Salon de Coiffure pr Dames Melle Berthe Mesure Kleine Aankondigingen Joseph Thoma-Deronne VOEDSTER Nous cherchons Gevraagd goede knecht Gevraagd Jongen On dem. bonne serveuse Servante sérieuse Meid gevraagd Katholieke Familie Gevr. goede dienstmeid Bekw. en deftige Meid gevraagd Gevr. bekwame Meid Men vraagt goede Meid Men vraagt eene Meid Appartement èt louer Garage te huren Garage te huren Trés belle et grande Villa TE KOOP A vendre Belle Villa et 6 Maisons bourgeoises Bain et chauffe-bain TE KOOP Brandhout te koop Te koop per occasie A vendre d'occasion Goede oude Pannen te koop ID J AH MAi M. Leuridan. Zij moet ors patrimonium terug eischen. Zijt gij nu van gedacht dezen brief te sturen M. de Voorzitter. M. Sobry. Een paar uren nadat de vraag van M. Missiaen toegekomen was heb ik een telegram ontvangen van den heer minister dat luidt als volgt Moogt rekenen op toelage noodig tot benoemen bestuurder zonder klas». De Caisse Commerciale de Kouiers Voorheen G. Dïü LAERE C°, n. v. keert in veertiendaagsche rekening eenen intrest uit van 2,45 's jaars (tijdperk van 25-8 tot 10-9-30). Plaats open van Onderwijzer te Passchendaele Worden seffens gevraagd Go"ds en halve Stovemakers en Plaatbewerker Te huren Groote tfarht, Yper Appartement A LOUER, Grand'Place a Ypres Appartement A louer, rue d'Elverdinghe, 37 Maison avec porte cochère Volledig dorschmateriaal met tractor, haar verantwoordelijkheid want zij moet zor gen dat wij alles terug krijgen wat wij vroeger bezaten. M. Sobry. Wij zullen het voorstellen op de dagorde der aanstaande zitting. l5 Vraag M. Missiaen Wensch uit te drukken en voetstappen aan te wenden voor het behoud van den post van schoolbestuurder in de stedelijke knechtenschool. Wij hadden reeds tot driemaal toe naar den minister geschreven en zullen nu de openbare aanbieding uitschrijven. M. Missiaen. Aangezien ik voldoening bekomen heb zal ik over dit punt niet verder aandringen. M. Vermeulen. - Er zou nu moeten gezorgd -worden dat de benoeming onmiddellijk ge schiede opdat de nieuwe bestuurder in staat weze alles in orde te brengen tegen de opening der school, M. Coutelle. Er is nog steeds géén water1 op de vischmarkt. reeds over een jaar werd er gevraagd daar een kraan te plaatsen en die is er noodig voor de openbare gezondheid. M. Lemahitu Daar is inderdaad water noodig, maar het is nog geen jaar geleden dat dit gevraagd werd. M. Leuridan. Waarom werd het vuur werk niet geh uden op O. L. V. half Oogst. M. Sobry. Eerst is het niet kunnen afge schoten worden door het water, en wanneer het den Zondag daaropvolgende moest plaats hebben, was het vuurwerk niet toegekomen, het was verdoold men is mij zelts komen vragen wat er daarmede moest gedaan worden en ik heb geantwoord dat indien zij het vuur werk niet hadden zij het natuurlijk ook niet konden afschieten. M. Laton. Ik heb vroeger gevraagd, bij den uitgang der scholen een plaat te plaatsen zooals te Wevelghem b. v. Opgelet School om de autogeleiders tot voorzichtigheid aan te manen wanneer ze daar voorbij rijden. M. Bonnet. Het ware nog beter over de -straat een draad te hangen met in het midden een plaat. M. Vandamme.— Het ware dan wenschelijk •dat d; ze plaat tamelijk groot weze. M. Laton. Aan den hoek aer Tempel- en Boterstraat staat gewoonlijk een agent maar het gebeurt dat deze soms op een andere plaats geroepen is; hoe weten de autogeleiders dan dat de Tempelstraat verboden inrit is. M. Bonnet. Daar bestaat geen sens unique maar het ware wenschelijk dat deze er zou voorgeschreven worden. De openbare zitting wordt hierop te ig u. 20 geheven. STAD YPER Plaats van Bestuurder zonder klas is open in de Stadsjongensschool. Wettelijke wedde. Woonhuis met licht en