AU MIMOSA MUSEUM Amitiés Frangaises Melle Zoë Goemaere Konijnen- en Hoenderfiefhibbarsbond Notre Collection de Manteaux et Costumes Tailleurs 8 Botsing tusschen auto en rijwiel Allerhande Nieuws Yper. Nieuws uit Cougo. Een Brand. Zondag avond, rond 9 u,, is er inde afwezigheid der bewoners brand ontstaan in een achtergebouw van het huis bewoond door Baert Achille, op de Kalfvaart. De ge- buren die dit het eerst bemerkten gaven aan stonds het alarm en 't en duurde niet lang eer onze wakkere pompiers, onder het bevel van Commandant Vergracht, met al hun materiaal ter plaats waren. Een orgel en wat ander klein materiaal, die in het gebouw geborgen waren, stonden reeds in laaie vlam en hunne vernieling kon dan ook niet meer verhinderd worden. Na een klein uur werken was alle verder gevaar geweken. De oorzaak van den brand is tot op heden nog niet gekend. De schade is gedeeltelijk door verzekering gedekt. Boesioghe. Ontploffing. Donder dag, rond 1 u. 3o namiddag, had de 19 jarige Remi Parmentier, paardengeleider op de hofstede Vanackere. zich in een roggeveld, dicht bij het Crispijntje, op de grensscheiding der gemeenten Boesinghe en St Jan, verbor- g n om er op zijn gemak aan gevonden obus- s n te kunnen werken. Opeens deed zich een geweldigen knal hooren en toen de verschrikte geburen op de plaats der ramp aankwamen, vonden zij niets andeis meer dan rondver- spreide en afgrijselijk verminkte ledematen. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. Rousbrugge. Verdronken. De DICKEBUSCH Zondag 4 Mei 1930, om 2 1/2 u. namid dag, Algemeene Vergadering in het lokaal. DAGORDE BurgerlijKe Stand van Yper British C lony Notices Items of Interest, and Information re Forthcoming Events St-George's Memorial Church ON SATURDAY, MAY 3rd ON SUNDAY AFTERNOON, MAY 4th. Ven ess voir Complets sur mesure en tweed Bnglais partir de 425 Francs MANTEAUX A 195 FRANCS Rue du Temple, YPRES Zaterdag namiddag kwam de genaamde Henri Lemaire, voerman te Dranoutre, 35 jM gehuwd en vader van een kind, per rijwiel langs de baan naar Dickebusch gereden toen hij nabij de herberg Café Francais door een au'o gevat wierd en ten gronde geslin gerd. Hij werd opgenomen en mtn bestatigde eene schedelbreuk. De auto-ambulance van Yper's lokaal comi- teit van het Roode Kruis kwam spoedig ter plaats en voerde het slachtoffer, in deernis- wekkenden toestand verkeerende, naar het hospitaal van Yper. telegram uit Congo meldt ons dat onze ge wezen stadgenooten, Mr en Mme Camille Voet-Timmerman, die sedert November 1927 te Leopoldstad verblijven, verrijkt zijn met een frissche dochter, die gekerstend werd onder den naam van Georgette. Een hartelijk proficiat aan de gelukkige ouders en de beste gezondheid aan moeder en kind I Na hun eerste zoontje, Georges, verloren te hebben in den ouderdom van 5 maanden, juist enkele dagen vóór zij beschikt waren ermede naar Belgie af te reizen, meenen wij te weten dat M' Voet het inzicht heeft heel in 't kort met haar kindje voor goed naar Yper terug te keeren, waar zij daarna door haar echtgenoot binnen enkele maanden zal ver voegd worden De genaamde Cardoen, die een der eersten moedig aan 't blusschen ging, werd door de geweldige rook haast verstikt en is daar ge ruimen tijd bewusteloos op den grond blijven liggen. Naar het schijnt is dit dezelfde jongeling die vroeger eens moedwillig de groole vitrien van het huis Deproost in de Boterstraat aan stukken sloeg eD die voor andere feiten nog eenigen tijd in het gevang had verbleven. 3o jarige Germaine Van Overberghe was Zondag laatst water gaan putten in den Yzer. Door haar lang wegblijven ongerust gesteld, gingen de ouders zien en zagen alleen nog een emmer met water gevuld op den boord van den Yzer staan. Men denkt dat het meisje moet uitgegleden zijn. tijd nadien werd haar lijk bovengehaald. De droefheid der ouders, om het verlies hunner eenige dochter, is hartverscheurend. Het Bestuur van het Stedelijk Museum heeft met veel genoegen gezien dat gedurende de Paaschdagen, gansch de Ypersche bevol king er aan gehouden heeft de nieuwe zalen van het Museum te bezoeken en de reeds aan zienlijke verzamelingen te bewonderen. Dit is een ware voldoening en aanmoedi ging voor het Bestuur van het Museum, dat onverpoosd de werken zal voortzetten, om aan Yper binnen korte jaren een der belang rijkste Museums te verschaffen. Zij herinnert het publiek dat de toegang tot het Museum kosteloos is de zon en feestda gen. Het Bestuur is ook gelukkig te melden dat nieuwe giften haar toegekomen zijn 1) Van Mr. Gustave Masselus, een prachtig zilveren stuk van Philippe III van 1023. 2) Van Mr. Oscar Molein. een prachtig zil veren stuk van Philippe II van 1574. 3) Van Mr. Henri Duthoo, een prachtig zil veren stuk van Louis XIV. 4) Van Mr. Craye Bonte, een schoone ver zameling van koperen geldstukken. 5) Van een Oud Yperling, een schoone ver zameling van koperen geldstukken. 