6 Pronosiiek Wedstrijd REGLEMENT VAN 31N WEDSTRIJD Ypersche Voetbalkroniek GROOTE VELOKOERS GROOT BAL MET JAZZ-BAND Onderscheiding BERICHT KijKstuinbouwschool - Vilvoorde Bijzondere Cursus over Koloniale Teelten STAD YPER Plaatsen te bejeven in STADSMUZIEKSCHOOL St-Jozefs Beroepsschool 14 December ig3o i5 Maart ig3l Waereghem Sportif - Stade Courtrai R, Courtrai Sports A. A. Mouscron F. C. Heyst - Daring CI Blankenberghe F. C Thielt F C Thourout S. K. Sweveghem - R. S C Menin V. V. Ste Kruis - F. C. Iseghem C. S YPROIS F. C. Roulers 21 r>ecrm/: -r tq3o 22 Maart ig3r Daring CI. Blankenberghe - R. Courtrai Sports Stade Courtrai - S. K. Sweveghem F. C. Iseghem - R S. C. Menin F. C. Roulers V. V. Ste Kruis F. C. Thielt - C. S. YPROIS F. C. Thourout - Waereghem Sportif A. A. Mouscron - F. C. Heyst 25 December ig3o 12 April ig3i R. Courtrai Sports - F. C. Thourout S. K. Sweveghem - A. A. Mouscron 'C. S. YPROIS - Daring CI. Blankenberghe Waereghem Sportif - F. CL. Iseghem F. C. Heyst - F. C. Roulers V. V. Ste Kruis - F. C. Thielt R. S: C. Menin - Stade Courtrai 28 December ig3o ig April ig3l F. C. Thielt R. Courtrai Sports F. C. Roulers - Waereghem Sportif Stade Courtrai - F. C. Iseghem C. S. YPROIS - V. V. Ste Kruis Daring CI. Blankenberghe S. K. Sweveghem A A Mouscron - R. S. C. Menin F. C. Thourout - F. C. Heyst 4 Januari ig3i 26 April ig3i F. C. Heyst Stade Courtrai V. V Ste Kruis - Daring CI. Blankenberghe F. C. Iseghem - A. A. Mouscron Waereghem Sportif F. C. Thielt R. Courtrai Sports - C. S. YPROIS R. S C- Menin - F. C. Roulers S. K. Sweveghem - F. C. Thourout Football Seizoen 1830 - 1931 Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats II' AFDEELING A 6000 fr. PRIJZEN 6000 fr.. waaronder een hce.ren en een, dames velo en een waschmachien. 1) Voor ieder match zullen de volgende punten toege kend worden al de juiste scoor der tegenovergestelde elftallen 3 punten. b) de juiste score van het winnend elftal 2 punten. c) .de aangeduide winnende ploeg 1 punt. d) indien de match eindigt op een drawn de juiste score van den drawn 3 punten. de onjuiste score van dén drawn 2 punten. 2) De uitgestelde matchendie per geheele reeks herspeeld worden, komen in aanmerking voor den wedstrijd de andere uitgestelde matchen niet. 3) Een bus zal iedere week geplaatst worden in 't lokaal, van den Donderdag avond af, voor het ontvangen der bulletijns deze bus zal gesloten worden den Zondag ten laatste een half uur vóór 't begin uur der matchenlater afgegeven bulletijns alsook deze in de bus niet zijnde zullen niet in aanmerking komen. 4) Bulletijns met onleesbaar of vervalschte cijfers, alsook deze waarop de cijfers zullen overscheven zijn zullen nietig verklaard worden. (Bezigt het dubbel der bulletijns om veranderingen aan te brenger.). 5) lederen Zondag-' zal een bijzondere prijs toegekend worden aan dezen die het meest getal punten bekomt in geval verscheidene mededingers hetzelfde aantal punten bekomen zal de prijs verlot worden, telkens den Zondag avond rond 7 uur, na het opmaken der rangschikking (deze zal geschieden in het Openbaar, iD de bovenzaal van het lokaal, toegankelijk voor eenieder, en zal uithangen zooals de ar gewoonte). De prijs zal kunnen afgehaald wor den van af iederen Dinsdag avond volgende op de match. 