BERICHT Nieuw gewolkt Spellewerkpapier Ypersclie Voétbalkroniek Pronostiak Wedstrijd 9 November ig3o 18 Januari ig3i S. V Sweveghem R. C. Bisseghem M. E. Wacken Waeregbem Sp. A. A. Mouscron R. S. Waereghetn C. S. YPROIS Stade Mouscron Stade Courtrai R. S. C. Menin R. Courtrai Sp. bye 16 November ig3o 25 Januari ig3i Stade Courtrai Waereghem Sportif R. C. Bisseghem C. S. YPROIS Stade Mouscron R. S. C. Menin R. Courtrai Sp. A. A. Mouscron R. S. Waereghem M. E. Wacken bye S. V. Sweveghem 23 Novembir ig3o i Februari ig3i R. S. Waereghem S. V. Sweveghem M. E. Wacken A. A. Mouscron R. S. C. Menin Waereghem Sp. Stade Mouscron R. C. Bisseghem Stade Courtrai R. Courtrai Sp. C. S. YPROIS bye 3o November ig3o 8 Februari ig3i Waereghem Sp. Stade Mouscron R. C. Bisseghem R. S. C. Menin A. A. Mouscron S. V. Sweveghem R. Courtrai Sp. M. E. Wacken C. S. YPROIS R. S. Waereghem bye Stade Courtrai 7 December ig3o i5 Februari xg3i S. V. Sweveghem M. E. Wacken R. C. Bisseghem R. S. Waereghem Stade Mouscron R. Courtrai Sp. Waereghem Sp. C. S. YPROIS Stade Courtrai A. A. Mouscron R. S. C- Menin bye 14 December 1930 22 Februari ig3i Waereghem Sp. R. C. Bisseghem M. E. Wacken C. S. YPROIS A. A. Mouscron R. S. C. Menin R. Courtrai Sp. S. V: Sweveghem R. S. Waereghem Stade Courtrai bye Stade Mouscron Tweede C. S. Yper 3 "Waereghem Sp. 4 Voor de eerste match van't seizoen, welke op het plein van Cercle doorging, was er een talrijke menigte voetballiefhebbers opgeko men. Niettegenstaande de nederlaag van hunne lievelingen, zijn de supporters tevreden naar huis getrokken, omdat zij overtuigd waren dat hunne mar.nen al gegeven hadden wat zij konnen, en met wat meer schotvaar digheid wellicht het gelijk spel hadden kunnen afdwingen. Waereghem is er eindelijk eens in gelukt de zege op Yper te behalen, maar 't heeft moeite gekost, 't Is de heer Ostyn die de leiding der partij in handen heeft. Waere ghem den toss gewonnen hebbende, zoo trap pen de onzen af tegen wind. In de eerste oogenblikken der ontmoeting volgen de aan vallen zich snel op. Doch de bezoekers nemen lichtelijk de bovenhand en Verleure staat corner toe, welke niets oplevert. Margonneau moet weldra zijn kunde toonen do h kan, op een tweeden hoekschop, het leder onvoldoen de bemachtigen en Waereghem telt zijn eerste doel aan de 10® minuut. Yper, ten zeerste geprikkeld, valt nu geweldig aan en corner moet ons toegestaan worden. Op pas van Hollebeke, kopt.Molein juist nevens. Even wel nemen de Gaverbeekzonen weldra de bovenhand en, na een mooi Samenspel hunner voorwaartsen, gelukken ér in Margonneau voor de tweede maal te doen visschen aan de 20® minuut.,Een reeks hoekschoppen, door de rood zwarte afgedwongen, leveren niets' op. Niettemin behouden de gastheeren het mees terschap en doelen voor de derde maal. eenige minuten voor de rust. Bij de herneming, zijn de rollen omgekeerd, 't Is Yper die thans den dans zal leiden en weldra zit nummer een in de kas door toedoen van Laconte. Door de supporters luidruichtig aangemoedigd enopge- zweept, drijven de onzen goed door. Drie hoekschoppen