Het 8al der Vereenigde Coiffeurs Le Grand Concert de l'HARMONIE YPRIANA Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker - Yper Verslag der Algemeene Vergadering van 16 November 1930 Zondag 21 December 1930, Dagorde Ypersche Voetbalkroniek Onzen meest innigen dank gaat vervolgens nog aan gansch het bestuur der Harmonie en vooral aan de Heeren Arm. Donck, eere voorzitter, Aimé Gruwez, voorzitter, en Arthur Weckesser, ondervoorzitter, die steeds op de bres staan waar het de belangen hunner maatschappij geldt en geen moeite ontzien om aan de talrijke eereleden steeds schooner, aantrekkelijker en me^r uitgelezen program ma's aan te bieden. Wij mogen er fier op gaan hier te Yper zoo een keurmuziek te bezitten die tot zoo een hoog kunstgehalte is gerezen en overal den vermaarden naam onzer ge diefde stad met eer vertegenwoordigt. Heil Ypriana Mardi, 16 Décembre dernier, eut lieu le premier concert annuel de l'Harmonie Ypriana. Ce lut une trés belle soirée, et même, a notre avis, ce fut dans l'ensemble un des plus beaux concerts encendus jusqu'ici. La salie était bondée la scène présentait un aspect trés heureux, amplement drapée aux couleurs nationales, et gentiment bordée de plantes vertes qui donnaient une note trés gaie. L'exécution des numéros du programme a maintes fois soulevé l'enthousiasme de l'auaitoire. L'Harmonie a droit a nos trés chaleureu- ses félicitations pour l'exécution du ballet des Deux Pigeons et de Er kwam een vogeltje gevlogen morceaux forts agréables et d'un grand attrait musical. Mais la notre belle phalange se surpassa, ce fut dans la présen- tation impeccable de Carnaval Romain de Berlioz et de Oanses Macabres de Saint- Saêns Jamais les musiciens ne firent montre d'un meilleur ensemble, d'une justesse aussi nette, ni d'autant de sentiment. Bravo a tous les exécutants Bravo surtout au directeur, M. Bloipme, qui a su, a la tête de ces élé ments marquer, principalement avec le -« Carnaval Romain un si grand pas vers le Progrès- MM. Georges Van Egroo, Andries, Coffyn, Tanghe, le jeune hautboïste, etc... se sont surpassés, si bien que nous possédons au jourd'hui l'une des meilleures harmonies des Flandres. Le public eüt l'agréable surprise de revoir une ancienne et charmante connaissance Mdli Liliane Delcampe, cantatrice de la Mon- naie. M'H' Delcampe est non seulement douée d'une voix superbe, mais elle joint a cela un jeu de physionomie et des gestes si agréables, si bien appropriés, que l'on trouve en elle une grande musicienne, doublée d'une grande artiste. Le grand air de Mireille et l'air si pre- nant de Mm° Butterfly furent chaudement applaudis. Dans la deuxième partie, 1' Air des Clo- -chettes de Lakmé et le duo de Manon susciterent l'enthousiasme. Souhaitons revoir encore M'Ila Delcampe, qui laissera un sou venir vivace en notre ville. Une véritable révélation fut M. Blomme, directeur de l'Ecole de Musique et de l'Har monie Ypriana. Chacun avait entendu dire que M. Blomme possédait un grand talent comme violoniste ou altiste. Mais l'exécution de ses quatre morceaux dépassa les prévi- sions. Disons de suite que M. Blomme est un véritable artiste, capable de comprendre les compositeurs de vieille mémoire et d'inter- prêter avec fidélité leurs plus difficiles mor ceaux. Son exécution fut écoutée dans le plus grand silence, tellement l'attention des audi teurs était saspendue a l'archet de l'artiste. Aussi les acclamations furent elles nourries et enthousiastes. Notons également sa makrise dans l'emploi, si difficile et si original, de la viole d'amour. Soyons fiers d'un pareil concitoyen, a lui nos plus chaudes félicitations. Cette soirée nous a vraiment gaté même un ténor de Grand Opéra vint compléter la liste des artistes. Quelle voix pure, chaude et extraordinairement forte que celle de M. Ber- gerioux, ce ténor précieux de notre théatre national Avec quel cran il enleva la «Tosca». Sans effort, il nous fit entendre l'air déchirant de Paillasse«L'Africaine» et Hérodiade «Air de Jean», d'un tout autre genre,nous mon- trèrent que eet artiste de talent s'adapte avec facilité aux plus diverses personnifications. Toute la salie lui fit une véritable ovation. Comme de coutume le piano d'accompagne- ment était tenu par Mm' Vandenbroucke, qui a su remplir son röle a la perfection. Tous les membres honoraires de l'Ypriana, sont reconnaissants envers le comité, et spé- cialement envers le Président d'Honneur M. Donck, le Président M. Gruwez, M. Weckes ser, etc. toujours si dévoués, pour le superbe programme qu'ils ont mis sur pied Ce pro- gramme, recherché, varié, fin, fut un véritable régal pour tous les membres de notre harmo nie. Nous sommes fiers de posséder a Ypres une phalange musicale de