UI T TH EKS EL, e Bond der Kroostrijke Gezinnen Gewest Yper FAILLITE MM. Missiaen en Bonnet. Het is hetgeen wij u vroeger hebben voorgesteld. M. Sobry. Wij zullen dus dit artikel voorbehouden. Willen we artikel t3 voor de geboortetoelagen ook uitstellen Tot hiertoe geeft de stad 25 fr. voor het eerste kind en 10 fr. meer voor ieder volgend kind, waarom hetzelfde rooster niet toepassen als de mutua liteiten De raadsleden verklaren zich t'akkoord om dit artikel eveneens uit te stellen. 14) Algemeene kosten van het bestuur O0.000 fr.) 15) Drukken van stadsreglementen. M. Sobry. Hiervoor is niets voorzien, de afschriften worden in onze bureelen zelf ge daan. 16) Onderhoud der bebouwde eigendom men (45.000 fr.) M Sobry. Wij verteren hiervoor meer dan hetgeen we ontvangen. M. Missiaen. Dit is heel natuurlijk, Je openbare gebouwen en de scholen, die niets opbrengen, ziin daarin begrepen. Sommige uwer gebouwen en scholen zijn niet te goed onderhouden en binnen kort zult gij er groote kosten moeten aan doen. 17) Onderhoud der wandelingen, hovingen en beplantingen (85.ooofr.) M. Vandamme. Ik geloof dat er geen haast bij is om over dit artikel te stemmen. Die som is nog al erg gepeperd. M. Lemahieu. De openbare hof zal veel kosten van onderhoud. M. Missiaen Het ware beter dit nu uit te stellen, te meer dat de heer schepen van Openbare werken hier niet is om die som te verrechtvaardigen De raad treedt deze zienswijze bij. 18) Plaatselijke fondsen - drukwerkkosten - bestuurlijk memoriaal en dotatiekas voor ge decoreerde werklieden (1000 fr.) 19) Kiezerslijsten en kiezingen tio.ooofr.) 20) Belastingen der stadseigendommen (8-000 fr.) 21) Onderhoud der straten en openbare plaatsen (144 000 fr.) M. Vandamme. Wij zouden dit artikel insgelijks kunnen voorbehouden. 22) Straatherstellingskosten (verordening van 5-9-1925) (17.500 fr.) M. Sobry. Alle jaren zijn er herstellings kosten te doen. Wij ontvangen zooveel en geven zooveel uit, zooals voor de ontvangsten voor orde. M. Vandamme. In de Maloulaan werden op het voorland de kleine kasseisteenen door cementtegels vervangen, en op een plaats heeft de electriciteitsmaatschappij die tegels opengebroken en ze daarna, met ze te willen opnieuw vast zetten, stukgeslagen. M. Lemahieu. Dit kan onderzocht wor den. 't Is de electriciteiismaatschappij die dit zal moeten betalen. M. Sobry. Die de herstelling veroorzaakt heeft zal ze betalen. 23) Kosten van den Werkrechtersraad in 1931 (28.400 fr.) M. Delahaye. Dit is zeker een missing M. Missiaen. De stad krijgt die som terug. 24) Dienst der fooren en markten(l2.ooo f.) 25)Dienst der openbare weegschaal (i.ooof.) 26) Onwaarden en inningskosten van belas tingen en taksen (i5.ooo f.) 27) Verzekering der stadswerkl" (10.000 f.) 28) Zegels, papier en boeken van den bur gerstand voor 1931 (5.000 f.) 29) Waterloopen onderhoud (10 000 f.) 30) Buurtwegen onderhoud (17.000 f.) 3x) Dienst der Vleeschhalle (l.5oo f.) 32) Allerlei gewone uitgaven in voorgaande artikelen niet voorzien (2.000 f.) 33) Interest op kredietopening bij 't Ge meentekrediet van België (10.000 f.) 2. Pensioenen. 34) Bijdrage der stad aan de centrale voorzieningskas der gemeentesecretarissen (1450 f.) M. D'Huvettere. Willen we de pen sioenen overschrikkelen, gezien daarin moge- lijks zal verandering komen M. Sobry. Laat ons voortdoen, gedaan is gedaan. 35) Bijdrage der stad aan de gewezen pro vinciale pensioenkas der gemeentesecreta- -Tissen (649 fr. 20). Dit artikel wordt voorbehouden. 36) Bijdrage der stad aan de provinciale pensioenkas der gemeente ambtenaars en be dienden, en van het delgingsfonds (52.ooofr.) 