4 BERICHT Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen WinKetten der Statie Guichets de la gare. Le Royal Amet* et le Bitter Zigomar Omschrijvingsprijskampen Merrieveulens en Kweekmerriën van het Belgisch Trekras A. - Prijskamp voor merrieveulens v. 2 j. B. - Prijskamp.voor merrieveulens v. 3j. C. - Prijskamp voor kweekmerriën D. - Bewaringspremiën van 1000 fr. be taalbaar per jaar en bij viertje ge deelte, voor de merriën van 5 jaar en ouder, die eene eerste omschrijvings premie behaald hebben YPER Jaarlijksche Peerdenmar kt en Prijskampen I. Prijskamp voor Ruinpeerden II. Prijskamp voor Merriepaarden. Uitslag der Prijsftampen voor voorttelend rundvee gehouden te Yper op Donderdag 19 Juni I. Reeks. Rood Vlaamscb Ras. II Reeks. Andere Rassen. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer aan zijne medeburgers kenbaar te maken dat de Eeuwfeestcommissie besloten heeft eene som van 5o.ooo fr. toe te kennen in pre mies aan de kroostrijke gezinnen van Yper die er een huis bouwen of een koopen aan de Ypersche Bouwmaatschappij Ons On derdak Deze premies worden toegestaan onder dezelfde voorwaarden als deze verleend door den Staat voor het bouwen van goedkoope woningen, en berekend op denzelfden voet. Gezegde premies kunnen alleen toegestaan worden aan deze die genieten van de Staats Provincie- en Stadspremies. De aanvragen moeten gericht worden tot het Stadsbestuur vóór i" Augustus aanstaande. Yper, den 12 Juni ig3o. De Eurgemeester, H. Sobry. Sinds eenige maanden heeft de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen een nieuwe verzendingswijze in voege gebracht voor colli tot 5 kilo zwaar als spoedver- zending afgegeven. Voor dergelijke zendingen met vooruitbetaalde vracht is het namelijk niet meer noodig vervoerdokumenten op te maken noch kleefzegels te gebruiken. Het vol staat het volledig adres van den bestemmeling en den aard der goederen op de verpakking te vermelden en het colli zonder meer ter statie af te geven. Deze handelwijze welke veeltijd en werk spaart heeft onmiddellijk veel bijval genoten bij de vooraanstaande handelshuizen van het land en het aantal soortgelijke zen dingen neemt dagelijks toe. Ten einde het publiek nog meer gemak te bieden en opeenvolgende geldverhandelingen te vermijden heeft het Beheer der Belgische Spoorwegen besloten, den belanghebbenden formulieren voor het verzenden van dergelijke colli te verkoopen bij brochures van 100 exem plaren. Het volstaat zich te wenden tot de goede renwinketten der statiën die allen gezegde brochures in voorraad hebben. Alle inlichtin gen worden ook bereidwillig verschaft door den heer Handelsvertegenwoordiger Decroo, die ter statie GENT Sint Pieters, het gewes telijk Handelsagentschap der Belgische Spoor wegen voor de beide Vlaanderen beheert. Telefoon Gent N° 172 65. De statieoverste van Yper heeft de eer het publiek ter kennis te brengen, dat gedurende het badseizoen en te beginnen met Zaterdag aanstaande, biljetten zullen afgeleverd worden den Zaterdag en daags vóór de wettelijke feestdagen vanaf i5 1/2 tot 17 1/2 uur, geldig 's anderendaags om te vertrekken met de eerste treinen, inbegrepen deze van de reeks van 9 uur. Le chef de la station d'Ypres a l'honneur d'informer le public, de ce qu'a partir de samedi prochain et ce pendant toute la du- rée de la saison balnéaire, il sera délivré le samedi et la veille deè jours fériés légaux, de i5 1/2 a 17 1/2 heures, des billets valables pour le départ des premiers trains du lende- main, y compris ceux de la série de 9 heures. ont «ou jou r s été et rostent les mellleurs des APÉRITIFS voor Gehouden te YPER, den 24 Juni ig3o. (8 Mededingsters) 1' premie van 100 fr. met zilveren eerem., Baelde Charles, Dranoutre, voor Fanny, baai. 2' premie van 75 fr. met bronzen eerem., Lampaert Emiel, Yper voor Polka de Cor- roy, vos rouaan, 3® premiën van 5o fr. met bronzen eerem., Leuridan Victor, Ploegsteert voor Tableau III, baai. Steelandt Emile, Vlamertinghe voor Laura, bleek vos. Coene Marcel, Dickebusch voor Rosette de Vyver, baai. Lemahieu Remi, Vlamertinghe voor Mina, baai. (3 Mededingsters) le premie van 125 fr. met zilveren eerem., Quaghebeur Pieter, Poperinghe voor Fernan- de de Thieu, vos rouaan. 