Konijnen- en Hoendeiliefhebbersbond Fraterrelle des AnciensGombattants du 16 A- Koopt zuiveren Honing Ypersche Voetba Ikroniek TRABOL1F1L Matchen voor den Beker Hotel du Miroir Groote Markt, Yper La Belgique Prévoyante Verbroedering der Oud - Strijders van het 16' Regiment Geschut bij den bieënkweeker zelf Alb- Ridey, Rijselstraat, 194, Yper- 6 Eindklassement II' Af deeling na 23-3-30 Seizoen 1929 1930 G. G. V. D. V. T. P. V. G. Oostende 22 17 2 3 63 24 37 Daring BI. 22 17 4 I 89 29 35 Stade Kortrijk 22 i3 4 5 5o 26 3l A.A. Moescroen 22 12 7 3 54 39 27 Waereghem 22 11 8 3 52 48 25 Thielt 22 8 II 3 52 58 19 Thourout 22 7 10 5 43 65 19 Heyst 22 6 10 6 44 47 18 C. S. YPER 22 7 11 4 38 49 18 S. K. Sweveghem 22 6 11 5 39 73 17 Meenen 22 5 i5 2 28 49 12 F. C. Rousselare 22 3 19 0 19 66 6 De juniors eindigen dus hun voetbalseizoen met eene puntenverdeeling, wat eenigszins de spelweergave van de match Stade - Yper aanduidt. Beide ploegen deden menigvuldige aanvallen maar het eindshot ontbrak telkens het doel onder hun bereik viel. De rood-witten waren het gevaarlijkst in den eersten speel- helft en kapitein Verleure Ev. zendt onmee- doogend het leder in 't net op een toegestaan penalty voor hands, i-o voor Yper aan de rust. Nadien is het Stade die den dans leidt alhoewel d'onzen gevaarlijk uitvallen. Op strafschop kunnen de bezochten gelijk stellen en verkijken een reuzenkans om den voor sprong te nemen met een tweeden strafschop Devens te zenden. Daarmede klasseeren de juniors zich derde van den eindtoer en ver dienen zij onze beste gelukwenschen voor hun kranig optreden gedurende het verloopen seizoen. Evenals voor tweede en derde spe ciaal, zullen wij later eenige beschouwingen over het juniorskampioenschap laten volgen. Eindtoer Juniors F. C. Brugge 6 5 i 021 7 10 V. G. Oostende 5 4 1 o 22 3 8 C. S. Yper 6 1 4 1 6 20 3 Stade Kortrijk 5 o 4 1 4 23 1 De match Stade-V. G. Oostende werd op l6/3 stilgelegd voor 't slecht weder als- wanneer de stand 2-0 was voor Oostende. Driehoekig Toernooi C. S. Yper, F. C. Poperinghe en S. V. Veurne richten onder hen een toernooi in welke daaromtrent aan de volgende schikkin gen onderworpen is De drie clubs dingen in het toernooi mede met een elftal van tweede afdeeling en derde speciaal. Eerstgenoemde ploegen vormen de reeks A, de andere reeks B. In ieder serie worden de matchen heen en weer gespeeld, zoodat iedere ploeg 4 ontmoetingen te leveren heeft. De club die het meeste getal punten veroverd in beide reeksen te samen, zal als overwinnaar van het toernooi uitgeroepen wor den en komt in 't bezit van den beker. Bij gelijkheid van punten wordt de beker toege kend aan de club die de beste doelgehalte (goal-average) aanschrijft. Onnoodig te zeggen dat de spelers van C. S. Y. aangemaand worden hun best te doen om het uitgeschreven juweeltje in ons lokaal te doen aanlanden. Daarom allen te samen gewerkt en u getraind voor zooveel het mogelijk is, om de rood-witte kleuren te doen zegevieren. Derde speciaal gij zijt bet eerst aan 't woord. Kalender der ontmoetingen Reeks A (2e AfJ.) Reeks B (3* Spec.) 3o MAART Poperipghe-Veurne Veurne-Yper Yper bye Poperinghe bye 6 APRIL Veurne-Yper Yper Poperinghe Poperinghe bye Veurne bye i3 APRIL Yper-Poperinghe Poperinghe-Veurne Veurne bye Yper bye 27 APRIL Veurne- Poperinghe Y per- Veurne Yper bye Poperinghe bye 4 MEI Yper-Veurne Poperinghe-Yper Poperinghe bye Veurne bye 11 MEI Poperinghe-Yper Veurne-Poperinghe Veurne bye Yper bye NEMO. Coo en Bascule betwistten het punt voor den beker, op Woensdag laatst De Coo bezocht de Bascule met haar gewoon peloton, buiten Heer Callus vervangen door Heer Rosseel. Bij de Bascule dezelfde mannen. Scheidsrechter Heer Ververken. De Basculemannen hebben met volle zege hun reeks matchen geëindigd. De 2 gespeelde partijen vielen hun te beurt met 10 tegen 6 en 10 tegen 4. Het spel was vroeg gedaan, te kwart voor 8 uur was alles afgeloopen. Een vriendenpartij voor 'n pot bier werd nadien nog gespeeld door beide pelotons. De Coo- mannen begonnen nog maar in forme te komen doch het viel hun niet mee. Bravo mannen van de Coo, door voor te stellen van nog 'n partijtje te doen hebt ge getoond dat ge ware liefhebbers zijt en dat ge weet te ver liezen zonder dat het te veel aan 't herte gaat. Dat zijn mannen Woensdag 2e April gaan de bolders van 't Postje naar de Statie Wie gaat er mee RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde punten Bascule 8 8 Katholieke Kring 7 4 Statie 7 3 Coöperatieve 7 2 Postje 7 1 KRABBER. Verslag der Vergadering van 23 Februari iq3o De vergadering wordt door den heer Voor zitter om 3 ure geopend in tegenwoordigheid van een honderdtal leden. 