vallen ons te beurt en Maton vermindert onzen achterstal aan de 15® minuut, stand 2 3. Doch zie, op ontsnapping van den rechtervleugel, die een prachtmatch speelde, vermeerderen de bezoekers hunnen voor sprong en de scoor wijst reeds 2 4 aan. Na eenige oogenblikken van verslapping, waarin twee corners afgedwongen worden, trekt Yper, wederom moedig ten aanval en de vijandelijke verdediging heelt het hard te verduren. De eene aanval volgt den anderen en Waereghem bestaat niet meer. Hun keeper heeft de handen vol maar laat niets door. Een hands in het gevaarlijk gebied wordt met penalty bestraft. Molein, met een keihard shot, zendt onmee doogend binnen. Nog eenige minuten blijven te spelen, maar niettegenstaande onze over- groote meerderheid, breekt het einde weldra aan zonder dat de scoor nog zal veranderen. Waereghem behaalt dus een kansrijke zege met 4-3. Een gelijk spel had beter de spelver- houding weergegeven. Mannen, morgen trekken wij op naar de zeekust om Heyst te bekampen. Ofschoon deze laatste club de punten teThielt bemach tigde, moogt gij deze verplaatsing met volle vertrouwen ondernemen en indien gij werkt zooals Zondag laatst, twijfel ik geen oogenblik aan puntenoogst. Aan u dus van mijn gezegde te staven. Klasseer ing II' Af deeling Kortrijk Sport 1 1 o o 5 o 2 Heyst 1 1 o o 1 o 2 s.k. Sweveghem 1 1 o o 4 1 2 Daring Blank. 1 1 o o 3 1 2 Meenen -i 1 o o 2 1 2 Waereghem 1 1 o o 4 3 2 Stade Kortrijk 100 1 3 3 1 AA. Moescroen 1 o o 1 3 3 t C. S. YPER 1010340 Thourout 1 o 1 o 1 2 o Iseghem 1 o 1 o x 3 o FC Roeselaere ,1,010140 Thielt 1 o 1 o o 1 o VV. S<e Kruis 1 o 1 o o 5 o V 3e Speciaal Wevelghem Sp. 5 - C. S. Ypero Deze forfart-sgóor zal iedereen verwonderen, te meer dat wij' ons aan iets beters verwa,cl t hadden. .Maar die nederlaag en meer nog die scoor geeft hoegenaamd niet het verloop van de ontmoeting weer. Immers aan de rust was het nog blanke stand en de tweede sp.eelhelft was reeds ver gevorderd, toen op hoekschop Wevelghem vopr de eerste maal doelde op misverstand der verdediging. Dit doel ver wekte een verslapping der rood witten en van samenhang was er geen spraak meer. Van dezen toestand miek Wevelghem dankbaar gebruik om de scoor op 5 o te brengen. Alhoewel speciaal de gewenschte samen- Stelling niet. bezat, weze deze ontmoeting een les. De strijd is maar gedaan als het eind signaal weerklinkt en onze spelers zullen morgen aan F. C. Thielt toonen tot wat zij in staat zijn. De punten moeten in Yper blijven. Klasseering IIIAfdeeling Wevelghem Sp. I 1 o o 5 o 2 Meenen.. 1 1 o o 3 2 Poperinghe 1 1 o o 4 2 2 St. Moescroen x 100432 AA. Moescroen 1 o o 1 2 2 1 Thielt I o o I 2 2 Kortrijk Sp. 10 10340 Bisseghem 1 o I o 2 4 o W. S. Lauwe 1 o 1 o 1 3 o C. S. YPER 1 o x o o 5 o Juniors C. S. Yper i5 S. V. Sweveghem 1. Moet er nog zand zijn l5-x Wa blief 'k Wist dat onze jongens belust war in om voor een eerste optreden een flinke overwinning te behalen, doch 'k had nooit durven denken dat ze zoo gulzig zouden geweest zijn. Sweveghem zal die pil lang onthouden, zeker, en ons middentrio wel