Vander Helst, Potyze, Ypres. HARMONIE YPRIANA Oe Ste-Ceciliafeesten PronosHak Wedstrijd Algemeen klassement na 16 Novemfe r 1930 (Vervolg) Yper Valsch alarm. Zaterdag avond werd de politie, rond tien uur, door een bij zondere verwittigd dat hij in een thans onbe woond huis der Statiestraat, waar de heer Gustave Houzé vroeger in verbleef, verdachte geruchten had gehoord en dat er voorzeker verscheidene dieven die woning moesten binnengedrongen zijn. De politie ging aan stonds zien en onderzocht bij middel van een electrieke lamp gansch het huis, van onder tot boven, in alle hoeken en kanten, z;ch steeds- op haar hoede houdende om de dieven bij den kraag te stekken, doch vond er niets anders dan.... eenige uitgedroogde korsten kaas, die daar op een vensterbank lagen'. Eerlijke daad. Een gouden knopring met de beginletters G. R. werd deze dagen gevonden door den heer Gustave Vandamme, wonende Klaver straat, 3, die zich verhaastte zijne vondst op het polniebureel aan te geven. Het duurde niet lang eer de eigenaar zich liet kennen en heel gelukkig was terug in 't bezit van zijn eigendom te mogen komen. Wij wen- schen den heer Gustave Vandamme van herte geluk om zijne eerlijke daad. PSIJSKlUF op den ïeerliagbaK expose au Salon de Bruxelles un choix trés complet de voitures et chassis fourgons, camions et autobus 4 et 6 cyl. partir de 6 H.P. de 300 k. a 3 Ton. est la marque réputée par la solidité de sa construction et le rendement supérieur de ses véhicules automobiles. A partir du V Décembre seul agent concessionnaire officiel pour l'arrondis4 Service assuré par mécanicien spécialiste. De Harmonie Ypriana heeft verleden Zon dag het jaarlijksch feest van S" Cecilia, patro nes der muzikanten, nogmaals op schitterende wijze gevierd. Om 10 u. werd in S' Pieterskerk, een H. M is, waaronder het prachtig koor der Eerw. Zusters Lamotte zich liet hooren, opgedragen tot zieleiust der muzikanten gestorven in den dienst van 't Vaderland. Daarna werd, al spelende, een klein gezond heids wandelingske gedaan door de bijzon derste straten der stad, kwestie van nen goe den eetlust te verwekken en, om i uur, verga derden de werkende leden alsook een groot getal eereleden in het Hotel Skindies, waar het banket dit jaar plaats had. De lekkere spijzen en bijzonderlijk ne goe teugje brachten al de dischgenooten in een feestelijke stemming, en vreugde en plezier hebben er niet opgehouden te heerschen. De VoorziW, heer Aimé Gruwez, die het op zijn Ypersch zoo eenvoudig en zoo schoon kan zeggen, begon zijne mooie aanspraak met een heildronk in te stellen op de gezondheid van Z. M. den koning. Hij dankte in hartelijke woorden al de uitgenoodigden en de eereleden die dit feest door hunne tegenwoordigheid vereerden Zich in 't bijzonder tot Comman dant Vergracht wendende drukte hij al de ge negenheid uit van Ypiiana vooronzepompiers die een keurkorps vormen en een waarborg zijn van zekerheid voor al de ingezetenen van stad. Aan den Heer Armand Donck, eerevoor- ziiter, die wegens rouw op het feest niet kon aanwezig zijn, stelde hij voor de verzekering der gevoelens van gehechtheid en dankbaar heid over te maken, die alle leden voor hem koesteren. Van den ondervoorzitter, Heer Arthur Weckesser, sprekende, zegde hij dat hij dien kostbaren medewerker bijzonderlijk na den oorlog had leeren kennen en dat een zelfde hartstocht hen nauw had verbonden, namelijk hunne liefde voor de prachtige Har monie. Deze welgemeende woorden werden met luidruchtige toejuichingen begroet. Hij bedankte vervolgens ook nog den chef, M. Lionel