1. De uitbetaling der geslachte konijnen wordt tot eenieders voldoening gedaan. 2. Lezing van het verslag der voorgaande vergadering wordt door den heer Secretaris gegeven. Dit verslag wordt zonder opmerkin gen goedgekeurd. 3. De heer Voorzitter verwelkomt den heer Maurice Hoflack, kapitein veearts bij het ie Gidsenregiment te Brussel, die zoo welwillend is geweest de uitnoodiging van den Bond te beantwoorden om hier, in zijne geboorte stad, een voordracht te geven over de ziekten bij de konijnen. 't Is waarlijk op meesterlijke wijze dat de heer voordrachtgever menigvuldige toelichtinr gen gegeven heeft voor de konijnenkweek. Allernuttigst zijn de opsommingen geweest der niet besmettelijke en besmettelijke ziekten, alsook der middelen om deze te voorkomen en te bestrijden. Het is met algemeen handgeklap dat deze voordracht, die ruim een uur geduurd heeft, begroet werd. De heer Voorzitter kan niet genoeg zijne tevredenheid uitdrukken over de leerrijkheid van deze voordracht. Ook is het met vurigheid dat hij, in naam der leden van den Bond, den heer voordrachtgever bedankt. Een woord van dank wordt nog bijzonder lijk toegestuurd aan den heer Emile Hoflack, de ijverige Onder Voorzitter, door wiens tusschenkomst deze belangrijke voordracht bekomen werd. 4. Na eenige mededeelingen, door den heer Voorzitter gegeven, wordt er overgegaan tot de tombola, waaronder drie raskonijnen voortkomende der kweekerij Vanwonterghem Camille van Yper, die waarlijk prachtige Witte van Weenen bezit. Tot ieders voldoening wordt de vergadering om 6 ure gesloten. Het Bestuur. Mutualité libre) La mutualité libre est, comme son nom l'indi- que,uneinstitution qui ne demande le concours d'aucun pouvoir public, ni d'aucun organisme, ni d'aucun parti. Les Sociétés de mutualité libre sont aussi appelées des Chatellusien- nes paree qu'elles doivent leur existence a Chatellus. A juste titre l'on peut dire que Chatellus fut le rénovateur de la mutualité. II naquit èt Lyon en i85o d'une familie de commerqants, qui fut ruinée a la suite d'une inondation ses parents quitté rent la ville avec l'intention de se rendre en Amérique, mais les circonstances les obligèrent a se fixer au Havre. C'est la que le jeune Chatellus grandit et fit ses études primaires jusqu'a l'age de 10 ans. En quittant l'école il devint typo aur journal du Havre, et il y travailla jusqu'en 1869, époque a laquelle il perdit son père. En 1870, comme fils de veuve, il pouvait légalement se faire exempter du service mili taire, mais il refusa et fit son devoir jusqu'aa bout dans l'armée du Nord. Dés ce moment naquit en lui l'idée de créer, a cöté de toutes les mutualités existantes- pour secours en cas d'accident, de maladie, etc., un organisme qui permettrait de fournir quelque bien-être a ses semblables a un mo ment de la vie oü ils ont encore des chances d'en profiter. Malheureusement pour Chatellus, le jour nal qui l'occupait disparut, et il fut obligé^ pour gagner sa vie, de se rendre a Londres, ensuite a Paris. C'est dans cette dernière ville, qu'au mois de décembre 1880, Chatellus, appuyé par dif- férentes personnalités,et encouragé par Roche- fort, directeur de l'Intransigeant chez qui il travaillait, constitua la première mutualité libre; s -.1 - Depuis.l'histoirede la mutualité libre a pris bien du chemin. Chatellus a trouvé des adep- tes dans les principaux pays du monde. C'est Monsieur Edmond Ramoisy qui créar en Belgique, en 1904, la «Belgique Prévoyan te», dont nous avons déja parlé a eet endroit. Nous savons que cette Société possède a- Ypres une section active que préside Monsieur Vandromme et dont un des principaux propa gandistes est Monsieur Gaimant, secrétaire de la Section. Nous aurons probablement encore l'occa- sion d'y revenir. La Fraternelle des Anciers Combattants du i6e Régiment d'Artillerie.ayant son siège a Bruxelles, invite tous les anciens combattants de ce régiment a se faire inscrire de suite en envoyant leur nom, prénom et adressé au Secrétaire de la Fraternelle 16 A., Rue de Laeken, 95, a Bruxelles, ou au camarade Kino E., Rue de Lille, 126, a Ypres. Prière de nous donner également nom et adresse des anciens camarades du régiment pour qu'on puis:e les inscrire. Le Comité. Al de oudstrijders van de 16 Aworden vriendelijk verzocht zoohaast mogelijk hun naam, voornaam en woonplaats aan te geven aan den Secretaris van de 16 A., Laeken- straat, g5, Brussel, ofwel aan E. Kino,- Rijsselstraat, 126, Yper. Gelief ons ook naam en adres te geven van andere oud strijders van de 16 A. die U be kend zijn. Het Comiteit.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6