Gemeenteraad van Yper IX' Gouwfeest dei Katholieks Turners vaie West-Vlaanderen Ooodelijk Werkongeval te Boesinghe GEVRAAGD Yper-Veurne-De Panne Vper - Toer koen je Trein Yper-Antwerpen Gemeente Moorslede Zitting van Maandag 26 Mei 1930, om 17 nnr 6) Openbare Onderstand Afstand in der minne aan de stad Yper van een perceel grond. 8) Openbare Onderstand Begrooting voor ig3o V er hoe ging van kredieten. Nos Visiteurs Zondag 1® Juni 1930, groote plechtig heden ter gelegenheid der overhandiging van het vaandel, namens de gemeente, aan de Verbroedering der Oud-Strijders van het 6® Jagers te voet Burgerlijke Stand van Yper Van 1n Juni tot 30 September 1930 REGELMATIGE OPENBARE AUTOBUSDIENST Dickebuschsteenweg - YPER - Tel. 385 REGELMATIGE OPENBARE AUTOBUSDIENST met MINERVA-CAR EN TERUG Een nota van het Officieel Treinboek ver meldt dat de bloctrein Rijsel-Antwerpen, die te Kortrijk stilhoudt en er om 7 u. 3g 's mor gens vertrekt, daar geen reizigers voor Ant werpen neemt op Zon- en feestdagen. De Heer Senator Bruneel de la Warande laat ons echter weten dat deze maatregel niet toepasselijk is op de reizigers die van over Kortrijk komen. Ingevolge kan alwie begeert de tentoonstelling van Antwerpen te bezoe ken, hier uit Yper vertrekken om 6 u. 35 en reeds om 9 u. 19 in Antwerpen toekomen. Dit is een zeer goede maatregel die aan de bevolking onzer streek grooten dienst zal bewijzen en wij bedanken den Heer Senator Bruneel de la Warande om zijne welwillende tusschenkomst. 1) Proces verbaal der sitting van 28 April 1 g3o. 2) Wegenis Afstand van grond. 3) Stedelijk kerkhof Grcndvergunningen. 4) Stadsfinanciën Leening van 500.000 fr. bij 't Gemeentekrediet van België - Wijziging. 5) Overeenkomst voor oorlogsschade Fil- treerstatie te Zillebeke. 7) Waterdienst Aankoop van grond. 9) Verordening op het standnemen en verkeer der huurrijtuigen en autos Voorstel tot wij- ziging. 10) Stedelijk leerwerkhuis Schorsirig. ïi) Stedelijk leerwerkhuis en huishoudklas Begrooting voor iq3o. 12) Stadseigendommen V er pachting van het vijverhuis te Zillebeke, het recht van visschen in gemelden vijver en het maaigras groeiende op den binnenkant der oevers van den vijver Lastenkokier 13) Stadsgrachten Vischverlof Voorstel tot wijziging. 14) St- Pieterskerk Plaatsing van een ge schilderd kerkraam. 15) Eeuwfeesten Werkmanswoningen Nieuw voorstel. 16) Mededeelingen. 17) Vleeschhalle Kraam Verpachting. Une délégation de 84 officiers ou anciens officiers du 201® Régiment d'Infanterie, sous la conduite des Généraux Grégoire et Mougin arrivera a Ypres demain, Dimanche 25 Mai. A 12.l5 h., dépöt d'une palme au Monu ment aux Morts Yprois. A 12.20 h., dépot d'une palme au Monu ment aux Morts Britanniques. A 12.3o h., déjeuner a l'Hötel Splendid et Britannique. A 14 heures, pèlerinage sur les champs de bataille du Régiment et sur les tombes de leurs camarades morts pour la France Cimetière militaire francais de St-Charles a la Potyze, Langemarck, Koekuit, Veldhoek, Mangelaere, Lisière Ouest de la Forêt d'Houthulst, Cabaret Kortekeer, Bixschote, Zuydschote, Boesinghe et Westvleteren. A 16 heures,visite du Mont Kemmel, dépot d'une palme. Le Capitaine d'Artillerie Dedecker Herman et le Capitaine de réserve Vanhecke Georges, du 2® Régiment de Ligne, recevront leurs camarades Francais et seront leur cicérone pendant la journée. Un groupe de 1000 anciens combattants de la 27e division d'armée Américaine, accom- pagné de 25o veuves de guerre, venant de Londres, débarquera Mercredi prochain, 28 Mai, a Ostende. Ce groupe important de pèlerins visitera notre ville et les champs de bataille environnants et se rendra ensuite a Bruxelles oü il sera regu au Ministère de la Guerre. Le lendemain de leur visite a Bruxelles, ces anciens combattants quitteront la Belgique A destination de Paris. Le Samedi, 14 Juin prochain, nous arrivera un groupe de 5oo anciens combattants anglais qui seront accompagnés par des officiers de la Cour d'Angleterre. 