w zï@i belcwam Em. Depuydt-Declercq Rabans poor Machines i re VENDITIE Verkoop van TAILLIE S Wa!" bef lichaam door de Op Dinsdag 23 December 1030 VerkrijcjI" een post* door een lamp Tun^spdm Dickebusch- - Ste-Cecilia ASIarha^dc Nieuws BOUWMATERIALEN Dickebusch steenweg, YPER Studie van den Notaris ston Lahousse, te Yper. BIJ STERFGEVAL VAN Menagiegoederen Zilverwerk en Juweelen om 9 y. uur voormiddag, ten sterfhuize van Madame Weduwe Glorie- Thirou, Mondstraat, 26, te YPER. Comptant en gewone voorwaarden STAD YPER Vier loten taillie op stam zijn te verkoopen aan Dickebusch-Vijver. Schriftelijke aanbiedingen per lot, in geslo ten omslag, met de melding Verkoop van taillie op den omslag, moeten ingediend worden ten Stadhuize tegen DINSDAG 30 DECEMBER 1930, om 12 uur. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot J. BARTIER, machiengeleider aan Dicke busch-Vijver. De Burgemeester H. SOBRY. Y persche 1 oet ba l kron iek De eenige match, die in Ile afdeeling door- ing, werd door V. V. Ste Kruis gewonnen, e zege van de roode lantaarn op Heyst is zooveel te schooner omdat de bezochten ten eerste een nog ongeslagen ploeg voor handen hadden waarvan de kansen op den titel nog groot zijn, en ten tweede omdat de strijd plaats greep op het veld van Rust Roest te Brugge, het terrein van S,e Kruis ongebruik baar verklaard zijnde. Daarmede wordt het verschil van punten tusschen de vijf laatst ge- klasseerden zeer klein, wat in andere woorden beteekent, dat rood wit zijn uiterste best zal moeten doen om morgen F. C. Rouselare te verslagen of zoo niet zouden wij wel kunnen roode lantaarn worden. Doch ik ben de meening toegedaan dat onze spelers, luid ruchtig door hunne supporters aangemoedigd, allen het hunne zullen bijdragen om de rood witte vlag te doen zegevieren. Klasseering II' Afdeeling Kortrijk Sport 8 5 i 2 24 12 12 Daring Blank. 8 5 2 120 9 11 Heyst 7 4 1 2 i5 10 10 Meenen 7 4 I 2 11 8 10 Iseghem 8 4 2 2 19 11 10 Stade Kortrijk 7 3 1 3 19 11 9 AA. Moescroen 82 1 5 16 i5 9 Waereghem 8 3 2 3 18 16 9 Thourout 'x 8 3 3 2 i5 14 8 s K.Swevegh&n, 7 2 4 1 19 23 5 Thielt 7 t 4 2 8 14 4 C. S. YPER 8 2 6 o 12 21 4 VV. Ste Kruis 7 i 5 i"t5_i9 3 F.c. Roeselaere 8170 8,^26 2 Derde speciaal Yper 1 Wevelghem g De specialers krijgen daar een proper pille ken te slikken en waarlijk niemand had zich aan zulke gevoelige nederlaag verwacht. We velghem was in eenen goeden dag terwijl onze verflauwde ploeg mangel had aan samen hang. Daarmede verhuizen wij van de vierde naar de zevende plaats, doch enkel 5 punten scheiden ons van de eerste gerangschikte. Dat duidt klaar aan dat de ploegen in speciaal bijna elkander waard zijn. Ook zie ik ons elf tal zich kranig verdedigen te Thielt tegen wie zjü hier te Yper 4 4 speelden. Indien allen doorgeven tot het einde en spelen als één man dan twijfel ik geenszins aan puntenoogst. K lasseering III' A fdeeling AA. Moescroen 9 6 1 2 36 16 14 Wevelghem Sp. 9 5 2 2 3g i5 12 St. Moescroen 9 5 2 2 25 26 12 Kortrijk Sp. 9 4 3 2 40 23 10 IJjsseghem 9 4 3 2 3o 3o 10 W. S. Lauwe 9 4 4 I 22 23 9 C S. YPER 9 4 4 1 27 37 9 Meenen 9 3 4 2 27 25 8 Thielt 9 1 6 2 t3 3g 4 Poperinghe 9 I 8 o 19 44 2 5 De juniors trekken op naar Wacken, club die voor het eerst in deze reeks optreedt. Alhoewel onze jeugd favori is, ware het eene missing van de taak al te licht op te nemen, want het ploegje van den toekomen den tegenstrever heeft reeds als nieuweling eerbare uitslagen verwezenlijkt. Kapitein Ver leure, opgepast dus en uwe mannen aangezet om alle zelfvertrouwen thuis te laten De twee punten moeten de onze zijn. NEMO. Op 24 November 11. vierden de Vijver zonen hun jaarlijksch feest. Om 9 uur werd er in de parochiale kerk een plechtige mis opgedragen, voor de over leden en levende leden van het muziek. Naar oude gewoonte werd er nadien bij de leden herbergiers een flink potje opgegoten. Om I u. vergaderden alie gildeöroeders en zusters in het lokaal, bij den heer Henri Vancauwenberghe, waar voor de omstandig heid de zaal zeer schoon versierd was. De geurige spijzen en lekkere dranken ver vulden de herten met