Algemeen Programma van de voornaamste Feesten en Plechtigheden lle Jaar, N° 12 - 28 Juni 1930 lle Année, N° 12 - 28 Juin Weekblad - het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan insthrljren in alle Belgische postkantoren 35 ct. het nummer Abonnement 18 Ir. 00 par an Etranger 32 fr. 35 ct. Ie numéro PROVINCIE WEST-VLHRNDEREN Oostende. Zeewijding. Processie. Zeeparade. Yper. Vaderlandsche Feesten. Con certen. Vuurwerk. Dixmude. Internationale Zilverschieting ter gelegenheid van het 600 jarig bestaan der Koninklijke Handbooggilde St Sebastiaan. Yper Vaderlandsche Feesten. Con certen. Vuurwerk. Kortrijk. Algemeene Versiering, be bloeming en verlichting. Plechtige mis ter gedachtenis der slachtoffers van den oorlog, kanselrede, Te Deum, (St-Maartenskerk). i5 uur, Volksoptocht, vaandelgroet, bloemen hulde aan de gesneuvelde soldaten, gefusil- leerden en weggevoerden. Veurne. 10 uur, Plechtige mis van dankzegging. Te Deum (St Niklaaskerk). Turnfeest. 22 uur, Algemeene verlich ting. Wedstrijd voor de schoonst verlichte gevels. Rousselare. Opening der Tentoonstel ling voor het meubileeren en versieren van goedkoope woningen. Veurne. Wedstrijd voor bebloemde gevels. Japansch vuurwerk. 20 uur, Concert door de Koninklijke Fanfare Les Pellissiers van Binche. Rousselare. Inhuldiging van 7 woon huizen bij loten toegekend aan de meest ver dienstelijke kroostrijke gezinnen. Yper. Feest van de Eerste steen-legging der nieuwe kaaimuren. Yper. Vliegpropagandafeest. Kortrijk. Tentoonstelling van de tex tielnijverheid en van het technisch textiel- Door geheel de Provincie. - Wedstrijd voor opschik der werkmanswoning. Brugge. Provinciale Prijskamp voor hengsten van het Belgisch trekras. La Commemoration du Centenaire de Ferdinand Pauwels a EecKeren HET YPERSCHE «r Vcreeniglng der Gstaisterden. Imr Tpereche Clubs, ent GfON OrgBine do I'Association des Sinistréa, des Clubs Yprois, êtc. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15. Boterstraat15, Yper Naanlooee artikels geweigerd Rèdaction, Administration et Publiclté 15, rue au Beurre, Yprts On peat i'abonner dans tons les bureaux de poste Beiges v t Let articles non signés sont refusés Zondag 29 Juni 1930 Brugge. Koloniale Dag! 10 uur, groet aan de Vlag van Tabora. Plechtige ontvangst der Verbroedering der 4e en 24' Linieregimenten Zaterdag 5 Juli Rousselare. g uur, Provinciale Prijs kamp voor Geiten en Schapen. Zondag 6 Juli Brugge. 11 uur, Opening van het Nieuw Museum en van de Tentoonstelling van toe gepaste kunst. i5 uur 3o, Internationale Zwemkoers Damme-Brugge. Vrijdag 11 Juli Brugge. Verjaardag van den Gulden sporenslag. 17 uur, Openluchtvertooning door het Vlaamsche Volkstooneel. 21 uur, Beiaardconcert met Zang. Verlichting Markten Halletoren. Zaterdag 12 en Zondag i3 Juli Oostende. Feest der Liefdadigheids kringen van het Land. Zondag i3 Juli Brugge. 11 uur 3o, Herdenking Gulden- sporenslag. i5 uur, Stoet van het Gulden Vlies. 22 uur, Verlichting Halletoren en Markt. Van i5 Juli tot i5 Augustus Kortrijk. Tentoonstelling van schoone kunsten (Handelsbeurs). Dinsdag i5 tot Vrijdag 25 Juli Oostende. Militair Kampioenschap van Europa voor het schermen. Zaterdag 19 Juli Dixmude Opening der Tentoonstelling van toegepaste Elektriciteit in de hoeve en ten huize. Zondag 20 Juli Dixmude. Internationale Prijskamp voor Lijnvisschers. Zondag 20 tot Zondag 27 Juli Oostende. Automobielwedstrijden. Maandag 21 Juli Oostende. Vaderlandsche Feesten. Vrijdag 25 Juli Oostende. Bloemencorso. Zondag 27 Juli Brugge. 