OQTB C S. Y. - II Afd. - ISEGHEM C. S. Y. C- S- Y- - Jun. - Stade Moescroen Ypersche VoètbaIkroniek Pronostiek Wedstrijd Vandamme zijne vraag verder wenscht uit te breiden. M. Missiatn. De Heer Vandamme heeft nu reeds zoo dikwijls aan den Heer Schepen D'Huvettere gevraagd zich vooraf met het schepencollege t'akkoord te stellen, waarom is hij zelf nu niet t'akkoord met zijn partij M. Vandamme. Dit is uw persoonlijk ge dacht dat gij daar komt uiteen te doen, Mijn heer de Burgemeester. Ik had gevraagd om dit punt op de dagorde te brengen en ik vraag mij af waarom gij zulks niet gedaan hebt. Ik bemerk dat gij dit stelselmatig niet hebt willen doen en vraag dat dit thans bij hoogdringend heid zou gestemd worden. Daar er niemand tegen de hoogdringendheid opkomt, vraagt de Heer Voorzitter aan den Heer Vandamme de reden te willen geven waarom hij die verlenging vraagt. M. Vandamme. Verleden jaar heb ik de redenen daarvan uiteengezet. Het zal thans niet meer noodig zijn daarop nog terug te keeren, gezien ik in mijn schrijven insgelijks zeg waarom ik dit vraag. M. Bonnet. De Heer Voorzitter heeft zijn persoonlijk gedacht te kennen gegeven. Ik vind dat zijn pleidooi de uiteenzetting is van een eigenaar van verschillige werkmanshuizen. Moest hij echter met den waren toestand der werklieden bekend zijn, zou hij anders spre ken. Ik ken huizen waar er tot drie familiën samen wonen daar waar er slechts plaats is voor een familie. Het is niet voor hun plezier dat zij dit doen, maar uit armoede en ellende, want moesten zij een huis kunnen bouwen of koopen, dan zouden zij heel zeker alleen om het plezier zoo niet ellendig willen gehuisvest zijn. Het is ook overdreven te zeggen dat de woningnood in een jaar kan opgelost worden, het is een kwaal die lange jaren zal aanslepen. Ik ben het dus eens met den heer Vandamme óm de verlenging der huishuurwet voor een jaar te vragen. M. Sobry. Ik moet den heer Bonnet ant woorden dat ik hoegenaamd geen eigenaar ben van werkmanshuizen. M. Bonnet. Ik heb alleen maar gezegd dat men, na uwe uiteenzetting, zou veronder stellen dat gij eigenaar zijt. M. Sobry. Ik ken een huisgezin met twaalf kinderen wien ik aangeraden heb met (f Eigen Heerd een huis te bouwen, en dat thans heel gelukkig is dit te hebben gedaan. Een andere familie is er insgelijks heel tevre den van. Wat de eenen kunnen is, volgens mij, voor de anderen ook mogelijk. Doch het is de raad die zal beslissen M. Bonnet. Ik ken integendeel voorbeel den die deze door den heer Burgemeester aangehaald zouden doen verhuizen. Zoo, o.m., ken ik een familie die een huis gekocht heeft aan Ons Onderdak doch intusschen is haar een ongeluk overgekomen zoodat zij in de onmogelijkheid is haar verplichtingen na te leven en thans stappen aanwendt om daarvan te kunnen ontslegen zijn. Ik weet niet of zij daarin zal gelukken. Voor wat mij aangaat, ik verlang ook dat iedereen eigenaar weze van zijn eigen huis, doch zulks is niet mogelijk. Hierop vraagt de heer Voorzitter over het voorstel van den heer Vandamme te willen stemmen. Dit wordt aangenomen. Alleen de heer Sobry onthoudt zich. M. D'Huvettere. Ik zou nog iets bij de gezegden van den heer Bonnet willen bijvoe gen. De maatschappij Eigen Heerd leent geld aan 5 °/o intrest mits een kleine maande- lijksche bijdrage, zoodat de ontleeners na l5 jaar niets meer moeten betalen, en in geval het hoofd van het huisgezin komt te overlij den, dan krijgt de weduwe het huis in vollen eigendom zonder nog iets te moeten betalen. De Bond der Kroostrijke gezinnen leent aan zijn leden die een huis willen bouwen een som van 