6) Alle reklamatiëo wegens mogelijke missingen in het toekennen der,punten moeten, om geldig te wezen, aange geven worden a) tegen den Maandag avond volgende op de match indien het betrek heeftop het toekennen van den prijs. b) tegen den Zondag avond volgende op dezen der match ('t zij met een teekcn X nevens het getal punten op de lijsten te plaatsen, 't zij M. Ev. Baete ervan te verwittigen) -voor alle andere. Later ingekomen klachten zullen niet aanvaard worden. 7) De bekomen punten van iederen Zondag zullen dienen voor de Algemeene Rangschikking van einde seizoen waarvoor een honderdtal prijzen zullen toegekend worden. Hiervan zijneen vijftigtal prijzen aan de eersten der rang schikking voorbehouden alsook een vijftigtal prijzen te ver loten onder de niet prijswinnende deelnemers van den wedstrijd. 8) De wedstrijd wordt gedaan bij middel van bulletijns bevat in een genummerd boekje (nummers die zullen dienen voorde rangschikking en trekking einde seizoen). Boekjes te bekomen in 't Hotel Continen tal bij al de leden van het Comiteit en ter drukkerij Dumortier, Boterstraat, i5, Yper. Het boekje kost 20 frank. De prijzen zijn tentoongesteld In de Pup pen bij M. Aimé Gruwez, Boterstraat. Onze drie elftallen werden Zondag laatst nogmaals in de gelegenheid gesteld zich te oefenen. De juniors waren 's morgens aan den slag tegen Meenen en wonnen voor de tweede maal, alhoewel de zege ditmaal nipter behaald werd (5 4). De samenstelling van deze ploeg zal maar weinig meer moeten veranderen, om reden dat de verschillende plaatsen goed bezet zijn. Zeker is er nog training noodig terwijl de spelkunde nog moet aangeleerd worden, doch de jonge krachten, die tegen woordig van het elftal deelmaken, kunnen, met goeden wil en volharding, er toekomen goede voetbalspelers te worden. Van de laatste dagen dus gebruik gemaakt, juniors, om den besten form te bezitten op 5 Octo ber aanstaande. Derde speciaal trok naar Roeselaere op om den lokalen F. C. te ontmoeten. Onze mannen moesten er het onderspit delven en verloren enkel met 3-2. Alhoewel deze ploeg niet geheel en gansch opgesteld was zooals aangeduid, mag de uitslag als bevredigend doorgaan. Nochtans missen veel spelers nog aan oefening en zij zullen dus alles moeten in 't werk stellen om, voor de aanstaande kampioen schappen, gereed te zijn ten einde hun optre den met wellukken bekroond te zien. Eindelijk komen wij aan de oefenings- inatch Yper - F. C. Roeselaere. Met tien man tegen elf winnen met 6 o, dat heeft het bezoe kend elftal Zondag verwezenlijkt, niet zoo zeer door hun voetbalkunde maar veel eer door het bezitten van uithoudingsvermogen en moed, gaven die zij tot op het einde van de match vertoonden. Hoe de onzen gespeeld hebben weet ik zelf niet. Zij waren overal te vroeg of te laat, hunne passen waren ver van gemeten, het zoo gezegde vuur was totaal zoek geraakt, voegt daarbij dat Margonneau zich maar halt meer kon verdedigen gezien hij geraakt werd, in een woord een match of een oefening zonder historie waar de onzen totaal hunne supporters ontgoocheld hebben. Zeker staat het vast dat zulk spelvertoon niet altijd zal voorvallen en dat iedereen eens in eenen slechten dag kan zijn, maar toch ben ik de meening toegedaan dat het enkel mangel aan oefening is, die de oorzaak van ons slecht optreden is geweest. Daarom