KBTO3amnai Au Jardiu d'Espagne Kermis met Bal DERAMMELAERE - DECOCK Geiievig Werkmanshuis ZAAILAND Dr W. Van den Bussche Brandhout te koop Openbare Verkooping A vendre de gré h gré A vendre de gré gré Une belle Maison bourgeohe Instel met Premie 8 Velobaan Yper-Meenen Allerhande Nieuws Rayons X tS* U. V. Stralen Distinction Onderscheiding Ha ndboog schiet in yen Stad Yper Café DE CASINO BurgerlijKe Stand van Yper Huis gekend voor zijne waren van prima kwaliteit, verzekert de talrijke klanten dat hunne orders steeds met de beste zorgen zullen uitgevoerd worden. Stad WERVIK - Slypstraat ZITDAGSN INSTEL Haandag 28 Juli 1930 De hofplaats met 5 Ha. 56 a. 80 ca. land en Leiemeerschen te MEENEN binnen de stad, Kortrijkstraat, Nr 95, gebruikt door M. Cam. Vandenberghe, zal eerstdaags openbaarlijli ver Kocht worden. Vrij gebruik met 1 October 1930. 1. Co mines 2. Bas - Warnêton Op Dinsdag 5 Oogst 1930 te BOESINGHE In zijne zitting van Vrijdag 4 Juli 11., heeft het Schatkistcomiteit de uitgave goedgekeurd voor het aanleggen van een velobaan langs den weg van Yper naar Meenen. Het gebrek van een wielrijdersbaan langs dezen weg heeft reeds oorzaak geweest van verscheidene ongevallen en, anderzijds, zijn er maar weinig banen die door de werklieden wielrijders zoo druk bezocht zijn als deze. Het bericht van het aanleggen dezer velobaan zal ongetwijfeld bij allen welkom zijn. aio m Yper. Verkeersongevallen. Vrijdag avond, om 8 u. 10, kwam de i5 jarige Muylle Frans, telegramdrager te Yper, per velo uit de Rijselstraat gereden, gevolgd door een auto gevoerd door zekeren Leloup Alphonse van Blankenberghe. Beiden reden langs den rechterkant, doch op zeker oogenblik werd de jonge wielrijder door de auto aangereden en, na een drietal meters meegesleurd te zijn geweest, ten gronde geworpen. Het slacht offer werd aan beide handen en knieën ge kwetst, terwijl zijn velo gansch buiten gebruik gesteld was. Zaterdag avond, rond 7 uur, gebeurde er een soortgelijk ongeval op de Groote Markt, rechtover het gasthof Au Sultan De Heer Jules Vercruysse, wonende op de Groote Markt, kwam per velo naar huis gereden toen hij, tengevolge eener onvoorziene zwenking, door een auto langs achter werd gegrepen en ten gronde geslingerd. De autovoerder, Kes- teloot Charles van Moescroen, stopte onmid dellijk, en de Heer Vercruysse, die aan hoofd en handen verwondingen bekomen had, werd in de apotheek Snoeck binnengedragen, waar hij de eerste zorgen ontving. Ooggetuigen waren van meening dat de oorzaak van dit ongeval moet gezocht worden in het feit dat de wielrijder verwaarloosd had zijn broekbeenen met velospelden vast te ma ken. Naar alle waarschijnlijkheid zal de broek tusschen den keten en het tandwiel gegrepen zijn geweest en alzoo zal de wielrijder een zwenking gemaakt hebben. Voor beide onge vallen werd door de politie het gebruikelijk proces-verbaal opgemaakt om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Elverdinghe. Brand Dinsdag rond 6 uur 's avonds, is er brand uitgebroken in een hofstede gelegen langs den weg naar Pope- iinghe. De gebouwen konden nog gedeeltelijk gevrijwaard worden. West-Roosebeke ZelfmoordIn de Vijverbosschen, nabij het gehucht «Katte», heeft men het lijk aangetroffen van den 23 ja rigen Marcel Penninck. De ongelukkige, die sinds enkele jaren aan een zenuwziekte leed, zal een einde aan zijn leven gesteld hebben met zich een kogel door het hoofd te jagen. De veldwachter, die van het gebeurde spoe dig verwittigd werd, stelde een onderzoek in. Verandering van woonst van af 1° Juli Changement de domicile a, partir du i' Juillet Gewezen Intern, Gentsche Hospitalen Ex-Interne, Hópitaux de Gand Rijsselstraat ~7 A in plaats van 7Q Rue de Lille au lieu de 3 YPER Te'- 404 SPREEKUREN Alle dagen 8-10 en 2-3 Dinsdag, Donderdag avond 6-8. CONSULTATIONS Tous les jours 810 et 2-3 Mardi, Jeudi soir 6-8. Mademoiselle Marie-José Vercruysse, de Courtrai, élève des Dames de Rousbrugge Ypres, vient