HET YPERSCh IE- LA RÉGION D'YPF *E£ Zondagrast - Repos dominical Supplément Wekelijksch Overzicht Overlijden van den Heer P.P. Oenys 11e Jaargang, Nr 7 24 Mei 1930 Amitiés Francaises Uitslag van den Prijskamp gegeven door de Majoorvisschers op 18 Mei 1930 343 Vissctiers - 21 Maatschappijen - 27 Afzonderlijke Onderscheiding Kerk der Paters Carmelieten bedanking Vrouw Sylvie COOREN t ZIELMISSEN Monsieur Nestor ANGLOO Heer Maurice DUMORTIER 1le ^nnée, N° 7 - 24 Mai 1S30 Een vraagstuk waarmede men in Frankrijk sedert geruimen tijd bezig is, is het voorstel van den heer Briand om de verschillende landen van Europa tot eene vereeniging te brengen door hem betiteld als De Vereenig de Staten van Europa De heer Briand heeft zijn voorstel vervat in een schrift Memorandum sur l'organisation d'un régime d'union fédérale européenne en dit laten uit- deelen aan de 26 Staten die deel uitmaken van den volkerenbond. Op 't einde van .zijne uiteenzetting heeft de heer Briand een aantal vragen geplaatst waarop elke Staat zijn ant woord zou moeten geven. Over zijne bedoe ling sprekende te Geneve heeft de schrijver gezegd Laat ons ondereen een federaal ver bond sluiten opdat wij op elk oogenblik de mogelijkheid vinden verband te krijgen, onze belangen te bespreken, gezamenlijke besluit- selen te nemen en aldus een gemeenschap te verkrijgen die ons toelate dadelijk het hoofd te bieden aan buitengewone en zware omstan digheden indien zij zich mochten voordoen Dit is weer een ideale voorstelling, maar zulke overeenkomst is nog niet bewerkstelligd. In Italië hoort men andere geluiden op gaan. De heer Mussolini heeft, ter gelegen heid van een wapenschouw, met ronkende woorden laten weten dat er in 't binnen land geen vijanden meer zijn die met open vizier durven opkomen, maar dat er buiten Italië andere vijanden zijn, doch dat zij ver geten dat Italié geen klein landje meer is, want men gaat er naar de 43 millioen inwoners. Verder voegt hij erbij woorden zijn schoone zaken, maar geweren, mitrailleuzen,schepen, vliegtuigen, kanonnen, zijn nog schooner want het Recht dat niet bijgestaan wordt door de macht is een nietigheid Zijne rede heeft niet.alleen veel ophef gemaakt maar zal nog menigeen tot nadenken brengen. Volgens afspraak heeft de fransche bezet ting de 3C zone der Rijnbezetting in Duitsch- land ontruimd. Nu zal men denken dat het Reich daarover zijne dankbaarheid laat blij ken Integendeel gaat het op in verwijt en scheldwoorden omdat men de schuiloorden der zeppelin-en vliegtuigen te koop stelt, zoo als immers voorgeschreven werd door het verdrag van Versailles. De bevolking is ver bolgen en de regeering heeft aan haren gezant opdracht gegeven te Parijs klacht in te dienen. En 't ware niet te verwonderen moesten hun op dit punt ook weer nieuwe toegevingen gedaan worden. De voornaamste gebeurtenissen in En- gelsch Inüiê bepalen zich tot altijd aan groeiende aanhoudingen al degenen die zich, in de plaats van Ghandi, aan 't hoofd der opstandelingen stellen worden gevat. De aanvallen der vrijwilligers worden gedurig afgeslagen, velen wórden daarbij in 'c gevang gezet, maar zulke opstootjes gaan meestal met bloedvergieten gepaard. Reeds verschillige weken is men in China bezig met verwoede gevechten te leveren. Nu eens zijn het de nationalisten die groote over winningen verklaren, dan weer zijn het de tegenstrevers. Maar zooals altijd is er weinig staat te maken op zulke nieuwstijdingen. Een zeer ervaren geleerde, Dr Legende, geeft in de Revue de Paris een grondige studie over den toestand en verklaart daarbij Het militarisme, de baanstrooperij, het bolsje- visme hebben allen schijn van recht te niet doen gaan. De zekerheid der personen en der eigendommen, 't zij van vreemdelingen of van Chineezen, is gedurig bedreigd, wat de officieele berichten er ook mogen van zeggen. RIK. Le Comité des A. F. a l'honneur d'informer ses membres qu'il a été décidé qu'une déléga- tion de la Société, accompagnée du drapeau, prendra part au cortège organisé le Dimanche 25 Mai par la Fédéraiion Nationale des Mili tair es Mutilés et Invaliaes de Guerre Le cortège se formera Place de la Gare a 14 h. 3o. Les membres des A. F. sont priés de se grouper autour du drapeau a 14 h. 3o en face de l'Hötel Skindies. Le Comité prie les membres de porter l'insigne des A. F. Nous prions instamment les membres dési- rant participer