indachtigzijn. Proficiat, Yper- sche jeugd, doe voort op den ingeslagen weg, geen zelfvertrouwen, immer vooruit en dat de zege u tegen A. A. Moescroen wederom moge toelachen, dat is de wensch van NEMO. Klasseering Juniors Meenen 1 1 o o 5 0-2 Kortrijk Sp. 1 1 o o 3 o 2 C. S. YPER I 1 o o ï5 i 2 Stade Kortrijk 1 100622 St. Moescroen 1001221 AA. Moescroen 1 o o 1 2 2 1 Waereghem Sp. 0000000 Wacken 1010260 S v. Sweveghem I o I o 1 i5 o Bisseghem 1 o i o o 3 o R.S. Waereghem 1 o I o o 5 o IP AFDEELING A 274 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y. F. Cólaert Plaats Uitslag van 5-10-30 9 punten Veys André. 8 punten Cherchey EL, Notebaert And., Amitié. 7 punten Vanhieuwenhuyze R Delobel R., Seys Ern., Ristje, Delodder Ch Soete Jules, Neyrinck R., Ververeken Rod Bed- deléem LéonDemeere Antoine, Ta venier W. E. L. Y., Vandermeersch G., Ghys J Gd- devne J., Coene Julia, Liberati, Deplancke J-, Pol. 28 pronostiekers van 6 punten. 58 5 5g 4 45 3 41 2 6. 1 I o Nog eenige boekjes zijn beschikbaar. Matchen voor den Baker Woensdag i5n te 6 uur 's avonds begint duk de 1® ronde voor den nieuwen beker, 'n Kleine wijziging werd aangebracht aan de orde van het spel. Om zeer bijzondere redenen kan de Statie de x® match niet spelen op i5n aan staande en er is besloten dat de Katholieke Kring zal spelen in eigen tra tegen de «Coo». De match Postje Statie gaat door op 22° Oc tober. Wie zal dees jaar den beker definitiefmogen behouden 'n raadsel. De Cerclemannen hebben hun ploeg vee I versterkt. Het Postje krijgt'n flinke spel leider en zal zeker meer eenheid vertoqjien. De Statie bolders hebben ook 'n nieuwen spelleider en maakten evenals de Coo altijd goede figuur. De kampioenen van de Fa cule zullen zich zoo gemakkelijk niet den .titel laten ontnemen. Schoon spel in 't vooruitzicht en veel belangstelling. Nu nog 'n flinke op komst vai toeschouwers en 't zal alles zijn wat verwacht mag worden. Weet ge-het al Het boldersbal wordt 'n reuzensucces Of'ter plezierig zal toegaan-? KRABBER. Arrondissement Yper o Parket van den Prokureur des Konings De Prokureur des Konings bij de Recht' bank van ln Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het publiek te dragen <iat de ge naamde GANTOïS Antoine, bierhandelaar, geboren te Poperinghe, den 22 April 1910, zich zeggende van fransche nationaliteit, zoon van Emile en van Bastaert Marie, wonende te Yper, Doorgangstraat, i, vroegere woon plaats Poperinghe; vóór hem, den 2 October ig3o, eene verklaring van keus tot de Bel gische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeen komstig met artikel 10 der wet van i5 Mei 1922, een onderzoek over de geschiktheid van den voorgenoemden vei klaarder. De personen die opmerkingen, inlichtingen of-tegenwerpingen uitte drukken hebben we gens de gemelde vaderlandskeus mogen ze doen gelden door tusschinkomst van den Heer Politiekommissaris van Yper tot den 20 October ig3o. Yper, den 4 October iq3o. De Prokureur des Konings, (get.) Joz. Opdebecck. te koop, x5, Boterstraat,. i5, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6