kan ik niet ge noegzaam al de spelers, en bijzonderlijk deze van tweede afdeeling, aanzetten zich uiter mate wel te oefenen ten einde te kunnen met volle vertrouwen de lastige en menigvuldige matchen van het seizoen aanvangen. Ik stem ten volle in met den oproep dien het Bestuur deze week aan zijne spelers toegezonden heeft en die luidt als volgt De oefeningsmatchen hebben ons zonne klaar getoond, zoowel in tweede of derde afdeeling, dat wij enkel maar bijzonder man gelen aan.... oefening Moed, moraal, kennis van spel zijn goed tot betere uitvoering en sterke uithoudingskracht moeten wij nog komen, en dat kunnen wij in eenige oefenin gen. Dus, allen Dinsdag en Donderdag van deze week en van toekomende week, de en- trainementen goed gevolgd, en Zondag om 10 ure 's morgens tegenwoordig op de laat ste oefeningsmatch. NEMO. STAD YPER 45 Km voor Oaderbeginneliagen Op Zondag 5 October 1930 gegeven door Cyriel VANNESTE 325 Frank Prijzen en schoone Premiên Inschrijving om 2 uur stipt in den Zwarten Hond, de Haernestraat, 23, Yper. Vertrek om 3 uur, aankomst en prijsdeeling in den Zwarten Hond. '3 NAMIDDAGS Vrouw Weduwe Charles Catteeuw, land bouwster te Reninghelst, komt vereerd te worden met het landbouw-eereteeken van ie klas, om 3 naeenvolgende jaren bekroond te zijn geweest in den prijskamp voor 't kweeken van veldvruchten. Onze beste gelukwenschen. De Burgemeester der stad Yper heeft de eer te laten weten dat de lessen der NIJVER HEIDSSCHOOL zullen hernomen worden op Maandag 13 October aanstaande. Inschrijving in de school, O. L. Vrouw straat, op Zondag 12 October, van 10 tot 12 uur. De Burgemeester, H. SOBRY. De 54e Zitting zal geopend worden in de School op Donderdag 16 October aan staande. De lessen worden in 'c Vlaamsch en in 't Fransch gegeven, alle Donderdagen van 14 tot 18 uur. Zij zijn gansch kosteloos, en duren onge veer 6 maanden. Om ze te volgen, zich laten inschrijven bij den Heer Bestuurder der School. 1) Leeraar van notealeer Hoogere graad A. B. meisjes, viool en altviool r- hoogere graad A. tó. knechten. Wedde noter leer 3.280 fr. viool en alt viool 3.28o fr. Uren les: notenleer 6 urén per week viool en altviool 8 uren per week, 41: weken pér jaari 2) Leeraar van cello en basviool. - Wedde I 495 fr. aantal Uren les 2 per week 41 weken per jaar. De aanvragen moeten ingediend worden aan den heer H. Sobry, Burgemeester der Stad Yper, vóór 4 October aanstaande. Inlichtingen bij den heer Bestuurder der Muziekschool. Dezen die geen diploma van leeraar bezit ten zullen een examen moeten ondergaan, voorgezeten door den heer Opziener van 's Rijks Muziekscholen. Yper, 17 September ig3o. De Burgemeester, H. Sobry. TE YPER Kostelooze dagleergangen (alle werke- dagen van 8 tot 18 u.) voor all,e ambacht van hout- en ijzer be werking teekenen, meu belmaken, schrijnwerk, timmeren, model maken, draaien, paswerk, mekanièk, elec- triciteit, enz. (theoretisch en praktisch). Kostelooze Zondagleergangen (van 8 tot i3 u.) voor alles wat den kleermakers stiel aangaatmaatnemen, patroonteekenen, snijden, confectie en aanpassen. Begin van 't schooljaar Maandag 22 September. Inschrijvingen en inlichtingeb. bij den Bestuurder, 5, St-Jacobstraat. Ypér*. best '3 Zaterdags of 's Zondags, voornoen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6