Groote VERKENSPRIJSKAMP PootballmatcH BERICHT FAILLITE MODERNA Voorstel tot hervorming der Belgische Kampioenschappen België - B - Luxemburg Op Zondag ln Juni 1930 Antwerpen Oost-Vlaanderen voor den beker van België. te YPER op Zaterdag 17 Mei 1930. UITSLAG Parket van den Prokureur des Konings B-lgian Hosiery Manufacturing C° Gemeente Vlamertinghe Gehucht Crommen Eist Vijverhoek Jaarlijksche KERMIS op ZONDAG 25 MEI 1930 Velokoers voor beginnelingen Op MAANDAG 26 MEI 1930 Allerhande Volksspelen Op DONDERDAG 29 MEI 1930 schikkingen komen natuurlijk het meest ten goede aan Meenen en F. C. Roeselaere die, zonder deze verandering, naar serie B moesten verhuizen. Van den anderen kant zullen er wederom 26 matchen te betwisten vallen en, gezien het aanstaande voetbaljaar enkel in October aanvangt, is het meer dan waar schijnlijk dat de clubs een harde taak te wachten staat. Mijn inziens is de nieuwe opstelling der tweede afdeeling er alleenlijk doorgegaan om te beter in Brussel te doen uitschijnen dat West-Vlaanderen meer dan een bijgevoegde plaats in Promotie verdient, en zich geenszins t'akkoord stelt met de voor gestelde wijziging der Belgische kampioen schappen voor wat onze provincie betreft. Van af het voetbaljaar 1931-32 zouden de verschillende afdeelingen volgenderwijze in gedeeld worden 1 Eere-afdeeling van 14 clubs. 2 Eerste afdeelingen van 14 clubs ieder. 4 Bevordering afdeelingen ook van ieder 14 clubs. Op het einde van het seizoen I93o-3i zou men het opgaan, de afdaling en het hervormen op volgende manier toepassen Eere-afdeeling de l3e en I4e gaan naar Eerste afdeeling over. Eerste afdeeling De twee eerste clubs gaan in Eere-afdeeling plaats nemen. Geen enkel club zakt naar Bevordering. Bevordering of Promotie De clubs van de huidige drie reeksen die de ie, 2®, 3' en 4' plaatsen bekleeden gaan naar Eerste afdeeling over, evenals de 2 beste vijfde geklasseerd. Geen enkel club zal naar tweede afdeeling overgaan. Om de 28 nieuwe clubs aan te duiden die in Bevordering moeten optreden, zullen de volgende standpunten in acht geno men worden 1) De kampioen van tweede afdeeling van iedere provincie speelt in Promotie. 2) De andere openstaande plaatsen worden toegekend als volgt Antwerpen 4 bijgevoegde plaatsen. Brabant4 Luik 4 Henegouwen3 Limburg 1 bijgevoegde plaats. Namen 1 Oost-Vlaanderen x West-Vlaanderen1 Het is verstaan dat gansch de bovenge melde regeling in de algemeene vergadering van Brussel in de maand Juli nog moet goed gekeurd worden. Zooals men kan bestatigen is West-Vlaan- deren's deel heel klein in de verdeeling. Daarom denk ik dat de tegenwoordige clubs zullen streven om onze provincie meer dan één bijgevoegde plaats in Bevordering te doen toekennen. NEMO. Om 16 uur, op het stadium van R. Cercle Sportif Brugeois te S' Andries bij Brugge. Om 14 uur, als inleiding gaat de Finaal door der scholieren Prijzen der plaatsen Zitplaatsen i5 fr. tribunen en ring 12 fr. pourtour 10 fr. volksplaatsen 4 fr. De ingang voor de tribunen, ring en pour tour geschiedt langs den 'steenweg naar Thourout en voor de volksplaatsen langs de Magdalenastraat. Kaarten kunnen op voorhand bekomen worden bij M. Monteyne, Steenstraat, Brugge. Het is dus op Donderdag 29 Mei dat de pverhandiging plaats grijpt van den beker aan de Basculemannen Ingevolge het regle ment overeengekomen tusschen de 5 mede dingende maatschappijengebeurt die overhan diging in het lokaal der Coöperatieve Spaar zaamheid Elverdinghestraat. Dat de bolders er aan houden er 'n feestje van te maken hoeft niet gezegd. Met muziek aan 't hoofd trekken z'er op uit om de lokalen te bezoeken van de 5 maatschappijen die den beker hebben betwist gedurende twee jaar. Hieronder de volgorde van de bezoeken. Vertrekken te 3 1/2 u. 