Groot Kunstconcert De Handrls- en Nijvarhjidstoimr van Ypar Concert Artistique - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK Jaarverslag van den Heer Ed. Tousjaert, Secretaris Cercle Musical YPRIANA M uxiekkrlntj YPRIA MA Symphonie Ypriana Eerste Deel 5. Hymne d Su Cécile Ch. Goum.d Tweede Deei. N. M. 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpmdobligatiën 4,75 °/0 netto Kasbons met Premie 4 °J0 netto In liet «laar 1930 Het jaar dat voorbij is, was een buiten gewoon jaar. Ors Vaderland vierde zijn honderdjarig bestaan. Uw bestuur heeft al het mogelijke gedaan om aan de ingerichte feesten deel te nemen, deze op te luisterenen om zelf feestelijkheden in te richten, met als gtvolg dat Yper op merkwaardige wijze de eeuwfeesten medevierde en dat de handel er zijn profijt bij.vond. Wij -hebben het jaar begonnen met het onvergetelijk feest van hulde tot onzen dier baren Voorzitter. Tien jaar lang is hij aan het hoofd van onze kamer, en hij bestuurde haar gedurende de moeilijke tijden van den herop bouw. Te dier gelegenheid werd hem, in den loop van een luisterlijk banket, zijn bronzen borstbeeld aangeboden te midden van alge- meene toejuichingen. Uw bestuur heeft, onder den vorm eener vlag, een toelage verleend tot het opluisteren van den Carnavalstoet. Deze geniet steeds meer en meer bijval en lokt vele bezoekers aan. De Last Post welke zich in het begin van het jaar in een moeilijken toestand be vond, werd door ons mildelijk ondersteund. xg3o zag het ontstaan van het Last Post Comiteitdat tot doel heeft deze plechtigheid op een duurzame wijze in te richten Het is ons aangenaam te melden dat twee leden van ons bestuur er deel van rnrken. De uitste kende plechtigheid van i iD November 11., wanneer dit trompetgeschal door de British Broadcasting de gansche wereld door ver spreid werd, heeft voorzeker veel bijgedragen om het wereldberoemd te maken. Als gevolg daarvan werd de Last Post vereerd met het bezoek der Eerste Ministers van Canada, Nieuw-Zeeland, Australië en Holland, om maar de hoogste bezoekers te noemen. Op het gebied der goedkoope woningen, waaraan leden van ons bestuur medehelpen, beginnen wij de eerste uitslagen te zien De twintig eerste huiz- n zijn voltooid ver scheidene ervan zijn reeds verkocht en be woond. De Handelsfoor heeft, als naar gewoonte, grooten bijval genoten als merkwaardigheid hadden wij de fierheid een deel van de in heropbouwzijnde Lakenhalle te bezigen en, daar de inschrijvingen zoo talrijk waren, werd het comiteit verplicht een tweede gedeelte te overdekken. In zijne Openingsrede zegde onze'vriend Julien Tahon terecht dat de Lakenhalle gebouwd werd door de nijverheid onzer stad en dat zij altijd tot de betoogingen van handel en nijverheid moet kunnen dienen. Deze eerste stap in de halle kostte groote opofferingen, maar zij werden graag toege staan in de hoop daardoor de groote nood zakelijkheid van dézen herbouw te hebben aangetoond. Een tweede merkwaardigheid dézer zevende handelsfoor was de photo tentoonstelling van Yper Maitelarts, welke een ongehoorden bijval genoot. Het comiteit, als aandenken aan deze tentoonstelling, schonk aan het stadsmuseum de collectie Yper onder de Sneeuw van den Heer Gorrissen, om aan de ons volgende geslach ten te toonen in welken toestand wij in tgig onze dierbare stad gevonden hebben. Wat ons en onze leden ook veel genoegen gaf, dat was het plaatsen van den gedenksteen aan de kaaimuren. De Handels- en Nijver heidskamer was er door een groot aantal leden vertegenwoordigd, en allen beseften de be langrijkheid dezer plechtigheid die als het ware het slot was van een langen en harden strijd. Om onder onze bevolking den geest ten voordeele van het vliegen te ontwikkelen, hebben wij in September een vliegfeest inge richt hetwelk, niettegenstaande het onzeker weder, den meesten bijval genoot. En tot slot der eeuwfeesten, hadden wij den prachtigen bloemenstoet 1 Wie zal ooit onzen prachtigen wagen vergeten Ons bel fort zoo prachtig weergegeven en die beiaard, dat carillon dat zoo meesterlijk door den Heer Georges Van Egroo bespeeld werd en zoo aandoenlijk al onze oude Ypersche deuntjes liet hnoren. Voorzeker dat alle echte Yperhngen diep aan het hart getroffen werden Op het gebied der algemeene verbeteringen