's VOORMIDDAGS Ten 10 ure Aankomst van het militair Mu ziek en klaroenen in de gemeente. Ten 10 1/2 ure Mis door de Oud-Aalmoeze- niers van het 6® Jagers te voet. Gedurende de Mis zal het muziek van het 6' Jagers te voet, uitvoeren La Mort d'un Héros door F. Desprez, prijs van Rome. Mevrouw Beatrice Andriana (Soprano) en Mijnheer Eugène De- nis (Baryton) zullen zingen Le Crucifix van Faure. Wijding van het Vaandel door E. Heer Aalmoezenier-Generaal van het leger, Mgr. Dugardin. Ten 11 1/2 u. CONCERT op de Markt door de Gemeenteharmonie. Ontvangst op het Gemeentehuis van het Comiteit der Verbroedering». Ten 12 u. Gemeenschappelijk middagmaal in de zalen der Patronage. 'S NAMIDDAGS Ten 2 ure Vorming van den stoet in de Dadizeelestraat- Zuid. Ten 2 ij2 u. Optocht langs de Dadizeele- straat-Noord, de Rousselarestraat, de Markt straat en de Markt. Overhandiging van het Vaandel. Overgave van een herinneringsplaat aan de Gemeente, door de Verbroedering van het 6e Jagers te voet, ter nagedachtenis aan de gesneuvelden voor de bevrijding van Moor slede (29 9-1918 1-6 ig3o). Inhuldiging van de straat 6'Jagers te voet De stoet zal vervolgens langs de Pater Lie- vensstraat en Nieuwestraat, het gedenkteeken opgericht aan de gesneuvelden vanjMoorslede, gaan begroeten en bebloemen. Afroeping der namen van de gesneuvelden van Moorslede en van deze van het 6® Jagers te voet. Binst deze plechtigheid zal het mili tair Muziek de Treurmarsch van Beethoven uitvoeren. Terugtocht van den stoet langs de Rousse larestraat naar de Markt. GROET AAN HET VAANDEL. Ontbinding van den stoet in de Breulstraat. Ten 4 j/2 u. CONCERT op de Markt door het militair Muziek. Ontvangst van de afgevaardigden der maat schappijen, door het Comiteit der Verbroe dering in de groote zaal der patronage. Ten 5 1I2 u. CANTATE Naar Wijd en Zijd uitgevoerd door het gemengd koor van Moorslede. Ten 9 1I2 u. CINEMA-VERTOONING op de Markt, van een oorlogsfilm. Coedgekeurd in zitting van het Schepencollege, den 8 April 1030. Namens het Schepencollege De Gemeentesecretaris. De Burgemeester. (get.) A. Denecktr. (get.) L. Ghekiere. Verklaringen van den i5 tot den 21 Mei 1930. Geboorten Mylle Robert, Zonnebekesteenweg, 129. Billiaert Paula, Hondstraat, 21. Evejaet Denise, Noord laan, 52. Neyrinck Diana, Hondstraat, 39.Buysse Agnès, Dickebuschesteenweg.Fiers Charles, Elverdinghestraat, 48. Deronne Emile, Hondstraat, 21. Dekaezemaeker Theresia, Minneplein, 31. Deramoudt Gilberte, Frezen- bergstraat, 2. Huwelijken Pattyn Achiel, fabriekwerker en Baillievier Johanna, fabriekwerkster, beiden te Yper. Vermeulen Jules, fabriekwerker en Degryse Martha, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens Cooren Sylvia, 68 j., z. b., echtgenoote De- busschere Henri, Rijselstraat, 141. Verbrugghe Eugeen, 2 m., Zonnebekesteenweg, 118. Bruyneel Maurice, 17 werkman, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Severyn Emma, 46 j\, z. b., echtgenoote Thiele Frederic, Dixmude- steenweg.