ST YPERSa IE - LA RÉGION D'VPR ES Zondagrnst - Repos dominical 't Is zoo late 10e Jaargang, N' 5-1 29 Maart 1930 10e Année, N° 51 29 Mars 1930 - m Bijvoegsel Supplément Voormezeels. Gevecht Zondag laatst hadden drie inwoners van Voormezeele, degenaamden Blootacker U., Boussery H. en Deceuninck Is., een hanenkamp gaan bij wonen en het overige van den avond samen doorgebracht. Rond 21 uur bevonden zg zich in een herberg der dorpplaats en daar ont stond er weldra twist onder hen. Blootacker, die eens tot op den koer der herberg was ge gaan,was er weldra door de twee anderen ver Yper. Botsing. Zaterdag, rond 10 1/2 uur, botste de autobus van Locre, waarvan de geleider wat te kort gedraaid had, nabij de statie aan de herberg Het Torentje op een ander auto die uit de tegenovergestelde rich ting kwam aangereden. Niettegenstaande den hevigen schok werd gelukkiglijk alleen maar een meisje, dat nevens den geleider zat, licht jes door glasscherven gekwetst, doch de auto was erg beschadigd. Te hard loopec en deugt niet. Zon dag avond, rond 10 u., had zekere A met een steen de ruit eener herberg in de Aarde- straat ingegooid De politie die verwittigd werd kwam dadelijk ter plaats, doch de dader verkoos het hazenpad. Hii liep echter niet ver want in zijn haast stiuikelde hij en viel zoo ongelukkig dat hij daarbij een erge hoofdwon de opliep. De politie, die hem achtervolgde, had hem slechts vóór de feestzaal Oud Yper op te rapen, doch zij zag zich verplicht hem eerst naar het hospitaal te brengen, om er ver zorgd te worden, vooraleer zij hem in den amigo kon opsluiten. Het St Jozefsfeest Maandag laatst vierden de timmerlieden en houtbewerkers hunnen patroon. Om g uur werd een solem neele Mis opgedragen in S4 Jacobskerk dóch de opkomst was niet zoo talrijk als naar ge woonte. Dat er heel den dag door veel plezier gemaakt werd, heeft zeker niet gezegd te worden. Keuring <Ser Stieren en PrijsKampen voor Stieren en Koeien Hondenrazernij BEDANKING Vrouw EUPHRASIE BAELEN t ZIELMISSEN Mevrouw Martha DEMARSZ overleden huisvrouw 't Is onder die hoofding dat het socialistisch weekblad De Werkman zijne lezers aan kondigt dat de beraadslaging van onzen ge meenteraad, waarbij deze wtigerde 3oo.ooofr, uitgaven in de stadsbegrooting voor ig3o in te schrijven als er niet evenveel inkomsten voorzien werden, door den Heer Gouverneur naarhetschepenencollege teruggezonden werd met verzoek de noodige inkomsten te zoeken om die uitgave te dekken. En verder in het artikel gaat hat van kleri kaal minderlieidsschepenencollege, feniksen die geen halven cent bestuursbekwaamheid be zitten, enz-, enz. De Werkman schijnt er een onzeggelijk behagen in te vinden dat de Yperlingen voor het jaar ig3o, bij de reeks lasten die onlangs gestemd werden, zoo nog maar een kleinigheid van 3oo.coo fr. nieuwe lasten zullen mogen betalen. Wij twijfelen er sterk aan of de Yper lingen daarmede evenveel zullen gediend zijn. De politieke knoeierijen van sommige fenik sen wij gebruiken het woord van De Werk man van onzen gemeenteraad, de over dreven verhoogingen van wedden en loonen met het doel eenige politieke vriendjes bij te winnen en anderzijds het ongewenscht afschaf fen van onbeduidende belastingen die door iedereen gemakkelijk konden betaald worden, zooals de taks op de rijwielen, dit alles moest noodzakelijk voor gevolg hebben de stad in financieele moeilijkheden te brengen. Het is te hopen dat de oogen der Ypersche lastenbetalers eindelijk zullen open gaan en dat zij bij de aanstaande gemeentekiezingen een betere keus zuilen weten te doen. Maar in afwachting zullen zij de gebroken potten mogen helpen betalen. Nieuws Onze jaarlijksche Kattefeest heeft veel bijval genoten en werd zeer druk bezocht. Vooral Zondag laatst krioelde het van volk op de Groote Markt. De foorkramers en alle neringdoeners hebben ongetwijfeld goede za ken verricht. Het is echter spijtig dat sommige jongelin gen, en vooral die van naburige buitenge meenten, meenen dat zij, om zich goed te amuseeren, allerhande buitensporigheden moeten doen. Wij zagen er, in enkele aantrek kelijkheden, die soms wat te brutaal optraden en alzoozich zelf of anderen bezeerden. Zoo werd onder meer een meisje haar knie ont wricht, een kleermaker van cje Kruisstraat gerocht met de hand in een raderwerk en werd de pees doorsneden zoodat hij voor langen tijd zal onbekwaam zijn te werken, een 45 jarige vrouw brak haar linkerbeen, een andere jongeling brak zijn neusbeen, een schilder, wonende Zonnebekesteenweg, kwam er van af met een gansch gescheurden overjas, en sommige dames vonden haar handzakje niet meer terug. Veel dier kleine ongelukken, waarvan