GROOTE PRIJSKAMP 4000 Fr. Prijz :n en Bewaringspremiên met Eere- - Diploma's i Gewestelijk Verbood der Geiteokweeksjodicaten van het Arroodissemeat Yper voor BOKKEN en GEITEN te YPER, Koeimarkt den Donderdag 9 October 1930 YperHi'he Voet ba l hro n ieh Calendrier des Matches de Football Kalender der footballmatchen Pronostiek V¥sdstpi|d 6BB—g om 9 uur stipt PROGRAMMA AAfzonderlijke dieren zonder horens I. BOKKEN i) Volschoten 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10, fr. b) Met 4 ot 6 tanden 50, 40, 30, 25. 20, 15, 10, 10, fr. 'c) Zonder of met 2 tanden 40, 30, 25, 20,. 15, 10, 10, 5, fr. d) Lammeren 1930 30, 20, 15, 10, 10, 5, 5, 5, 5, fr e) Toekenning van Bewaringspremiên. II. GEITEN a) Volschoten 40, 35, 30, 25. 20, 15, 10, 10. 5, 5, 5, 5, fr. jb) Met 4 of 6 tanden 35. 30, 25, 20. 15. 10, 10.5, 5,5,5, fr. c) Zonder of met 2 tanden 30, 25, 20, 15, 10, 10, 5,5,5,5,5,fr. Xl) Lammeren 1930 30, 20, 15, 10, 10, 5, 5, 5, 5, 5,5, fr. B. Groepen. I. Groep groote dieren, bok met 5 geiten van éénzelfde syndicaat 50, 35, 25, 20, 15 fr. II. Groep kleine dieren, boktam met 3 geitjes 30, 25, 20, 15, 10, 10, fr. III. Bijzondere prijzen voor de volschoten bokken vergezeld van het grootste getal en de verdienstelijkste afstammelingen 50, 35, 25 fr. IV. Bijzondere prjjzen voor de eenvormigste en tal rijkste groepen verdienstelijke dieren, van éénzelfde geiten syndicaat 75, 50, 40, 30, 25 fr.. C. Vergelding der verplaatsing of vervoersonkosten van 5 fr. per aangeboden dier, met bijzondere vergoeding voor de syndicaten 10 Km. afgelegen. ALGEMEENE SCHIKKINGEN 1) De dieren moeten om 8 1/2 uur ter plaatse zijn. 2< De dieren moeten geplaatst worden bij de categorieën vraarbij zij behooren. 3) De beslissingen worden genomen door de Juryleden en zjjn onwederroepelijk. 4) Alle onvoorziene gevallen worden door de inrichtende Commissie geregeld 5 De eigenaars van de 1", 2' of 3e prijs winnende dieren krijgen een eere-diploma. 6) De eigenaars zijn verantwoordelijk voor alle gebeur lijke ongevallen door hun dieren veroorzaakt. 7i Na den prijskamp uitreiking der prijzen en eere-diplo- ma's, alsmede der bewaringspremiên. Namens de Commissie De Secretaris. De Voorzitter. Od. Simoens. Edm. Caenepeel. Eindelijk is het zoo lang gewenschte voet baltijdperk aangebroken of beter de officieele ontmoetingen staan voor dedeur.Tal van jonge krachten zullen zich morgen in den stiijd wer pen om de kleuren van hun geliefde club te doen zegevieren. Talrijker nog zullen duizen den en duizenden voetballiefhebbers hunne spelers luidruchtig aanwakkeren en door hun ne aanwezigheid de moraal van hun elftal hoog houden. In een woord de speelvelden zullen opnieuw het schouwspel worden van sportie ve kampen waar alle brutaal spel en ruw op treden moeten uitgesloten blijven. Dan ten minste zouden de voetbal ontmoetingen mó gen dooi gaan als toonbeelden' van tucht én 'orde, als scholen van lichamelijke opvoeding en gezondheid. Dienvolgens doe ik een be roep op den goeden wil van spelers en sup porters, om hunne driftige gebaren en uitroe pingen te bedwingen en bedaard de beslissin gen van de scheidsrechters te aanvaarden. Wij weten maar al te wel dat, in sommige geval len, het zeer lastig is zich te bedwingen, doch laat ons het besluit nemen ons sportief te ge