Bijvoegsel L,A RÉGION D'YPREï Supplément LAST POST Zosdagrast - Repos dominical Wekeiijksch Overzicht Terrfoonstelling van Radio e<i Elsctriciteit Exposition de Radio et Electricité II' Jaargang, N' 25 - 27 September 1930 11' ^nnée, N° 25 27 Septembre 1930 T elef oorttzf êenst Téléphones NÉCROLOGIE BEO&NKING t ZIELMISSEN Vanaf Woensdag i October a. s. tot 3o April ig3r, zal de Last Post iederen avond om 8 uur stipt geblazen worden. A partir de Mercredi prochain, i Octobre, et ce jusqu'au 3o Avril ig3i, le Last Post sera sonré régulièrement tous les soirs a 8 heures précises. From Wednesday 1st of October next to the 3o,h of April ig3i, the Last Post will be sounded each evening exactly at 8 o'clock, Morgen Zondag zal het Volksbal, omgu,, voor enkele minuten geschorst worden om de bevolking toe te laten zich naar het Engelsch Monument aan de Meenenpoort te begeven om er de Last Post» bij te wonen. De maatschappijen der stad, met hun vaan del, zijn uitgenoodigd die plechtigheid door hunne tegenwoordigheid op te luisteren. De toestand in Duitschland, na de on voorziene uitslagen der jongste verkiezingen, is nog heelemaal niet helder, wat er zal uit voortkomen is nog steeds niet uit te maken. Het schijnt echter dat het voormalig Kabinet Brüning onveranderd vóór den nieuwen Reichstag zal optreden, tenware dat onvoor ziene gebeurtenissen er anders over zouden doen oordeelen. Het zou namelijk rekenen op den steun der Socialisten, maar zonder eene officieele medewerking ervan te vragen. Over 't algemeen oordeelt men dat de Socialisten redelijk zullen blijven, en niet, door eene overdreven gulzigheid, al hunne voordeelen laten verloren gaan. Hindenburg, aan wien men de geruchten kenbaar miek nopens de mogelijkheid van een Staatsgreep met burgeroorlog, heet de meening geuit dat er volstrekt niets te vreezen is voor zulk voorval en dat zelfs, ingeval zich een opstoot voordeed, de huidige uitvoerende macht in staat is de orde te handhaven en alles binnen korten tijd weer tot rustte brengen. Een wonderlijke ommekeer komt zich in China voor te doen. Eindelijk heeft men een der krijgvoerende partijen op ontegenspreke lijke wijze de overwinning zien behalen. Maar schalk fchang-Soeh Liang, aanvoerder der Noordsche legers, had zich de medewerking kunnen aanwerven van generaal Soen-Chang Fang, en hunne samenwerking heeft hunne legers zegevierend doen binnen rukken te Peking. Deze bevelhebbers hebben procla maties uitgestuurd waarin zij te kennen geven dat zij vast oesloten zijn de orde te doen hand haven en vrede terug te brengen over gansch het Chineesche Rijk. Het zal tevens uit zijn, zeggen zij, met het opeischen der bevoorra ding, alles zal van heden af opgekocht en betaald worden. Daarenboven zullen er geene nieuwe belastingen opgelegd worden en uit al hunne macht zullen zij werken om alle be staande lasten te verminderen voor zooveel zij buitensporig of willekeurig waren in de toe passing. Rusland kent niet alleen al de gruwelijk heid der bolsjevistische weldader, maar 't werd deze week nog geteisterd door eene geweldige aardbeving uaoij Stalinegraad. Er werden met minder dan zeven dorpen door vernield en tien andere werden zeer erg be schadigd. Er bleven 175 dooden bij, meer dan 3oo personen werden gekwetst en 1200 fami- liën zwerven dakloos rond. De Nationalistische beweging in Iodië doet hoe langer hoe meer hare noodlottige gevol gen voelen. De inkomsten zijn op zeer gevoe lige wijze gedaald en de handelsverrichtingen worden steeds zwakker. De uitheemsche han del te Bombay is in'de maand Augustus met 17 p. h. verminderd bij verleden jaar en de uitvoer daalde met 42 p. h., 't gene voorna melijk te wijten is aan 't gebrek van uitvoer der katoenweefsels. Engeland, buiten zijne moeilijkheden in Indië en zijn lasten met het groot aantal werke lozen, komt nog eene zware marktcrisis te kennen tengevolge der overvloedige afzettin gen van russisch graan. Het koren dat van. dag tot dag nog daalt is deze week op de laag- ste prijzen gezakt die men ooit gekend heeft. Rusland heeft eene talrijke vloot uitgerust om graan naar Engeland over te brengen en ook op andere wereldmaikten om de prijzen te doen dalen. Dit heeft voor gevolg dat de Engelsche landbouwers in zeer neteligen toe stand geraken. De Daily Mail denkt dat die toestand te wijten is aan den geldnood waarin Rusland verkeert om op korten ter mijn zware betalingen te doen. RIK. Het Telefoonbeheer, de herinrichting van het Ypersch tefefoonnet voortzettende, zal weldra overgaan tot het plaatsen, achter het vleeschhuis in de Boomgaardstraat, van een ijzeren paal' die omtrent 5o m. hoogte zal hebben. Deze zal dienen tot het verspreiden der geleidingen van al de abonnenten die het midden der stad bewonen, om ze vandaar aan de onderaarsche kabels te verbinden. Het opstellen van die paal zal voor gevolg hebben, dat een groot getal telefoonpalen zal verdwijnen, die tot nu toe de openbare wegen, belemmerden en dikwijls de oorzaak waren van storingen in den telefoondienst. Wij verhopen dat de oprichting van het nieuw telefoon middenkantoor in de Statie straat weldra zal volgen. Poursuivant son plan de