-HET YPERSCH1 E- LA RÉOION D'YPR ES londagrnst - Repos dominical Wekelijksch Overzicht Groote Kermisbolling IT Jaargang, N' 21 30 Oogst 1930 1le Année, N° 21 - 30 Aoüt 1930 - HSjvoesjfssal - Supplément Duiischland kent thans al de verwikkelin gen van een geweldigen kiesstrijd. De Staal- helm-afdeelingen hebben het erg tegen al de vorige ministeriën die veel te veel toegegeven hebben, zeggen zij, aan den verbroederings zin. Dus willen zij niet van vrede, maar koes teren immer en van langs om erger, weer- wraakgedachten. Dr Curtius daarentegen ver dedigt de tot nog toe heerschende gezindheid die niets anders beoogd heeft dan alles zoo veel mogelijk ten beste te regelen ten voor- deele van het Reich, dat aldus op betere gelegenheden kan wachten om in zijn rechten hersteld te worden. De kommunistische partij verklaart in een laatste manifest dat zij strijdt tegen het Youngplan, tegen het verdrag van Versailles omdathet Reich daardoor zijn verknechting inzette. Ook wil zij niet weten van betaling der herstellingen en der interna tionale schulden. Gemeente STADEN, dorpplaats Distinctions - Nominations Moniteur pu 24 Aout A!i@rhand@ Nieuws Ypeir. Omvergeworpen. Bij het uit komen der Beluikstraat werd Mevrouw Mar tens, uit de Slachthuisstraat, Zaterdag morgen door een automobilist omvergeworpen. Zij bekwam een nog al erge wonde aart het hoofd en werd verscheidene tanden uitgerukt. Dronkenschap. Als naar gewoonte zijn er Zondag en Maandag alweer eenige dron kaards naar het politiebureel moeten opgeleid worden, om er na een' nacht in den amigo doorgebracht te hebben, wat meer nuchter te worden. Twist. Zondag avond, omstreeks 11 uur kregen Maurice en Emile Synaeve ruzie in de herberg De Reisduif in de Surmontstraat, Maurice Synaeve brak er zijn pols bij het in slagen van de ruit der voordeur terwijl Emile met een stoel op een tienjarig kindje sloeg. Gevecht. Maandag namiddag was Georges Huyghe van Rousselaere in de Sta tiestraat in dronken toestand aan 't slenteren en viel er Oscar Beirnaert, van Yper, die daar per velo voorbijreed, wat lastig. Dit bekwam hem echter zeer kwalijk, want hij werd door deze zoo brutaal geslagen dat hij in bedenkeliiken toestand ter verzorging naar het hospitaal moest overgebracht worden. Ongeval Moedige daad. Woensdag voormiddag rond 11.i5 uur was de telephoon- wer.ker Carlier op de groote paal aan de Statie de draden aan 't herspannen, toen hij opeens achterover viel en met het hoofd omlaag in de hoogte bleef hangen. Hij zou een zekeren dood niet ontkomen hebben waren Raoul Souxdorf, telegraphist en L. Rubben, Val. Donderdag namiddag was het jongentje van M. Charles Verplancke bij de We Lemahieu in de Meenenstraat op den zolder aan 't spelen, toen het de val wilde openen en alzoo ten gronde stortte. St-jozefskerk der Paters Karmelieten Eeredienst der H. Kleine Theresia t ZIELMISSEN De Noordpool, waarvan in de laatste jaren zooveel gesproken werd, door de ontdekkings reizen die men er heen deed, heeft deze week bijzonder opspraak verwekt door het ontdek ken der lijken van Andrée en Fraenkel, die in 1897 op ontdekking uitgingen. Na 33 jaren in 't ijs begraven geweest te zijn werden de lijken nog ongeschonden teruggevonden. Ook het dagboek van Andrée werd teruggevonden en zal binnen kort uitgegeven worden. Er zul len aan de overledenen nationale begrafenis plechtigheden verleend worden te Stockholm. De nationalistische beweging in Ipdië is nog immer in volle beroering. Een comiteit had besloten te Dehli te vergaderen weldra echter werd die samenkomst verboden maar de opstandelingen besloten dit verbod te ver- waarloozen en toch raad te slaan. Maar om er kort spel mee te maken werden al de opper hoofden die reeds te Dehli aangekomen wa ren door de engelsche regeering aangehouden. Nochtans gaat de opstandige beweging voort en neemt meer en meer uitbreiding. Erworden bommen geworpen die veel onheil verwekken. In de Republiek van PeifU is men, op het voorbeeld van zoovele andere landen, overge gaan tot de Revolutie en heeft men den Voor zitter op de vlucht gedreven. Het bewind werd waargenomen door de militaire macht. Wat China betreft, zouden er weldra ver anderingen op handen zijn. Volgens Japan, dat zich goed op de hoogte