weer hier enkele aanhalen-, zouden met wat meer voorzichtigheid gemakkelijk kunnen vermeden worden en men zou zich evengoed vermaken, zooniet beter. voegd en werd er op het onverwachts zoo hard en zooveel, met een stuk alaam, op het hoofd geslegen dat de daders hun slachtoffer voor dood lieten liggen en de vlucht namen. Alhoe wel erg gekwetst had Blootacker toch nog den moed en de kracht om tot aan zijne woning te sukkelen waar hij bewusteloos ineenzakte. Dokter Snick, die seflens bijgeroepen werd, was verplicht niet min dan twintig wonden toe te naaien. Op zekere plaatsen waren de her sens zelfs blootgelegd. De anderen,, Deceuninck en Boussery, wer den dezelfden nacht nog door de gendarmen gevangen genomen en met den vroegen mor gen in het gevang te Kortrijk opgesloten, in afwachting dat de Rechtbank de zaak onder- zoeke en de schuldigen een verdiende straf toediene. Naar het schijnt is de genaamde Deceuninck aan zijn proefstuk niet. voor het jaar 1930 De keuringen der Stieren bestemd tot den openbaren springdienst gedurende het jaar ig3o, zullen plaats hebben Voorde 14e omschrijving te Yper op Woensdag 2 April 1930, om 10 uur. Tezelvertijd zullen in de Stad Yper, op Woensdag 2 April, om 10 uur, op de Vee markt, de vólgende prijskampen plaats grijpen: 1.De omschrijvingsprijskampen voor stieren en koeien. 2. De tweede en derde jaardooding van vroeger verleende bewaringspremiën van 2400 fr. 3. De bevvaringspremie van 1000 fr. aan de stieren die reeds'de 3e jaardooding beko men hebben. 4. De prijskampen voor stieren voor de 2 nieuwe bewaringspremiën van 2400 fr. betaalbaar in 3 jaardoodingen, in ig3o toe te kennen, voor wat betreft de i3e, 14% i5®, i6e, 17® en i8e omschrijving. 5. Bij de jaardoodingen van het eerste jaar der bewaringspremie van 2400 fr. voegt de Provincie eene onderhoudspremie van 400 fr. en bij de jaardoodingen van elk der twee volgende jaren, aisook bij de bewarings premie van 1000 fr., na het 3e jaar verleend, voegt de Provincie telkens eene onderhouds premie van 600 fr. De Apotheek van i La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meenenstraat o— Rue de Menin Daar er een verdacht geval van hondenra- zernij op het grondgebied der gemeente Voor mezeele is bestatigd geweest, heeft de Heer Burgemeester der stad Yper, krachtens het Kon. Besluit van 2g October igo8, besloten dat van heden af geen enkel hond nog zal mogen bevonden worden langs den openbaren weg, op een openbare plaats of rondzwervend door het veld, zonder voorzien te zijn van een muilband, stevig aan den band verbonden en gelijkvormig aan het voorschreven model. Deze maatregel is verplichtend gedurende drie maanden na de bestatiging en bekendma king van het laatste geval of verdacht geval van razernij. Ieder hond, zonder den voorschreven muil band op den openbaren weg bevonden, zal gevangen en opgesloten worden. In geval hij binnen de drie dagen niet terug gevraagd wordt, zal hij afgemaakt worden. De overtreders van dit besluit zullen gestraft worden volgens de voorschriften door de artikelen 4, 6 en 7 der wet van 3o-I2-i882 voorzien. Heer Honoré Masure Heer en Vrouw Jules Masure Dubois Heer en Vrouw Félicien Deconinck Masure Heer Oscar MasureHeer Raymond Masure De familiën Baelen, Dequeker, Masure en Odent, danken inniglijk vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid die zij hun betuigd hebben en voor hunne aanwezig heid op de begrafenis hunner teerbeminde echtgenoote, moeder, schoonmoeder en bloed verwante Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 30 Maart, om 8 y» uur, in St- Pieterskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Hélène COULEM3IER is ALLEEN OPEN op Zondag 30 Maart reste seule ouverte le Dimanche 30 Mars Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 30 Maart, om 8 y» uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis "an Heer Hector LAMMER3 en dochter Marguerite van den Bruggesteenweg, 67. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 30 Maart, om 1 r Y» uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Georges VANDEBURIE geboren Gabriella MESTDAGH. Van wegens de Supportersclub. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 6 April, om 8 ys uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Georgette BLOMME Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 6 Apil, om g uur, in de kerk der EE. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van van Heer Florimond VANDEVOORDE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 6 April, om 11 V» uur, in St Maartenskerk, tot zielelafenis der Gezusters DEDULLE sas»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9