blijdschap. Of alle ton gen goed los stonden 't Was een gezellig samenzijn. Niet min dan 100 personen zaten aan tafel en allen hebben er eer aan gedaan. Onder het nagerecht gaf de schrijver, heer J. Deconinck, een kort verslag over het afge- loopen jaar. Hij wees op het steeds aan groeiend getal leden, een bewijs dat muziek de volksgunst geniet, op de loffelijke uitslagen door de hh. Chef en onder chef in die korte tijdspanne van 5 jaar bekomen, op de toewij ding en leerzucht der muzikanten, op het onpartijdig en beslissend werk van 't bestuur, steeds bezorgd voor 't bestaan en den groei der maatschappij, en eindigde met een toast te brengen, op den steeds grooteren groei en bloei der geliefde gilde. In deftig verzet verliep dien aangenamen dag. Hartelijken dank aan het bestuur der maat schappij De Vijverzonen Diefstal. M an dag avond bij de duister nis, terwijl heer Goderis Hector, voorzitter der muziekgilde, met zijn gezin, aan den feesttafel der Vijverzonen gezeten was, zijn dieven bij hem ingebroken. Twee onbekende kerels werden door ge buren op de vlucht gejaagd. De heer Goderis H., door dezen verwittigd, keerde natuurlijk seffens naar huis, en bestatigde dat ue inbre kers bij middel van een stuk ijzer, het venster raam hadden opgelicht en de hand reeds ge legd hadden op eenen zeer schoonen haas, wegende ongeveer 6 kgr., dien hij te Rijssel aan de pers geschoten had. Het schoon beestje is natuurlijk weggeloopen door het geluid der tonen van de spelende leden en nog meer door deze die achterkwamen, want zijn steertje wikkelde dan nog. Het is tot in een weide geloopen waar het zijn leven moest geven, gebarsten van klavers te eten, met een anderen kameraad die juist nevens hem lag. Een streng onderzoek is ingesteld. Yper. Aangehouden. - De genaamde Sanzier Marcel, 17 jaar oud, afkomstig van Clercken en verblijvende te Vlamertinghe, werd Zondag avond door den dienstdoenden agentop de Groote Markt verplicht vanzijn velo af te stappenen zijne papieren te toonen, omdat hij zonder licht reed. Toen de agent ook het nummer der veloplaat opnam, bleek het juist hetzelfde nummer te zijn als dat van een velo die over een paar maanden in de Statiestraat werd gestolen. Naar het politiebureel geleid werd hij over de herkomst van het rijwiel ondervraagd, en daar bekende hij dat het wer kelijk de velo was die door een zekeren Casier Lucien, 18 jaar oud, geboortig van Thourout en thans wonende te S* Jan, in de Statiestraat gestolen werd en dat zij overeengekomen waren de velo beurtelings elk een week te ge bruiken. De twee jongelingen werden aange houden. Aanranding. De genaamde Dehaene Henri, wonende in de Drie Zottenstraat, ging Zondag avond, rond 10 1/2 u., naar huis, toen hij gekomen aan de Bascule door twee wiel rijders werd achterhaald en door deze laffelijk werd aangevallen en erg mishandeld. Men is de laffe kerels, die konden vluchten vooraleer door hun slachtoffer erkend te worden, op het spoor. Dief gevangen. Sedert ongeveer een maand van hier werden er verschillige dief stallen gepleegd in. de omstreken van Zille- beke, zoo onder meer bij Willepit, Braem-De- lanote en Meersdom, wonende langs den Meenensteenweg. De onbekende dader wist er telkens de hand op het in huis aanwezig zijnde geld te leggen. Men had echter zware vermoedens tegen een zekeren G. Henri en de gendarmerie, die het onderzoek instelde, vernam dat deze 23 jarige jongeling thans in 't Noorden van Frankrijk verbleef. Dezer dagen echter was hij teruggekomen, en werd aangetroffen op 't punt in te breken in een huis dicht bij den Verbranden Molen. Vernomen hebbende dat de betichte zich in de bosschen schuil hield, deden een tiental gendarmen in burgers een klopjacht, onderzochten bosschen en onder standen en gelukten er eindelijk in, in den nacht van Dinsdag op Woensdag, den dief bij de lenden te vatten in de kleine wachtzaal der Kruiskalsijde statie. Dekerel werd ter beschik king van den Procureur des Konings gesteld. Steenkapper!] Grafzerken, Marmerwerk Kolen (bij de Statie) au bureau- de ce journal

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8