6) Van Mr. Rodolphe Dedeyne, een prach tige verzameling Photographien en een geïl lustreerde gids van Yper vóór den oorlog. 7) Van Mr Cyrille Schmidt, schrijver der Commissie van het Museum, belangrijke numismatieke notas over de Ypersche me- daliën. Aan al deze milde weldoeners van het Museum, onzen grootsten dank en mocht hunne gift tot voorbeeld strekken aan andere. Het Bestuur. Nous nous empressons de porter a la con naissance de uos membres que nous devons renoncer au projet d'une excursion au chateau de Beloeil. Une proposition est faite pour une excursion aux mines de Lens, une seconde proposition pour l'itinéraire suivant Ypres, monument des gazés, Dixmude, Couckelaere,visite de labatterie de Breedene, Ostende, Nieuport, Ypres. Nous prions les membres de nous soumettre d'autres projets que nous examinerons afin de prendre déci- sion définitive. Pour le Comité Le Président, BUTAYE. Verleden Zondag was de gemeente Dicke busch in volle feest en vreugde, ter gelegen heid der inhuldiging van het vaandel der muziekmaatschappij De Vijverzonen 's Morgens, om 10 uur, plechtige hoogmis waarna wijding van het vaandel, door den E. H. Pastoor, Proost der Maatschappij. Om 2 uur namiddag, afhaling der verschil lende muziekmaatschappijen met optocht door de gemeente, waarna overhandiging van het vaandel door den Heer Burgemeester, Gesquiere Oscar, die een gelegenheidsaan spraak deed tot de muzikanten. De Voorzitter, Heer Godderis Hector, bedankte in naam van de muziekmaatschappij. Daarna werden concerten gegeven door de volgende maatschappijen Wytschaete, Dranoutre, Kemmel, VVest- Nieuwkerke, Westoutre, Vlamertinghe en de alom vermaarde harmonie Ypriana. Al de huizen waren bevlagi van in den vroegen morgen, alsook de kicsk. Het feest eindigde laat in den avond in de meeste vreugde en broederlijkheid. a l'honneur de porter a la connaissance du public qu'elle vient d'ouvrir une MAISON de COUTURE, chaussée de Zonnebeke, 29, Ypres. Elle se recommande h la faveur du public Prix modérés Travail soigné. Hotel du Miroir Groole Markt, Yper 1) Uilbetaling der vellen. 2) Verslag der voorgaande vergadering. 3) Voordracht door den Heer Hoorelbeke, Staatskleinveekundige, over de konijnenteelt ere bijsonderlijk over de Pelsen der raskonijnen. 4) Tombola van raskonijnen. Iedereen wordt tot deze belangrijke ver gadering uitgenoodigd die voor allen van het grootste nut zal zijn. Het Bestuur. Verklaringen van den 24 tot 3o April iq3o. Geboorten Glissoux Josy, Statiestraat, 9. Depuydt Walther, Dickebuschsteenweg, 285. De Breyer Lucien, Zonnebekesteenweg Courtequisse Hugo, St-Jacobstraat. Huwelijken Nevejans Edmond, inkasseerder en Voet Margareta, fabriekwerkster, beiden te Yper. Vandepitie Julien, schrijnwerker en Arfeuille Maria, z.b., beiden te Yper. Catteeuw Firmin, timmerman en Kerrinckx Antonia, winkeljuffer, beiden te Yper.—FlorissooneEmilius, bediende en Dewachter Elza, dienstmeid, beiden te Yper. Dewilde Albertus, teekenaar en Kips Suzanna, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Verburgh Henri, I j. 3 m., Pennestraat, 6. Bailleul Henri, 78 j z. b., echtg. Grijson Valerie,. Kemmelsteenweg, 5. Gosse Hortense, 76 j., z. b., wed. Haesaerts Frans, Rijselstraat, 38. Lacante Madeleine, 35 j., z. b., echtg. Pijck Camille, Poperinghesteenweg, 26. PeTurck Elodie, 57 j., winkelierster, ongehuwd, Elver- dinghestraat. Baratto Isidoor, 74 j z. b., echtg Van- denbilcke Pauline, Zaalhef, 19. Soenen Mauritius, 25 j werkman, echtg. Tiberghein Maria, Veurnesteenweg, 100. Huwelijksbeloften -Leopoldus Knockaert, officieele aanplakker en Laure Joos, naaistei-garnierster, beiden te Yper. Honoré Verdonck, breukbandmaker, te Yper.en Godelieve De Buck, z. b., te St-Lambrechts-Woluwe. Marcel Deschilder, handelsvertegenwoordiger, te Oost- vleteren en Alina Caillez, z. b., te Yper. Place Vanden Peereboom Chaplain Rev. G. R. Milner, M. A Hon. C.F- Sunday Services: 8.oo a.m. Holy Communion. II.oo a.m. Morning Prayerand Sermon. 12.oo noon Holy Communion (tst Sunday in month). 6 oo p.m. Evening Prayer and Sermon. (4th Sunday evening Scotch Service). The British Club of Lille are sending a party to give an Entertainment at the Salle Majestic, Rue de Lille. This will com mence at 8 pm., prompt, and will be followed by dancing. It. is to be hoped that the colony will turn up in large numbers and so show proper appreciation of this visit. All arrangements are being ma !e by the Committee of the British Club, Ypres who wish it made known that Leurs amis Yproi& sont cordialement invités v. The Ypres Cricket Club are having their first game of the season. Play starts 2. [5 pm. Captain's XI veisus V-Capain's XI. If you want a game turn up, there will be plenty of chances io get a Knock The ground is the same as was used last season. Coupe et achèvement parfaits

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8