37) Bijvoegsel van pensioen der stad aan gewezen gemeenteambtenaren, bedienden en stadswerklieden (28.000 f.) M. Missiaen. Welke zijn die stadswerk lieden M. Sobry. Er zijn er vier die gepension- neerd zijn en aan vvien de gemeenteraad vroe ger besloten heeft een aanvullend pensioen te verleenen. M. Bonnet. Waarom moet de stad een persoonlijke verzekeringskas hebben en zich niet aansluiten bij eene erkende kas M. Lemahieu. Er zijn een deel werklie den die niet meer werken, wij kunnen ze dus niet meer bij een pensioenkas aansluiten en moeten voor hen de voorziene som in onze begrooting behouden. Voor de overigen ware het mogelijk ze aan te sluiten. De raadsleden verklaren zich t' akkoord om dit artikel uit te stellen. 38) Bijdrage der stad in de pensioenen van gemeenteleeraars en onderwijzers (40.000 f.) 39) Bijdrage der stad in de pensioenen der weduwen en weezen der gewezen gemeente leeraars en onderwijzers (2.000 f.) 40) Bijdrage der stad in het ouderdoms pensioen van stadswerklieden (aooofr.) 41) Bijdrage der stad in hel bijzonder fonds ten bate van gebrekkelijken en verminkten (1400 fr.) 3. Politie Openbare veiligheid en ge zondheid. M. Sobry.— Van artikel 42 tot 46 is er kwes tie van personen, wij zullen die artikelen in de geheime zitting behandelen. 47) Toerusting en bewapening der agenten (17.000 fr.) 48) Bureelkosten der politie (10.000 fr.) 49) Pacht van 't politiebureel (4 000 fr.) M. Delahaye We zullen dit misschien goedkooper hebben van de nieuwe commissie van Openbaren Onderstand. M. Sobry. We zullen dit voor niets heb ben wanneer de stad zelf een politiecommissa riaat en bibliotheek bouwt. 50) Aandeel der stad in de kosten der huizen van doortocht en plaatselijke politie (200 fr.) 51) Aandeel der stad in de vergoeding aan den officier der rechterlijke politie. 52) Openbare verlichting in 1931 (195.000 f.) M. Delahaye. Willen wij dit artikel voor behouden, wij zullen dit misschien goedkoo per krijgen M. Sobry. Wij zullen nog meer moeten betalen, gezien men nog steeds uitbreiding der openbare verlichting vraagt. M. Delahaye. Er werd een Commissie aangesteld om met de maatschappij te onder handelen en het ware best dit punt nog wat uit te stellen. Al de raadsleden keuren dit voorstel goed. 53) Reinigheidsdienst der wegenis (i3o.000) 54) Jaarwedde v,m den geneesheer gelast met de bestatiging der overlijdens. 55) Begravingsdienst personeel (3g.5oo f.) 56) Begravingsdienst onderhoud van het gereedschap en verscheidene kosten (5.ooofr.) 57) Openbaar slachthuis personeel (42.5oo fr.) 58) Openbaar slachthuis verscheidene kosten (4.000 fr.) 5g) Waterleiding personeel (57.5oo fr.) 60) Waterleiding verscheidene kosten (i3o 000 fr.) M. Vandamme. Ik zou wenschen dit punt voor te behouden om daarover eenige woorden uitleg van den heer schepen van openbare werken te ontvangen. M. Sobry. Het volgend artikél betreft de aansluitingen aan de waterleiding, en het ware best dan die drie artikelen samen uit te stellen. 62) Dienst der vischmarkt. M. Sobry. Hiervoor is er niets voorzien, gezien het niet mogelijk is visch te doen komen. 63) Wedde van den cipier van het nacht verblijf (1.800 fr.) 64) Aanvullende wedde van den cipier van het doortochthuis (1.100 fr.) 65) Onkosten van het nachtverblijf (2.5oofr.) 66) Dienst der zwemkom (10.000 fr.) 5 Openbare Weldadigheid. 67) Gemeen Fonds (147.000 fr.) M. Lemahieu. Wij moeten dit punt voor behouden totdat de nieuwe wet gestemd is. M. Delahaye. Willen wij uitscheiden voor dezen avond j M. Lemahieu. Wij zouden nog de vol gende paragraaf van den Eeredienst kunnen goedkeuren, gezien die som niet zal veran deren. 