I De Last Post BERICHT Hulde aan den Onbekenden Soldaat Fakkelplechtigheid Ligue des Poilus de France Section d'if pres Matchen voor den ;Beker Boldersnieuws Uitslagen van de bolling in de Bascule op Zondag 26° Allerhande Nieuws Yper. Onweder. Tijdens het hevig onweder, dat Zaterdag avond hier over onze stad losbrak, is de bliksem gevallen op de hooge telefoonpaal, rechtover het Hötel des- Brasseurs, R. Colaertplaats, doch veroor zaakte gelukkiglijk niet de minste schade. Velodief geknipt. Zondag namiddag,, rond 3 u., had Gerard Vandenberghe, van de Stofïelstraat, zijn velo aan den gevel der her berg De Casino in de Statiestraat, laten staan, toen enkele oogenblikken nadien de serveuse hem kwam zeggen dat zij een onbe kende met het rijwiel had zien wegrijden. De Heer Vandenberghe liep den dief seffens achterna en was zoo gelukkig hem bij den kraag te vatten op den hoek der de Stuers- straat waar de kerel, een weinig bedronken zijnde, van de velo gevallen was. De velodief, waarschijnlijk dezelfde die hier verleden Zondag reeds van zich had doen spreken, is zekere Sanzier Marcel, 18 jaar oud, van Merckem. Omvergereden. Dinsdag avond, rond 6 kwam Mevrouw Ch. Temperman uit hare woning gegaan toen zij, bij het overste ken der Meenenstraat, door den slijkweerder van een auto, die zij waarschijnlijk niet had bemerkt en die uit de richting der Meenen poort kwam gereden, werd gevat en omver geworpen. Gelukkiglijk 'dat de auto, gevoerd door een heer uit Brugge, aan een matige snelheid- reed. Het slachtoffer werd seflens opgenomen en een bijgeroepen geneesheer diende haar de beste zorgen toe en bestatigde dat zij,benevens eenige wonden bekomen aan het hbofd, de beenen en over gansch het lichaam, nog het sleutelbeen gebroken was. De verwondingen alhoewel talrijk, zijn niet erg. Wij wenschen Mme Temperman een spoe dige en algeheele herstelling. Burgerlijke Stand van Yper Carte d'Identité Zooals wij het reeds vroeger hebben aange kondigd zal de Last Post die dagelijks onder het Engelsch Gedenkteeken der Meenen- poort geblazen wordt, bij uitzondering en ter gelegenheid der verjaring van den Wapenstil stand, op Dinsdag XI November aanstaande, door bemiddeling der Broad Casting Cie te Londen de wereld door verspreid worden. Het uur der uitzending is nog niet heel juist bepaald doch, in afwachting dat wij dit in ons aanstaande nummer kunnen kenbaar maken, mogen wij van nu reeds de verzekering geven dat dit omstreeks 10 uur 's avonds zal zijn. Na de Last Post die door onze pom piers op zoo volmaakte wijze geblazen wordt, zal met een tusschenpoos van 7 seconden de Réveil nog geblazen worden. Deze zeer schoone maar moeilijke sonnerie werd slechts heel onlangs aangeleerd en zal op dien avond voor de eerste maal door onze brave klaroenen uitgevoerd worden. Van af iD November aan staande zullen die twee sonneries voortaan iederen avond bij de Meenenpoort geblazen worden. Dien avond dus zal de plechtigheid van de Last Post bij uitzondering niet te 8 uur maar wel omstreeks 10 u. plaats grijpen,en het ware hoogst wenschelijk dat er, voor dien avond alleen, niemand bij noch omtrent de Meenenpoort zou aanwezig zijn, opdat de plechtige stilte zoo weinig mogelijk onder broken worde. Het zijn de radioposten van Daventry en Radio-Belgique die de uitzending zullen doen. Maandag laatst heeft Radio-Belgique reeds een afgevaardigde hier ter plaats gezonden om de noodige maatregelen voor de uitzen ding te treffen. Alwie dus in 't bezit is van een radiotoestel, neme een dier twee uitzendingsposten en zal alzoo dien avond het groot genoegen hebben, samen met duizende en duizende andere luiste raars uit alle landen der wereld, de indrukwek kende sonnerie van Yper te mogen hooren. De leden worden dringend verzocht deel te nemen aan den stoet die op Zaterdag aan staande. zijnde Allerheiligen, naar het kerk hof trekt