Bijvoegsel Supplement Zofldagrust - Repos dominical 11e Jaargang, N' 1 1 21 Juni 1930 1le ^nnée, N° 11 21 Juin 1930 - HET YPERSCJ 1B- LA RÉGION D'YPF> Wekelij ksch O verzich t Terwijl er nog altijd partijgangers zijn van 't hernemen der handelsbetrekkingen met Rusland zegt Le Temps met veel gezonde rede Het communistisch stelsel eener- zijds, en het monopolium van den buitenland- schen handel in handen zijnde van den Sovjet staat anderzijds, beletten alle kans ten voor- deele van normale handelsbetrekkingen met de Sovjetregeering. Het communistisch stel sel houdt te Moskow enkel stand met de inkomsten zijner koopwaren die het op de vreemde markten werpt aan gelijk welken prijs, terwijl zijn eigen volk gebrek lijdt. Anderzijds koopt Rusland zoo weinig moge lijk op den vreemde. Daarom ware het nood zakelijk dat de andere mogendheden eene toe lating van invoer zouden eischen en hooge inkomrechten zouden stellen. Men heeft in Zwitserland niet gewacht naar deze wijze raadgevingen, zelfs gaat men er veel verder. Te Bale werd eene vergade ring belegd van verschillige partijen om ver zet aan te teekenen tegen al de nadeelige uitingen van het communisme. Er werd een besluit uitgegeven dat als verzoek aan de over heden werd overhandigd om het communisme uit alle krJchten te bestrijden en wetten te stemmen die alle ruststoorders veroordeelen. De Federale Raad wordt aangezet uit te zien om de communistische strekkingen in Zwitser land volstrekt te beletten en dit door aan zijne aanhangers te verbieden den zwitserschen bodem te bewonen. Daarenboven zou het moeten verboden worden dat om 't even welk openbaar ambt ofofficieele bediening dooreen communist moge bekleed worden. De engelsche Regeering, die er zich tot hiertoe bij bepaalde eenige voorzorgmaatrege len te nemen tegen den opstand in Engelich Indië en slechts eenige aanhoudingen en ver oordeelingen liet gebeuren waar aanslagen op de openbare vrijheid werden gepleegd, heeft besloten er wat strenger en doelmatiger op af te gaan. Uit Bombay meldt men dat er beslo ten wierd de burgerlijke ongehoorzaamheid met strengheid en sterkere tuchtmaatregelen tegen te werken. Daartoe werden er reeds troepenverzamelingen bevolen en tegen de benden die verbieden engelsche voortbrengse len te koopen, zullen er kleinere afdeelingen uitgestuurd worden. Duitschland, dat zijne gewapende macht op alle gebied heeft zien beperken, richt zijne pogingen tot machtuitbreiding op een ander gebied, dat evenwel niet minder gevaarlijk is als oorlogstuig. Deze week kwam er op het vliegplein van Bourget - Parijs een reuzen- vliegtuig aan uit Keulen. Dit vliegtuig D 20OO is gansch uit metaal vervaardigd en wordt bewogen door 2400 paardenkracht. Het kan met 3ooo kgr. vracht 35oo km. weg afleggen en met 7800 kgr. kan het in eens Berlijn Parijs of Parijs Madrid doen. Bij zijne aankomst te Parijs had het 16 reizigers mêe, er kunnen er 45 in. Dit vliegtuig dient thans om te reizen maar indien het moest 7000 kgr. bommen mèenemen... zou dat ook niet gaan Amerika, dat kort geleden mêedeed aan de besprekingen om de zeemacht te beperken, wei kt intusschen bedrijvig voort aan de uit breiding zijner luchtmacht, en gaf aldus de toelating om 322 bombardeervliegtuigen aan te koopen tegen den prijs van 828 duizend Dollars. De nieuwe koning van Roemenië, Karei II, is nu volledig in zijne rechten hersteld en er wordt thans nieuwe munt geslagen met zijn beeld erop. De koningin-moeder is er echter niet kunnen in slagen den koning met zijne gemalin, waarvan hij gescheiden was, weder te verzoenen. RIK. De H. Sacramentsprocessie Zondag 22 dezer, zal in St-Maartens Kathe draal de plechtige Hoogmis te 9 1/2 ure gezongen worden. De processie gaat uit te 10 1/2 ure langs het Zuidportaal en zal de volgende straten doortrekken Leet, Boesinghestraat, Sur- montstr., Cartonstr., Korte Thouroutstr., Groote Markt, St-Jacobsstraat, St- Tacobs- nieuwweg, Hondstraat, Bukkerstraat, Pateel- straat, Rijselstraat, Neermarkt, Boterstraat, Beluikstraat, Elverdinghestraat en Vanden- peereboomplaats. Op de drie rustaltaren der Groote Markt, St-Pieterskerk en St-Niklaaskerk zal de plech tige zegen met het Hoogweerdige gegeven worden. De geloovigen der vier parochiën worden verzocht op den doortocht hunne huizen te bevlaggen alsook met licht en bloemen hulde te brengen aan Christus-Liefde-Koning in zijn aanbiddelijk Sacrament. De Feesten van het Heilig tiert Een aandoenlijke plechtigheid zal plaats hebben op