2e premie van 100 fr. met bronzen eerem., Dochyjeroom, Elverdinghe voor Bertha, vos. 3® premie van y5 fr. met bronzen eerem., De Paepe Camille, West-Nieuwkerke voor Cesarine II, baai. (6 Mededingsters) ie premie van 3oo fr. met zilveren eerem., Coene Marcel, Dickebusch voor Marguerite de Vorst, (4 jaar) baai, 2' premie van 200 fr. met bronzen eerem., Sinnaeve Richard, Voormezeele voor Cora de Voormezeele, (5 jaar) vos. 3® premie van 100 fr. met bronzen eerem., Nuytten Augustin, Vlamertinghe voor Lotte, (4 jaar) vos. (1® Termijn) aan Remmery Emiel, Staden voor Martha de Staden, (6 jaar) baai. (2e Termijn) aan Devooght Eduard, Brielen voor Marie de Brielen, (14 jaar) vos. (3® Termijn) aan Coeae Marcel, Dicke busch voor Nora de Court, (7 jaar) baai. op Sf Jansdag, Dinsdag 24 Juni 1930 te 10 uur voormiddag gegeven door de Stad Yper. A. Van drie jaar en daarboven. 1® Prijs Gulden eerem. en 40 fr., Wed. Huyghe, Reninghelst. 2e Prijs Zilv. eerem. en 35 fr.Sinaeve Richard, Voormezeele. 3® Prijs Zilv. eerem. en 3o fr., Vander Haege Camiel, West-Roosebeke. 4® Prijs Zilv. eerem. en 25 fr., Wed. Cail- liau, Langemarck. 5® Prijs Zilv. eerem. en 20 fr., De Blon de Jules, Langemarck. 6® Prijs Zilv. eerem. en 15fr., Hagedooren Jeroom, St-Jan. B. Van dertig maanden. 1® Prijs Gulden eerem. en 40 fr., Comyn Emiel, Sint-Jan. 2® Prijs Zilv. eerem. en 35 fr., Allaer Charles, Langemarck. 3® Prijs Zilv. eerem. en 3o fr., Dierickx Florent, Dranouter. 4' Prijs Zilv. eerem. en 25 fr., Vandecan- delaere Ernest, Wervick. 5® Prijs Zilv. eerem. en 20 fr., Wed. Loncke, Poperinghe. 6® Prijs Zilv. eerem. en i5 fr., Vande- casteele Jeroom, Poperinghe. 7® Prijs Zilv. eerem. en i5 fr., Carey Augustin, Nieuwkerke. C. Van achttien maanden. 1® Prijs Gulden eerem. en 40 fr., Parret Charles Louis, Houthem. 2® Prijs Zilv. eerem. en 35 fr., Wed. Lelieur. Poperinghe. 3® Prijs Zilv. eerem. en 25 fr., Nuytten Augustin, Vlamertinghe. 4® Prijs Zilv. eerem. en 20 fr., Dierickx Florent, Dranouter. 5® Prijs Zilv. eerem. en i5 fr., Verhaeghe Achille, Boesinghe. 6® Prijs Zilv. eerem. en i5fr., Lemahieu Honoré, Poperinghe. D. Zuigers {Hengsten). i' Prijs Gulden eerem. en 3o fr., Wed. Termote, Elverdinghe. 2® Prijs en 3® Prijs (niet toegekend). 4® Prijs Zilv. eerem. en i5 fr.v Coene Marcel, Dickebusch. A. Van drie jaar en daarboven. 1® Prijs Gulden eerem. en 5o fr., Steelandt Emiel, Vlamertinghe. 2® Prijs Zilveren eerem. en 40 fr., Wed. Termote, Elverdinghe. 3® Prijs Zilv. eerem. en 3j fr.,Verbrugghe Henri, Sintjan. 4® Prijs, 5® Prijs en 6° Prijs (niet toegekend). B. Van dertig maanden. 1® Prijs Gulden eerem. en 40 fr., Vande- paepe Camiel, West Nieuwkerke. 2® Prijs, 3® Prijs, 4® Prijs (niet toegekend). C. Van achttien maanden. i' Prijs Gulden eerem. en4ofr., Gouwy Ernest, Brielen. 2® Prijs Zilv. eerem. en 35 fr., Verbrugghe Henri, Sint Jan. 3® Prijs Zilv. eerem. en 20 fr., Soenen Charles, West-Nieuwkerke. 4® Prijs Zilv. eerem en i5 fr., Demuyt Maurice, Brielen. D. Zuigers {Merriën). 1® Prijs Gulden eerem. en 3o fr., Delbeke Petrus, Poelcapeile. 2® Prijs Zilv. eerem. en 25 fr., Massche- lein Cyriel, Boesinghe. 3® Prijs Zilv. eerem. en 20 fr., Leuridan Victor, Ploegsteert. 4® Prijs Zilv. eerem. en i5 fr., Leuridan Victor, Ploegsteert. AStieren zonder volwassen tanden. I® Prijs 3o fr., Nuytten Henri. B. Stieren met volwassen tanden. 1® Prijs 40 fr., Lampaert Emiel. 2® Prijs 3o fr., Lemahieu Cyr. 3® Prijs 20 fr., Taveirne Jules. C. V eer zen hoogstens 2 volwassen tanden of zonder. 1® Prijs 3o fr., Lozie Camiel. 2® Prijs 25 fr., Maerten Leon. D. V eer zen met meer dan 2 volwassen tanden. 1® Prijs 3o fr., Lozie Camiel. E. Koeien i® Prijs 40 fr., Lampaert Em. 2® Prijs 35 fr., Lampaert Em. 3® Prijs 3o fr., Lampaert Em. 4® Prijs 25 fr., Nuytten Henri. 5® Prijs 20 fr., Maerten Leon. 6® Prijs i5 fr., Lozie Camiel. 7® Prijs i5 fr., Nuytten Henri. 8® Prijs 10 fr., Maerten Leon. 9® Prijs 10 fr., Nuytten Henri. A. V eer zen van allen ouderdom. De 2 eerste prijzen 3o fr., Donck Cyriel. en Lozie Camiel. 3® Prijs 20 fr:, Devolder Camiel. B. Koeien. 1® Prijs 3o fr., Taveirne Jules.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 4