om hulde te breDgen aan onze duurbare gesneuvelden. Vergadering in het lokaal Continental vanwaar onze groep vertrekt om 10 u. 1/2, om den stoet te vervoegen die vergadert op de Gr. Markt en van daar om 10 3/4 u. aanzet. In betrek met het schorsen van ons bal van Dinsdag laatst, geven wij hieronder afschrift van dep brief ingediend in de burtelen van het stadhuis, door M. Leon M^nkerhey, Voor zitter van onze feestcommissie Mijnheer de Burgemeester, Wij hebben de eer U te laten weten dat onze maatschappij C. S. Yper, zijne leden een privaat bal aanbiedt op Dinsdag 2Ó-io-3o om 8 uur 's avonds, in de zaal Lapiere, Hond straat. Aanvaard, Mijnheer de Burgemeester, de verzekering onzer hoogachting. Voor C. S. Y. DE VOORZITTER Volgens genomen inlichtingen, kregen al de belanghebbenden kennis ervan. We waren dus meer als in regel en de maatregel die ons trof kan in geener wijze gerechtvaardigd worden. Hetgeen ons zonderling voorkomt, is dat die brief niet meer te vinden is. Maar ja, zen opstel stelt ons volledig in ons recht, en... er gebeuren den dag van vandage zulke zonderlinge zaken... Den haan van Sint- Maartenskerk heeft wel zonder iemands hulp van een driekleur een leeuwenvlag gemaakt II In alle geval al die historiën van brief niet gezien en dan toch gezien, van brief weerge- zonden en niet toegekomen, van brief waarop niet uitdrukkelijk gesproken wordt van pri vaat bal, van tiketten die den schijn geven van een publiek bal. dat is allegaar hetgeen men te Yper noemt ror d den pot draaien Een feit staat vast, en het overige is al zeever we werden om 11 ure gesloten, en we waren in orde. BERICHT De Gouverneur van. West Vlaanderen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat het examen voor LANDMETER zal afge nomen worden in den loop van December aanstaande. Inschrijven bij het Provinciaal Bestuur. De Afdeeling Yper van den Nationalen Oudstrijdersbond, brengt aan de kennis der Ypersche Maatschappijen, dat de Westland sche Fakkel Yper zal doortrekken, op Zondag 9 November aanstaande, om 9 uur 's mor gens. Al de Maatschappijen zijn vriendelijk uitgenoodigd deze Vaderlandsche plechtig heid, door hunne tegenwoordigheid te ver eeren. Vergaarplaats voor het stadhuis om 8 uur 45. Het Bestuur. La commission fait un pressant appel a tous ses membres pour assister au défilé qui aura lieu le Samedi 1" Novembre a l'occasion de la fête de la Toussaint. Réunion au siège a 9 h. y»,piésence indispensable, se munir de l'insigne. Les membres honoraires sont instamment priés de se joindre a nous pour cette cérémonie. La Commission. Dans une réunion tenue Mercredi dernier, en présence du capitaine Durieux, président de la section des Poiius de la Flandre Occi dentale, deux membres du groupe d'Ypres ont été rappelés a l'ordre et ont du signer l'engagement suivant qui devient règle géné rale pour tous les membres des Poilus de France Ypres, le 29 Octobre 1930. Messieurs, J'ai l'honneur de vous faire connaitre, par la présente lettre, que je regrette trés profon- dément d'avoir pris part au vote de la semaine dernière, au cours des élections pour le renou- vellement du Comité de la Société. J'aurais, en effet, dü m'abstenir, car tout Francais qui réside en Belgique devrait se rappeler que puisqu'il a l'honneur d'y être amicalement accueilli, il ne peut, en aucun cas, s'immiscer dans les questions politiques, linguistiques ou toute autre question épineuse. Je prie, Monsieur le Président, de prendre acte de mon engagement sur l'honneur, de ne plus prendre part, désormais, ni aux discus sions ni aux votes. Je lui demande, en outre, de vouloir bien donner lecture de la présente lettre a la première réunion de la Société, et je stipule que,si je venais a forfaire a ma paro le je m'engage a être rayé de la Société, sur simple remarque d'un seul de ses membres. Je m'engage, également, a ne remplir