—Goethals Anna, 5 m. 17 d., Veurnesteenweg, 121. Huwelijksbeloften Charles - Louis Hollebeke, hout- machienbewerker en Margareta Lepercq, dienstmeid, beiden te Yper. Ferdinandus JKerrinckx, schrijnwerker en Jeanne Knockaert, stopster, beiden te Yper. Marcel Neels, hove nier en Lizie Claus, naaister, beiden te Yper Emilianus Crepeele, tolbeambte te Herseeuw en Martha Crepeele, huis houdster te Zillebeke, voorheen te Yper.Alfred Moerkerke, plafonneerder en Julia Vandenbroucke, werkvrouw, beiden te Yper. Arthur De Ketelaere, bouwkundige te Nevele en Maria Carbon, z. b., te Yper. Maurice Defoor, schilder te Elverdinghe en Juliana Buysse, fabriekwerkster te Yper. Zaterdag 3i MeiOm 6 ure in de Turnzaal,. Rijke Klarenstraat, begroeting van 't Hoofd bestuur van 't Gouwverbond van West-Vlaan deren en der Juryleden uit de Ganda van Gent. Opvoering van opgelegde oefeningen door eene afdeeling van Yper. Individueele prijskampen op ringen, enkele en dubbele baar. Zondag i Juni van 7 ure tot 10 V» op de Vanden Peereboomplaats, wedstrijden der opgelegde, der vrije en der toesteloefeningen. Van 9 ure tot 10 y» ure op de Colaertplaats, wedstrijden der Trompetters afdeelingen. Om ioYt ure aan den Katholieken Kring, Welkomgroet aan de Heeren Afgevaardigden, van Zijne Hoogweerdigheid Monseigneur den Bisschop en van Zijne Excellentie den Heer Gouverneur van West-Vlaanderen. Om 11 ure Plechtige ontvangst op het Stadhuis der bovengemelde afgevaardigden van het Bestuur en Technisch Comiteit van West- Vlaanderen's Gouwverbond van Jury Voorzitters der aangeslotene Kringen en 't inrichtend Comiteit van Yper. Welkomgroet door den Heer Burgemeester Eerewijn. Om 11 y« ure H. Mis in de Kathedraal. Om 12 y» ure in den Katholieken Kring Banket. Om 1 '4 ure Vorming van dén stoet aan de Statielanen. Om 2 ure Feeststoet, die aan den Katho lieken Kring in oogenschouw zal genomen worden. Om 3 ure Groot Gouw-Turnfeest op de Groote Markt, met o. m. groet aan de Vlag gen opgelegde oefeningen door al de Turners reeksen pyramiden. Om 5 ure Feestzitting en Prijsuitdeeling in de feestzaal van 't Christen Werkersverbond. De 17 jarige jongeling Bruyneel Maurice, van Boesinghe, die slechts sinds enkele dagen bij de baggerwerken van de vaart van Yper naar den Yzer gebezigd was, is Zaterdag namiddag jammerlijk aan zijn einde gekomen. Op zeker oogenblik ontriggelden eenige voort rollende wagentjes bij de plaats waar de jon gen aan 't werk was, zoodat hij door een dier wagentjes gegrepen werd terwijl een ander op hem omkantelde Men snelde den armen jon geling aanstonds ter hulp en, gezien zijn be- denkelijken toestand, werd hij dadelijk naar het hospitaal van Yper overgebracht. Zijn rechterheup en arm waren gebroken en zijn hoofd was gedeeltelijk verpletterd. Ook is het jeugdig slachtoffer er weinige uren na zijn aankomst overleden. De begrafenis had Woens dag morgen plaats onder een grooten toeloop van volk. aan de werken Vaart en kaaimuren te Yper, goede ploegbazen voor aardewerk, hoog: loon. Zich wenden BYTTEBIER, Carton- straat, 27, I/S. TUSSCHEN EN TERUG Verzekerd door H. LOSSE- EKVON Zelfde aannemer beveelt zich ook aan voor alle PLËlZIERREIZEN per Minerva-Car Aangenaam Vervoer Matige Prijzen Vanaf (Maandag 2" Juni 1930 Voor het vervoer van Werklieden Zich inschrijven bij H. SLOSSE - RYON Dickebuschsteenweg, 32J - YPER - Tel. 385

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8