lle,'a&r'N° 30-1 November - 1930 - 1 le Année, N° 30 - 1 Novembre Ghamliro de Commerce el d'lnduslrie - Weekblad ^oor bet Arrondissement Yper ■i*"* Vweeniglng der Geteisterde». \émr Tperse he Clubs. *n». Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres 35 ct. het nummer Abonnement 18 Ir. 00 par an Etranger 32 fr. 35 ct. Ie numéro Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper De aanstaande maandelijksche verga dering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 9 November 1930, om 14 1/2 u., in het Hotel Continental Statïeplaats, te YPER. DAGORDE 1) De afbraak der Onderstanden. 3) Wenschen voorde dagorde der aanstaan de vergadering. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente - overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. Fédération des Sinistrés de VArrondissement d'Ypres La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche9 Novembre 1930, a 14 1/2 h., en 1' Hötel Continental Place de la Gare, YPRES. ORDRE DU JOUR 1) La démolition des Abris. 3) Vceux a mettre d l'ordre dn jour de la prochaine reunion. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. Over de onderstanden Bericht aan de Inwoners De Heer Minister van Financiën heeft be sloten dat voortaan de pachters vrij zullen mogen beschikken over de onderstanden in beton die zich noch bevinden op den grond die zij in gebruik hebben. Zij mogen ook, voor welk doel hetzij, den afval gebruiken die zich noch op hunne akkeis bevindt. Dezen welke een of meer onderstanden wil len behouden, moeten eerst de toestemming vragen van den eigenaar of diens gemachtigde en die toestemming met zijn akkoord schrifte lijk zenden aan het gemeentebestuur op uiterst 15 November aanstaande. Voor het weghalen of behouden van he. a,- val moet ook onmiddellijk schriftelijk be richt gezonden worden aan het gemeente bestuur door den gebruiker van het land. Voor de reeds afgebroken onderstanden zullen de materialen uiterst tot 1" Januari aan staande ter plaatse blijven. Na dien datum zal het gemeentebestuur er zelf over beschik ken naar goedvinden, mits het vereffenen van den grond. De pachters die over de materialen willen beschikken ijzer zooals beton moeten dus het noodige doen vóór 1° Januari aan staande, zooniet worden die materialen den eigendom der gemeente die ze zelf zal wegha len en er over beschikken om te verbruiken of te verkoopen of te laten weghalen door ande re personen mits vooiafgaandelijke toelating. N. d. R. Wij bemerken dat bovenstaan de bericht in 't geheel niet overeenstemt met hetgeen er tusschen den heer Algemeenen Be stuurder Verhaeghe en de afgevaardigden der Federatie werd overeengekomen, en wij twij felen er grootelijks aan of al de gemeenten dit zullen aanveerden als bepaalde oplossing. Inderdaad, uit bovenstaande bericht, dat schijnt te berusten op officieel nieuws ontvan gen door het gemeentebestuur van Yper, moet men besluiten dat de gemeenten den last op zich zullen moeten nemen van de on derstanden af te breken. Dat valt geenszins in hunnen smaak, en zij zullen meestendeels dien cadeau van den Staat niet aanveerden. Deze kan ze immers daartoe ook niet verplich ten. Handels- en Nijverheidshamer Zaterdag 8 November 1930 om 8 uur stipt, in Hotel du Sultan Voordracht door den Heer Vandenhove, Ingenieur bij de Centrale Diensten van Telefoon te Brussel, over "DE TELEFOON" Gezien de belangrijkheid van het onderwerp rekent het Bestuur op een talrijke opkomst. Personen die geen deel maken der Kamer, maar die belang stellen in het behandeld onderwerp, worden toegelaten. Samsdl 8 Novembre 1930 a 8 heures précises, k l'Hótel du Sultan Conférence par M. l'Ingénieur Vandenhove du Service Central Téléphonique, sur LE TÉLÉFHONE Le Comité compte sur une nombreuse assistance. Les personnes, qui ne font pas partie de la Chambre mais que le sujet traité intéresse, seront admises a la conférence. Un siècle d'Administration Communale a Ypres In het vervolg der geschiedenis van Yper's Stadsbestuur, verschenen in 't Ypersche van 25 October, lezen wij Nos magistrats d'alors (années i85o a i860) savaient au besoin faire preuve d'éner- gie. Voici un incident qui en fournit la preuve. Le 26 Octobre i853, le collége avait réclamé, comme un droit pour la ville, de recevoir une Ecole des enfants de troupe en compensation du retrait d'une partie de la garnison, tandis qu'une lettre manuscrite du ministre lui répondit qu'il ne pouvait être question d'une compensation, qu'au contraire la ville n'aurait eet établis- sement que moyennant de nouveaux sacri- ff ces de sa part. En présence de cette prétention du ministre, les bourgmestre et échevins offrirent au roi leur démission collective en Novembre i853, et tous les conseillers remirent leur démission au bourgmestre. Et ils obtinrent satisfac- tion. Ceux d'après guerre n'eurent pas ce cranaussi n'avons nous plus de garnison Wij moeten hieruit besluiten dat de raads- heeren van i853 durvers waren en het wisten hoe aan boord gelegd om eendrachtig, zooals het overal en altijd zou behooren te zijn, de belangen hunner stad te behartigen en haar lecht te doen zegepralen. Dat de tegenwoordige raad van noodigen durf en eendracht is ontbloot, hoeft niet ge zegd. Hebben onze raadsheeren tot het uiterste hun plicht gekweten, alles gedaan wat in hunne macht was om ons garnizoen terug te bekomen Dat wil ik hier om een best buiten kwestie laten Alleen wil ik doen opmerken dat wat in het verleden is gebeurd en wat ons in zaak gar nizoen werd geweigerd, ons niet moet moede loos mak' n voor de toekomst. Leest hier, Yperlingen, wat De Stan daard ons in zijn nummer van 25 October aankondigt Versterking ran de belgische gendarmerie In een buitenlandsch blad, namelijk in «De Nieuwe Rot.erdamsche Courant», tref- fen wij het volgende bericht uit Brussel aan De minister van landsverdediging heelt besloten tot een volledige reorganisatie van de nationale gendarmerie of rijkswacht, welke tevens aanzienlijk wordt versterkt. Er zullen drie regimenten bereden gendar- men worden samengesteld. Ieder dezer regimenten zal, in vredestijd, uit vier esca- drons bestaan,' waarvan drie escadrons ruiterij en een escadron wielrijders. Deze zoogenaamde forces mobiles zullen met duizend nieuwe, nog te recruteeren gen- darmen, worden versterkt. In oorlogstijd het ypersche la region d'vpres Orgnnc de ('Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opslel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men hm intthr(/ven In alle Belgische postkantoren feaetloote artikels geweigeré Rédaciton, Administration etPubliclté 15, rue au Beurre, Ypri s On pent s'abonner dan* tons les bureaux de poste Beiges - ia articles non signis sont refusts 2) De afschaffing der Rechtbank voor Oorlogsschade te Yper. 2) La suppression du Tribunal des dommages do guerre d'Ypres. De Voorzitter, - Le Président, Arth. BUT AYE, av., Ypre s. Het College van Burgemeester en Schepenen, (get.) H. SOBRY. VAN YPBR O V PRES

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 1