Prorgosliek Wedstrijd Matchen voor den Beker Woensdag 19°, in den Katholieken Kring, match tegen 't Postje, 't zal een spannende strijd zijn. De Beker Yperscho, Voet ba Ikron iek Tweede afd. Yper 3 Iseghem 2 Het onstuimige Iseghem werd dus door het vastberaden Yper geklopt. De overwinnings- lustige bezoekers hadden te veel van punten- oogst gedroomd en niettegenstaande een gril lige leiding heeft rood-wit hun zegereeks ge stuit. Alswanneer scheidsrechter Delannoy beide elftallen ten opgooi roept is het vollen bak op het stadium. Nesten wint eindelijk eens den toss en plaatst zijne mannen met den wind in den rug. Nauwelijks ingezet of Ver sailles plaatst een goede zending voor het vijandelijke doel. De linkerback wil ontzetten maar het leder komt in zijn eigen kooi terecht, i-o voor Yper aan de 4e minuut. Rood-wit blijft ten aanval, shotten van Versailles en Vansevenant vinden den keeper op de goede plaats. Twee toegestane corners kunnen door de onzen niet benuttigd worden.Iseghem blijft ook niet onledig. Een hoekschop in hun voor deel geeft aanleiding tot een geharrewar waar aan Margonneau een einde stelt met te ont zetten. Versailks bemachtigt het leder, rent langs zijn lijn en zendt rechtstreeks de bal in Iseghem's heiligdom aan de 27e minuut 2 0. De bezoekers doen nu loffelijke pogingen om hun achterstel te verminderen. Nesten wordt op de proef gesteld, maar is niet té verschal ken. Op algemeen vooruitrukken komt Vanse venant alleen voor het doel, doch zendt het leder wolkenhoog. Een shot van Bourdeaux wordt moeilijk bemeesterd. Twee hoekschop pen voor rood-wit en een voor rood zwart brengen niets op. Op aanval der. oezoeke.s valt Deplancke met hun linksbinnen op den grond en Iseghem's centervoor neemt de gele genheid te baat om de stand op 2-1 te brengen aan de 3ge minuut. Niets bijzonders meer tot aan de rust. Nauwelijks hernomen of de bezoekers dwin gen corner af die ontzet wordt. Molein trekt er van onder en geeft aan Versailles over die inzendt. Verleure heeft goed gevolgd en num mer drie is voor Yper geboren 3 i. Iseghem neemt nu lichtelijk de bovenhand, maar botst op een halflinie en achterhoede in. goeden form. Alle aanvallen worden afgeslagen en de rood zwarten kunnen enkel aanteekenen door het toekennen van een strafschop voor inge beelde fout van Veys. 3 2 aan de i7e minuut. De bezoekers dwingen nu een vijftal corners af, doch niets baat,onze verdediging blijft pal ofschoon de scheidsrechter veel freekick's at goal toekent in ons nadeel. Het spel wordt meermalen nutteloos onderbroken, wat schaadt aan welaangebrachte aanvallen. Ise ghem geelt goed door om maar den gelijkma ker binnen te krijgen, maar het einde nadert weldra en de Yperlingen behouden de twee punten welke zij ruimschoots verdienen. Mannen, gij hebt nogmaals getoond dat gij kunt als gè wilt, wij verwachten hetzelfde spel vertoon bij den A. A. Moescroen, die wellicht met gesloten deuren zal moeten spe len. Een gelegenheid dus om punten te kapen. Klasseering II' Af deeling Meenen Heyst Daring Blank. Kortrijk Sport Iseghem Waereghem Stade Kortrijk AA. Moescroen Thourout C. S. YPER Thielt s.k. Sweveghem VV. Ste Kruis F.C. Roeselaere Match V.V. Ste Kruis Heyst uitgesteld wegens onbespeelbaar terrein. Match Thielt Stade geschorst alswanneer de scoor 2 5 voor Stade aanwees. juniors Yper 7 Stade Moescroen 2 De Ypersche jeugd treedt wederom met groote cijfers uit den slag. In tien minuten tijd en tegen wind spelende, vlogen er 4 kogels in de vijandelijke netten, waarvan Verleure E. er twee, Cherchye en Rotru elk een binnen- lapten. Na twee doelen te zien