5ooo fr. zonder intrest, de Staat geeft een toelage van 25oo fr. en de stad een hulpgeld van 5oo fr. Dit maakt samen reeds 8000 fr. zoodat, voor een werkmanswoning van onge veer 3o.ooo fr., Eigen Heerd nog enkel drie maal deze som of 24.000 fr. zou moeten in leen geven, en de bouwer slechts over een geringe som zou moeten beschikken om te kunnen bouwen. M. Vandamme. Welk is het minimum bedrag der eerste storting die moet gedaan worden M. D'Huvettere. Eigen Heerd ver schiet in sommige gevallen tot 80 op de waarde van het huis. M. Vermeulen. Ik zal u een voorbeeld geven van verkoop. Iemand koopt een huis aan Ons Onderdak voor 32 000 fr. Eigen Heerd verschiet tot 80 Laat ods zeggen 24.000 fr., blijft 8.000 fr. Indien gezegde persoon recht heeft bij voorbeeld op 3.000 fr. Staatspremie en i.5oo fr. van de provincie, zoo zal hij maar 8.000 4.500 =r 3.5oo fr. moeten vinden en da&r hij reeds i.5oo fr. gegeven heeft bij het teekenen van het akkoord, valt die som op 2.000 fr. Hij moet er bijvoe gen de kosten van notaris en van hypotheek en aftrekken de premie die hij van de stad ontvangt, dewelke in dit geval 600 fr. zal bedragen. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. 45 opgeheven. ZONDAG 9 NOVEMBER 1930 om 10 uur op het STADIUM, Augustinestraat Ingang 1 fr. 5o. om 14 uur Ingang 3 fr. IIe Afdeeling Meenen 3 - Yper o Vele supporters hadden de verplaatsing naar Meenen medegemaakt om de rood witte ploeg aan te moedigen. Maar, niette genstaande al den moed en het streven der onzen, heeft de sterkste gewonnen, want mijn inziens is Meenen, met de huidige ploeg, promotiecandidaat. 't Is de heer Père die de leiding in handen heeft. In het begin zijn beide elftallen ten aanval en moeten de ver dedigingen ingrijpen. Meenen teekent weldra het eerste doel aan dat voor buitenspel afge keurd wordt. Op vooruitrukken der zwart- gele voorlijn redt Messelis een bijna zeker doel. Van den anderen kant zendt Versailles het leder juist langs den buitenkant van 't net. De bezochten nemen nu stillekens aan de bovenhand. Drie hoekschoppen worden ieder- maal door onze verdediging ontzet. Op uit schieten van Desloovere begaat Hollebeke een fout die jammerlijk een penalty voor ge volg heeft. Wijdeveldt zet de strafschop in doe) om aan de 3je minuut. Weinig nadien ontsnapt Dhulster aan het waakzaam oog onzer verdediging en Meenen brengt den stand op 2-0 korts voor de rust. Bij de her neming zijn de aanvallen wederom verdeeld, Meenen evenwel doet gevaarlijke ontsnap pingen en Messelis heeft genoeg de gelegen heid om zijn kunde te toonen evenals De- plancke en Dumortier, die gedurig op de bres zijn om het vooruitrukken der zwart-gele voorwaartsen te stremmen. Nu en dan muizen Versailles of Maton er van onder, een gewel dig shot van Laconte komt op het been van den rechterback terecht. Vansevenant en Ver- leure geholpen door gansch de halflinie trach ten de Meensche verdediging te doorboren, doch deze blijft pal en laat niets door. Inte gendeel, op een hunner ontzettingen bemach tigt center voor Wijdeveldt het leder, geeft gepast aan Odou over die voor de derde maal het leder in het heiligdom van Messelis doet aanlanden. De onzen doen nu loffelijke pogin gen om maar de eer te redden, maar niets helpt en Meenen boekt eene verdiende over winning. Onze spelers hebben zich allen kranig verdedigd, doch hebben moeten buigen voor de overmacht. Jongens, maakt van de opgelegde rust gebruik om u goed te verzor gen en te trainen want op 9 November is het geen kat om zonder handschoenen aan te pakken, die ons komt bezoeken. Klasseering II' Afdeeling Meenen 4301727 Heyst 4 3 o 1 11 7 7 Kortrijk Sport 4 3 1 017 7 6 Iseghem 4 3 I o 9 5 6 Daring Blank. 