R. Asaert-Salomé GROOTE KERMIS Brugge - Pijnlijk Ongeval A LOU ER Mie Maison Ouvrière YPER - KAAI La Chapelle de 1 Immacolée Conception Uit ter hand te koop WOONHUIS Voor uwe Portretten Boterstraat YPER A vend. d'oc. Plans Popp Allerhande Nieuws Yper. Gekwetst. Zaterdag avond, rond II u. 3o, bevond zich de 27 jarige Soutaer Gerard, van Yper, in dronken toe stand op de Groote Markt en liep er tegen de Noordwatering van Veurne Burgerlij Ke Stand van Yper Sint Niklaaswijk G. de Stuersstraat Huizen te Koopen te Yper Hofsteden te Koopen of te pachten in FranKrijK auto van Sedeyn Michel met het gevolg dat hij door de glasscherven der stukgeloopen ruit van de auto nog al erg gekwetst werd. De hulp van een geneesheer moest ingeroe pen worden om het slachtoffer te verzorgen. Gevecht. Zondag avond, rond 10 u., als- wanneer het volksbal in de Halle volop aan den gang was, greep er een gevecht plaats, op den hoek der Neermarkt en Rijselstraat, tusschen den genaamden Deleye Camille van Yper en de gebroeders Van Meenen Albert en Ernest, beiden van Rousselare. Een dezer laatste kreeg een geweldigen slag in het aan gezicht met een hard voorwerp, dat men tot nu toe nog niet gevonden heeft. De politie die verwittigd werd en dadelijk ter plaaats kwam toegesneld, stelde een einde aan het gevecht en leidde de ruziemakers naar het politiebu reel. De gekwetste werd eerst in de apotheek Snoeck ter verzorging binnengedragen. Bedelaar. De genaamde Flyps Henri, van Langemarck, een gebrekkige die op zijn knieën voortkruipt, was reeds een drietal da gen in stad aan 't rondslenteren en 't bedelen. De politie heeft hem aangehouden waarna hij veroordeeld werd om voor twee jaar in een bedelaarsgesticht opgesloten te worden. Zondag namiddag kwam de heer Lagast per rijwiel langs de Steenbrugsche Wandeling gereden. In een korfje voor het stuür zat zijn 6-jarig knaapje Roger. Gekomen op hoogte van den Kerkhofwegel, waar een soort wijk- kermis was, bleef de heer Lagast staan om naar ballonnetjes te kijken die men daar opliet. Op dit oogenblik kwam een auto ge voerd door Notebaert Antoon, van Yper, voorbijgereden. De auto vatte het rijwiel. Het knaapje werd met vréeselijk geweld tegen den grond geslingerd en was op den slag dood. De ongelukkige vader werd insgelijks ten gronde geworpen en bekwam verwondingen die niet erg zijn. De dader zonder naar zijn slachtoffers om te zien reed voort. Slecht beviel het hem. Een motocyclist achtervolgde hem en kon hem in de gemeente Waardamme inloopen. Hij dwong hem terug naar Brugge te rijden. De politie had de grootste moeite om hem tegen de volkswoede te beschermen. Hij werd aan gehouden en ter beschikking van den heer prokureur des Konings gesteld. De Regie der Noordwatering van Veurne heeft de eer de eigenaars die 3o hectaren grond in gezegde Watering bezitten, tot eene gewone ALGEMEENE VERGADERING bijeen te roepen, welke zal plaats hebben in het Stadhuis van Veurne op Dinsdag 2 Sep tember naast, om 10 Vi uur 's morgens. DE REGIE. sise chaussée de Menin, comprenantplace de devant, cuisine, cave, 3 chambres et gre- nier, étable a mouton, débarras et beau jardin. Prplus renseignements s'adresser a M. Bollengier, i3, rue Longue de Thourout. Maria VAN EXEM laat weten dat zij de café Au Cue de Bourgogne aan de Kaai, komt over te nemen. Zondag 17 Oogst, ter gelegenheid van het feest aan de Kaai GROOT BAL, met JAZZ BAND. Par les soins de notre concitoyen M. Edouard Froidure, une chapelle dédiée a rimmaculée Conception de la S,s Vierge et a la Bienheureuse Bernadette de Lourdes, est en voie de construction dans la rue de Dix mude, sur le coin de la rue Vieux Marché au Bois. Jeudi, 14 Aoüt, dans la matinée, eut lieu la cérémonie de la pose de deux pierres dédica- toires en la facade de la future chapelle. Ces pierres furent posées par M'11' Bernadette Deraedt, un bébé de moins de deux ans, qui fut assistée par son père, notre concitoyen M. Maurice Deraedt, ainsi que l'atteste d'ailleurs l'inscription de la plaque, dont le texte suit Ad majorem Dei gloriam, honorem quoque Immaculatse Conceptionis Ejusque ancillse, Beatae Bernadettse, lapidem hanc D"Ua Ber- nadetta Deraedt una cum patre suo Mauritio posuit a. d. II Assumptionis, anno MCMXXX. (Traduction) En la vigile de l'Assomption, l'an ig3o, M'He Bernadette Deraedt, conjointement avec son père Maurice, a posé cette pierre a la plus grande gloire de Dieu et a l'honneur de lTmmaculée Conception et de sa servante, la Bienheureuse Bernadette. L'autre pierre porte la mention suivante Fac, o Virgo immaculata, ut hujus sacelli ad instar, bello iniquo diruti, nunc