HET YPERSCHE LA RÉGION D'YPRES Eofldagrnst - Repos dominical 11e Jaargang, N' 8 34 Mei 1930 1le Année, N° 8 - 34 Mai 1930 Bijvoegsel Supplément Gemeenteraad Zitting van Maandag 2 Juni 1930 om 18 uur Nationale Strijdersbond van België Afdeéling Watou Visite des Anciens Combattants d'Ambleteuse Pd. C.) Weldadigheidsmaatschappij Ypersche Schotten Allerhande Nieuws Burgei lijbe Stand van Yper t ZIELMISSEN DAGORDE 1. Stadseigendommen verpachting van het vijverhuis te Zillebeke, het recht van visschen in gemelden vijver en het tnaaigras groeiende op den binnenkant der oevers van den vijver. 2. The jth i3th Belgian Field artillery Gedenksteen Nieuw voorstel. 3. Overeenkomst voor oorlogsschade Ma teriaal der stad. 4. Mededeelingen. N. S. B. F N C. Vereeniging zonder winstbejag Wet van 2J-6-IQ2I. Staatsblad van 3-g~ig2i Aangesloten bij het Geïnterallieerd Verbond der Oud-Strijders. Groepeeringen van Schelde en Leie Westland en Leiedal Op ln Juni aanstaande, viert de afdeeling Watou, haar VLAGGEFEEST. Wij doen een oproep aan alle afdeelingen N. S. B. om zoo talrijk mogelijk ons feest te komen opluisteren Aan u ook, makkers, die op uwe gemeente nog geen N. S. B. bezit maar met onzen geest van trouw aan land en instellingen van eerbied voor de overhecen van naasten liefde bezield zijt, komt op i!ten Juni naar Watou en weest de kern van nieuwe afdee lingen. FEESTWIJZER Om 10uren Hoogmis voorde gesneuvel den met gelegenheidssermoen door E. H. De Visscher, gewezen Aalmoezenier, Proost der afdeeling Watou. Om 11 uren Concert op de Groote Markt. Om 1 1/2 uur Vorming van den stoet aan de Tramstatie. Om 2 uren Optocht der deelnemende maatschappijen door de bijzonderste straten der gemeente. Om 2 1/2 uren Hulde aan het gedenk- teeken en ngderlegging der bloemen. Wel- komsgroet. Aanspraak door den grooten volksvriend en redenaar Makker De Praetere Onmiddellijk daarna trekking der premiën in het lokaal Het Gemeentehuis Om 3 uren Concerten op de Groote Markt door de deelnemende muzieken. Voor den Nat. Oud Strijdersbond van Watou De Schrijver, De Voorzitter, Joseph Seys. Georges Igodt. De Onder-Voorzitters, Richard Thoré, Omer Van Cayzeelë, Henri Vermeulen. Voor de Groepeeringen Schelde en Leie Westland en Leiedal De Eere-Voorzitters, Bruneel de Montalembert Advokaat Van den Berghe. De Onder-Eere-Voorzitter, P. De Coninck. De Schrijvers, De Voorzitters, G. Claeys, Dr Domicent, J. Seys, A. Maenhaut. I. Vanden Bulcke, Provinciaal Beheerder. De Onder-Voorzitters, E. Boucquey, A. Callens, A. Plouvier. G. Vanhecke. De Verslaggevers G. MEHUYS, J. VlERSTRAETE. Een bijzondere tram zal vertrekken uit Poperinghe om 12 uren 35 en terug zijn om 17 u. i5. - Dimanche dernier, vers 5 V. heures, un groupe d'une cinquantaine d'Anciens Combat tants Fran9ais d'Ambleteuse (Pas de Calais) est venu déposer une magnifique gerbe devant le monument de nos morts. Leur président y pronon^a le magnifique discours suivant C'est avec un légitime orgueil que les Anciens Combattants de France viennent saluer auprès de ce monument leurs frères d'armes de l'Armée Beige, tombés au champ d'honneur. L'histoire redira aux générations futures la grandeur d'ame de ce peuple qui préféra tout perdre plutöt que de forfaire a sa parole et a l'honneur. Ni les basses flatteries ni les pro vocates menaces d'un adversaire déloyal ne purent ébranler dans Fame beige la foi du ser- ment. Ils savaient les braves ce qui les atten- dait. Représailles, meurtres, fusillades, ineen- dies, pillage et toutes les horreurs que la guerre entraine. Ils se sacrifièrent et par leur holocauste, permirent a l'armée frangaise de terminer ses préparatifs. Vous savez le reste. Plusieurs d'entre nous sont venus pendant quatre années combattre sur le sol beige cóte a cóte avec nos alliés et le sol que nous foulons a été le théatre de magnifiques héroïsmes des armées beiges, anglaises et fran9aises. Ypres, Verdun, Lorette, trois grands noms qui resteront les tombeaux de l'armée alle mande. Nous sommes heureux aujourd'hui d'apporter notre salut en territoire beige a nos anciens compagnons d'armes. Parmi ceux dont les noms sont inscrits sur ce monument beaucoup sans doute reposent sur le sol de France. Ah qu'ils dorment en paix, leurs