R U N D V Er Er Koopt zuiveren Honing Het Oudemannenhuis Nazareth Uitslag m den buiteigewonen Prijskamp voor voorttelend Reeks A Rood Vlaamsch Ras 4d' Prijskamp Vaarzen zonder tanden Reeks B Andere Rassen FOOTBALL DRIEHOEKIG TOERNOOI Zondag 4 Mti 1930, om 16 uur C. S. Yper - II Afd. - S. V. Veurne Ypersche Voel balkroniek bij den bieënkweeker zelf Alb- Ridey, Rijselstraat 194, Yper- goot. Welnu dit reglement werd overtreden iedereen weet wat of wie ik bedoel. Er is een gebouw in volle centrum der stad dat geen 7 m. hoog is en ik wensch te weten hoe dit is gegaan. Alle eigenaar moet, vooraleer te bouwen, een plan indienen en, zoo dit voor het geval dat ik bedoel gedaan werd, dan heeft het schepenencollege dit plan gezien, goedgekeurd en het politiereglement over treden. Ofwel heeft de eigenaar de toelating om te bouwen niet gevraagd en eenvoudig weg het politiereglement over het hoofd ge zien. Daar dit politiereglement door iedereen moet toegepast worden, wensch ik te weten welke houding het schepenencollege in die zaak zal aannemen. Alswanneer het de oogen sluit, kan dit aanleiding geven tot honderde zulke overtredingen. M. Sobry. Daar dit eveneens een per soonskwestie is, ware het beter dit in de geheime zitting te bespreken. M. Vergracht. Moest men eens den toer doen van stad, dan zou men veel zulke geval len, als dit waarop de heer Missiaen het heeft, ontdekken. M. Missiaen. Een reglement moet door iedereen gevolgd worden en het is niet genoeg dat men veel geld bezit om daaraan niet te moeten voldoen. De raad treedt hierop om 18 u. 35 in ge heime zitting. Men is thans bezig met de laatste vol- tooiïngs werken uit te voeren aan het Nazareth en alles laat voorzien dat dit groot gebouw binnen kort volledig zal gereed zijn. Op het einde dezer maand zullen onze oudjes hun voorloopig verblijf te Handzaeme mogen verlaten om zich voor goed in hunnen nieuwen thuis in de Rijselstraat te komen vestigen. Of ze geerne naar Yper zullen komen, lijdt geen twijfel. gehouden te Yper, den 29 April 1930 Tte Prijskamp Stieren zonder tanden. 1e pr. guld. eere" en 100 fr. Vandenbussche Pros., Haringhe 2* zilv. 80fr. Vermëersch Aug., Elverdinghe 3e bronz. 70 fr. Vandamme Cyriel, Briefen 4® 60 fr. Claeys Cyriel, Vlamertinghe 5® 50 fr. Quaeghebeur Henri, Poperinghe 6® 40 fr. Vanoverbergbe Alidor, Yper 2d' Prijskamp Stieren wet 2 tanden I® pr. guld. eere1" en 125 fr. Vandoolaeghe H., St-Jan (Yper) 2® zilv. 100 fr. Monkerhey Hector, Dickebusch 3® bronz. 75 fr. Dujardin Jules, Neder-Waasten 2de Prijskamp Stieren met 4 tot 6 tanden 1® pr. guld. eere" en 200 fr. Vandenberghe C., Oost-Vleteren 2® zilv. 150 fr. Vandenbussche Prosp. Haringhe 3* bronz. 100 fr. Depcorter Brun., Passchendaele 4® 75 fr. Vandepitte Jules, Zillebeke 5® 50 fr. Stubbe Henri, Elverdinghe 1' pr. guld. eere" en 65 fr. Vandenbussche Pros., Haringhe 2® zilv. 50 fr. Bosiyn He-tor, Yper 3® bronz. 