74) Woonstvergoeding aan de bedienaars van den Eeiediei.st (6.3oo fr.) 14 De openbare zitting wordt hierop te 18 u- 3o opgeheven. Woningfonds. Vrijdag, 26 December aanstaande, 2dt Kerstdag, zal er een afgevaar digde van het provinciaal Woningfonds zitting houden van af 9 ure tot 12 ure, in de beneden zaal van het stadhuis alhier, Groote Markt, ten einde de aanvragen tot leening in te vullen en alle noodige inlichtingen te verschaffen betref fende het woningfonds. Grondbelasting. De gezinnen die min stens drie kinders telden, hebben reeds voor 1930, recht op eene vermindering van 7 °/0 per kind ten laste op 1 Januari ig3o. (maximum 200 frank per kind). Or.ze leden, die zich in dit geval bevinden,, hebben er alle belang bij zonder uitstel vóór I Januari 1931, aan het adres van den Be stuurder der Belastingen van de provincie, een verzoekschrift te zenden. (Zie maandblad Augustus-Scptemoer ig3o, bladzijde 123). Par ïugement, rendu le 10 Décembre ig3o, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a déclaré en état de faillite, le sieur Vanderscbaeghe, Omer- Victor, ci devant industriel, a Wervicq, actuellement courtier, a Schaerbeek- Bruxelles, Avenue Voltaire, 17. Le Tribunal a déterminé au 5 Décembre 1930, l'époque de la cessation des paiements 7. nommé Juge-commissaire de la faillite, M. le Juge Matton désigné comme curateurs, Maitres Pierre DONCK et Jules VAN- AERDE, avocats, a Ypres ordonné aux créanciers du failli de faire au Greffe de ce Tribunal, la déclaration de leurs créances avantle 3i Décembre ig3o fixé au Mercredi 14 Janvier ig3i, a 2 V» heures de relevée, en l'auditoire du dit Tribunal, Palais de Justice, Grand'Place, a Ypres, pour procéder a la vérifïcation des créances et au Mercredi, 28- Janvter ig3i, a 10 heures du matin, au même lieu, pour les débats sur les contestations a naitre de cette vérifïcation. POUR EXTRA IT Les Curateurs, Pierre Donck, Jules Vanaerde, Avocat Avocat Rue G. de Stuers. Rue de la Station. Ten verzoeke van 1) Bruneel Henri- Charles, landbouwer te Houthem Yper 7. 2) Bruneel Camille Henri, werkman te Zille- beke 3) Bruneel Amand Modeste Alphonse, werkman te Bleuville, rue Felix Faure (Le Havre) 4) Bruneel Oscar-Jéröme, chauffeur te Estaimpuis, rue Blanche Tête, 4 (Fr.) 7. 5) Bruneel Leopold Julien, werkman te Morlanwelz, impasse Merlot I 6) Bruneel Camille - Cyrille, metser te Houthem-Yper 7. 7) Bruneel Alphonse-Hector, metser te Yper, Dickebuschsteenweg, 288 8) Bruneel Lucien- Michel, magazinier te Zonnebeke, voor wien. aangesteld werd Meester Am. Lommez, pleit bezorger te Yper, Maloulaan, ir, heeft onder- geteekende, deurwaarder te Yper, beteekend aan Bruneel Remi, geëmancipeerde minder jarige te Houthem Yper, samen met Bailleul Gaston, notaris klerk te Komen, zijnen aan- gestelden curator, alsmede Bruneel Madeleine- Maria, vroeger gehuisvest te Houthem-Yper,- gevlucht naar Magnac/s/Touvre (Fr.), van daar vertrokken in ig 1 g en sinds zonder bekende woonplaats, een vonnis door de Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper, geveld den 5- r i-ig3o, bevelende de verdeeling en vereffening der gemeenschap Edouard Bruneel en Degroote Philomene, in leven* samen gehuisvest te Houthem-Yper, weder zijds overleden te Houthem-Yper, den 7-2- 1923 en te Magnac/s/Touvre, den 11-12-1915, en hunner nalatenschap, aanstellende den heer Naudts, notaris te Komen, om de be werkingen te doen, en den heer De Cock van- Yper, om de afwezigen te vervangen. Voor Uittreksel A. Van Cappel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6