cette valeur Vive Ypriana De d. d. Voorzitter opent de vergadering om 14 1/2 uur en verleent het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Voordracht M. Van der Borcht, staats- voordrachthouder te Kortrijk, geeft een zeer nuttige les over de vroege aardappelen, en namelijk over het verwinteren der planters en over de teelt in het algemeen. Vervolgens geeft hij eenige zeer nuttige wenken nopens het bestrijden en verdelgen der rupsen waar van wij toekomende Lente bijzonderlijk zullen overvallen worden. De gevierde spreker wordt door de talrijke toehoorders met groote aandacht gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. De d. d. Voorzitter weet den spreker namens al de toehoorders in gepaste woorden te bedanken en wakkert de leden aan uit zijne klare en leerzame les groot nut te trekken. Mededeeling De d. d. Voorzitter geeft lezing van een schrijven op het bureel toege komen waardoor de familie van onzen diepbe- treurden Voorzitter, heer Th. Herreman, hare innige bedankingen stuurt voor de blijken van genegenheid haar in deze pijnlijke omstan digheden betuigd en voor de talrijke afvaardi ging die op de begraving aanwezig was. Aanbrengsten Verscheidene aanbrengsten zijn tentoongesteld en bekomen de volgende belooningen 1) Brown Thomas, 8 punten voor zijne prachtige en monsterachtige porrei, 2 uitge lezen soorten internationale en de Lyon 2) Duthoo Jean, 2 punten voor zijn karoten, witloof en pompoen. 3) Soetaert Désiré, 2 punten voor zijn knolselder en look. Tombola Een prachtige tombola, geleverd door het huis Jules Casier en bestaande uit een vijftigtal fruitboomen, een vijftigtal roze laars en andere sieraadplanten, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergade ring sluit om 17 1/2 uur. om 14 1/2 uur in 't lokaal Hotel ContinentalColaertplaats ALGEMEENE VERGADERING. 1) Lezing van 't verslag der vorige verga dering. 2) Voordracht. 3) Beoordeeling der aanbrengsten. 4) Aanvaarding van nieuwe leden. 5) Verkiezing van een bestuurlid. 6) Uitbetaling van de premiën der hof be zoeken. 7) Uitreiking der belooningen voor versier de vensters en balkons. 8) Tombola. Namens het Bestuur De SecretarisDe d. d. Voorzitter Ferd. DETHOOR. Hector CASIER. De stoutste verwachtingen werden over troffen. De nochtans wel geschikte Lapiere- zaal was bomvol en de inrichters hebben zich. moeten schoren om niet overrompeld te worden. De wakkere Jazzbanders lieten zich niet plagen om er een bis of een ter uit te halen en toen zij een Drinkt nog een glas riskeerden, dan was het een stormloop naar den toog, waar ten slotte alles leeggedronken was. Ondanks den grooten volksdrang in de danspiste, werd er veel plezier gemaakt en de prachtige tombola met meer dan 1700 fr. prijzen (in plaats van 1000 fr.) heeft menig lief kind tevreden gesteld. Misschien is er wel iets dat beter had kunnen geregeld wor den, doch het publiek zal meedoogend zijn voor ons eerste optreden. Deze eerste les zal benuttigd worden om toekomend jaar nog meer luister aan ons feest te geven en de inrichting ervan onberispelijk te maken. Van den eersten trek hebben we onze kas het onmisbare reservebloed bezorgd, om onze vereeniging, door mogelijke tegenslagen heen, in vollen bloei te houden en het is bijna zeker dat we van toekomend jaar af, niettegen staande grootere onkosten, aan liefdadigheid zullen kunnen denken. Ziehier nu de lijst der 20 prijzen die nog af te halen zijn ie prijs gewonnen door nummer 29 3' 767 ne 137 i3* q63 ig' 1294 20' 5il 22' 169 26' u 1544 38' 11 808 3g' i> 331 40' ii )i 683 41' )I >1 II i) g^g 44' II II II >1 r5gr 46® 11» 786 5o« >1 1623 53' 1452 54® 118 5g' i) 446 60' 1263 62' >1 35 Men wende zich tot M. Oscar Pauwels, coiffeur, Meenenstraat, vóór i5 Januari ig3i. Eens dezen datum aangebroken, is het te laat. Onder de af te halen prijzen zijn er nog eeaige van belang. Overigens in gansch de tombola was er geen enkele van min dan 20 fr. waarde. Tot 't jarent ONE STEP. Yper 5 Roeselaere 2 Menige supporter zal het zich beklaagd hebben Zondag niet bij tijds op het terrein aanwezig te zijn geweest, want nauwelijks waren er 5 minuten verloopen of rood-wit telde al 2 doelen. Scheidsrechter Vandemoor- tele, die goed de elftallen in handen had, riep de twee kapiteins tot den opgooi een weinig vóór het gestelde uur. Marqonneau wint den toss en plaatst zijn elftal met de zon in den rug. De bezoekers zetten den strijd in en begaan foul. Bourdeaux zendt naar Versailles die gepast inzendt. Molein, op de goede plaats, heeft geen moeite om nummer één in de eerste minuut aan te teekenen met een shot in den rechterhoek. Roeselaere gaat wederom op, Maton krijgt den bal te stekken en rent

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 5