est leur actuelle pensée Entre- temps l'acheteur a 2.000 francs qu'on a obligé malgré lui a se faire une moyenne au cours de 1 000 francs, sera a son prix au cours de frs i.5oo. II aura pesté mais maintenant qu'en dit-il L'opinion du public est franchement amu sante pendant la guerre tout le monde con- naissait mieux que Joffre ou Foch l'art de la stratégie. Pourquoi attaquait-on au mont Kemmel plutót qu'a tel autre endroit Actuel- lement, il suffit qu'on prenne le train, nouveau salon oü l'on cause de bourse, pour entendre les opinions les plus variées. Et puis quand on vous a dit c'est un agent de change de Bruxelles qui le dit que voulez vous qu'un agent de change qui fréquente Ypres ou Pope- ringhe vous dise de bon 1 Parions raison inutile de se cacher la tête, la situation a été grave par suite de la chute sans discontinuer des cours. Beaucoup de situations sont compromises et le seraient irré- médiablement si l'on n'assistait pas a un redressement. Ce redressement est voulu, peut-on penser. Pourquoi assiste t-on a des achats qui perdurent depuis des mois et des mois, si les dits titres n'avab nt pas de valeur, et si elle n'était pas supérieure et de loin aux cours d'achat Tout est-il perdu paree que la folie humaine commet des excès II y a eu des achats massifs et discrets et ce n'est rien -d'évoiler de dire que les limites d'achat étaient trés supérieures aux cours pra- tiqués. Quand les titres changent de mains, il est évident que l'on doit soigner l'acheteur au détriment du vendeur qui est disposé a vendre a toute offre acceptable. C'est dire en d'autres termes que la Bourse n'est pas l'endroit oü le public doive se rendre comme au champ de courses. S'il ne sait rien, qu'il aille a la caisse d'épargne Sa place n'est pas en bourse s'il est conseillé, qu'il fasse du placement selon son tempérament et qu'il ne maudisse pas son journal qu'il lit mal ou son conseiller qu'il ne comprend pas davantage. On a vingt quatre heures, dit on, pour, maudire ses juges en période de baisse, on a davantage. Mais tout passe et tourne et l'on finit par se maudire soi même. Et cette pério de est prochaine. On a escompté le pire. Cela ne signifie nulle- ment que nous allons revivre une période fou- gueuse de hausse, mais ce qui est non moins certain, c'est que l'on va procéder a un réta- blissement géuéral, dans les valeurs dépré- ciées au dela de toute mesure. Sachez done mal vendre et mal acheter, selon le précepte boursier. II signifie vendez et achetez trop tót. Depuis des mois, on a mal acbeté, bientót on dira que ce sont de bons achats. Et quand, le soir, vous irez a nouveau regarder les cours et que le nombre des inté-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 5