blomme, en deed al de bekwaamheid uitkomen van den waardigen opvolger van M. Albert V an Ëgroo. Maar aan de hoera's en het handgeklap scheen geen ^einde te wil len komen, wanneer de Heer Voorzitter meldde dat de Harmonie Ypriana reeds sedert io jaar bestaat, en de toejuichingen stegen ten top toen hij den sympathieken Georges Van Egroo geluk wenschte en begroette als de eerste pionier en de inrichter van hetgeen heden tot zulk een schoone muzi kmaatschap- pij geworden is. Na de muzikanten zelf be dankt te hebben voor den bijval bekomen te Antwerpen, Gent, De Panne, enz. eindigde hij zijne rede te midden een geestdriftige ovatie. De Bestuurder, M. Blomme, bedankte den Heer Voorzitter voor zijne hartelijke woorden en zegde o. m. hoe gelukkig en fier hij is de leiding over zoo een echte kunstvereeniging, als de Harmonie Ypriana, in handen te mogen hebben. Hij bracht een welverdiende hulde aan de Heeren eere voorzitter, voorzitter en onder-voorzitter, die voor hunne Harmonie alles ten beste hebben en onverpoosd op de bres staan, en deed hun door al de aanwezi gen hartelijk toejoichen. Hij eindigde met de verzekering te geven dat de Harmonie voorts zal bloeien en steeds sterker en machtiger worden. Heer Commandant Vergracht sprak ook eenige gulhartige woorden en de traditioneele speech van den Heer Beirnaert sloot de reeks aanspraken. Een prachtige tombola werd onder de wer kende leden, waarbij de klaroenen der pom piers niet vergeten werden, uitgeloot, en het was reeds zeer laat toen men, na menig lied, van elkander afscheid nam. Den Dinsdag avond werd de reeks feeste lijkheden voortgezet met een prachtig bal, gegeven in de ruime feestzaal Oud Yper die weldra te klein zal zijn om al de eereleden, die zoo graag naar de bals der Harmonie Ypriana komen, te bevatten. De Harmonie voerde een aantal nieuwe en mooie dans- w^zen uit, die meermalen gebisseerd werden, en de ontelbare koppeltjes, zoo jong als oud, hebben er eens hun hertjen opgehaald dat het een plezier om zien was. Een tombola, be giftigd met bij de honderd schoone en nuttige prijzen, die voor' de damis was voorbehou den, miek meer dan een gelukkige, en wan neer de Heer Voorzitter het woord nam, om de milde schenkers te bedanken, werd hem door de gansche zaal een warme ovatie ge bracht en hoorde men langs alle kanten de kreten Heil Ypriana Leve Aimé Gruwez Hoe later in den avond hoe meer geestdrift er kwam. Muzikanten en dansers schenen onvermoeibaar en het was niet zonder spijt dat men zich eindelijk genoodzaakt zag van elkaar afscheid te nemen. Onzen meest hartelijken dank agn de Har monie Ypriana en haar verdienstelijk bestuur voor de genoeglijke uurtjes die ze ons gegeven hebben. Tot de naaste keer, en hoe eer hoe liever Leve onze geliefde, onze onmisbare Harmonie Ypriana II' AFDEELING A 279 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaerl Plaats 28 punten Goedgeluck P Hullaert L., Knockaert P., Polleke, Notebaert A., Poc- kelé L., Beddeleem P., Odent G., Harold. 27 punten Deplancke G.\ Decrock E., Vanwichelen M., Vannieuwenhuyse R., Vi- lain G., Saelens Cyr., Point d'Interrogation, Janssens Jos., Neyrynck R., Schreel Eug. 26 punten Despiegh .1 L Öertheloot L., Baratto Ch., Verfaillie R., Janneke. Demeere Ant., Krabber, Timmerman G.Coffyn G., Deplancke Ed. 25 punten Garrein G.Ghys J La Fores toise, Crombé A., Moyaert J., Vermeulen E., Vermeulen G., v herchey Declercq H., Hoet M., Ta venier W., Boudry Rua., De- weerdt Om., Rock, Coene R., Barjfes, Dema rez H., Ristje, Vauderm r>ch Gér., Note baert Fr., Binda 24 