tombes seront toujours bien fleu- ries. Camarades, Anciens Combattants, en votre nom je dépose cette gerbe a la mémoire des héros de la grande guerre et je crie bien haut Vive la Belgique Vive la France Ce geste a été hautement apprécié par le public Yprois présent. Wie gaat er mede naar Rijsel Maandag 2° Sinxendag gaan onze Schotten naar Rijsel om aan den grooten zomercarna valstoet deel te nemen. Degene die begeeren mede te gaan, kunnen zich laten inschrijven bij Arthur Devos, In den Rozenboom Zonnebekesteenweg, alsook bij C ami lie Souxdorf, l'Étoile De Haernestraat. Alle verdere inlichtingen worden verschaft in het lokaal, waar men zich laat inschrijven. Prijs 10 frank. Yper. Ongeluk. Gister morgen, Vrijdag, was de 64 jarige Hilaire Notebaert, wonende in het Weduwenhof der Rijke Klarenstraat, een oogenblik op den vesting muur bij de Rijselpoort gaan zitten. Op zeker oogenblik verloor hij het bewustzijn en viel in 'c water. De genaamde Godderis, werkzaam bij Tavenier, die den ongelukkige had zien vallen, snelde hem onmiddellijk ter hulp, liet zich bij middel eener koord langs den muur zakken en was zoo gelukkig hem van een gewissen dood te redden. Intusschen was de auto ambulance van het Roodekruis ter plaats aangekomen en het slachtoffer werd onmid dellijk naar het hospitaal vervoerd, waar het de noodige zorgen ontving. Gheluvelt. Omvergereden. De 23 jarige jongeling D'Hellem Alfons, van Ghelu velt, kwam Maandag avond per velo, langs de baan van Meenen naar Yper, naar huis gere den. Nabij de herberg Het Cantientje werd hij door een auto verrast en ten gronde geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Dadelijk naar het hospitaal van Yper ge bracht, bestatigde men er dat het slachtoffer een erge schedelbreuk en een gapende wonde aan het rechterbeen bekomen had. Ver klaringen van den 22 tot den 2 8 Mei ig3o. Geboorten Timperman Roger, Dickebuschsteenweg. Lamaire Emile, Hondstraat, 21. Vandevijver Jean, Zonne bekesteenweg, 32. Deceuninck Joseph, Hondstraat, 21; Louage Edith, Hoornwerk. Mus Lucien. Boomgaardstraat. Mus Roger, Boomgaardstraat. Mason Rex, Mondstraat, 5. Vandenbroucke Eugene, Cartonstraat, 20. Huwelijken Leupe Louis, steenhouwer te Yper en Rouse- rez Maria, z b., te Viamertinghe. Ossieur Camiel, brieven besteller en Mouton Romanie, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Deramoudt Gilberte, 3 d. Frezenbergstraat 2. Duthieuw Margareta, 38 j., z. b., echt. Gryson Cyriel* Poperinghesteenweg. Coene Mathilde, 62 j., z. b., kloos terlinge, G. de Stuersstraat. Sienaert Maria-Theresia, 72 j., z. b., echt. Devos Charles, J. Capronstraat, 30. Huwelijksbeloften Mauritius Slosse, steenkapper en Leonia Grijffon, pelsen werkster, beiden te Yper. André Dochy, oogmeester, te Yper en Lucie Vermast, z. b„ te Oudenburg. René Garreyn, landbouwer, te Yper en Irma Schoiaert, fabriekwerkster, te Voormezeele. Vrouw Wed. Henri Vandamme-Dieusaert Heer en Vrouw Remi Vandamme-Dequidt Heer en Vrouw Camiel Vandamme-Devroe Heer en Vrouw Arthur Vandamme Simoen Heer René Vandamme, danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven hunner teerbeminde zuster en schoonzuster Jufvrouw Felicie VANDAMME Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juni, om 7 uur, in de parochiale kerk van BRIELEN, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMORTIER Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag l Juni, om 8 V% uur, in St-Jacobskeik, tot zielelafenis van Heer Elie VANDERMEERSCH gewezen kantoorklerk der belastingen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juni, om 8 y» uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Germaine LALOU Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juni, om 8 1/2 uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Honoré MASURE geboren Euphrasie BAELEN. Vanwege de leden Jer Gaaiboldersmaat- schappij. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juni, om 9 uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Pierre ROUSSEEUVV De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEM Statiestraat o Rue de la Station is ALLEEN OPEN II r ste seule ouvertele op Zondag 1 Juni Di aanche 1 Juin

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9