formosio- ris restituti, ab iniquitatibus nostris resurga- mus et sicut ancilla tua, Beata Bernadetta, Domino Tibique placeamus. In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti, Amen. (Traduction) Faites, o Vierge immaculée, qu'a l'instar de cette chapelle, détruite par une guerre injuste et maintenant reconstruite en plus beau, nous nous relevions de nos iniquités et, comme votre servante, la Bienheureuse Bernadette, nous devenions agréables a Dieu et a Vous Même. Verklaringen van 7 Oogst tot den 14 Oogst iq3o Geboorten Packet Madeleine. Zaalhof, 17. Dehaerne Norbert, Tegelstraat. Jacques Jaqueline, Zonnebekesteen- weg. Verleure Denise, Poperinghesteenweg. Bruneel Richard, Pennestraat, 14. Dehaene Jules, G. de Stuers- straat. Hof Lucien, Maarschalk Frenchlaan. Dewulf Marie, Zonnebekesteenweg. Rappelet Jaqueline, Dicke- buschsteenweg. Peene Paula, Minneplein, 39. Huwelijken Hollevoet Mauritius, kleermaker en Van Im- schoot Clara, winkeljuffer, beiden te Vper. Voet Eugeen, fabricant te Kortrqk en Carbon Lia, z. b., te Yper. Wille- kens Raphaël, eerste wachtmeester der Gendarmerie te Kortrijk en De Preytere Madeleine, z. b., te Yper. Sedeyn André, meubelmaker te Yper en d'Almagne Martha, dienst meid te Yper. Verleure Albertus, steenkapper en Degroote Maria, z. b., te Yper. Overlijdens Dumortier Palmyra, 38 j z b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 26. Cardinael Alphonse, 67 j., werk man, echt. Gesquière Monica, Zonnebekesteenweg. Polfliet Maria, 43 j., z. b., echt. Spanove Edmond, Poperinghesteen weg, 26 Denys Marcel, 53 j., landbouwer, echt. Berteloot Marie-Louise, Wenninckstraat. Vandenbroucke Irma, 48 j., huishoudster, wed. Knockaert Jules, LangeThouroutstraat. Van de Woestyne Leonie, 65 j., kloosterzuster, G. de Stuers- straat. Vandenameele Godelieve, 68 j., z. b., wed. Kockuyt Richard, Poperinghesteenweg, 26. Segers André, 6 m. 7 d., Majoorgracht. Huwelijksbeloften Daniel Terryn, mekaniekwerker en Alina Verstraete, z. b., beiden te Yper. Etienne Mattelaer, gewestbeheerder in Belgisch Congo, gehuisvest te Yper en Leonora Moyaert, z b., te Yper.Paul Tamboryn, leeraar aan de Middelbare Staatsschool, te Yper en Germaine Binne- mans, onderwijzeres, gehuisvest teYper, voorheen te Tessen- derloo dienstig voor herberg of handel, gelegen te Ghyverinchove, op circa 4 aren grond en hovenierhof van de Commissie van Openbaren Onderstand, kadastraal bekend wijk A, num mer ex 80e. Voor alle inlichtingen zich wenden ter studie van den Notaris de Grave te Ghyverinchove. STAD YPER ZONDAG 24 OOGST 1930 Groote RIJWIELKOERS 60 Km. voor Beginnelingen 400 Ir. Prijzen en Premïën VERDEELD ALS VOLGT 100 - 75 - 60 - 5o - 40 - 25 - 20 - i5 - 10 - 5 fr. Inschrijving in de herberg Den Hert om i5 uur. Vertrek aan de Café Prince Albert om 16 uur. Aankomst en prijsdeeling aan de Café de la Tour Om 18 uur Voetloopwedstrijd, 2000 m. 5o fr. prijzen. Vanaf 19 uur Valiezenkoers. Groot Kinderenspel. Schoor e Tombola. Om 20 u. 3o Groote Kinemavertooning in open lucht. Om 22 uur Groot Volksbal. Maandag 25 Oogst 1330 Om 18 uur Groote Wielrijderskoers voor beginnelingen beneden de 17 jaar. 125 fr. prijzen. Van 19 tot 21 uur Zangwedstrijd in de herberg A la Ville d'Ypres voor de man nen eikin de herberg Au Tivoli voor de vrouwen. Van 20 tot 22 uur Volksspelen in de ver scheidene herbergen der de Stuersstraat. HARKTEN MARCHÉS MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS <D V3 Öfl SC 1 <l> O. --** O CL i'arwe de 100 kllogt. Froment les 100 kilos Rogge ld. Selgle ld. Haver ld. Avotne id. Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurt e le kilo Eieren het stuk CBafs la pièce Hoppe de 50 kllogr. Yper 9 Oogst Kortrijk 11 Oogst Rousselare 12 Oogst Veurne 13 Oogst 158 188 175 165 92,00 103 95 85 97 128 120 108 35,00 40 42 50 25,75 25,50 24,50 27,00 0,90 0,83 0,82 0,86 160 IKV 105 60,00> 25,50- 0,81 260 1930 Markten van Anderlecht 12 Oogst Varkensmarkt te koop gesteld 2939 stuks. Gemiddelde prijs; per kilo op voet 8,00 9,00 fr. 13 Oogst Veemarkt te koop gesteld 372 ossen aan 7,5o g,5o fr. 80 stieren aan 6,5o-8,5o fr., 1192 koeien aan fi,5o - 8,5o fr. Totaal 1644 stuks. wendt U tot het welgekend Huis Specialiteit voor kinderportretten, huwelijken en groepen, alsook alle buitenwerken. Gematigde Prijzen. Meest verzorgd werk. Men trekt In alle weder, alsook op Zon- en Feestdagen. Open alle dagen van af 8 uur 'a morgens tot 8 uur ivou» Adres 6, Maloulaan, te Yper de Poperinghe en 4 feuilles, avec ou sans matrice. S'adresser au bureau du journal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8