Modes Moden AUTOSCHILDERING L'Ours Blanc Witten Beer Ouverture d'un nouveau Garagisten Aüfogeleiders Salon de Coiffure pour Dames Melle .Alice Depuydt Cherchye- Kesieloot Allerhande Nieuws Wij komen te vernemen dat de Chicorei Van Tieghem Dupont de grootst moge lijke onderscheiding bekomen heeft op de Antwerpsche Tentoonstelling. Het zal hare talrijke verbruikei s aangenaam wezen dit goed nieuws te vernemen. Yper. Laffe schurkenstreken. In den nacht van Zondag op Maandag hebben gemeene rekels er hun behagen in gevonden het driekleuiig vaandel, dat sedert maanden vreedzaam hing te wapperen aan den gevel der Staats Middelbare school, te schenden met er het rood van af te scheuren. Een onderzoek werd ingesteld en wij ver hopen stellig dat de vandalen, ongetwijfeld dezellde of toch ten minste behoorende tot dezelfde klitk die den vrijheidsboom afkapte, die zoo laag gevallen zijn dat ze zich niet meer schamen 's nachts hunne handen met zulk oneerlijk werk te bevuilen, weldra loon naar verdiensten zullen krijgen. Terugkeer onzer Zwanen. Sedert een veertiental dagen zijn onze vestingwate ren verrijkt met vier schoone zwanen. Het heeft ons genoegen gedaan te bestatigen dat er ons weer iets uit het vroegere, schilder achtige Yper is terug gegeven. De lieve beestjes, niettegenstaande hun kort verblijf hier in ons midden, schijnen reeds hunnen nieuwen thuis geheel en gansch gewoon te zijn. Wytschaete. Werkongeval. De genaamde Bouwen Georges, 38 jaar, die bij een landbouwer met de dorschmachien aan 't werken was, werd Maandag morgen, ter wijl hij een bundfel strooi wilde wegnemen, met de linkerhand in het raderwerk gevat. De draaiende wielen rukten hem den wijs vinger af. Het slachtoffer werd, na een eerste verband, naar het hospitaal van Yper ter ver pleging overgebracht. Reninghe. Doodelijk ongeval. De landbouwer Prosper Doom. 34 jaar oud, is van de zoldering eener schuur gevallen met het ongelukkig gevolg dat hij met een erge schedelbreuk werd opgenomen en weinige stonden nadien aan de gevolgen ervan over leed. Wervick. Onder een muur bedolven. Zaterdag laatst is er hier in de Brugstraat, rond 9 uur 's morgens, een doodelijk ongeval gebeurd. Men is er thans bezig met een her berg, toebehoorende aan den heer Paul Leroux, burgemeester, af te breken. De genaamde Delporte Georges, 24 jaar oufi, gehuwd en wonende te Wervick, was aan dit werk gebezigd en de afbraakswerken gingen regelmatig vooruit, toen op zeker ~-pogenblik een geweldige windruk een muur deed instorten. De ongelukkige werkman lag ^r letterlijk onder begraven en toen-men erin gelukte hem te verlossen, had hij reeds opge houden te leven. De borstkas was ingedrukt en de ruggraat gebroken. Ploegste^ït Wdtdsiroopersdrama. Woensdag nacht waren de twee jachtwach ters van den brouwer Dewinter, te Ploeg- steert, op ronde en botsten op verscheidene wildstroopers.Deze sloegen niet op de vlucht, doch schoten tot driemaal toe en troffen den jachtwachter Jules Rotsaert, 35 jaar oud. ge huwd en vaaer van vijf'kit deren. De ongeluk kige werd door de loodkorrels de longen en de maag donr">or>rd Zijn makker snelde aan stonds weg om ten priester en een genees heer te halen. Na eerste verzorging werd de gekwetste naar het gasthuis van Yper over gebracht, waar hij een heelkundige bewerking ondergaan heeft Volgens de verklaringen der geneesheereu is do toestand van het slachtof fer bevredigend, zoodat er groote hoop op herstel bestaat. Poperinghe. - Doodgevonden. Tol bedienden die nabij de grens te Boeschepe op ronde waren, zagen in een gracht het lijk lig gen van een jongeling. Nevens hem lag een rijwiel. Bij nader onderzoek, bevond men dat het de 29 jarige landbouwwerkman Camille Willeman was, geboren te Vlamertinghe en thans te Poperinghe wonende. Uit het onder zoek, door de rijks acht van Belle ingesteld, is gebleken dat de jongeling door de duister nis misleid, in de gracht gereden was, waar hij door verstikking bezweek. YPiSaS RiSNAiY Nous apprenors avec plaisir qu'un Club d'Escrime et ö'Education physique, neutre, vient de se fonder en