vuur. Aanvraag indienen bij het Gemeentebestuur vóór i5 September 1930. Yper, den 26 Oogst ig3o. De Burgemeester, H. SOBRY. Aanvragen indienen vóór 1" September ig3o. 8| rue Jules Capron, YPRES Confort moderne Travail soigné. Prix modérés. ^ETITES AININOINCBS )e personen die het volledig adres 'van kleine aankondigingen vragen worden verzocht zegel oor antwoord bij hun brief te voegen. Bestuurder van het huis A. DELHAIZE wonende 32, ftljselstraat, Yper plaatst zich als dienstbezorger voor dienst boden, in alle gewesten. Moeder en dochter vragen om 2 voedster kinderen op te brengen, goede verzorgirg. Dickebiischsteenweg, 294, Yper. commergant, bien situé, qui voudrait céder vitrine peur tenir dépöt. Aucun frais, bon- r.es conditions. Prendre adresse bur. journ. Zich wendert Bföüwerij j. G. Doriclc, 8, Lombaa dstraat, Yper. Hooge loonen, zonder aftrek.-- Zich wenden tot M. Gustave DEAN-DELPORTE, rue de la République, 83 98, COMINES (Frarce). van den buiten, 16 18 jaar, om beenhou wersstiel te leeren.— Zich wenden bij Mon- carey, Groote Markt, 21, Yper. parlant Flamand et Frangais, bien au courant restaurant et limonade,..a, l'Hötel Excelsior, Grand'Place, Ypres. de 18 a 25 ars est demandée chez R. Van Robaeys, pharmacien, rue au Beurre, 18, E/V. voor burgershuis. Zich w. Statiestraat, 9. zoekt huisgezin of moeder en dochter of twee meiden goede keuken alle werk vlaamsch en fransch voor stad of buiten getuigschriften vereischt goed loon. Adres ten bureele dezer. van dertig jaren voorts, goed loon. Zich wenden bij Alphonse DERUDDER, aanne mer, WERVICK- Frankrijk. Adres bureel van 't blad. voor klein huishouden, zeer goed loon. Adres ten bureele van dit blad. Zich wenden Korte Thouroutstraat, 12. van 16-17 jaar voor in huishouden te helpen met kinderen. Adres ten bureele. non garni, 5 places, eau, gaz, W.-C. S'adresser 69, rue St-Jacques, Ypres. gelegen Lombaardstraat. Zich wenden zelfde straat, Nr 8. dienstig voor twee autos, nevens Lapiere's zaal, Hondstraat, Yper. Zich wenden bij Moncarey, Groote Markt, 21. met 7 plaatsen op het eerste verdiep, boven de herberg Café Central», alsook een garage voor een auto. Zich schriftelijk te wenden tot de Ypersche Centrale. Brouwerij Dickebuschsteenweg, te Yper. comprenant 7 places au ir étage au dessus du Café Central ainsi qu'un garage pour un auto. - S'adresser par écrit a la Bras serie Centrale Yproise chausgée de Dicke» busch a Ypres. A lotjes* Ypras avec tout le confort moderne, garage, remise et appartement dê ehatiffetir et i Ha, de pare, étang et jardin potager. Pour tous renseigne- ments s'adresser a M. Cyrille Schmidt, Boulevard Malou, 3rYpres. -r- S'adresser: M. PROOT, Brielen. Twee Werkmanswoningen, Dickebusch steenweg, met 27 aren zaailand, Tuitboomen. Voor inlichtingen zich wenden zelfden steen weg, Nr i37, Yper. S'adresser chez M. DEPOORTER, rue Fiers, 10, Ypres. vendre d'occasion. Adresse au bu reau du ïournal. voortbrengst 2000 kgr. per uur, in goeden staat en zichtbaar in werking omtrek van Wytschaete. Adres ten bureele dezer. gezaagd op alle lengten, in blokjes en gekapt, groote voorraad in magazijn. Bij Camilla Verfaillie, 115, Maenen&teenweg, Yper. Bestellingen worden ook aanveerd in het HUIS WELKOM 37, Maarschalk Frenchlaan (Bascule). Zware pinne machienzeer goeden staat. Zich wenden Kunstwerkstede, Henri Beirnaert Zoon, KORTRIJK. en excellent état Forte tenonneuse. S'adresser Ateliers d'Art, Henri Beirnaert Fils, COURTRAI. aan voordeelige voorwaarden. Voor inlich tingen zich wenden bij den aannemer Yper- Statie, lokomotiefplaats. Zie vervolg Kleine Aankondigingen op het laatste blad van ons bijvoegsel. vraagt R HUM

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 11