Prachtige BLOEMENSTOET LU1STERLIJKE FEESTEN HET YPEHS 2 ReningHe Eeuw- en Kermisfeesten EE V WFEESTEN Bijzondere premiën aan de muziekmaatschappijen Op Zondag 31 Oogst en Maandag lD September GSOOTE FEESTELIJKHEDEN Les Poilus de France Wijk HIONTIViARTRE opgeluisterd door de Harmonie des Etabiissements Agache Fils ZONDAG 7 SEPTEMBER 1930 MAANDAG 8 SIPIEMBER 1930 LEEST VERSPREIDT De Eeuwfeesten welke alhier den 27 Juli U, ingezet werden met een prijskamp voor de schoonst versierde uitstallingen, optocht, solemneele Hoogmis, vaderlandsch sermoen, Te Deum, waarna Huldebetooging op de Marktplaats, gelegenheidsliederen door de kinderen der scholen en aanspraak door den Burgemeester, den Heer Victor Pieters, no taris, zullen met dejaarlijksche kermisfeesten, beginnende op Zondag 7 September e. k. met klank voortgezet worden, dank zij de welwil lende medewerking van al de ingezetenen zonder uitzondering en de milde geldelijke tusschenkomst van het gemeentebestuur en het mag gezegd worden van den Heer harles Pieters, eerbiedwaardigen ouderling van 94 jaar en vader van onzen achtbaren Heer Burgemeester. Heer Charles Pieters, niettegenstaande zijne hooge jaren, staat nog immer op de bres Nu, uit het programma der feestelijkheden, knippen wij het volgende Kermissondag, 7 September om 4 ure 3o, stoet ingericht door de plaatselijke Tooneel- gilde, waaronder nog een vreemde groep en alles opgeluisterd door de Muziekmaatschap pij van Merckem. Volgens het schijnt zul len de moeilijksten voldaan zijn. Om 6 ure concertom 8 ure buitengewone cinemaver- tooning in open lucht (Het programma zal buiten alle verwachting zijn). Kermismaandag 8 September Jaargetijde voor de overleden parochianen 's namid dags allerhande volksvermakelijkheden waar onder schoone vuurvogelschieting voor oud soldaten. Dinsdag, 9 Septemberom 9 ure plechtige dienst voor de gesneuvelde soldaten en bur gerlijke oorlogslachtoffers met vaderlandsch sermoen. Na den dienst, bloemenhulde aan het Gedenkteeken. 's Avonds volksvermaken op den Molenhoek. Woensdag, 10 September Buitengewone prijsvlucht voor duiven 's namiddags geiten prijskamp bij de herberg 't Voshol Kermisdonderdag. 11 September om 1 ure groote Jubelschieting aa 1 de pers om 5 ure concert door de Muziekmaatschappij van Oostvleteren, waarna volksvermiken en wan delconcert, 's Avonds, prachtig Vuurwe-k. Koekesondag Allerhande volksvermaken in de herbergen 'c tlof van Commerce», De Treurniet De Loskaai en De Pereboom De feestcjmm ssie, om zulk een programma te verwezenlijken, moei g en moeite ges >aard heb aen noch omzien en on^etwijleld, al cat beenen heelt, zal op deze dagen te Reninghe willen zijn. De Eeuwfeesten zullen ge loten worden op 11 November met de Plechtige planting van den Eeuwfeestboom. STAD V Jo. £v ZONDAG 28 SEPTEMBER 1930 om 14.30 uur ter gelegenheid der Officieele Inhuldiging van het Justitiepaleis. - Prijzen en Premiën 14.000 fr. Vtrdeeiinfl dar Prijzen Repetition des Prix Bebloemde wagens Chars fleuris 1000, 8oo, 6oo, 5oo, 400, 3oo, 25o, 200 fr. Bebloemde autos Autos fleuris 5oo, 400, 35o, 3oo, 25o, 200, i5o, 100, 75 fr, Bebloemde rijtuigen Voitures fleuries 400, 3oo, 200, i5o, 100 fr. Bebloemde motos Motos fleuris i5o, 125, too, 75, 5o, 25 fr. Bebloemde velos Vélos fleuris i5o, 125, ioo, 75, 5o fr. Groepen bebloemde motos en velos min stens vijf Groupes de motos et de vélos fleu ris, minimum cinq 25o, 200, i5o, 100, 75 fr. Klein gerij Petit charroi 25o, 200, i5o, 125, 100, 75 fr. Groepen, minimum 20 personen - Groupes, minimum de 20 personnes 5oo, 400, 3oo, 25o, 200, i5o, 100 fr. Afzonderlijke en kleine groepen Isolés et petits groupes 200, i5o, 100, 75, 5o fr. Primes spéciales aux sociétés de musique P. S Het Comiteit behoudt zich het recht gebeurlijk de prijzen te veranderen. Le Comité se réserve le droit de modifier éventuellement l'attribution des prix. De bijtredingen mogen afgegeven worden aan M. R. Bouquet, Voorzitter van het Comi teit, M. F. Dethoor, schrijver, of op het Gemeentesecretariaat, ten laatste den 1" Sep,- tember aanstaande. Bloemenstoet van 28 September 1930 B@S^nspli!