10 uur, Rouwdienst in de Militaire Kapel. 12 uur, Monsterduiven vlucht. 12 uur 3o, Te Deum. i5 uur, Stoet naar het oorlogsgedenkteeken en naar het kerkhof. Bebloeming der graven van de gesneuvelden. 22 uur, Vuurwerk en Fakkeltocht. Zendag 3 Augustus Brugge. Herdenking der doodgescho- tenen. Zondag 10 Augustus Kortrijk. i5. uur, Zinnebeeldige stoet Kortrijk sedert i83o Zondag 10 tot Vrijdag 15 Augustus Veurne. Bloemententoonstelling (Stads schouwburg). Bebloeming der gedenkplaat der oorlogsslachtoffers en van het borstbeeld van Karei Cogge. Vrijdag 15 Augustus Brugge Feesten te Zeebrugge, Zee wijding, Turnfeest, Vuurwerk. Zondag 17 Augustus Brugge. i5 uur, Tweede uitgang van den stoet van het Gulden Vlies. Zondag 24 Augustus Brugge. - KONINKLIJK BEZOEK Bezoek aan het nieuw Museum en aan de Tentoonstelling van toegepaste kunst. Vuurwerk. onderwijs (Hoogere school, St-Janslaan). Tentoonstelling van de vlasnijverheid (Tee- kenschool, Houtmarkt). Zondag 24 Augustus tot Zondag 7 September Rousselare. Provinciale landbouwten toonstelling. Prijskamp voor de bebloe ming van huizen en hovingen in de Tuinwij ken. Plechtige dienst voor de gesneuvelde soldaten, weggevoerden en burgerlijke slacht offers van den oorlog. Bezoek aan hunne versierde graven. Turnfeesten. Zondag 7 September Dixmude. Inhuldiging van het stand beeld van Generaal Jacques, vereerd met de tegenwoordigheid vanZ.K.H. Prins Leopold van België, Hertog van Brabant. Dinsdag 9 September Oostende. Vaderlandsche feesten. Zondag 28 September Yper. Inhuldiging van het nieuw Justi tiepaleis. Hofbouw- en Landbouwtentoon stelling. Bloemenstoet. Donderdag 2 October Rousselare. Provinciale Prijskamp voor jonge paarden van Belgisch trekras. Maandag 3 November lament het Provinciaal Eeuwfeestcaniteit van West-Vlaanderen De Secretaris, De Gouverneur-Voorzitter, Joseph Coppieters- Baron Janssens de Bisthoven. C'est en ure sorte de trilogie, des mieux inspirée, qve l'administration communale d'Eeckeren, prés d'Anvers, a fusionné les fêtes du centenaire de notre indépendance, la cérémonie officielle de l'inauguration de sa nouvelle maison communale, la troisième depuis dix ar.s, et, enfin, la commémora- tion du centenaire d'un de ses plus glorieux enfants, le peintre Ferdinand Pauwels, dont un des principaux titres de gloire fut d'avoir exécuté les magistrales fresques de nos Halles universellement connues et, hélas l irrémédiablement perdues pour l'art. II serait oiseux, pour nos lecteurs, de don- ner, par ses menus détails, le compte-rendu de la partie de la fête spécialement consacrée a célébrer le centenaire de notre indépen dance, et, consistant, comme a peu prés partout, en messe solennelle, suivie de Te Deum, cortège a vee chars et nombreux groupes fournis par des communes avoisi- nantes, et, enfin, le traditionnel banquet et les non mqins traditionnels discours. Ce qui doit retenir davantage notre atten-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 1