afkeuren voor buitenspel zond Cherchye weldra nummer 5 binnen, zoodat aan de «citroentjes de match bis gewonnen mocht aanzien worden. Na de herneming evenwel komt Stade Moescroen onder doom en ofschoon tegen wind spelende, doen de bezoekers menige gevaarvolle aan vallen. Intusschen brengt jjWarden de scoor tot op het half dozijn. De zuiderlingen verliezen geen moed en kunnen weldra de eer ledden. Doch Risten betaalt het antwoord in 't is 7-1. Op het einde van de ontmoeting 5 3 0 2 9 4 8 4 3 0 I 11 7 7 5 3 1 I 12 5 7 5 4 I 0 19 9 7 5 3 2 0 11 8 6 5 2 I 2 14 l3 6 4 I 0 3 11 7 5 5 1 1 3 12 12 5 5 I 2 2 7 8 4 5 2 3 0 10 14 4 4 1 2 1 5 6 3 5 1 3 1 12 16 3 4 0 3 1 2 9 5 0 5 0 3 20 0 gelukt Mouscroen er in Beddeleem voor de tweede maal te doen visschen, zoodat de uit slag 7-2 in 't voordeel van onze juniors uitvalt. JODgens, morgen naar Bisseghem en 't moeten insgelijks onze twee punten zijn hoor Klasseering Juniors Stade Kortrijk 5 5 o 021 6 10 Kortrijk Sp. 4 4 o o 19 2 8 C. S. YPER 5 3 2 o 33 13 6 AA. Moescroen 4' 2 1 1 i5 12 5 St. Moescroen 5 2 2 1 20 17 5 Meenen 5 2 2 112 11 5 Wacken 4 1 2 1 12 i5 3 Bisseghem 3 i 2 o 4 10 2 Waereghem Sp. 4 1 3 o 7 17 2 S v. Sweveghem 5 I 4 01128 2 R.S. Waereghem 4 o 4 o I 24 o 3e afdeeling W. S. Lauwe 4 Yper 2 Nogmaals de nederlaag voor speciaal die waarlijk geen potten breekt dees seizoen. Maar naar ik verneem is de samenhang in dit elftal ver te zoeken en daar ligt de reden van zijn zwak optreden. Specialers, hoort eens,in dien gij uw sport met zekere liefde wilt beoe fenen, begint met elkander te verstaan, luistert naar uwen hoofdman en doet niet alles wat in uw gedacht komt. Aan de rust was het toch 2 o in uw voordeel, en waarom dan door uw misverstand de Lauwenaars de gelegen heid geven u met 4-2 te kloppen Harop spe cialers, eens getoond dat samenwerking geen ijdel woord is,allen te zamen gespeeld om een en zeilde doel te bereiken namelijk de over winning van uwe lieve rood witte kleuren Kortrijk Sport, opgepast dus NEMO IP AFDEELING A 279 Mededing er s Hotel Continental Lokaal C.S.'Y. R. Colaert Plaats Uitslag van 9-11-30 7 punten Marcel Bakker (prijs) Polleke. 6 punten Moyaert L., Boudry FL, Union St. Gil. 5 punten La Forestoise. 4 punten Gryson S., Werrebrouek F., Knockaert And., SoeteJ., LogierAlb., De- lodder Ch., Bultihck Jos., Andréas, l anssens, Denise, Vermeersch And., Cailliau £m., De- weerdt O., Smagghe Dan., Tavenier W. Week End, Knockaert R., Persyn R Molein Georg., Diavalo, A. Veys, Coffyn H., Van- nieuwenhuyss, Deplancke Ed. 20 pronostièkers van 3 punten. I 2 206 I X O Algemeen Klassement na den 911 30 3o punten Deloddèr Ch. 28 punten Desodt F., Soete Jules. 27 punten: Vermeersch A., Werrebrouek F. 26 punten Union St Gil., Cambier L. 25 punten Cougoura, Diavalo. 24 punten Rialto, Burggraeve S., Note- baert A., Daele M., Polleke, DebeirG.,Week End,"De Haene M., Logier Alb., Bienvenu, Harold. Woensdag laatst gingen de Basculeman nen met hun gewoon peloton en spelleider, naar de Coo, om er het punt voor de rang schikking te betwisten. De Coó met haar gewonen spelleider stelde het gewoon pelo ton tegen, buiten heer Rosseel die vervangen was door heer De Boeck. Scheidsrechters hh. Ververken en Vierstraete. De Bascule zette het spel in. Tot meer dan halfwege werd het spel zeer betwist, geen wonder dus dat de partij tot bij 10 u. duurde. De oud-kampicenen geraakten eindelijk baas over Richard's mannen die zich sterk verde digden en ze behaalden het punt voor den beker en diensvolge weer de leiding in de rangschikking. De Coo verloor met 17 punten. Nogal veel kijkers. Ze hebben zich zeker niet verveeld. Ringichikking gttpielde matchen punten Bascule 2 2 Katholieke Kring 2 1 Statie 2 1 Postje 2 1 Coo .2 o KRABBER. li o l dersn i en res Zaterdag laatst werd in 'c Postje de match gespeeld tusschen de heeren Camiel Vande- lannoite en Felix Vergracht. Heer Felix won d'eerste partij met 8 tegen 5 en heer Camiel behaalde d'andeie met 8 tegen 3 tn 8 tegen 5. 