4 2 i i 10 4 5 Stade Kortrijk 4 1 o 3 11 7 5 Waereghem 4 '2 i iiiio 5 AA. Moescroen 4 1 1 2 10 10 4 Thielt 4 12 15 6 3 Thourout 4 1 2 1 5 6 3 s.k. Sweveghem 4 1 3 o 9 i3 2 C. S. YPER 4 1 3 o 7 12 2 VV. Ste Kruis 4 o 3 1 2 9 1 F.c. Roeselaere 4 o 4 o 2 18 o IIIe Afdeeling Yper 3 - Stade Moescroen 4 De specialers moeten dus nipt onderdoen voor Stade Moescroen die ons kwam bezoe ken. De scoor 3 4 bewijst bijna dat de strijd hevig gekampt heeft en nochtans zijn de rood- witten dikwijls de baas geweest van het spel. Hoeveel corners werden er ons niet toege staan, maar hoeveel ook konden er benuttigd worden Spijtig dat Debuysere de strafschop om den duivel niet in doel kon omzetten, anders liep de ontmoeting op een gelijk spel uit. Morgen is speciaal alleen aan den slag en trekt naar Bisseghem op die voor het oogenblik de tweede plaats van de klasseering bekleedt. Het is onbetwistbaar dat rood-wit zijn beste schoenen zal moeten aantrekken om goed het hoofd te kunnen bieden aan de vlaswerkers, 'k Ben nochtans de meening toegedaan dat speciaal een goeden uitslag zal bewerkstelligen. Klasseering III' Afdeeling AA. Moescrotn 43011877 Bisseghem 4 2 1 1 16 11 6 St. Moescroen 4 3 1 o 12 i3 6 Kortrijk Sp. 4 2 1 11611 4 Wevelghem Sp. 42201394 Thielt 4 1 1 21111 4 C. S. YPER 4 1 2 1 i3 16 3 W. S. Lauwe 4 1 3 o 11 i3 2 Poperinghe 4 i 3 01118 2 Meenen 4 I 3 o 7 ig 2 Juniors Stade Kortrijk 5 Yper 2 Ieder weldenkende voetballiefhebber zal aardig opgekeken hebben bij het vernemen van de nederlaag onzer juniors bij de Stadis- ten. Menigeen zal zich afgevraagd hebben hoe het mogelijk is dat zulk een elftal zulk een klopping oploopt, doch men zal nog meer verstomd staan als men verneemt dat 20 minuten voor het einde de scoor nog 0-1 in ons voordeel wees 't Is ten gevolge van het toekennen van een strafschop dat een back zijn maatjes in den steek liet en zoo de oorzaak was van de ineenzakking van een elftal dat alle kans had om een taaien tegenstrever in het zand te doen bijten. Doch daarom moeten onze juniors den moed niet opgeven, alles is nog niet verloren. De kopleidende ploegen kunnen ook nog hunne tegenheden ontmoeten en er zijn nog zoo vele matchen te spelen. De glorierijke onzekerheid van het voetbalsport is een middel in uw hand om voorts te werken en te zwoegen en men kan nooit weten I NEMO. Klasseering Juniors Kortrijk Sp. 4 4 o o 19 2 8 Stade Kortrijk 4 4 o o 18 5 8 St. Moescroen 42 1 1 18 10 5 Meenen 42 I 111 8 5 C. S. YPER 4 2 2 o 26 11 4 AA. Moescroen 3 1 1 1 8 11 3 Waereghem Sp. 3 1 2 o 5 12 2 s.v. Sweveghem 4 i 3 o 8 24 2 Wacken 3 o 2 1 7 i3 1 Bisseghem 2020070 r.s. Waereghem 3 o 3 o o 17 o II' AFDEELING A 279 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y R. Colaert Plaats Uitslag van 26-10-30 12 punten Werrebrouck F. 11 Clarysse. 10 w Vermeersch And., Desodt Frans. 9 Pockelé. 8 Vilain G., Goedgeluck P., De- nise Bruwier, Saelens Cyrille, Cofïyn Henri, Mme Indervuyst, Descheiver Fl., Polleke, Coene R. 21 pronostiekers van 7 punten. 36 6 63 5 3o 4 74 3 38 2 1 1 1 o Algemeen Klassement na den 2610-30 27 punten Desodt Frans. 26 Delodder Charles. 25 Cambier L. 24 Soete Jules, Veys André, Dael Marcel, Rialto. 23 punten Burggraeve Gust., Notebaert A., Debeir Jos., Werrebrouck F., De Haene Mee, Harold, Vermeersch A. 22 punten Ghys Em., Demeere Ant., Cougoura, E. L. Y., Gadeyne J. 21 punten: Vilain G., Pinte Mee, Bedde- leem R., Deplancke G.Ristje, Versailles L r Diavolo.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6