no'rè ville. Nous ne pouvo. s qu'applaudir cette heu- reu-te initiative qui rous re i;a une société de plus d'avant guerr; De plus amples ren- seignements paraitront dans une de nos prochaines éditions. BBOlBBOB CTIE1 Le Mercredi 15 Octobre prochain Manicure 4, Gr and'Place, 4 Y PRES Travail soigné I Confort moderne Prix modérés Burgerlijke Stand van Yper Mesdames, Mesdemoiseïles, Pour vos 6HAPEAUX adressezvous a Ia Plume d'Or chez MBAEYEN 6, Rue de Dixmude, 6 YPRES. Mevrouwen, Juffers, Voor uwe HOEDEN, wendt U tot de Gouden Pluim bij M BAEYEN 6, DIXMUDESTRAAT, 6 - YPER. BERICHT Die begeeren engelsch te leeren, moeten het vóór 6" October ig3o laten weten, de mannen aan Mr Denaegel, Bestuurder der Stadsjongensschool, en de vrouwen aan Mej. Waeles, Bestuurster der Stadsmeisjesschool der Rijselstraat, en een inschrijvingsrecht betalen van vijftig fr. voor honderd uren avondles. Yper, den 24 September 1930. Op Zondag 5 October, GüOOTE PRIJSKAMP, gegeven door de maat schappij De Dappere Trachterschutters gevestigd ter herberg In de Trompet Groote Markt. Vele schoone prijzen. Inschrijving van 2 tot 5 uur. Inleg 2 fr. Geweren ter beschikking van1 alle liefhebbers. In geval van slecht weder, schieting in den doel met de karabijn. Deze schieiing is gegeven tot steun van de We Alberic Gisquiere en'kinders. Elk zegge het voort. 'Te beginnen van 5 OCTOBER Opening van het winterseizoen alle ZONDAGEN van af 4 uur - CSAFÉ CHANTAHT - in de alomgekende Café Au Champ de Mars Esplanade, 2. Waar zullen optreden de best gekende zangers uit het Kortrijksche. Beste Dranken van Eersten Rang RUIME ZITPLAATSEN - Hoptentoonstelling te Poperinghe Onder de hooge bescherming van het Minis terie van Landbouw richt het Hopverbond eene groote gewestelijke hoptentoonstelling in te Poperinghe in de Feestzaal van het Stad huis, te beginnen van Vrijdag 3 October,., om te sluiten den Zondag 5 October. Al de tentoongestelde balen zullen op den zolder der hopplanters gevuld worden, door de aan gestelde staalnemers van het Verbond, zoodat zij geheel en al overeenstemmen met de be schikbare hoedanigheid cn hoeveelheid der cultuur zelf. Brouwers en handelaars zullen daar een beste gelegenhei 1 vinden om den grooten vooruitgang onzer hopbonden waar te nemen en de puike hop, welke de vreemde kooplieden hier gretig opkoopen, te waar- deeren. MECANIEKE (Système DUG O) Voor het schilderen uwer auto's, alsook voor de herstellingen (retouchen) en simonie- zeering, wendt U in volle vertrouwen tot het HUIS 2, Veur nesteen weg, YPER - Tel. 484 Les vrais amateurs de belles FOURRURES qui aim ent d faire leurs achats en con fiance s'adressent d 29, Rue de Menin, Ypres. SPÉCIALITÉS Skungs, Putois et Vêtements sr mesure De ware kenners van schoone Pelsen die graag iets in vertrouwen koopen wenden zich tot den 29, Meenenstraat, YPER.. SPECIALITEITEN Skungs, Bunzing en Kleederen op maat mm Verklaringen van den 18 tot 24 September iq3o Geboorten Van Blanckenberg Edwin, Mondstraat. Tiberghien Gerard, Cartonstraat, 9.Alleweireld Bernadette, Driezottenstraat. Saesen André, Rljsselstraat, 192. Claeys Cyrille, Poperinghesteenweg Huwelijken Larnou Mauritius, fabriekwerker en Jacques Hortensia, fabriekwerkster, beiden fe Yper. Nuytten Georges, werkman aan den telefoon te Wervick en Temper- ville Julia, witnaaister te Yper. Overlijdens Gisquiere Albéric, 32 j., stoker, echtg. Craet Suzanna, Dickebuschsteenweg, 101. Warlop Camiel, 9 m., Arsenaalstraat. Vandenberghe André, 15 m. 5 d., Tegelstraat, 12. Huwelijksbeloften Eugenius Lazoore, timmerman te Poperinghe en Maria Van Exem, herbergierster te Yper. Julien Plessiet, beenhouwer en Magdalena Leuridan, z. b., beiden te Yper. Raymond Droulans, agent der Nationale i bank en Marie-José Dobbels, z. b., beiden te Yper. Gerardus Vanheule, landbouwer te Yper en Germaine De- maeght, landbouwster te Proven. - De Burgemeester, H. SOBRY. Namens het Bestuur. Daar heerscht vreugde en gezelligheid. Alle werk wordt gewaarborgd I t=] assaa-m.,- g=swsssa=i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8