- HYPOTHECaiRE - BELEGGINGSBANK 2 Symphonie Ypriana Het groot Concert der Symphonie YpiHana Vlaamsche Ster 19, Arenbsrgstraat, Antwerpen Grondpacdobligatiëa 4,75 °/Q netto Kasbons met Premie 4 °/0 netto TBABOZ.SF1I. Matchen voor den Beker Une agréable surprise fut réservée cette année aux membres du Cercle Musical Ypriana la résurrection de la Symphonie Elle renair plus belle que jamais, grace au dévoüment inlassable des membres du comité; grace au sympathique Directeur, M. Georg»s Van Egroo, qui süt préparer en peu de temps un programme de choix oü figurèrent Cosi fa'i tutteouverture de Mozart, Hymne d S,e Cécile de Ch. Gounod, Gipsy Idyll, suite de W Pieicy. et 1'Adagio molto-allegro de la Isymphonie de Beethoven. L'interpiétation fut excellente, aussi, les applaudissements soulignèrent-ils l'admiration du public. Encore un grand Bravo pour le chef et son bel orchestre. Madame A. Denève Verhelle, cantatiice, l" prix au Conservatoire Royal de Bruxelles, eut l'heureuse idéé de nous oflrir quelques délicieuses Romances Lentelust de P. Le brun, Au bord de l'eau de G. Fauré, Andro méde (Récits et Airs) de O. Roels, Les Cloches de C. Debussy, Het jotige jaar de L. Mortel mans pour les amattUiS de grands airs, elle choisit celui de Samson et Dalda (Mon coeur s'ouvre a ta voix) de Saint-^aëns. Ce choix de morceaux lui permit de communiquer sa profonde sentimentalité. Avec une aisance parfaite elle se joua des difficultés insoup- qonné<-s que l'on rencontre chez des auteurs, tels que Debussy. Les rappels du public ma quèrent une fois de plus son enthousiasme pour le talent de cetie artiste qui d'ailleurs n'tst pas une inconnue pour lui. Monsieur Henry Gadeyne, violoniste et M onsieur Julien Gadeyne, violoncelliste, tous deux professeurs au Conservatoire Royal de Gand, mirent l'auditoire en délire. Les mots existent-ils pour défi.iir les impressions que vous laissent de tels artistes. lis vous décon- certent, vous charment, vous subjuguent. Pour eux, le mot difficulié semble avoir perdu son sens. Monsuur Hemy inie prêta au violon e' Polonaise Brillante de Wieniawsky, Nocturne (ie Chopin Sarasate, Rapatéado de Sarasate Monsieur Julien interprèta au vio loncelle Kol Nidrei de Max Bruck, Sérénade Espagvole de Glarounow, Tarantellede Popper. Ce fut aussi un artiste, M. Léon Torek, Pro- fesseur de piano au Conservatoire Royal de Gand, qui tint pour eux le piano d'accom- pagnement en virtuose- Mme Vanden Broucke accompagna Vin'* Dei ève-Verhelle, avec tou- tes les qualilés rtquises pour cette tache ingrate. Nous réiiérons toub s nos félicitations aux organisateu s de cétD b.lle soirée, au Di ec teur et ses mus.ciens, aux artistes qui nous ont charmés. Het was met een zekere nieuwsgierigheid dat de Yperlingen het muziekfeest verwachtten dat hen door de symphonische afdeeling hun ner lieve Ypriana was aangekondigd. Immers de symphonie had zich sedert December 19 z8 niet m-er laten hooren, daar ze sindsdien aan het-ervaren en betreurd bestuur van den Heer Arthur Gaimant had moeten verzaken. Het Comiteit stelde Dinsdag avond, met vertrouwen, een gansch omgewerkte sympho nie, onder het bestuur van den Heer Georges Van Egroo, aan het publiek voor. Deze ge beurtenis en de welwillende medewerking van vermaarde artisten, die het Comiteit zich had wet.11 te veizekeren, haddeq een overtalrijk en uitgelezen publiek naar de onlangs her stelde en verbeterde feestzaal van Oud Yper gelokt. Het orkest was uit 28 uitvoerders, allep liefh ibefs, samengeskld. Geen enkel vreetn-, de kracht \vas voor de omstandigheid aange worven, ook moet men waarlijk den uitslag bewonderen die bekomen werd dank aan de algemeene sympathie waarvan de Heer Georges Van Egroo geniet, en ook dank aan zijne grenzelooze toewijding en zijn groote kunstvaardigheid. Werd bijzonderlijk opge merkt de uitvoering van Gipsy Idyll, vervolg van W. Piercy, dat zoo wo'ndergoed aan zekere dansen van Brahms herinnert en waar van de afwisselende to^nschakeeringen op zoo uitstekende wijze werden weergegeven. Deze aangename muziek viel uiterst in den smaak en oogstte dan ook een welverdienden bijval. Dienen ook nog vermeld te worden de clas- sieke toondichters veriolkt in het openingstuk Cosi fan tutte van Mozait en de P Symphonie van Beethoven. Onze muzikanten hebben in dit laatste stuk menige moeilijkheden weten te overwinnen. Na iedere uitvoering werd hun ten andere afzonderlijk een hartelijke goedkeurirg betuigd. In den loop van dit Concert hebben we ook het genoegen gehad het talent van Mevrouw Denève Wrhelle, kunstzangeres, ie prijs aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel, opnieuw te mogen waardeeren. Hare aange name en heldere stem, zoo vol uitdrukking, en hare onberispelijke voordracht hebben ons allen in verrukking gebrachi. De vertolking van het groot aria van Samson en Dalila en van