Gemeenteraad van Yper Onze Kathedraal Van de Lanoitte's koffies zijn de beste 6. Nieuwe voorlanden Aandeel der eigenaars Staten Goedkeuring. Un Bulletin Paroissial a Ypres Onze Ypersche Schotten Soc. An. Franco Beige des Glycérines et Corps Gras WERVICQ Zitting van Maandag 31 Maart 1930, om 17 nar DAGORDE 1. Proces verbaal der zitting van 24 Fe bruari ig3o. 2. Stedelijk KerkhofGrondvergunningen. 3. Stadseigendommen Verkoop van grond. 4. Stadseigendommen - Ruiling van grond. 5. Oorlogsschade Overeenkomsten. 7. Financiën Aanvraag van kredieten. 8. Begrooting iq3o Inschrijving van kredieten. 9. Openbare Onderstand Militaire kerk hoven Verkooping van gronden Beraad slaging Wijziging. 10. Openbare Onderstand Openbare ver- kooping van taillie Proces verbaal. 11. Openbare Onderstand Ontslag van pacht en voortverpachting uit der hand. 12. Dienst van het lijkenvervoer Lasten- kohier. 13. Vergunning van den Reinigheids- en Ruimingsdienst Bijkomende vergoeding. 14. Stadsgrachten Vischrecht Ge beurlijke verpachting oj toekennen van vischver- loven. 15. Vleeschhalle Verpachting Pro ces-verbaal. 16. Muziekschool Rekening 1929. 17. N. S. AfdYper) Vlaggenfeest A anvraag om toelage. 18. Mededeelingén. A l'initiative du Tr. Rév. M. Vermaut, notre zélé Curé-Doyen, a paru, le 2 Mars dernier, le lr numéro du Bulletin paroissial pour Ypres et spécialement pour la par.isse primaire de St-Martin. Son titre De Tuinklokke est d'heureuse inspiration pour ranimer la vie religieuse et l'esprit paroissial dans la Cité de Notre Dame de Tuine. Ce bienfaisant organe des échos parois- siaux et des intéréts spiri^uels des fidèles, constituera en mêcne temps une petite revue historique dont la .collection est appelée a enrichir les Annales de notre glorieuse Ville Martyre. C'est ainsi que le ir numéro donne une intéressante notice avec une belle reproduc tion du célèbre tableau d'avant-guerre de Jean Thomas, représentant l'intérieur de notre Cathédrale en 1645. Le second numéro vient de paraitre, non moins intéressant, avec une jolie vue partielle de l'église St-Martin reconstruite. On y trouve de précieux détails sur la liturgie et la signi fication symbolique des deux cérémonies qui marqueront la joyeuse entrée a la Cathédrale reédifiée, le Jour des Rameaux, i3 Avril prochain. Nous souhaitons une cordiale bienvenue et un avenir fécond et prospère au bulletin paroissial de St-Martin. L'accueil sympa- thique du public Yprois au nou vel organe, assure dès maintenant son succès pour la gloire de Dieu et le salut des ames. Het in bezit nemen onzer prachtig her bouwde St-Maartenskerk is bepaald vastge steld op Palmzondag, i3n April aanstaande. Die heuglijke dag, waarna alle Yperlingen sinds lang reeds zoo vurig wachten, nadert thans met rasse schreden. Ook worden de nog in gang zijnde voltooiïngswerken met meer spoed dan ooit doorgedreven om, zoo mogelijk, de kerk tegen dien datum heel en gansch gereed te hebben. Deze inbezitneming zal tot een dubbele plechtigheid aanleiding geven, 's Morgens heeft men de liturgische intrede en 's namid dags de persoonlijke intrede van Jesus in zijnen nieuwen, heerlijken tempel. Na de palmwijding, die nog in de nood kerk plaats heeft, zullen de geloovigen, voor zien van de gewijde palmen, 's morgens om 9 1/2 u. uit de Elverdinghestraat vertrekken en processiesgewijze naar de hoofdkerk gaan waar om 10 uur, na de voorafgaande litur gische ceremoniën, de solemneele hoogmis zal opgedragen worden. Een koor van lief hebbers, onder leiding van den heer Lionel Blomme, bestuurder der stedelijke Muziek school, zal de mis van Deboeck uitvoeren. Doch 's namiddags zal de groote plechtig heid plaats hebben. Na de solemneele Ves pers die om 3 uur gezongen worden en na een roerenden afscheidsgroet aan de voor- loopige kerk, zal het Allerheiligste Sacrament met luister, langs de Boesinghestraat, Sur- montstraat, Dixmudestraat, aiover de Groote Markt, de Vandenpeereboomplaats, naar de Kathedraal gedragen worden. Het beeld van O. L. Vrouw van Tuine, patrones der stad, zal het H. Sacrament vergezellen. Om 4 uur wordt het plechtig Lof in de hoofdkerk ge zongen en daarna zal E. P. De Clippele, S. J., de machtige volksredenaar, er de feest rede houden. Die dag zal, voor alle Yperlingen, onge twijfeld een echte vreugdedag zijn. Zondag laatst deed de Liefdadigheidsmaat schappij De Ypersche Schotten op aan vraag van eenige vrienden van onze beste geburen, de Franschen, een omhaling ten voordeele van de bewoners van het Zuiden van Frankrijk die onlangs door rampspoedige overstroomingen zoo zwaar geteisterd werden. De dag Was hiervoor opperbest geschikt, 't was immers volop kermis, en het mooie weder had een vloed van bezoekers naar Yper stede gebracht. Onverpoosd trokken onze moedige Schotten de eene straat uit de andere in en terwijl hun eigenaardig en lief muziek