aucun mandat dans la Société, fut-ce une charge purement honorifique. Veuillez agréer, etc. Woensdag 29 ging in de Bascule de match door Bascule Postje. De Bascule kwam op met hh. Salomé R. spelleidder, Vasseur E., Maddens, Vandeginste, Favorel, Declercq, Norman, Devos Achiel. Het Postje speelde met zijn gewoon peloton en spelleider. De scheidsrechters waren hh. Ververken en Vierstraete. De Bascule won den opgooi, en behaalde het punt voor de partij met 25 voor en i3 te gen voor 't Postje. De Postjemannen hadden er nochtans bek op de oud kampioenen te keeren in eigen tra, maar 't ging niet. Blijft nu nog de terugmatch om 'n klopping te geven. Nogal wel toeschouwers. Woensdag 5" November gaan de Cercle mannen naar de Statie. Wie zal 't winnen 't Belooft 'n flinke match te zijn. Rangscbikkiag geipseldt matchen punten Katholieke Kring 1 1 Bascule 1 1 Postje 2 1 Statie i o Coo 1 o KRABBER. xe prijs 200 fr. Noyez, Soete, Moulaert, Salomé H. 2e prijs 140 fr. Favorel, Deknudt Georges, Philippe Isidoor, Liefooghe Ernest. 3e prijs too fr. Storme, Dehaene Ern., Vandenberghe Od., Deschuyter. 4' prijs 60 fr. Maddens, Deknudt Arth., Benoot Felix, Denys Frans. Hebt g'al gehoord van de ma'ch h. Ca- miel Vandelannoote tegen h. Felix Vergracht 2 van 3, op 8 punten uit. Op Zaterdag 8" Nov. te 6 u. in 't Postje. Op Zaterdag i5nNov. te 6u. in de Bascule, terugmatch, en 't is voor 'n mondje Er zullen wel veel kijkers zijn De kerel werd aanstonds in handen der politie overgeleverd die tegen hem proces verbaal opmit k en hem voorzeker loon naar verdiensten zal weten te geven. Verbrand. Woensdag namiddag, om streeks 3 u., was M. Lenoir Maurice, garagist in de Cartonstraat, bezig met aan een auto te werken. Dp zeker oogenblik ontstak hij een stekje om naar een moerschroef te zoeken, doch op hetzelfde oogenblik s'.oegen gewel dige vlammen op en werd de Heer Lenoir ernstig aan de handen verbrand. Dank aan de koelbloedigheid der tegenwoordige werk lieden, die met een schup zand het vuur uit doofden, kon een grootere ramp vermeden worden. De oorzaak daarvan is te wijten dat er op die plaats enkele oogenblikken te voren wat essence moet gestort geweest zijn. Verklaringen van den 23 tot den 29 October iq3o Geboorten Beun Roger, Dickebuschsfeenweg. Debeir~ Maurice, Zonnebekesteenweg. Elleboudt Ginette, Elver- dingbestraat, 19. Ugille Abel, Zillebekestraat, 6. Bol- laert Eliane, Maloulaan, 45. Huwelijken Masure Raymondus, rijwielmaker en Legein Maria, dienstmeid, beiden te Yper. Debergh Julius, schrijnwerker en Mortier Joanna, z. b., beiden te Yper. Wellens Paulus, geneesheer, te Leuven en Vuylsteker Mar- cella, z. b., te Yper. Overlijdens Samyn Mathilda, 94 j., z. b., wed. Devos Ludovicus, Meenensteenweg, 25. Schreel Suzanna, 9 j., scholierster, Bruggesteenweg. Wagemans Frans, 46 j.,. gepensionneerde, echtg. Notebaert Jeanne, Statiestraat, 32. - Vanhaverbeke Maria, 54 j., ongehuwd, Poperinghesteen- weg, 4. Van Lerberghe Petrus, 64 j., z. b., echtg. De Laere Julia, Dixmudesteenweg, 16. Huwelijksbeloften Henri Lacante, statiebediende, te Yper en Maria Milleville, z. b.,te Poperinghe. Georgius Doutrelandt, handelaar, te Yper en Jeanne Bulckaen, z. b. te Vlamertinghe. Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op Zondag tweeden en Maandag derden November, van 11 uur tot 's middags, voor de aangiften van geboorten en sterf gevallen. On nous prie de rappeler aux parents que, d'aptès l'article premier del'Anêté Royal du 6 Février 1919, les enfants agés de plus de i5 ans doivent être porteurs d'une carte d'iden- tité. Beaucoup de personnes ignorent cette obligation ou négligent de s'y confornoer. Afin d'éviter tous désagréments a leurs enfants qui ont atteint leur quinzième année, les parents feront done bien de se mettre sans retard en règle avec la loi.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8