't Schijnt dat Camiel zal moeten oppassen Zaterdag aanstaande i5D,of hij zou kunnen de returnmatch verliezen. Allen naar de Bascule Zaterdag i5, te 6 u. 's avonds. En wat gezeid van de match na de voor gaande gespeeld Zaterdag laatst waar Jéröme Vierstraete op zijn brotk kreeg v'an Eugeen Beddeleem. Er was 'n handicap van 4 punten op 12, Maar toch Jéröme en zal 't zeker daarbij niet laien De Coo Bolders hebben Zaterdag laatst, bij Remi uit den Brasseur, hun jaarlijksch avondmaal gehouden. Gedurende het Op dienen der smakelijke spijzen sprak de Heer Voorzitter een minzaam woord tot iedereen, en Pier en Miel behaalden een reuzensuccés met het lied der Coobolders Door den Heer Raekelboom werd een gelegenheidsge dicht voorgedragen dat zeer in den smaak: viel. Wij laten hierna De Beker van H. Rae kelboom volgen Weet dus, dat met woord en daad 't Sport op d'hoogste sporte staat. Om van uwen tijd te wezen, Moet ge kportgazetten lezen Én op d'hoogte zijn van al, Waarvan men U spreken zal, In die nieuwe sportmanstale. Ze niet kennen ware kale. Wilt gij er een staaltje van 'k Zal maar zeggen, ijjk ik kan Steeple-chase, Rider, starter, Trotter, deat head, Paddock, quarter, Boxing, heading, weiter, swing, Bantam, groggy, knock out, ring, Clubman, trainer, sprinter, back, Average, kick off, Crac Football forward, shotter, keeper. 'k Maak hier geen reklaam voor Yper. Footing, looping, swimming, rowing En nog menig ding in ing. 'k Zal nu maar hierover zwijgen Want ik wil geen slagen krijgen. 't Woord, dat bij de bolders klinkt, Bleef sinds eeuwen onverminkt. Wie hier zou 't bargoensch verkiezen,.' Zou zijn moeite en tijd verliezen. Blijve 't bollen wat het was 't Spel, waar men bij pint en glas In een nauwen kring van vrinden, Rust en uitspanning kan vinden. - De gazetten onzer stad Hebben 't bollen, in hun blad, Aangemoedigd en geprezen. 't Spel is schier tot sport gerezen. Zeg eens, vriend, betwist het niet Hij is blind, die dat niet ziet. Eertijds bolde men voor kraken 't Was een onzer feestvermaken. Nu toont fier de vrouw een plek, Tusschen kast en pijpenrek, Waar de beker eens moet prijken En den roem haars mans verrijken.. Doch de weken gaan voorbij. Zij maar g'rust, verzekert hij, Maar op 't eind, half kwaad, half bange,. Zegt de vrouw ge bolt al lange, Op al d'hoeken van de stee, Maar g'htbt nooit dien beker mee. Om de zaak in 't best te schikken, Om de geesten te verkwikken Om ik weet het - 't is verstaan Met het vrouwtje wel te staan, Geelt de bolderspolitieke Een souper diplomatique Yper, 9 November 1930. RAEKELBOOM. Plezier en leute waren er vervolgens niet: te kort en 'c was bate glas tot in de kleine uur tjes. In hit lokaal werden, den Zondag avond, de feestelijkheden voortgezet en Pol Mote vergastte ons op een puik accordéonconcert. Op 23 November aanstaande heett er in de Coo een schoone prijsbolling plaats voor al de leden der maatschappij. Eerste prijs twee hazen, 2' prijs twee fezanten, 3' twee konijnen. Begin om 16 Vi u. Op 7 December toekomende, om 18 u grijpt het jaarlijksch bal der Coöperatieve plaats in de Lapiere's zaal. Ingang 3 fr. recht- gevende op deelname aan de schoone Tombola.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6