punten Braqué E., mpon H., Veys J Masschelein Jules, Baudry Fl., Vercoutter V., Gryson G., Degraeve R Coene J., Mi reille, Verhack Marie Th Simone, Cock E Sylvertje, Bultinck J Ghys L Mortl J., Pinte M., Beddeleem j., Hubert, Vermeire Jos., Karei Aster, Depl meke Jos Denaeghel Em., Zwaenepoel j. 23 punten Mm- Verhulst, Ververeken Rod De Haene H., Camerly: ck Jos., NuyttensG Smagghe C., Ro ert Clarysse M., Tegel- tof, Rotru R., Bultinck jos., Fauva.t J., Ba ratto M., Maugré Tout, kakker M., Neyrynck Ed Marron, Bonte Aug., Houssaer A., J. M. Donald, Roose VI., Montj Cordemois. 22 punten Calus G., Karei Kerel, Pinte J., Baert M., Léun Noêl Fiocr VS., Literati, Morlion D Degroote Osc., Forster, Baratto H., Rommelaere a\., Eerdekens Jos West- lander, Cercle, Desramau t A., Talon G Burggraeve Gér., Deca it Ch., Pol, Ypriana, Platteau L., Doode Kop, Plaetevoet R., Litiere L., Silver King, Café Central, Seys Ern., Morel J 21 punten Dhossche M., Masschelein C., Nuytten R., Cailliau E., Vanoudendycke R, Coulembier O., Berlingin F., Deplancke A., Pockelé, Vanlimburg M., Cherchey E., Mo- leinG., Baratto L Stubbe G., Katje, Mon- kerheyL., Center Half, Coffyn H Ramonette. 20 punten Mm! Indevuyst, Pauwels O., Sercu C Ververken H., Ververken Y.Gou wy C., Verfaillie G-Bourdeaux W.. Depoor- ter G., Laroye G., Cardinael Eug., Talon R., Pil A., Deroo G., Verkoutter J., Meester, Eugèntje, Dechievre G., Deleu Alb Ronde- lez, Ron se. 19 punten Garrein Arth., Mm! Victor, Louise, Nevejans Ed., Verhaeghe J., Huy ghebaert P., Downie, R oul, Kwestemaker, Denise, Verleure E., Manoa L., Delobel R Coffyn E., Coffyn F., Donna V., Knockaert R. 18 punten Bourdeaux Gér Neysensjér., Versailles R., Hoedt R.; Gruwez Ed., .Van- denbossche V.. Gillioen A.,M!mi, Victor G., Dethoor F., Radio W., Notebaert A., Haeck J., Marynen R., Grillet L., Degroote Alb. Andréas, Vandermarlière G. Storme, Mme De- sodt, Coulembier H., Jean, Knockaert A., Huyghebaert G. 17 punten Gruwez Aim., Derudder M., Kerrynckx F., Dobbels P., Bruylaert, Ver leure P., Craye Pr., Peggy, Laconte Gér., White Star, Hoflack H. 16 punten Vanrars Gér., Nuytten O., Van oudendycke G Lisette, Vanderghote P., Morel H., Baratto i.,*Struye Ch., Douglas F., Center Foor, Mme Laroye, Persyn G. Kools A., Raeckelboom. i5 punten Defever D., Vancraeyelingh A. 14 punten Vanneste L., Deltombe G., OssieUr, Nenita, Vandermeersch A., De- corte V. i3 punten Coflyn Fl., Bulckaen A. 12 punten: Seys Val., Lacante Rob. 8 punten Donck Arm. 2 punten Donck P. Uitslag van 23 11-30 8 punten Odent G (prijs), Sercu C., Coulembier O De Corte V 7 punten Knockaert P., De Clercq H., Werrebrouck F. 6 punten Le point d'interrogation, André Veys, Bultinck J., Desodt F. 3o pronostiekers van 5 punten. 28 4 91 3 37 2 72 1 5 o Algemeen Klassement na den 23 11 30 41 punten Delodder Ch. 40 Werrebrouck F. 39 Veys André. 38 Rialto. 37 Desodt F. 36 Odent G. 35 Notebaert A., Knockaert P., Beddeleem R., Debeer J. 34 punten Congoura, Dael M., Cambier L.,. Soete J., Cnockaert E. 33 punten Decheivre FL, E. L. Y., Union St-Gilloise. Beddeleem P., Vermeersch And.r. Le Point d'Interrogation, Debie. A!l@rhand@ Nieuws Op Kerstdag en Nieuwjaar in de herberg G iMBRINUS Statiestraat, Yper, 350 Fr, prijzen. Vrouwen en mannen mogen zich van nu af laten inschrijven. Plaatsvervangers zulhnde kans verdedigen van degenen die niet tegen woordig kunnen zijn. Komt allen 's Zondags 's morgens, van af 10 uur, den welgekenden accordeonist Maurice- GÜETHALS hooien. Opel Opel

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8