AL6ËMEENE VERGADERING 1 le Jaar, N° 4 - 3 Mei 1930 11e Année, N° 4 - 3 Mai Une fludience Ministérielle Een Ministerieel Verhoor Ohambre de Commerce et d'Industrie l'Assemblée Générale Vande Lanoitte's koffïes zijn de beste Ouderdomspensioenen - Weekblad - roor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 it. Hen kun tnuhr(/ven in alle Eelgtuhe postkantoren 35 ct. het nummer Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des Sinistrés de VArrondissement d'Ypres tisndels* Nijverheidshamer HEDEN ZATERDAG 3» MEI 1930 - YPRES Aujourd'hui SAMEDI 3 MAI 1S30 Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade Yper en de Omstreken H£T YPERSCHE f- 4a* Vcreenlglng der Geteistarden. 4ar Yperache Clubs, enz. LA REGION D'YPRES Organe de l'Association des Sinistréa, des Clubs Y prois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen15, Boter straat, 15, Yper Naemloote artikel* geweteera Rédoction, Administration etPubllcitê 15, rue au Beurre, Ypr. s On pent t'abonner dans tons les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Les article* non stgnis sent refusis De aanstaande maandelijksche verga dering van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 11 Mei 1930, om 14 1/2 uur, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Algemeen overzicht van den toestand. 2) Verslag over het ministerieel verhoor be trekkelijk de kwestie der interesten. 3) Laatste bespreking over de onderstanden vóór het aanstaande ministerieel verhoor. Daar het feest van Sinxen op den 2n Zondag van Juni valt en de maandelijksche verga dering der geteisterden dien dag geen plaats zal kunnen hebben, raden wij al de afgevaar digden ten zeerste aan zoo talrijk mogelijk op de vergadering van 11 Mei a s. aanwezig te zijn. La prochaine réunion mensuelle des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 11 Mai 1930, a 14 1/2 heures, en 1' Hotel Continental Place de la Gare, YPRES ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation générale. 2) Rapport sur Vaudience ministérielle con- cernant la question des intéréts. 3) Dernier entretien au. sujet des abris avant Vaudience ministérielle prochaine. Comme il ne saura y avoir de réunion mensuelle le 2e Dimanche de Juin, qui coin cide avec la fête de la Pentecóte, nous enga- geons vivement les délégués a être d'autant plus nombreux a cette réunion ci. De Voorzitter, - Le Président, Arth. BUT AYE, av., Y pres. YPER om 8 uur 's avonds in 't lokaal SULTAN Door den heer Simoers, landbouwinge nieur, zal er eenebelangrijke VOORDRACHT gegeven worden over de belangrijkheid van den landbouw in het Economisch leven van België. Gezien de bevoegdheid van den spreker en de keus van het onderwerp, hoopt het Bestuur op eene talrijke opkomst. Une délégation de la Fédération des Sinis trés de l'Arrondissement a été regue mercredi dernier par Monsieur le Premier Ministre Jaspar. Cette démarche concernait la question des intéréts qui a cause tant d'agitation chez nous. Nous pouvons rassurer tout le monde une décision définitive est intervenue qui nous donne entièrement satisfaction. La liquidation des dossiers, un moment suspendue, pourra immédiatement reprendre. Tous nos remerciments a Monsieur le Ministre Jaspar. Sous peu, la délégation nommée pour aller au Ministère des Finances traiter de l'épi- neuse question des abris, se verra fixer un jour pour l'audience qu'elle a demandée. Woensdag laatst heeft de Heer Eerste Minister Jaspar een afvaardiging van de Federatie der Geteisterden van het Arron dissement Yper ontvangen, die bij hem ge roepen was om te handelen over de kwestie der interesten, die hier in de streek zooveel onrust baarde. Wij mogen thans iedereen gerust stellen er werd een bepaalde beslissing genomen die ons alle bevrediging schenkt. De eindvereffe- r.ing der bundels, die een oogenblik opge schorst werd, zal onmiddellijk hernomen worden. Onzen besten dank aan den Heer Minister Jaspar om deze goede beslissing. Binnen kort zal de afvaardiging, aangeduid om met den Heer Minister van Financiën te onderhandelen nopens de belangrijke en moei lijke kwestie der Onderstanden, verwittigd worden van den dag waarop het aangevraagde verhoor zal plaats grijpen. a 8 heures du soir au local SULTAN aura lieu Monsieur l'Ingénieur agricole Simoens, donnera a cette occasion une CONFERENCE sur l'intérêt de l'Agriculture dans la vie Economique de la Belgique. Le Comité engage vivement ses membres a assister a cette Réunion. De uitbetaling der ouderdomspensioenen van het loopend kwartaal zal geschieden ten Stadhuize alhier, op Maandag 5 en Dins dag 6 Mei a. s., telkens van 2 tot 41/2 uur. Verleden Zondag om 10 1/2 uur, in de zaal «Oud-Yper», bereidwillig door den Heer M. Cogen ter beschikking gesteld, had de jaarlijksche gewone algemeene vergadering plaats. De Heer A. Masschelein opende de zittirg met een welkomgroet tot de aanwezigen ge richt en wees op de verschillende punten der dagorde. Daarna gachij lezing van het verslag van den Beheerraad in dezer voege Geachte A andeelhouders, Ingevolge artikel 55 onzer standregelen hebben wij de eer U verslag te geven over den toestand der Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade Yper en de Omstreken gedurende het verleden dienstjaar 1929, het tiende van ons bestaan, en met U den bilan, gesloten op 31 December 1929, te onderzoe ken en aan uwe goedkeuring te onderwerpen. De vereffening der oorlogsschade loopt ten einde, doch er is nog nuttig werk te verrich ten. De moeilijkste zaken blijven nog op te lossen, meestal omdat de geteisterden er niet in gelukken de ontbrekende stukken bijeen te zamelen en in te dienen. Anderen zijn niet op de hoogte van de vereischte pleegvormen, die te vervullen zijn om aan de opgelegde wederbelegging te voldoen. Al die personen verkeeren daardoor in verlegenheid en wen den zich tot de Samenwerkende Vennootschap om raad en hulp. Voor ons is het een aange name plicht hen, zooveel wij kunnen, te hel pen en bij te staan. Onze werkzaamheden bepalen zich voor taan daarbij. Doch wij oordeelen dat het onvergeeflijk ware de laatsten in den steek te laten, wanneer wij aan de eersten zoo behulp zaam zijn geweest. Daarom blijft de Beheer raad ten dienste van hen ailen, die zich in moeilijkheden bevinden en is bereid de belan gen van hen ter harte te nemen en te verdedi gen. Het bureel van de Vennootschap is en blijft ter beschikking van alle geteisterden. Heel gaarne brengen wij hulde en zeggen hartelijk dank aan de Heeren Hoofdstaa-s- commissaris en Hoofdinspecteur van 't Her- beleg, die ons altijd even bereidwillig ter zijde staan. Wij achten hunne dienstvaardig heid zeer hoog. Geachte Aandeelhouders, het is onze plicht den bilan van het dienstjaar 1929 aan uwe goedkeuring te onderwerpen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 1