heeft het bestuur zich bezig gehouden met het trein- en tramverkeer het verbeteren der wegen het bouwen der Telefooncentrale den herbouw der spoorwegstatie den her bouw der ijzerwegbrug te Boesinghe de verbinding onzer kaai aan het net der buurt spoorwegen het verkeer der autos aan de grenzen. Wij hebben protest aangeteekend tegen nieuwe taksen en belastingen legen den dumping der Fransche tarwe de openbare verkoopingen van nieuwe koopwaren het sluiten van het passavant bureel op Zekere dagen, enz. Na het sluiten der conferenite van Den Haag hebben wij pogingen aangewend om voor onze stad en streek het algeheel herstel te bekomen. Wij hebben onze leden ingelicht betreffende de autoplaten, over het houden der weik boekjes, aangaande de wet op de familiever- goeding enz. Het bestuur lukte erin eenige nuttige voor drachten in te richten welke een verdienden bijval genoten. Zoo kregen wij een voordracht over Radio zoo hebben wij den Heer Simoens gehoord over Landbouw den Heer De Praeter over Polen den Heer Vanden- hove over den Telefoon en eindelijk den Heer Charles Vermeulen over zijne Reisindrukken in de Vereenigde Staten van Amerika, waarin de Heer Vermeulen handelde over het droge stelsel. Deze laatste voordracht was zeer leerzaam en toonde aan hoe onverdraagzaam heid leiden kan tot belachelijke en ook zeer pijnlijke toestanden en soms het tegenover gestelde teweeg brengt van hetgeen de wet gevers beoogden. Dit is het verslag voor het jaar ig3o. Het toont dat de Handels- en Nijverheidskamer van Yper, in dit bijzonder jaar, goed hare rol begrepen en uitgevoerd heeft. Dit verslag toont ongetwijfeld het nut van het bestaan onzer.kamer. Hit bestuur durft verhopen dat het de leaen overtuigen zal van de noodzake lijkheid van het bestaan onzer kamer en hen zal aansporen steeds met meer ijver tot haren bloei te helpen tevens helpende om de vol ledige opheffing onzer geliefde stad te bewer ken én den algemeenen welstand van handel en nijverheid te bevorderen. Section Symphonie Le SVIardl 24 FévHep 1931 a 8 heures Salie du VIEIL YPRE3 G R A IN D organisé par La Symphonle Ypriana sous la direction de Monsieur Georges VAN EGROO avec le bienveillant concours de Madame A. DENÈVE - VERHELLE Cantatrice 1' Prix du Conservatoire Royal de Bruxelles de Monsieur Henry GADEYNE, Violoniste Professeur au Conservatoire Royal de Gand et de Monsieur Julien GADEYNE, Violoncelliste Professeur au Conservatoire Royal de Gand. Afdeeling Symphonie Dinsdag 24 Februari 1931 te 8 uur in de Feestzaal «OUD YPER» gegeven door de onder het bestuur van Mijnheer Georges VAN EGROO met de welwillende medehulp van Mevrouw A. DENÈVK VEKHELLE Kunstzar geres 1- Prijs aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel van Mijnheer Henry GXDRYNF.. Violist Leeraar aan het Koninklijk Conservatorium te Gent en van Mijnheer Julien GADEYNE, Cellist Leeraar aan het Koninklijk Conservatorium te Gent. PROGRAM .VI A s 1. Cosi fan tutte, openingstuk Mozart door de Symphonie. 2. a) LenteluU P. Lebrun b) Au bord de l'eau G. Fauré c) Samson et Dalila (grand air Mon cceur s'ouure a ta voix) Saint- Saë i.s door Mevrouw A. Denève-Verheile. 3. 2' Polonaise Brillantevoor viool en piano Wieniawsky doo^ M Henry Gadeyne. 4. Kol Nidrei, voor violoncel en piano Man Bruck door M. Julien Gadeyne. door de Symphonie. 1. Gipsy Idyllsuite door de Symphonie. 2. a) Sérénaie Espagnole - Glarounow b) Tarantelle, voor violoncel en piano Popper door M. Julien Gadeyne. 3. a) Andromède (Récits et airs) O. Roels b) Les Cloches C. Debussy c) Het jonge Paar L. Mortelmans door Mevrouw A. Denève-Verhelle. 4. a) Nocturne Chopin-Sarasate b) Rapatiado, voor viool en piano Sarasate door M. Hênry Gadeyne. 5. Adagio molto allegroie symphonie Beethoven W. Piercy Piano GE VA ERT, van het huis Quaghebeuy^ Poperinghè. 1*. Afdeeling Harmonie Dinsdag 10 MaartKUNSTCONCERT Dinsdag 24 Maart T WÉ EDE BAL Telefoon 204.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000 oqo, - Stelt verkrijgbaar voor 5 of iojaar.-Zesmaandelijksche coupot s. voor 5 jaar maximum. Ieder jaar terugbetaal baar mits 3 maand opzeg. - Zesmaand. coup. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer ROBERT SOUBRY, Wisselagent Dixmudestraat, YPER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 3