dragen, ons geliefdkoosd sport zal er niets anders dan bi) winnen. Tweede afdeeling zet dus den strijd in tegen Waereghem Sportief, die wij hier verleden jaar met 5 x versloegen. Velen zullen reeds de meening geuit hebben dat Cercle immer schoone uitslagen tegen onze eerste tegen strevers verwezenlijkt heeft, en zelden de partij verloor. Alhoewel er in die meening veel waarheid steekt, mpgen de spelers er niet uit besluiten dat de match alreeds gewon nen is. Mijn inziens moet het integendeel een waarschuwing wezen om op de hoede te zijn, want moest de uitslag verkeerd uitvallen, de ontgoocheling zou des te grooter zijn. Spelers van tweede, alles in 't werk gesteld dan om de twee eerste punten thuis te behalen. Derde speciaal trekt naar Wevelghen Sp. Verleden jaar, niettegenstaande veel tegen slag, slaagden de rood witten er in het gelijk spel (2 2) af te dwingen. Rechtuit gesproken zou zulk een uitslag voor iedereen reeds wel gekomen zijn. Maar de specialers zullen er aan houden ons eene verrassing te verschaffen en zegevierend naar hunne geliefde stad terug keeren. Eindelijk komen de juniors te Yper uit tegen hunne makkers van S. V. Sweveghem. Daar alle gegevens nopens het bezoekend elftal ontbreken, is het moeilijk een pronostiek te wagen. Doch onze jeugd zal de aangewezen taak met volle vertrouwen opnemen en de bezoekers ijdelhands naar huis sturen. Om te sluiten zou ik de aandacht van al de spelers op de volgende veranderingen van de spelregels willen trekken Een speler is niet gemachtigd, 't zij door woord of door gebaar, zijne mistevredenheid uit te drukken ten opzichte eer er beslissing van den scheidsrechter. Deze is veroorloofd iedere overtreding van dit voorschrift als een onwelvoeglijk gedrag te aanzien en mag de betrokken speler buiten het spel zetten. Vervolgens moet de keeper van de gestrafte ploeg, ter gelegenheid van een penalty op de doellijn blijven staan tot dat de straf schop gegeven wordt. In andere woorden mag de doelbewaarder de beenen niet bewegen zoolang het leder van 'het penalty punt niet weg gaat. NEMO. Groote pronostiek wedstrijd ten voordeele der kas van de Supportersclub C. S. Y. Boekjes verkrijgbaar in het lokaal Café de l'Yser Maarschalk Fochlaan, bij Albert Blootacker, voor de supporters aan 10 fr. en de niet leden 12 fr. Division III Spéciale série C 3' Afdeeling speciaal reeks C 5 October ig3o 7 December ig3o Stade Mouscron R. Courtrai Sports R. S. Menin W. S Lauwe F. C. Poperinghe R. S. Bisseghem Wevelghem Sportif C. S. YPROIS F. C. Thielt A. A. Mouscron 12 October 1930 14 December ig3o A. A. Mouscron R. S. C. [Menin R. Courtrai Sp. Wevelghem Sporti C. S. YPROIS F. C. Thielt W. C. Lauwe F. C. Poperinghe R. C. Bisseghem Stade Mouscron ig October ig3o 21 December ig3o Stade Mouscron W. C. Lauwe R. S. C. Menin C. S. YPROIS Wevelghem Sportif F. C. Thielt R. C. Bisseghem R. Courtrai Sp. F. C. Poperinghe A. A. .Mouscron 26 October 1930 28 December ig3o A. A. Mouscron Wevelghem Sportif R. Courtrai Sp. F. C. Poperinghe C. S. YPROIS Stade Mouscron W. S. Lauwe R. C. Bisseghem F. C. Thielt R. S. C. Menin 2 November 1930 4 Januari ig3i Stade Mouscron A. A. Mouscron R. S. C. Menin Wevelghem Sportif F. C. Poperinghe F. C. Thielt W. S. Lauwe R. Courtrai Sp. R. C. Bisseghem C. S. YPROIS 9 November