Andromède werd hartelijk toegejuicht Mevr. Vanden Broucke Rosseel vervulde met hare gewone dienstvaardigheid en hare gekende handigheid de moeilijke taak van begeleidster. De toehoorders die de verplaatsing gedaan hadden bijzonderlijk om de solisten, de HH. Henri en Julien Gadeyne, beiden leeraars aan het Koninklijk Conservatorium te Gent, te hooren, werden in hunne verwachtingen niet teleurgesteld. Zij hadden de gelegenheid ver scheidene stukken te hooren die op meester lijke wijze uitgevoerd werden. De gebroeders Gadeyne verplaatsen zich niet op elke aanvraag en zoo zij ons hunne 1 schiller en de medewelking wel hebben willen veiletnen, het is omlai zij zich den N perschen oorsprong hunner ouders herinnerd hebben. De groote attractie van het avondfeest was de uil voering door Mi Henri Gadeyne van de 2' Polonaise, voor viool, van Wieniawsky, en van Rapatéado van Sarasate. De toehoorders waren gansch onder den ipdruk van de ver bazende begaafdheid van den artist en deze meesterlijke vertolkingen werden op het geestdriftigst applaus en op herhaald bravo gefoep onthaald. De toehoorders spaarden oo"k hunne toe- juictiingen niet voor d^n Heer Julien Gadeyne, violoncellist, die ons wist te doen trillen van aandoening* door de ontroerende uitdruk kingen ia Kol Nidrei van Max Bruck, en die ons 111 Tar tv telle van Popper een spel ver openbaarde eener ongehoorde en wonderbare vlugheid. De Heer Leon Torek, pianoleeraar aan het Conservatorium van Gent, was voor die artisten een bescheiden maar talentvollen begeleider. Ineen woord, de talrijke Ypersche muziek liefhebbers» hebben ee>n uiterst aangenamen avond doorgebracht en dit concert mag zonder twijtel aanzien zijn als een der beste die ooit door de symphonie gegeven werden. De in richting ervan was onder alle opzicht onbe rispelijk, dank aan de onverpoosde toewijding van M. Norbert D'Huvettere, den sympa thieken voorzitter der symphonie, die zoo flink voor alles heeft weten te zorgen. De vertooningen, j. 1. Zondag en Maandag door de Ster gegeven waren echte kunstavon den onder alle opzicht. Het Vierde Gebod is een zeer leerrijk stuk, een keten vormende van treffende zedelèssep; xhe een diep'en in druk nalaten. Iedereen kan er nut uittrqkkep en het krioelt er van hartroerende tooneelen, die hij den toeschouwer ingrypen. Voor Stille Lieden is een kluchtig brokje, dat hartelijk heeft doen lachen. Beide stukken werden opperbest vertolkt door de vrouwen M. Verleure, B. Notebaert- Boudry en S. Depuydt, die zeer goéd hafe rollen vertolkten en door de heeren Ed. Le- long, M. Vandendriessche, D. Pottel en L. Pottel die niet kunnen verbeterd worden. De bijval was overgroot en aan applaus en terug roepingen kwam om zoo le zeggen geen einde. En 't was volop verdiend, hoor 1 De afwezigen hebben een schoone gelegen heid gemist om zich eens lustig te vermaken en eenige uurtjes ware kunst te genieten. Het orkest, onder leiding van den heer G. Van Egroo, voerde eenige mooie muziek stukjes uit, die telkens warm toegejuicht wer den. Het was een tooneelfecst, dat de goede faam der Ster hoog op houdt en onder de beste mag gerangschikt worden. Bloemen bij de vleet en een gul bravo voor die dappere en kundige tooneelisten- liefhebbers, en dank voor al het edd genot dat zij ons hebben Verschaft. Vlamink. N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr. 120 000.000,— Stelt verkrijgbaar voor 5 of iojaar. -Zesmaandelijksche coupons. voor 5 jaar maximum. Ieder jaar terugbetaal baar mits 3 maand opzeg. Zesmaand. coup. Kost lo ze inschrijvingen, bij den Heer ROBERT SOUBRY, Wisselagent Dixmudestraat, YPER. De match van Woensdag laatst gespeeld in 't Lkaal van den Katholieken Kring tusschen Kring en Statie bracht veel toeschouwers bijeen. Beide maatschappijen stelden hun ge wone peletonmannen op. Scheidsrechters hh. Salomé R en Noyez Het. sp.4 was tamelijk verdeeld. Meer dan eens trad er gevaar op voor d'eer» of d'ander zijde. De Ceiclemannen eindigden injt baas te geraken met 25 punten, boven de Statieman nen die er 18 behaalden. Tamelijk schoon spel werd geleverd, toch was de kans eenigszins in 't voordeel der Cerclemannen. Daarentegen verloren de Statiebolders 'n paar gelegen heden uit het oog om meer punten aan te teekenen. In de voorgaande rangschikking 'werden 16 punten vergeten aan te rekenen ten voor- deele van 't Postje. In ondergaande rangschik king is dit hersteld. RANGSCHIKKING Katholieke Kring gespeeld 6 matchen, pun ten 4 met i37 puntén op l5o. Bascule gespeeld 5 matchen, punten 3 met Ii6 punten op 125. Statie gespeeld 6 matchen, punten 3 met 124 punten op 100. Coo gespeeld 5 matchen, punten 2 92 punten op 125. Postje gespeel'd'6 matchen, punten 2 met 112 punten op i5o. Woensdag 4d Maart gaan de. mannen van de Coo naar xie Bascule. Wie gaht er al mee KRABBER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 2