Donderdag 26 Juni, vooravond van den feestdag van het H. Hert. Te 18 uur zal een Kinderstoet uit St Pieterskerk, langs de Rijselstraat, Neermarkt en Leet naar St-Maartens Hoofdkerk processiewijze zijn kinderlijke bloemenhulde komen aanbieden aan den Liefdekoning wiens bronzen beeld prijkt op het hoogaltaar, terwijl al de klokken van heel de stad zullen luiden. Onze prachtige Kathedraal zal dus als herschapen zijn in een zee van kinderen en bloemen ter gelegenheid der plechtige Octaaf ter eere van den Goddefijken Kindervriend. Fêles ileligieuses Les cérémonies de la Communion Solen- nelle, Dimanche dernier, et de la première Communion, Jeudi Fête-Dieu, ont été trés touchantes, cette année, surtout dans le cadre imposant de notre nouvelle Cathédrale. A l'occasion de la fête du Sacré Cceur, aura lieu, Jeudi prochsin, 26 Juin, une belle cérémonie pour les Enfants de la Ville. A 6 heures du soir, un long cortège d'en- fants quittera I'Eglise St-Pierre se rendant par la rue de Lille, le Marché Bas et la Place Vandenpeereboom a la Cathédrale St-Martin, pour y fleurir abondamment la belle statue du Sacré- Coeur et rendre hommage au Christ- Roi, l'Ami Divin des Enfants. Toutes les cloches de la ville sonneront durant le cortège. Une allocution de «ircon- stance sera prononcée par M. le Doyen. ZorteSeeg 22 «Juni B30 om 8 uur 's avonds CONCERT door de Vlaamsche Harmonie PROGRAMMA: 1. Openingsmarsch, Entree en Ville Canivez 3. Bagatel, Polka voor piston O. De Bode 5. Zomernacht, Wals X 6. Oude Kameraden, Marsch Teike De Apotheek van i La Pharmacie de Mr WECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN li reste seule ouverte le op Zondag 22 Juni Dimanche 22 Juin f Le Service Anniversaire pour le repos de l'ame de Madame Raymond Droulans aura lieu en l'église paroissiale de St Jacques a Ypres, le Lundi 23 Juin 1630, a 9 heüres. Marie - Camille DEVOS Maria - Camilla DEVOS Monsieur Camille-Joseph Ancion t ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 Juni, om 8 1/2 uur, in St-Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Heer Henri VAN DAELE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 Juni, om 9 uur, in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Emiel VERHACK beeldhouwer. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 Juni, om 9 uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Jean TITECA geboren Mélanie BOUDRY. 2. Magdala, Openingstuk Morand 4. De Zeemeeuwfantasie H. Lemyre Monsieur et Madame Richard Devos-Accaer Monsieur et Madame Robert Devos-Brisco Monsieur Abel Devos Les families Devos, Suffys, Accaer et Caroen, ont l'honneur de faire part de la perte cruelle qu'ils viennent d'éprouver en la personne de MADEMOISELLE R G E N T E leur fille, soeur, belle-sceur et parente bien-aimée, née a Renaix, le 31 Janvier. 1903, et pieusement décédée a Ypres, le 19 Juin 1930. Le service fünèbre, suivi de 1'inhumation, aura lieu en la Cathédrale de St-Martin, le LUNDI 23 JUIN 1930, a 10 heures. Reunion a la mortuaire, rue du Lombard, 20, a 9 h. 30. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas re<ju de lettre de faire part, sont priées de considérer le présent avis comme en tenant lieu. Mijnheer en Mevrouw Richard Devos-Accaer Mijnheer en Mevrouw Robert Devos-Brisco Mijnheer Abel Devos De familiën Devos, Suffys, Accaer en Caroen, melden met diepe droefheid het afsterven van JUFFROUW REGENTES hunne teergeliefde dochter, zuster, schoonzuster en bloed verwante, geboren te Ronse, den 31 Januari 1903, en godvruchtig overleden te Yper, den 19 Juni 1930. De lijkdienst zal plaats hebben in de Kathedraal van St-Maartens. MA ANDAG 23 JUNI 1930, om 10 ure. Vergadering ten sterfhuize, Lombaardstraat, 20, om 9 1/2 ure. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Madame Ancion-Smeysters Le Lieutenant d'Artillerie Albert Ancion, ont la profonde douleur de faire part de la perte cruelle qu'ils viennent d'éprouver en la personne de leur époux et père regretté, enlevé inopinément a leur affec tion, le Jeudi 19 Juin, dans sa 72e année Les absoutes dans l'intimilé.suivies de 1'inhumation, auront lieu le Lundi 23 Juin, d 11 1/2 h-, en I'Eglise St-Jacques d Ypres. Un service solennel pour Ie repos de son ame sera célébré en I'Eglise Paroissiale de Ste-Walburge a Bruges, et annoncé ultérieurement. Conformément aux désirs du défunt il ne sera pas envoyé de lettres de faire part. Bruges, 6, rue Espagnole.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9