houdt, zoü de bur geroorlog weldra ten einde loopen, want de geldnood doet zich gëvoelen. Er zijn geen banken meer die geld willen verschieten om dat zij geen vertrouwen meer hebben noch in de regeering van Nanking noch in deze van Peking. In Roemenië is er thans enkel spraak van de beslissing die zou genomen zijn door Koningin Helena van zich in een klooster terug te trekken. Nochtans twijfelt men aan de echtheid van deze beslissing daar zij zoo volksgezind en bemind is dat haar verdwijnen uit de wereld zeer erge verwikkelingen zou kunnen meebrengen. RIK. in de twee overdekte traas bij Snaet-Vanheule en Deleu-Vinckier, op Donderdag 11 Sept. 1930. Begin om 2 7» uur namiddag zeer stipt. Inschrijving bij Snaet. Prijzen 125, ioo, 5o, 25 fr.samen 3oo fr. Pelotons van 4 man naar keus. De Commissie. Justice. Ordres nationaux. Est nommé Chevalier de l'Ordre de Leopold M. Butaye Arthur, juge suppléant au tribunal de première instance d'Ypres. Ordre judiciaire. Est acceptée la démis- sion de M. A. Butaye, de ses fonctions de juge suppléant au tribunal de première instance d'Ypres. II est autorisé a porter le titre honorifique de ses fonctions. Est nommé conseiller a la Cour d'Appel de Gand, M. R. Depoortere, procureur du Roi prés le tribunal de première instance d'Ypres, en remplacement de M. Janssens, démission- naire. A tous deux nos bien vives félicitations. Zondag namiddag werd Noël Lernould, per fiets op weg naar Le Bird, door een moto- cyclist omvergereden. Hij bekwam daarbij een hersenschudding en verwondingen aan het aangezicht en moest dadelijk naar het hospitaal overgebracht worden. August Desmedt en zijne vrouw Elodie Synaeve, die samen in de oude kazerne wo nen, werden Maandag namiddag omstreeks 2 1/2 uur in den Openbaren Hof in staat van dronkenschap bevonden. Zij werden wegens smaad en tegenstand aan de politie naar het politiebureel opgeleid, waar ten hunnen laste een duchtig proces-verbaal werd opgemaakt. Naar het schijnt zou het de eerste maal niet zijn dat zij zich wat te veel aan den drank overgeven en met de politie moeten kennis maken. Karei Verschoore, die bij zijn neef Cyrille Devos, op den Poperinghesteenweg inwoont, werd door deze Zondag avond buitengesmeten en nógal deerlijk gestampt en geslagen. werktuigkundige van den ijzerweg, niet aanstonds op de paal geklommen om den ongelukkige uit dezen hopeloozen toestand te helpen. Ten koste van vele moeite gelukten zij erin den man herop te richten en tot het bewustzijn terug te roepen, waarna deze op eigen krachten de paal xon afkomen. Na de eerste zorgen ontvangen te hebben door den heer Maes, statie-onderoverste, kon de werkman naar zijn woning terug keeren. Zulke moedige daad verdient zeker be looning. Wij vieren nu de 9 Donderdagen die haar feest van 3 October voorafgaan. Wij verwachten de geloovigen in groot getal toekomenden Donderdag, voor de Solemnele Mis van 7 u. te hunner inzicht opgedragen en in het lof van 7 1/2 u. door hun gezongen, waarna hun aanbevelingen zullen afgeroe pen worden. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 31 Oogst, om 8 y» uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Henri V1ERSTRAETE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezongen worden op Zondagen 31 Oogst 14, 21 en 28 September, telkens om 9 uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Auguste MAILL1ARD gepensicnneerde machinist. Les amis et connaissances sont priés.de bien vouloir assister a la Messe de Requiéfn^ui sera chantée le Dimanche 7 Septembre, a 8 v« heures, en l'église de St Jacques, pour le repos de l'ame de Monsieur Georges-Ghisiain DE BECK époux de Dame Amoldine BELLEFROID Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 September, om 8 Y, u in St Jacobskerk, tót zielelafenis van Heer Georges Ghislain DE BECK echtg. van Vrouw Arnoldine BELLEFROID Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 7 September,óm 11 u. in St-Mnartens kathedraal, tot zielelafenis van Heer Michel - VERM1NCK zoon van Arthur Alphons en Ludovica- Maria V1AENE. De Apotheek van La Pharmacie de Mr S N O E O K Groote Markt o— Grand'Place is ALLEEN OPEN op Zondag 31 Oogst reste seule ouverte le Dimanche 31 Aoüt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9