( Baricht Het comiteit der Eeuwfeesten heeft de eer ter kennis te brengen dat de inschrijvingen voor den bloemer stoet onwederroepelijk zul len gesloten worden op Maandag aanstaande I" Septemberom l5 uur. Corso Fleuri du 28 Septembre 1930 Avis !fès Irnpo-'Sant Le comité des fêtes du centenaire a l'hon- neur dc porter a la connaissance du public que les inscriptions de participation au corso fleuri seront irrévocablement closes le Lundi T Septembre prochain,-z i5 heures. 1930 - STAD YPEK 1930 ter gelegenheid der Oude Tramstatie, Maarschalk Fochlaar, Capron- en Poperinghestraten met de welwillende medehulp van 't Stadsbestuur. ZONDAG 31 OOGST Om 3 ure Groote Velokoers, 5o km. voor onderbeginnelingen, 5oo fr. prijzen. - Groote Vuurvogelschieting in de Capronstraat, 3oo fr. prijzen. Om 5 ure Prachtige Eierkoers met lepels. Om 6 ure Prijskaarting in 't bieden, in de Café du Boulevard Prijskamp op den Teerlingbak, in de Café Aux Mille Colonnes Om 7 ure Prijskamp op den Toptafel, ter herberg De Kilo Prijskamp in 't Vloeren, in Den Hommelzak Om 9 ure ARem^ene verlichting van de Statiewijk en Groot Volksbal met Jass- band. MAANDAG 1D SEPTEMBER Van af 6 ure Allerhande volksspelen, zoo als Zakloopen, Schaartjeknip, Bolling in den trou-madame, enz. Voor nadere inlichtingen, raadplege men de aanplakbrieven. La Société «Les Poilus de France», section d'Ypres, invite ses membres a assister a la réunion générale qui aura lieu le Dimanche 31 Aoüt, a io h. 1/2 précises, au siège Rue Jansénius. Ordre du jour Inauguration du Drapeau. La Commission. STAD YPER op de Maarschalk Frenchlaan, Meencn- en Zonnebekesteen wegen bijgenaamd nut di welwillende medewerking vin het Stadsbestuur van Pérenchies (too uitvoerders) en de Harmonie Y P R I A N A Om 10.3o uur Aan de Rijselpoort Ont vangst van de Harmonie des Etabiissements Agache Fils van Pérenchies, door de Har monie Ypriana. Om i3.3o uur Groote Velokoers Groote Prijs Railij voor Beginnelingen 70 km. 1100 fr. prijzen, premiën en palmen. Inschrijving van af 1? uur in de herberg Het Hof van Commerce, vertrek om i3.3o u. stipt aan de herberg 't Pauwtje, aankomst aan de herberg de Rust der Wielrijders - Prijsdeeling in de herberg De Vleenenpoort. Om 16 uur Prijskamp op den Toptafel in de herberg Are de Triomphe. Om 17 uur Groot Kuostconcert gegeven door de Harmonie des Etabiissements Agache Fils van Pérenchies, Voorzitter heer H. Bouchery Onder-Voorzitter lieer J. Fou- quembergue Bestuurder heer P. Thellier. Om 17 uur Prijskamp van Tr&bollingen in de herberg De Bascule. Om 19 3o uur Prijskamp voor het schoon ste zingen in de herberg La Paix. Om 20 uur Prijskamp in den Teerling bak in de herberg Het Hof van Ci mmerce. Om 20 uur Prijskamp van Vogelpik in de herberg bij Leleu. Om 10.3o uur Hondenioop Inschrij ving in de herberg De Roozeboom Prijs deeling in de herberg bij Leleu. Om i5 uur Op het plein der Cité Ligy Groote Ballonwedstrijd voorde kinders van Montmartre beneden de 10 jaar. Inschrij ving van af 14 uur. Om 16 uur Groote Xrach cerschieting, in de herberg De Vicinal. Om 17 uur Prijskamp in den Teerling bak in de hérberg Montmartre. Om 17.30 uur Prijskamp van Biljard in de heroerg L'Espérance. Om 18 uur Valiezenkoers - Vertrek aan de heroerg Ypriana tot aan de herberg 't Pauwtje en aankomst aan dc herberg La Paix. Om i8.3o uur Groote Mastklimming aan de Bascule. Om ig uur Prijskamp in den Teerling bak in de herberg 't Pauwtje. Om 20 uur Prijskamp van Vogelpik in de herberg Rust der Wielrijders Om 20.3o uur Volksconcert gegeven door de Harmonie Ypriana, Voorzitter heer A. Gruwez Bestuurder heer L. Blomme. DINSDAG 9 SEPTEMBER 1930 Om 20 uur Prijskamp van Kaarting in de herberg De Meenenpoort. Om 20.3o uur Prijskamp voor het schoon ste zingen in de herberg De Roozeboom. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1930 Om 20 uur Prijskamp van Kaarting in de herberg De Nieuwe Telefoon. Al de inwoners van de wijk Montmartre zijn vriendelijk verzocht hunne huizen te bevlaggen. Voor alle verdere inlichtingen zie bijzon dere programma's. Het Feestcomiteit.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 2