reorganisation du réseau téléphonique de la ville d'Ypres, l'ad- ministration fera installer sous peu, rue du Verger, derrière la halle aux viandes, une tour métallique a'environ 5o mètres de hau teur Cette tour vaservir a la dispersion des fils raccordant les installations des abonnés du centre de la ville aux cables souterrains. Cette innovation aura pour but de suppri- mer un grand nombre de poteaux téléphoni- ques qui encombrent Ia voie publique et qui sont une des causes des perturbations dans le service téléphonique. Espéror.s que le nouveau bureau central suivra a bref délai. OPROEP f De oudstrijders van het !6e Linieregiment worden vriendelijk verzocht hunne namen en adres te zenden naar Louis DE BAETS, Notaris, Swevezeeie. De Ypersche Radio Club richt, van Zondag 5 tot Woensdag 8 October a. s., in de Hallen, een tentoonstelling in van Radio en Electrici- teit, waaraan, benevens de medewerking van de Ypersche electriciens. ook deze van binnen- en buitenlandsche fabricanten van radio toestellen en allerhande electrische apparaten veizekerd is. Elke tentoonstelling is steeds belangwek kend, doch vooral die van Radio en Electri- citeit, gezien er op aat gebied nog dagelijks allerhande verbeteringen en nieuwe uitvindin gen gedaan worden. Deze tentoonstelling zal een zoo volledig mogelijk overzicht geven van de menigvul dige toepassingen der electriciteit, en de allerlaatste nieuwigheden zullen menig bezoe ker verwonderen, 's Avonds vooral, door de sierlijke verlichting, zal de tentoonstelling een bezoek overwaard zijn. De stad Yper mag, op gebied van electri citeit, niet ten achter blijven bij andere steden en daarom sparen onze Ypersche electriciens geen moeite om het publiek van de nieuwe en groote verbeteringen op de hoogte te houcen. Het bezoek dier tentoonstelling zal dus voor iedereen van het grootste belang zijn. Toekomende week zullen wij de lijst der deelnemers kenbaar maken. Cette exposition, organisée du Dimanche 5 au Mercredi 8 Octobre prochain, dans la grande salie de nos Halles, par le Radio Club Yprois, est dès a présent assurée du succès le plus complet. Les électriciens de la ville et plusieurs firmes importantes beiges et étrangères ont déja envoyé leur adhésion. Les toutes dernières nouveautés en T.S.F. et applications d'électricité seront exj>osées et, le soir, une illumination féerique en rendra la visite des plus agréables. On nous prie d'annoncer le décès de Monsieur Léon VERMEULEN époux de Dame Julienne CARDINAEL né a Ypres, et décédé a Schaerbeek, le ig Septembre, dans sa 53mt année. Les funérailles ont eu lieu dans l'intimité. II n'a pas été envoyé de lettres de faire part. Rue Royale Saiute Marie, 107 SCHAERBEEK. Madame Albert Boone, née Élisabeth van Kan Monsieur Albert Boone Mademoiselle Marie - Jeanne Boone Monsieur Joseph Boone Mademoiselle Thérèse Boone Madame Cyrille Boone - Vuylsteke Madame Henri van Kan - Brossois Les families Boone, Vuylsteke, van Kan, Brossois, Piel et Houcke, ont la profonde douleur de faire part de la perte cruelle de leur époux, pére, fils. beau-fils et parent bien-aimé, MONSIEUR filbert - Marie - Joseph - Rlphorue - Louis - Antoine B 0 0 M E né Ypres, Ie 28 Octobre 1877, et y pieusement décédé, le 24 Septembre 1930. Le service funèbre, suivi de ('inhumation dans le caveau de familie, aura lieu en l'église Salnt-Pierre Ypres, le LUNDI 29 SEPTEMBRE 1930, .i 11 heures. Reunion a la mortuaire, rue de Lille, 148, 10,30 heures. Les amis et connaissances qui, pqr oubli, n'aiiraient pas re?u de lettre de faire part, sont priés de bien vouloir considérer le présent avis comme en tenant lieu. Vrouw Weduwe Albéric Gisquiere-Craet en kinders danken inniglijk vrienden en ken nissen voorde talrijke blijken van genegenheid die zij hen betuigd hebben en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis van hunnen teergeliefden echtgenoot en vader, en ver ontschuldigen zich bij dezen die, door een gansch onvrijwillige vergetelheid, niet uitge noodigd werden. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 28September, om 8 V» u. in St-Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Heer Ju:ieu DiiuAiiNE zoon van Heer en Vrouw Camiel Dkhaene Baelen. Vrienden en kenniss- 11 worde uitgenoodigd de ZIELMISSEN Lij te wonen die zullen gezongen worden op Zondagen 28 Sep tember en 12 October, telk r,s om g uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Auyusie Pi MILLIARD gepev>ionncerde machinist. Vrienden én kennissen women uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zil gelezen women op Zondag 28 SepUmber, om 1 ouin de keik Ier EE H HL Paters Car- melieten, lot zielelafenis van Viouw Weduwe Heovi HOFLACK en famili?. Vrienden tn kennissen worden uitgenoodigd het G'fui.d'erd Jaargetijde bij te wonen dat zal gezongen worden op Dinsdag 30 Sep tember, om g u in St Niklaaskerk, tot ziele lafenis van de familie TITECA-COMYN overleden en begraven te Yper. De Apotheek van La Pharmacie de M' HOUTËKIER Meenenstraat oRue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 28 Sept reste seule ouverte le Dimanche 28 Sept.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9