40 fr. Dequeker W® Hen., Poperinghe 4* 30 fr. 5® 25 fr. 6* 20 fr. Verplancke Karei. Eoesinghe 5d® Prijskamp Vaarzen met 2 tanden 1® pr. guld. eere" en 80 fr. Vandenbussche Julien, Haringhe 2® zilv. 70 fr. Vandenbussche Pros., 3® bronz. 60 fr. Steelandt Emiel, Vlamertinghe 4® 50fr. Vandenbussche Pros., Haringhe 5® 40 fr. Decroos Jules, Oost-Vleteren 6® 30 fr. Vandaele Jozef, Haringhe 7® 20 fr. Derycke Cesar, Vlamertinghe 6d' Prijskamp Vaarzen met 4 of 6 tanden 1® pr. guld. eere" en 130 fr. Dequeker We Ben., Poperinghe 2® zilv. lOOfr. Vandaele Jozef, Haringhe 3® bronz. 80 fr. Lazeure Leon, 4® 70 fr. Vandenbussche Jul., 5® 60 fr. 6® 50 fr. Verplancke Karei, Boesinghe 7® 40 fr. Deblonde Jules, Langemarck 7de Prijskamp Melkkoeien 1® pr. guld. eere" en 150 fr. Maes Michel, Haringhe 2® zilv. 125 fr 3* bronz. 100fr. Vandenbussche Jul., Haringhe 4® 90 fr. Dequeker W® Ben., Poperinghe 5e 80 Ir. 6e 70 Ir. Decroos Jules, Oost-Vleteren 7® V 60 fr. Vandenbussche Jul., Haringhe 8® 50 fr. 9® 40 fr. Lazeure Leon, 10® 30 fr. Steelandt Emiel, Vlamertinghe 11® 30 fr. Maes Michel, Haringhe 12® 30 fr. Dequeker W® Ben. Poperinghe 13* 30 fr. Phlypo Kinders, Langemarck 14e 30 fr. Steelandt Emiel, Vlamertinghe 15' 30 fr. 8® Prijskamp *-Talrijkste en eenvormigste loten 1® pr. guld. eere"1 en 250 fr. Maes Michel, Haringhe 2e zilv. 200 fr. Vandenbussche Jul., Haringhe 3® bronz. 150 fr. Dequeker We Ben., Poperinghe 4» 100 fr. Deblonde Jules, Langemarck 5* 75 fr. Steelandt Emiel, Vlamertinghe jste 1' pr. 2* 3' 4e 5e le pr. 2' 3' 4® 5® 6' 7' 8® Prijskamp Vaarzen met 4 of 6 tanden guld. eere" en 100 fr. (niet toegekend) zilv. 75 fr. Catteeuw W® Kar., Reninghelst bronz. 60 fr. Donck Cyriel, Yper 45 fr. (niet toegekend) 40 fr Dujardin Jules, Neerwaasten 2de Prijskamp Melkkoeien guld. eere" en 150 fr Andries Richard, Yper zilv. 125 fr. Dequeker W' Ben. Poperinghe bronz. 100 fr. (niet toegekend) 85 fr. 70 fr. Durnez Alois, Zonnebeke 60 fr. Vanoverberghe Alidoor, Yper 50 fr. Bostyn Kinders, Yper 40 fr. Verbrugghe Henri, St-Jan Yper) VOOR A F DEELINGEN II III op het Stadium, Augustinestraat VOORSPEL om 14 uur 3o C. S. Yper - Vétérans - S. V. Veurne Lidkaarten niet geldig - Algem. ingang 2,5o fr. DRIEHOEKIG TOERNOOI K lasser ring neks A. G. G. V. D. V. T. P. C. S. Yper 2200704 S. V. Veurne 3120462 F. C.'Poperinghe 3120492 Klasseering reeks B. C. S. Yper 3 2 o 1 i3 4 5 F. G. Poperinghe 2 1 o 1 8 3 3 S. V. Veurne 3 o 3 o 1 i5 o Speciaal Yper 5 Veurne o De returnmatchen van het driehoekig toer nooi zijn aangevangen en rood-wit heeft nog maals de zege geboekt op het bezoekend Veurne. Deze laatste ploeg bestond enkel uit 9 man en de ontmoeting verloor dan ook alle belangstelling, in dezen zin dat er gedurig in een kamp gespeeld werd en er hoegenaamd van spel geen sprake kon zijn. Debuysere teekende viermaal aan waarvan éénmaal op penalty. Mat on bezorgde een vijfde goaltje»,. en