d'obtenir, au concours de l'Institut Dactylographique de Belgique a Gand, le brevet supérieur avec Grand fruit Pour le travail libre, elle est classée première avec félicitations du Jury. Mejuffer Marie-José Vercruysse van Kort- rijk, leerlinge der Rousbrugge Damen te Yper, deel genomen hebbende aan den Bel gischen Wedstrijd van vingerdruk (dactylo- graphie) in het gesticht van Gent, bekomt het diploma met groote onderscheiding. In de rangschikking der vrije werken be haalt zij de i® plaats, met gelukwenschen van de Jury. Zondag 13 Juli Poperinghe Sint- Sebastiaan Een Oppervogel van 175 en een van 100 fr. 2 Zijdvogels van 85 fr. 2 Kallen van 40 fr. 12 Hoekvogels van 20 fr. en 100 primés van i5 fr. - Inleg i3.5o fr., terug 10 fr. Begin om 10 1/2 uui. Een autobus zal vertrekken om 9 1/2 uur bij Elie Decrock. Beleefd verzoek zich van heden te doen inschrijven. Rijsselsteenweg, 47 op Zondag 20 Juli 1930 waarna Kostelooze Tombola. Verklaringen van den 3 tot den g Juli ig3o Geboorten Dewul! Raphael, Hondstraat, 21. Cardoen René, Ste-Godelievestraat. Doize Gilbert, Zonntbeke- steenweg, Katotjes, 93. De Pauw Thérèse, Veemarkt, 24. Angillis Simone, Zonnebekesteenweg, Katotjes, 40. Sercu Remi, Zonnebekesteenweg, Katotjes, 67. Andries Lucienne, Beluikstraat. Demarez Georgette, Zonnebeke steenweg. Huwelijken Pottel Julius, timmerman en Debaere Mar- gareta, dienstmeid, beiden te Yper. Baeyens Petrus, bureeloverste bij de Belgische Spoorwegen te Borgerhout, en Demeester Magdalena, handelaarster, te Yper. Overlijdens Spotbeen Stephanie, 71 j., z. b., wéd. Slembrouck Frederic, Rijselstraat, 93 Degraeve Marie, 18 j.,z. b ongeh., Meenensteenweg, 8. Huwelijksaankondigingen Abdon Santy, mekaniekwerker en Margareta Duthoo, huishoudster, beiden te Yper. Paul Vincart, schilder, te Poperinghe en Luciana Berghman, fabriekwerkster, te Yper. André Sedeyn, meubelmaker en Martha D'Almagne, dienstmeid, beiden te Yper. Mauritius Hollevoet, kleermaker, en Clara Van Imschoot, winkeljuffer, beiden te Yper. Henri Delobel, advokaat, reserve onder luitenant, en Valentina Gruwez, z. b., beiden te Yper. Camille Vangheluwe, kleermaker, en Rachel Baelen, z. b., beiden te Yper. Versche Groenten Fruit Conserven Kaas en Wijnen Vroeger Albert DETHOOR-STEKELORUM THANS gezaagd op alle lengten, in blokjes en gekapt, groote voorraad in magazijn. Bij Camille Verfaillie, 115, Meenensteenweg, Yper. Bestellingen worden ook aanveerd in het HUIS WELKOM 37, Maarschalk Frenchlaan (Bascule). Studie van den Notaris De VOS te Wervik. (N achtegaalhoek) Bij de groote baan van Meenen naar Yper o van een met 7 aren 84 ca. grond. Gebruikt door den verkooper J. Blondeel. Ingenottreding met 1 October aanstaande. 1/2 p. h. Instelpremie. Overslag Maandag 4 Oogst daarna telkens te 4 uur stipt, ter herberg In den Nachtegaal bij M. Pyck-Devos. Studie van den Notaris Ghekiere te Meenen. Etude du Notaire NaudSs a Comines- Un baraquement avec 2 ares 81 ca. de fonds et jardin, sis rue Gemeene. Libre d'occupation. Une belle maison bourgeoise avec env. 520 m.c. de fonds et jardin, sise en face de l'église. Libre d'occupation le 1 Aoüt ig3o. Pour renseignements s'adresser en l'étude du Notaire NAUDTS susdit, et pour le n° 2 également au n° i35 de la rue Nationale, a Marcq en Baroeul (Nord). Étude au Notaire NaudtS a Comines.- nou vehement construite avec environ 112 me. de fonds et jardin, sisé a COMINES, rue d'Orléans. Pour renseignements s'adresser en l'étude de Me NAUDTS, Notaire a Comines, 011 chez le vendeur M. Auguste Minnekeer-Pan- necoucque, «Ma Campagne Comines. Kantoor van den Notaris VAN EECKE te Poperinghe. te 2 1/2 uur nanoen, te POPERINGHE, in den Katholieken Kring Bertenplaats. van 2 Ha. 84 aren 48 ca. eertijds weide langs den steenweg van Yper naar Pilckem Gebruikt door M. Alois Van Gheluwe, tot i October iq3o. Overslag op Dinsdag ig Oogst iq3o terzelfde uur en plaats.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8