de meest verschei dene aria's liet hooren, gingen enkele leden dier schoone maatschappij van huis tot huis, van groep tot groep met een omhalingsbus om iedereen in de gelegenheid te stellen mild dadig ter hulp te komen aan de talrijke geteisterden dier overstroomingen. De bekomen uitslag is waarlijk prachtig. Een som van 2579 fr.zijnde de totale op brengst dier omhaling, werd op de postcheck- rekening van het belgisch Comiteit voor de geteisterden van Frankrijk overgeschreven. Het is waarlijk verheugend te mogen besta- tigen dat allen die, binst den oorlog, in het gastvrije Frankrijk zoo een gulhartig onthaal genoten, hunne weldoeners niet vergeten hebben en aanstondsbereid zijn om hen insgelijks te helpen wanneer zij, op hunne beurt, in nood verkeeren. Een gulhartig bravo en onzen hartelijksten dank aan de Ypersche Schotten die zich zoo bereidwillig ten dienste van een goed werk hebben gesteld en zoo een schoonen uitslag hebben weten te bekomen. Na afloop van dit wandelconcert kwamen onze wakkere Schotten bijeen in het Hotel Ypriana, waar zij in een kleine en aandoenlijke plechtigheid een welverdiende hulde brachten aan hunnen verdienstelijken en ijverigen kapi tein, Heer Oscar Degroote. Namens al de leden der maatschappij bood de Heer Maurice Crombez, tweede kapitein, aan den Heer Degroote, als een blijvende herinnering der maatschappij waarvan hij den stichter is, zijn groot portret aan en sprak volgende schoone rede uit Waarde en Hooggeachte Kapitein, 't Is met overgroote vreugde en oprechte voldoening dat wij eindelijk de gelegenheid -a—3 hebben kunnen vinden en waarnemen om U eens onze rechtzinnige gevoelens van gene genheid en dankbaarheid uit te drukken. Want wie meer dan Gij, onder onze Schotten- vereeniging, verdient geloofd en geprezen te worden Wie heeft er meer bijgebracht en meegewrocht en meegekampt om onze maat schappij op te bouwen, om ze in stand te houden en, in zulken korten tijd, tot haar vol len bloei te brengen Zijt gij de man niet geweest, de rechte man op de rechte plaats, om bij te springen toen onze maatschappij nog in wording was en nog een wankelbaar, onzeker en twijfelachtig bestaan had Ja, gij waart de rechte man op de rechte plaats, die de leden niet alleen hielp bijhouden, maar er zelfs nog menige nieuwe bijbracht. En als on ze groep nu zoo talrijk, zoo bloeiend en zoo kunstig aangekleed is, dan is dit wel dank vooral aan U, dank aan uw rusteloozen ijver, aan uw onverpoosd en moedig werken. Be gaafd met het voorkomen van een echten Schot, groot, statig en koelbloedig, hebt gij aanstonds de genegenheid, het vertrouwen en de verkleefdheid van al de leden veroverd. Gij moest onze hoofdman worden Zoo een kapi tein moesten wij hebben en zoo aangevoerd, door zulk een leider die noch last noch moeite ontziet maar zich met hart en ziel aan ons gezelschap toewijdt, moest onze maatschappij vooruit en is ze den weg opgerukt van eer en roem. Wie immers in de stad, in 't omliggen de en zelfs over de grenzen, wie kent de Ypersche Schotten niet Wie spoedt er zich niet naartoe, als ze door de feestende en joe lende menigte trekken, hier en in den vreemde, met hunne schilderachtige costumen, met hun ne zonderlinge instrumenten, met hun eigen aardig muziek en aangevoerd door hunnen zoo kranigen en flinken kapitein Is het dan te verwonderen dat we allen, Schotten, uwe Schotten, U innig genegen en rechtzinnig dankbaar zijn Want als wij zoover gekomen zijn dan hebben wij dit aan uwe niets ontzien de werking te danken. 't Is dan ook met overgroote voldoening dat ik, in naam van al onze leden, U deze blij vende gedachtenis schenk als blijk van onze erkentelijkheid en verkleefdheid. Moge ze U aangenaam en welgevallig zijn en, zoo moge lijk, U nog meer hechten aan onze maatschap pij waarvan, wij verhopen het vurig en wen- schen het uit gansch ons hart, gij nog lange en vele-jaren de geliefde en gevierde kapitein zult zijn. Leve, leve lang Kapitein Degroote l De Heer Degroote, diep ontroerd door die aangename verrassing en die blijken van gene genheid, dankte in korte woorden en beloofde voorts te zullen werken om de maatschappij nog meer en meer te verbeteren en nog meer en meer te doen groeien en bloeien. Wij voegen ons van harte bij de leden om kapitein Degroote onze beste heilwenschen aan te bieden. Leve de Ypersche Schotten Les actio._naires sont convoqués pour l'as- semblèe générale ordinaire qui se tien dra a l'usine, rue Pompe a Feu a Wervicq, le Mardi 15 Avril 1930, a 11 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1) Rapport du Conseil d'Administration de l'exercice de l'année 1929. 2) Approbation du bilan et du compte pro fits et pertes. 3) Décharge aux Administrateurs et aux Commissaires. 4) Nomination d'un Administrateur. 5) Nominations statutaires.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 3