Amedée draaide er insgelijks twee binnen die voor ofiside afgekeurd werden. En wat Amedée verder ook deed, hij kon het rap keepertje van Veurne niet doen visschen, het duiveltje hield de best gerichte shotten tegen- Tweede Veurne 3 Poperinghe 2 Moest Veurne in de heenmatchen nipjes onderdoen met 2-1, dan was het algemeen gedacht dat het gelijk spel de juiste weer gave van het spel had geweest. Evenzoo mag er gezegd worden dat Poperinghe ruim schoots het gelijk spel verdiende, te meer dat rood-geel zonder centerhalf Devos moest optreden. Aan de rust was de stand 2-2 en Veurne kon enkel in de laatste minuten de winning-goal aanteekenen. Morgen hebben wij Yper-Veurne in tweede en Poperinghe-Yper in speciaal. De vorige uitslagen ingezien, denk ik dat rood wit in tweede nipjes de overwinning zal behalen zoo er tot het einde toe gewerkt wordt. Voor speciaal is er wederom een puntenverdeeling te voorzien, uitslag welke beide ploegen zout bevredigen. Beker der Juniors. Zondag morgen ging de wedstrijd met Meenen-juniors door. Beide clubs hadden vóór het seizoen elk één over winning behaald, zoodat voor beiden de kansen nog gelijk stonden. De bezoekers deden dan ook loffelijke pogingen om onze jeugd de genadeslag toe te dienen en lukten er dan ook in tweemaal den weg der netten te vinden na 20 minuten spel. Op freekick weet Meyer echter onzen achterstel te verminderen en aan de rust leidt Meenen met 2-1. Nadien echter zijn de rollen omgekeerd, Yper geeft goed door. De verdediging met Berten Plancke is rotsvast. De halflijn is op haar plaats en de voorlijn begint te shotten zoo danig dat Meenen het met 7-2 mag aftrappen.. Vanlimburg doelde 3 maal, Verleure Ev. 2 maal en Rotru 1 maal. De terugmatch gaat door op 25 Mei en een gelijk spel zal vol doende zijn om in het bezit van het bekertje te geraken. Ontmoeting Veterans Yper-Veurne ent 14 1/2 ure. Alleman heeft nog in het geheugen hoe prachtig onze oukde Vetterans de overwinning te Veurne behaalden. Alhoewel de scoor enkel i-o in ons voordeel pleitte, mag er gezegd worden dat onze voorlijn als dan nog niet bij scheut was. Nu echter zijn de voorspelers in form zoodanig dat center voor Pier in 't goal vliegt en dat keeper Evariste langs voren zal optreden, gewichtige verandering die het elftal geheel zeker zal versterken. Centeihalf Amedée is insgelijks in volle form en munt bijzonderlijk uit in 't trek ken: zijn neusje kon dat verleden Zondag best ondervinden. In een woord dient er gezegd dat de toeschouwers hunne verplaatsing niet zullen beklagen en dat zij hunne lachspieren wel zullen kunnen rekken. Allen dus naar het plein om onze vetbuikjes eens aan 't werk te zien. Ziehier de samenstelling van de veteranen-ploeg Vanderghote P. Deleu A. Blootacker A. Craye P. Deplancke Amedée Monkerhey L. Baete E., Gruwez E., Odent G., Vandamme G., Deplancke J.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6