a i'excursion de Paris- Plage, de faire retenir leurs places dès a présent afin de pouvoir retenir en temps opportun les auto cars. Nous avons le plaisir d'annoncer que les participants seront autorisés a la visite gra tuite des jardins et du hall du Casino de la Forêt a Boulogne, ainsi que du luxueux Hotel Royal Picardy a Paris-Plage. LE COMITÉ. Eere prijskamp van 11 tot 11.3o uur 1) Amis réunis Roubaix, 5o visschen, 469 punten 2) Gentsche Visschersclub, 41, 33i 3) Lijnvisschersmaatschappij Akker gem, (Gent), 39, 299. Algemeene prijskamp van 2 1/2 tot 3 1/2 uur 1) Renard Raymond, Amis réunis, Roubaix, 33 visschen, 220 punten 2) Debuck Marcel, Akkergem, (Gent), 3o, 211 3) Bruneel P., Waterduivels, Iseghem, 27, ig3 4) Bryvel Maurice, Gentsche club, 28, 189 5) Dela- barra Jules, Akkergem, (Gent), 24, 184 6) Vandendorpe Honoré, Ablette, Roubaix, 19, 181 7) Demey M., Gentsche club, 24, 166 8) De Keyzer E Gentsche club, 21, 164 9) Calemyn Jules, Opgeruimde visschers, Rousselare, 19, 146 10) Roels Ad Water duivels Iseghem, 16, 140 11) Rosseel L., Croix (Nord), 19, i3g 12) Torkens Alb., Akkergem (Gent), 20, i36 r3) Selve Robert, Roubaix, 19, 117 14) Torkens Prosper, Akkergem (Gent), 19, Ii3 i5) Meulebrouck A., Waterduivels, Iseghem, 2, 109 16) Der- coz Eug., Roubaix, i5, 99. M a joor visschers, Yper. De Heer P.P. Denys, rustend schoolhoofd der gemeentescholen van Komen, uitstekend letterkundige, van wien wij hier destijds enkele mooie gedichten overdrukten, is ver leden week zachtjes in den Heer ontslapen in den gezegenden ouderdom van 81 jaren. De Heer P.P. Denys,geboren te Staden, den 29 Juli 1849, was sedert meer dan een halve eeuw hoofdonderwijzer te Komen, waar hij zich met hart en ziel aan de opvoeding der jeugd toewijdde, en werd, om zijne talrijke bewezen diensten, ridder benoemd in de Kroonorde. De teraardbestelling had Dinsdag morgen, om 9 3o uur, plaats onder een ontzaglijken toeloop van volk. Verscheidene lijkreden werden op het kerkhof uitgesproken. Het Ypersche» biedt aan zijne beproefde familie de verzekering zijner innige deel neming. Jufvrouw Marguerite Lernould, dochter van den heer bouwkundige, werd door den regent Horthy van Hongarie, de medaille van het Rood Hongaarsch Kruis toegekend, om de vele diensten welke zij het zoo gunstig gekende kinderwerk bewezen heeft. Onze hartelijkste gelukwenschen. Toekomenden Zondag, 25 Mei, vergadering der broederschap van 't H. Kind Jezus van Praag. Al de kinderen zijn uitgenoodigd 1) Tot de algemeene Communie onder de mis van 7 1/2 uur. 2) Tot de plechtigheid en processie ter eere van O. L V. te 5 uur 's namiddags. Heer Henri DEBUSSCHERE en familie danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hunne teerbeminde echtge- noote, moeder, schoonmoeder, grootmoeder en familielid Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Meiom 8 y« uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Felicie VANDAMME Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezongen worden in de Kerk der EE. Paters Carmelieten, op Zondag 25 Mei, om 9 uur, van wegens de broederschap van den H. Jozef, en op Donderdag 29 Mei (O.H.Hemelvaart) om 9 uur, van wegens de broederschap van de H. Kleine Theresia, tot zielelafenis van Heer Francois DEGRYSE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Donderdag 29 Mei (O. H. He melvaart), om 8 y« uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van de overledene familie VANDEPUTTE - VANBESELAERE en zoon Gérard Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister a la Messe de Requiem qui sera célébrée le Jeudi 29 Mai (Ascension) a 10 y. heures, en l'église des Pères Carmes, pour le repos de l'ame de Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juni, om 7 uur, in de parochiale kerk van BRIELEN, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS, bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag I Juni, om 8 y. uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Elie VANDERMEERSCH gewezen kantoorklerk der belastingen. De Apotheek van La Pharmacie de Mr S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is ALLEEN OPEN I reste seule ouverte le op Zondag 25 Mei Dimanche 25 Mai en deze van et celle de Mr HOUTEKIER Meenenstraat o— Rue de Menin op Donderdag 29 Mei (O. H. Hemelvaart) le Jeudi 29 Mai (Ascension).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9