't laatste, langs de Elverdinghestraat, Maloulaan, Statieplaats, naar 't lokaal der «Vrije Bolders van Falies, terug over de Statieplaats, Statiestraat, Tem pelstraat, Boterstraat, Rijselstraat naar 't lo kaal der« Ware Bloemtros "Katholieke Kring, vandaaar naar de Ware Bolders van 't Postje, terug langs de Oude Kleermarkt, Hondstraat, Groote Markt, Meenenstraat, Frenchlaannaar 't lokaal der kampioenen De Lustige Bol ders van de Bascule, waar de beker wordt tehuis gebracht en er definitief blijft. De besturen van al deze maatschappijen houden er veel aan dat al hun leden, vrienden en kennissen medeopstappen in den stoet. Bij de inhuldiging van het vaandel van de bolders van Falies, alsook in de verscheidene matchen was de opkomst steeds talrijk. De maatjes zullen er dus zeker aan houden deze gelegen heid niet te laten voorbijgaan om blijk te geven van verbroedering en talrijk opkomen. En of 't er plezierig zal toegaan Zondag 25° nemen de boldersmaatschap pijen deel aan den stoet ingericht door het Nationaal Verbond van verminkte en invalide soldaten, onder de benaming De Vereenig- de Boldersmaatschappijen van Yper 'n tal rijke opkomst wordt verwacht Weet ge 't al dat de prijsbolling met 5oo fr. prijs doorgaat den Zondag i3n Juli KRABBER. Landbouw-Cornice -:- Yper-Kemmel l*te Prijskamp Beeren van 7 tot 12 maanden 1® pr. guld. eere™ en 100 fr. Dumarez August, Boesinghe 2' zilv. 80 fr. Kesteman Julien, Poperinghe 3e bronz. 60 fr. Merchier Reml, Zonnebeke 4® 40 fr. Depaepe C., West-Nieuwkerke 5® 20 fr Haeghedooren J., St-Jan (Yper) 2d' Prijskamp Beeren van meer dan één jaar 1« pr. guld. eere"1 en 140 fr. Senesael M., St-Riquiers(Veurne) 2' zilv. 120 fr. 3® bronz. 100 fr. Merchier Remi, Zonnebeke 4' 80 fr. Carrein Henri, 5® 60 fr. Descamps Hilaire, Poelcapelle 6® 40 fr. (Niet toegekend) 3d® Prijskamp Zeugen vanaf 6 maanden of voor de iste maal drachtig 1® pr. guld. eere"1 en 100 fr. Blootacker Albert, Yper 2' zilv. 80 fr. Parret Nestor, 3® bronz. 60 fr. Blootacker Albert, 4e 40 fr. Vanneste Ernest, 5® 30 fr. Durnez Paul, Zonnebeke 6e 20 fr. Vandelanotte Remi, Reninghelst 7e 15 fr. Blootacker Albert, Yper 4de Prijskamp Zeugen die ten minste één maal geviggend hebben l0 pr. guld. eere™ en 120 fr. Durnez Alois, Zonnebeke 2e zilv. 100 fr. Bekaert Henri, Brielen 3® bronz. 80 fr. Vanneste Ernest, Yper 4® 60 fr. Delva Elie, Zonnebeke 5® 50 fr. 6® 40 fr. Kestelyn Ernest, Westoutre 7® 30 fr. Senesael M.,St-RiquierstVeurne) 8® 20 fr. Vermeersch Remi, Langemarck Arrondissement Yper o o De Prokureur des Konings bij de Recht bank van in Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het publiek te dragen dat de ge naamde TRAISNfSL Michel Marcel, landbouwerszoon, geboren te Kemmel, den 3 Februari 1912, zich zeggende van fransche nationaliteit, zoon van Jéröme en van Dambre Euphrasie, wonende te Kemmel, vóór hem, den l5 Mei ig3o, eene verklaring van keus tot de Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeen komstig met artikel 10 der wet van i5 Mei 1922, een onderzoek over de geschiktheid van den voorgenoemden verklaarder. De personen die opmerkingen, inlichtingen of tegenwerpingen uit te drukken hebben we gens de gemelde vaderlandskeus mogen ze doen gelden door tusschenkomst van den Officier van Politie van Kemmel tot den 10 Juni 1930. Yper, den 20 Mei iq3o. De Prokureur des Konings, R. De Poortere. Par jugement rendu le 21 Mai 1930, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a déclaré en état de faillite, le sieur Gaatois Fidéle-Emile, ci- devant courtier, domicilié a Poperinghe. Le Tribunal a déterminé a six mois, l'époque de la cessation de ses paiements p nommé Juge-commissaire de la faillite, Mon sieur le Juge Matton désigné comme cura- teur, Maitre Emile Devos, avocat, a Pope ringhe, rue de Boeschèpe ordonné aux créanciers du failli de faire au greffe du dit Tribunal, la déclaration de leurs créances avant le 11 Juin 1930 fixé au Mercredi, 25 Juin 1930, a trois heures de relevée, en l'audi- toire de ce Tribunal, Palais de Justice, Grand'Place, a Ypres, pour procéder a la. vérification des créances et au Mercredi Juillet ig3o, a dix heures du matin, au même lieu, pour les débats sur les contestations a naitre de cette vérification. Le Tribunal a ordonné, en outre, la gra- tuité de la procédure. Pour Extrait Le Curateur, M. DEVOS. Siège Social MESSINES. MM. les actionnaires sont priés d'assister a l'assemblée générale annuelle qui aura lieu a Messines, le Jeudi 29 Mai 1930, a 11 h. ORDRE DU JOUR Rapports du conseil d'administration et des commissaires. Adoption du bilan et du compte profits et pertes. Décharge a donner aux administrateurs et commissaires. Nominations statutaires. Divers. On est prié de se conformer a I'article 33 des statuts. Le Directeur. 200 fr. Prijzen 40 Km. Opgeluisterd door de Muziekmaatschappij: «De Vlaamsche Vrienden» van Vlamertinghe. o o (O. H. Hemelvaart) BISIG-STEKmG - i5o fr. Prijzen. Opgeluisterd door de Muziekmaatschappij De Vijverzonen van Dickebusch.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6