ig3o 11 Januari ig3r A. A. Mouscron R. C. Bisseghem R. S. C. Menin R. Courtrai Sp. W. S. Lauwe C. S. YPROIS Wevelghem Sportif F. C. Poperinghe F. C. Thielt Stade Mouscron - 16 November ig3o 18 Januari ig3i Stade Mouscron Wevelghem Sp. R. S. Menin F. C. Poperinghe C. S. YPROfS R Courtrai Sp. W. S. Lauwe A. A. Mouscron R. C. Bisseghem F. C. Thielt 23 November ig3o -— 25 Januari xg3i A. A. MouscTon C. S. YPROIS R. S. C. Menin R. C. Bisseghem F. C. Poperinghe Stade Mouscron Wevelghem Sp. W. S. Lauwe F. C. Thielt R. Courtrai Sp. 3o November ig3o 1 Februari ig3i Stade Mouscron R. S. C. Menin R. Courtrai Sp. A; A. Mouscron C. S. YPROIS F. C. Poperinghe W. S. Lauwe F. C. Thielt R. C. Bisseghem Wevelghem Sp Football Seizoen 1930 - 1931 Hotel Continental Lokial C. S. Y. R. Cclaert Plaats II' AFDEELING A 6000 fr. PRIJZEN 6000 fr. waaronder een heeren en een dames velo en een waschmachien. Boekjes te bekomen in 't Hotel Continen tal bij al de leden van het Comiteit en ter drukkerij Dumortier, Boterstraat, i5, Yper. Het boekje kost 20 frank. De prijzen zijn tentoongesteld In de Pup- pen bij M. Ainaé Gruwez, Boterstraat.- Matchen voor den Beker Zooals voorgaande jaren wordt 'n ander beker betwist tusschen de maatschappijen van de Ypersche Boldersfederatie'zijnde Postje, •Statie, Katholieke Kring, Coöperatieve en Bascule. Volgende wijzigingen wérden aan de be staande reglementen aangebracht De beker wordt vollen eigendom van de maatschappij welke dit jaar kampioen is in de rangschikking dus is er thans alle jare een beker te betwisten. Ieder match wordt gespeeld in één reeks- van 25 punten. Wie eerst 25 punten behaalt bekomt één punt voor dé rangschikking. De matchen 2 van 3 zijn dit jaar dus afgeschaft De vèrlieztrs betalen 4 glazen bier, de winners 2. Ieder match gaat door den Woensdag: avond, te 6 uur, zooals voorgaande jaren. Hieronder de orde.der matchen i' ronde. Kalender der Matchen 1930 31 Ie Ronde i5 October Postje Statie 22 October Katholieke Kring - Coöperatieve 29 October Bascule Postje 5 November Statie Kath. Kring; 12 November Coöperatieve Bascule igNovember Katholieke Kring— Postje 26 November Coöperatieve Statie 3 December Bascule Kath. Kring. 10 December Postje Coöperatieve 17 December Statie Bascule Op Zondag rg° October, te 6 u. namiddag, bolders'bal ingericht door de 1 persche Bol dersfederatie. Ingang voor iedereen aan 3 fr, Ingangskaarten té bekomen in de lokalen van de maatschappijen hierboven vermeld. Prach tige tombola. Iedereen welkom. De prijsbolling ingericht door De Lustige Bolders van de Bascule en te spelen in de Bascule onder de leden der voormelde maat schappijen van de Boldersfederatie werd, op aanvraag van het bestuur van verscheidene maatschappijen, immer uitgesteld. Nu is de datum ervan onwederroepelijk vastbepaald op Zondag 26" October. Inschrijving van 3 tot 4 uur namiddag. Te 4 uur wordt de inschrij ving beslist gesloten en zal er overgegaan - worden tot de vorming der pelotons per loting, valt dat valt. Al de partijen worden gespeeld op 6 punten. 5oo fr. prijs zijnde ie prijs 200 fr., 2e prijs I4U fr., 3e prijs 100 fr., 4' prijs 60 fr. Het inschrijvingsrecht is bepaald op 2 fr. per man. De Basculemannen verwachten een* talrijke opkomst. KRA3BER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6